Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem cu Unirea Valahorum ?

Poll ended at 24 Apr 2010, 21:09

3
17
46%
1
11
30%
0
9
24%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de copaceljr » 25 Apr 2010, 22:40

Si eu am fost senzational la meciul cu Astra :cool:
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de blondu » 25 Apr 2010, 22:47

meciul s-a pierdut la pauza prin schimbarea lui paunovici.daca vroia sa faca o schimbare ofensiva il scotea pe piti sau pe barboianu(care e bezmetic rau la mijloc).au gresit mult si cu iesirea la offside.

iuli

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de iuli » 25 Apr 2010, 22:59

blondu scrie:meciul s-a pierdut la pauza prin schimbarea lui paunovici.daca vroia sa faca o schimbare ofensiva il scotea pe piti sau pe barboianu(care e bezmetic rau la mijloc).au gresit mult si cu iesirea la offside.
scurt si la obiect. apld

d`ampezzo

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de d`ampezzo » 25 Apr 2010, 23:13

Asa ziceati si cu Dananae si a ajuns mare footballist
Nu conteaza ca a gresit Buleica .. asa creste, cel putin in prima repriza n-a miscat MARELE FRUNZA langa el
S-a vazut clar ca evreul este peste olandez. Avem jucatori tineri buni dar nu are cine sa-i puna sa joace.
Nu avem cu cine sa dam gol, fara Florin Costea suntem zero barat in atac, abia inscriem ... noi care eram printre echipele care marcam cel mai mult, acum tras de par dam cate un gol.

Privind la ultimele meciuri, ca asta nu conteaza, a gresit antrenorul ai luat gol repede, ei au avut 4 ocazii si au dat 4 goluri, cu noroc putea fi un meci egal daca ne intra si nou la Firtulescu si Dina.
Privind ultimele meciuri, Olandezul zburator creste copii, a inteles foarte repede ca patronul este unul sarac si isi educa jucatori tineri pentru poziitile in care are nevoie in echipa mare. Sa vedem ce va reusi sa faca din ei, Pentru a creste un jucator ai nevoie de 2-3 ani, vezi cazul Dananae ... la inceput era cel mai slab din echipa, acum unul bun. Mai pierzi si meciuri, nu poti sa la castigi pe toate, sa vedem ce va mai fi :smoke:

Copii astia si altii, trebuie sa inteleaga ca daca joaca bine la craiova au sansa sa se lanseze. Craiova este una din echipele care promoveaza tineri romani si nu cumpara straini de duzina. Copii si Parintii care se vor footballisti sa faca posibilul sa ajunga la craiova sa joace bine si vor ajunge in Liga 1 si de aici mai departe. Alte cluburi nu le ofera sansa asta.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de stuparu_alexandru » 25 Apr 2010, 23:31

nu ajungi mare fotbalist la craiova. in cel mai fericit caz poate prinzi un transfer afara. aici te ratezi
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de DarkComy » 26 Apr 2010, 00:12

La vara (daca ne mentinem in Liga I), ca sa avem sperante la un sezon mai bun avem nevoie de 4-5 jucatori cu experienta si un antrenor nou. Wotte sa antreneze la Primavara daca e, ca tot e bun cu jucatorii tineri.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de David » 26 Apr 2010, 00:37

DarkComy scrie:La vara (daca ne mentinem in Liga I), ca sa avem sperante la un sezon mai bun avem nevoie de 4-5 jucatori cu experienta si un antrenor nou. Wotte sa antreneze la Primavara daca e, ca tot e bun cu jucatorii tineri.
de unde atatia antrenori noi ?
eu zic sa ramana wotte indiferent de situatie...
+ ca nici nu concep sa nu ne salvam... :smoke:

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de DarkComy » 26 Apr 2010, 00:49

David scrie:
DarkComy scrie:La vara (daca ne mentinem in Liga I), ca sa avem sperante la un sezon mai bun avem nevoie de 4-5 jucatori cu experienta si un antrenor nou. Wotte sa antreneze la Primavara daca e, ca tot e bun cu jucatorii tineri.
de unde atatia antrenori noi ?
eu zic sa ramana wotte indiferent de situatie...
+ ca nici nu concep sa nu ne salvam... :smoke:
wotte nu e mare scula...eu cel putin m-am lamurit
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de trabzonspor » 26 Apr 2010, 00:56

DarkComy scrie:wotte nu e mare scula...eu cel putin m-am lamurit
pretene, daca ne salveaza de la retrogradare cu lotu` asta... cam e destul de mare scula...
u, a, viola!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de manex » 26 Apr 2010, 01:02

si citeva cuvinte d ela mine: de ra-hat. acu vazui reluarile...pai semedo a facut ce a vrut cu buleica, si nu cred ca din pricina lipsei d evaloare a lui buleica, ci mai degraba din cauza pragtirii fizice. trecea semedo ca rapidu prin gara catelu pe linga buleica. asta e. cind nuai cu cine..tactica putin ciudata a lui wotte....de rahat. nu mai calc acolo.
Am zis!!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de blixa » 26 Apr 2010, 03:46

nu asteptam nimic de la meciul asta. important e urmatorul. nu mai suntem decat o echipa care isi face calcule. 4 puncte si suntem scapati. ce dracu' sa asteptam cand asta e leitmotivul tuturor, de la suporteri la conducerea tehnica...? ar trebui sa facem referendum, sa nu mai lasam sa foloseasca numele orasului daca nu se intoarce cu echipa inapoi. cred ca legal e posibil.
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de iuli » 26 Apr 2010, 08:11

Voi va asteptati sa batem Urziceniul?
Cineva imi spunea acum vreo 3 zile ca daca nu greseau cu Mediasul luau titlul si anul asta,asa e.Sint cei mai buni,era greu sa- batem noi si fara Dilevski,Iliev si Lung jr.Wotte nu poate fi judecat dupa meciul asta,poate doar greseala de al scoate pe Paunovic si introducerea lui Costea.Trebuia scos Barboianu,Gaman a capiat incercand sa faca treaba lui si a lui Barbu care a fost complet depasit.
Asta e lotul,nu poti spera la mai mult.

d`ampezzo

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de d`ampezzo » 26 Apr 2010, 08:42

Sunt cei mai buni ! .. Urziceni Urziceni Urina Urziceni ...
Intrebarea se pune invers, si de multi ani
Cand o sa putem face fata si noi, Craiova, la cei mai buni din campionat astfel incat sa ne batem la titlu ?

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de DoRyN » 26 Apr 2010, 10:02

Vad diferite opinii referitor la acest meci, unii sunteti ironici sau rautaciosi, altii resemnati, altii...

Pentru mine, fiecare meci cu Unirea este un prilej de a face o dureroasa comparatie intre rezultatele celor doua cluburi care au promovat impreuna in Liga I, nu cu mult timp in urma.

In timp ce noi am ramas cu traditia, ei scriu istorie.
In timp ce noi anuntam noi proiecte pe cat mai multi ani, ei joaca meciuri in Liga Campionilor si se mentin in lupta pentru calificarea din nou in aceasta competitie.

Voua ce va spune aceasta comparatie ?

iuli

Re: Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de iuli » 26 Apr 2010, 10:13

ca avem un pacalici in fruntea clubului.

Închis