Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem cu Internaţional ?

Poll ended at 30 Apr 2010, 22:35

3
18
56%
1
4
13%
0
10
31%
 
Total votes: 32

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de sorin107 » 01 Mai 2010, 18:46

m-am uitat doar la rezumat, din fericire. n-ai voie sa-l tii pe gangioveanu pe margine, n-ai voie sa joci cu 2 inchizatori rudimentari acasa, spase si barbu. n-ai voie sa il scoti pe firtulescu, n-ai voie sa joci cu prepelita in banda. n-ai voie sa te faci de ras acasa. imi e tare greu sa cred ca ne vom salva, fara iliev suntem dezastru pe linia de fund. fmm mititelu, ca tu esti unicul vinovat pentru tot ce se intampla aici!
Last edited by sorin107 on 01 Mai 2010, 18:49, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de mihu » 01 Mai 2010, 18:47

pe la 14:30 statea si ma gandeam daca sa ies cu nevasta in curte sa fac un gratar sau sa stau la meci...datorita brutarului am luat decizia cea mai buna...au fost buni mititeii...
O suparare pentru brutar nu vine niciodata singura ia bataie si stoia :)) ....
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de blue_titan » 01 Mai 2010, 18:48

mihu scrie:pe la 14:30 statea si ma gandeam daca sa ies cu nevasta in curte sa fac un gratar sau sa stau la meci...datorita brutarului am luat decizia cea mai buna...au fost buni mititeii...
O suparare pentru brutar nu vine niciodata singura ia bataie si stoia :)) ....
am adoptat aceiasi strategie. am venit linistit la pauza si am "savurat desertul": 1-2, 1-3.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de mihu » 01 Mai 2010, 18:48

Nu avem cum castiga cu Ceahlaul decat printr-o minune...Singura noastra sansa mai sunt indirectele :-(
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de DarkComy » 01 Mai 2010, 18:54

JENIBIL! (pentru ca penibil sau jenant e prea putin pentu ce se intampla la echipa asta)

Un meci de rahat in care doar la 1-2 jucatori am vazut vointa sa castige (Iliev si Prepelita), restul parca erau la picnic de 1 mai. Cu o victorie azi, puteam sa ne salvam 99% de la retrogradare si ar fi avut un final de campionat fara emotii, in schimb ei au jucat in dorul p***i. Ma uitam la aia de la Inter cum mancau pamantul dupa fiecare minge iar ai nostrii dupa o pasa/preluare gresita isi puneau mainile in sold si oftau. Bine zicea mogulul sau narcis dupa meciul cu urzicile, ca pentru Buleica s-a terminat campionatul asta dupa ce i-a facut Semedo (l-a terminat din punct de vedere psihic, sau poate ca lui Buleica nu-i plac negrii, ca au p**a mare,...deh doar negrii au facut ce au vrut cu el semedo si kone)
Au trecut 10 meciuri sau cate au fost si nici eu nu am vazut vreo imbunatatire a jocului nostru de cand a venit Wotte, construim cu fundasii.

Nu-mi vine sa cred in ce stare m-a adus booveanul. Inainte, cand pierdeam, eram suparat toata ziua, urlam la oricine, loveam usi, pereti ca sa ma descarc. Acu, am ajuns sa nu mai simt nimic...sa ma uit la meci ca la o piesa de teatru. Am inchis tv-ul dupa eliminarea lui Iliev, mi-am luat 2 beri din frigider si mi-am pus muzica...mi-am revenit complet, de parca nici n-a jucat Craiova azi. "Multumesc" boovene. Despre eliminarea lui Iliev nu pot zice decat atat: "AM BELIT P**A!"

Meciul de azi sper ca l-a urmarit foarte atent si barbosul de la editie. Astazi a primit 2 palme...una de la sen-za-ti-o-na-lii din severin care au luat cu asalt arena de fotbal (deh domne, sunt fani "adevarati" si isi sacrifica 1 maiul pentru echipa lor favorita...NOT!!) si care au huiduit si au strigat demisia demisia. A doua palma i-a dat-o Radut care a demonstrat ca se poate face treaba si cu un singur international de juniori, atata timp cat are valoare. Pe degeaba il lauda Spanu pe Mititelu ca avem 6-7 jucatori la nationala mica cand nici unul nu face diferenta (la noi in schimb sunt plini de basini). Un singur junior s-a pisat pe toata apararea noastra in prima repriza...PENTRU CA AVEA VALOARE!

N-avem nici o sansa la Piatra-Neamt, pentru ca lipseste Iliev iar aia au antrenor spre deosebire de noi.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de DarkComy » 01 Mai 2010, 19:04

Prosti au fost ca s-au prezentat la meci. Ce mi-e 3-1 sau 3-0. Macar se duceau si baietii la un picnic, un MITITEL, o ciorba la perinitza.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de mihu » 01 Mai 2010, 19:06

Nu credeam ca o sa aung sa stau linistit cand joaca Stiinta, alta data chiar daca nu puteam vedea meciul stateam pe telefoane la greu sa aflu ce se intampla , azi m-a dur fix in p..... Multumesc brutarule :-x :-x :-x
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de DarkComy » 01 Mai 2010, 19:09

mihu scrie:Nu credeam ca o sa aung sa stau linistit cand joaca Stiinta, alta data chiar daca nu puteam vedea meciul stateam pe telefoane la greu sa aflu ce se intampla , azi m-a dur fix in p..... Multumesc brutarule :-x :-x :-x
Se pare ca Mititelu e aproape de o performanta nemaintalnita la care nici el nu visa. Pe langa ca a reusit sa ne indeparteze de la stadion, acu e la un pas sa indeparteze U Craiova din inimile noastre.
Last edited by DarkComy on 01 Mai 2010, 21:41, edited 1 time in total.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de Dany » 01 Mai 2010, 19:14

cea mai buna solutie ar fi sa plece Mititelu si sa lase pe altcineva!
am ajuns intr-o situatie penibila!
mare pacat!jucatori care azi pur si simplu nu cred ca au vrut sa joace fotbal
pentru ei 1 mai e zi libera!
trebuia vorbit la liga sa nu puna meciul azi!
Interul din Pitesti si-a batut joc de noi azi!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de mihu » 01 Mai 2010, 19:29

Mititelu e de departe cel mai urat dintre patronii echipei, este singurul care a reusit sa ma faca n sa nu ma mai uit la meciurile echipei si nici macar sa ma stresez in vreun fel sa aflu ce se intampla la meci....La Netoiu chiar daca il uram pentru ceea ce ne facea tot ma uitam la meciuri, cu Staicu la fel...Ce sa mai zic :-x [miti] :-x
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de manex » 01 Mai 2010, 19:38

nu e prima oara cind luam gol dupa pase printre cei 2 aparatori lateral si central. printre ei a fost bulevard cu urziceni, bulevard la fel si azi. nu a invatat nimic buleica. nici prepe nu a venit la faza aia inapoi, dar goluri ca astea nu am mai luat de mult.
Am zis!!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de mihu » 01 Mai 2010, 19:54

arca ne intelesesem cu Badea in vara, iar marele nostru conducator a considerat ca e prea mult sa platesca 200.000 euro clauza de reziliere, iar apoi l-au descoperit pe marele anrenor Mogo...Cel mai mare vinovat pentru situatia echipei este marele sef brutar...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de blue_titan » 01 Mai 2010, 19:56

"Nu ştiu ce interese sunt de nu joc de la început. Cred că mi-am făcut treaba ori de câte ori am intrat. În vară voi spune mai multe, acum e important să ne salvăm de la retrogradare. Nu am făcut un meci reuşit azi, însă nu am fi crezut că pierdem două meciuri pe teren propriu, să luăm şapte goluri. Meciul de la Ceahlăul este aproape capital şi va fi greu mai ales că nu evoluează Iliev. Mergem acolo să luăm puncte"- Gangioveanu.

Ce mai vrea?

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de PocoLoco » 01 Mai 2010, 20:06

Cica Gangioveanu "nu era programat" sa joace vreun minut azi pentru ca la golul cu Urziceni i-a aratat tricoul lui Mititelu.

Eu presimt o demitere a lui Wotte in noaptea asta si instalarea pe banca a lui Trica. Cu Beldeanu sau altcineva care are licenta aia Pro trecut pe foaie ca principal.
O sa cadem din lac in put.

Eu nu mai am nici cea mai mica speranta pentru salvare, m-am resemnat...Nu neaparat din cauza programului pe care il avem ci mai mult din cauza jocului prestat returul asta... o sa mai scoatem maxim un punct cu Otelul in ultima etapa (daca oierului din ghencea n-o sa i se faca mila de [miti] si ii da 3 puncte in schimbul a 6 campionatul urmator).

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Universitatea Craiova - Internaţional Curtea de Argeş

Mesaj de mihu » 01 Mai 2010, 20:09

Oltenia scrie:daca oierului din ghencea n-o sa i se faca mila de [miti] si ii da 3 puncte in schimbul a 6 campionatul urmator).
asta ar fi singura sansa sa ramanem, altfel probabil fara cel putin un egal la Ceahlaul, ceea ce la ora asta e greu de crezut, soar indirectele ne mai salveaza...Trebuie sa speram sa nu castige maine iasi caaltfel e groasa rau..
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Închis