Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem la Piatra Neamţ ?

Poll ended at 05 Mai 2010, 16:00

3
11
27%
1
6
15%
0
24
59%
 
Total votes: 41

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 05 Mai 2010, 21:28

vai cum a ratat baiatul ala din 5 metri...

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 05 Mai 2010, 21:47

costy87 scrie:Am ajuns si eu de la meci... Sa ma [cenzurat] pe ea deplasare.... Dar am conceptia mea... Incurajez echipa si la bine si la greu, oriunde, oricum, oricand...!!! ce sa facem... parca suntem blestemati... ucv
tot singur ai fost?
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 05 Mai 2010, 21:52

pfff... rasii campionatului... :o: ce-or face astia la antrenamente? Nu exerseaza si ei o preluare, un sut, o pasa? Isi bat joc de noi! :-x Craciun, :-x Gangioveanu...
Si daca sa zicem ca scapam si ramanem in A, ce mare [cenzurat]? Bah, e incredibil ce-a ajuns clubul asta, parca s-au adunat toate: si "management" tip jiji, si fara bani, si jucatori cu basini in cap, si fara antrenor, si fugiti din Craiova, si aia, si aia...
La fel de sinistru ca retrogradarea ar fi si sa ramanem in A, cu "asta" ne vom tara mereu la retrogradare, acum vad si orbii. Riscul de a merge in UEFA cu Napoli l-a rezolvat... Apropo, cu ce platea deplasarile, cazarile etc? De la asta pleaca totul: n-are bani. E singura deosebire de idolul lui.
Ce umilinta perpetua... :mad:
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 05 Mai 2010, 22:08

stiinta4ever scrie:
costy87 scrie:Am ajuns si eu de la meci... Sa ma [cenzurat] pe ea deplasare.... Dar am conceptia mea... Incurajez echipa si la bine si la greu, oriunde, oricum, oricand...!!! ce sa facem... parca suntem blestemati... ucv
tot singur ai fost?
au fost vreo 9... :)(
i-am numarat eu :lol:

costy87
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 19 Sep 2007, 10:28

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de costy87 » 05 Mai 2010, 22:13

stiinta4ever scrie:
costy87 scrie:Am ajuns si eu de la meci... Sa ma [cenzurat] pe ea deplasare.... Dar am conceptia mea... Incurajez echipa si la bine si la greu, oriunde, oricum, oricand...!!! ce sa facem... parca suntem blestemati... ucv
tot singur ai fost?
nu... vreo 15 parca... :lol: :-) ucv ucv ucv

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 05 Mai 2010, 22:18

manex scrie:
stuparu_alexandru scrie:stiu ca nu imi este adresat mie mesajul acesta, dar trebuie sa-ti spun ca ai facut rost de un ignore.
las-o :eek: de treaba. pana cand ?!
asta e. as face si eu acelasi lucru, dar am bun simt sa ii ascult si pe altii, chiar daca nu sint de acord cu ei.nici eu nu suport sa vad oameni care se bucura ca picam. dar sa spui ca tu nu ai nici o vina..toti avem vina.si eu, si x si y. toti. pentru ca stam si nu facem nimic. e linste in craiova, nu? ia duceti-va peste miti, ca 1000 nu o sa va faca nimic. ati preferat sa stati in casa, sau sa ziceti "eu nu ma mai duc la meciuri". cind a fost de miting la primarie...nuu, kla miti..nuuu ca dau aia cu pietre. DAR, nu noi sintem principalii vinovati. daca vrei procente, avem undeva la 15-20%. vinovatul sta bine mersi in craiova si nu il ia nimeni la rost. asta reprosez eu oamenilor din craiova. linistea de 2 luni. dar deja e alta discutie. am mai zis-o si acum citeva zile: nu mai vreu sa aud la adresa mea: sclav, idolu nu stiu cui...daca sinteti in stare sa discutati normal, bine, daca nu, glume din astea faceti-le intre voi. voi raspunde cu aceeasi moneda si eu. desi ar trebui sa cedez.
bai manex da' de ce sa ne ducem? nu urla el din toti bosogii ca e echipa lui ca face ce vrea. suporterii sa vorbeasca atnci cand o sa aiba 5000 de abonamente si alte din astea. culmea e ca unii ii tineau isonu si acu sunt mari revolutionari! ia du-te tu si che guevara si aia de la severin peste el! vezi ce simplu e sa te speli pe maini si sa te tragi pe kur?!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 05 Mai 2010, 22:22

m-as duce , da' n-am cu cine. :-)
pentru ca daca nimeni nu ii zice nimic, crede ca tot ce face este bine. cu spatlatul pe miini....total gresit.dar deja nu mai zic nimic.
Am zis!!

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de evo_dk » 05 Mai 2010, 22:41

Management defectuos, imagine rusinoasa, conflictele sunt la ordinea zilei. Copii adusi de la Primavara fortati si sacrificati pe teren ca mieii de Paste.
Un antrenor conflictual si lipsit de eleganta(numai zic experienta), un patron jalnic si o fost echipa studenteasca ajunsa sa joace prin straini si sa aiba in lot toate resturile ligii(Balace, Badoi, etc).

S-au strans prea multe, asta nu-i Universitatea. Pefer o echipa tinuta pe linia de plutire dar condusa de oameni competenti care i pot reda candva un viitor frumos, prefer sa fim realisti si sa spunem ca acum nu se poate dar sa existe rabdare decat sa existe promisiuni penibile fara nicio sustinere.

Suntem de rasul Ligii 1, nici o umila rovigneta n-a fost platita.

In Craiova trebuie sa vina un primar tanar care are ochi si pentru sport, nu un lautar bisnitar. Cu o situatie clara, serioasa si realista, asa dispar si leprele in timp care nu mai formeaza cercuri vicioase in jurul echipei. Asa iti castigi si suporterii adevarati, adusi de oameni care stiu ce inseamna fotbal, nu doar interviuri zilnice pe la gsp/sport.ro/prosport cu tone de aberatii, facem si dregem.

Piturca l-a refuzat pe boovean, Geolgau si Stefanescu au fugit de la club, Craioveanu i-a cerut bani de jucatori si multe altele in era Mighty-telu.

La club e nevoie de profesionisti, de oameni seriosi, foste legende sau oameni din conducerea Universitatii din Craiova(vezi exemplul Timisoara).

Satul de mititelu, stanilescu, cristestu & stuff.

Idem galeria, sa aibe un reprezentat de seama, unul precum Cristi Brancovan de la Timisoara, care militeaza pentru drepturile suporterilor si nu ultimii boschetari din peluza care ceresc bani la club sau fac scandal.
suporter independent, Ex-HC...

d`ampezzo

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 05 Mai 2010, 22:53

manex scrie:m-as duce , da' n-am cu cine. :-)
pentru ca daca nimeni nu ii zice nimic, crede ca tot ce face este bine. cu spatlatul pe miini....total gresit.dar deja nu mai zic nimic.
Cum sa nu ii spuna nimeni nimic. Toti din jurul lui ii spun, Balaci i-a spus atatea cu Florin si asa mai departe, Corneliu i-a spus atatea, Badea l-a sfatuit sa se impace, Mitica i-a zis sa lase Craiova ca ramane sarac, ala i-a zis noi i-am zis ...
N-ai cu cine sa te intelegi - omu are capu mare.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 05 Mai 2010, 23:09

d`ampezzo scrie:
manex scrie:m-as duce , da' n-am cu cine. :-)
pentru ca daca nimeni nu ii zice nimic, crede ca tot ce face este bine. cu spatlatul pe miini....total gresit.dar deja nu mai zic nimic.
Cum sa nu ii spuna nimeni nimic. Toti din jurul lui ii spun, Balaci i-a spus atatea cu Florin si asa mai departe, Corneliu i-a spus atatea, Badea l-a sfatuit sa se impace, Mitica i-a zis sa lase Craiova ca ramane sarac, ala i-a zis noi i-am zis ...
N-ai cu cine sa te intelegi - omu are capu mare.
la nivel mare m-am referit. mi-ting. :)(
Last edited by manex on 05 Mai 2010, 23:12, edited 1 time in total.
Am zis!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 05 Mai 2010, 23:10

manex scrie:Alex,nu vreau sa ma cert cu nimeni acum,dar ai o maare problema. Acum vb de echipa cu tot ce implica ea. Nu o sa ma apuc sa zic nimic de rau de idolul tau ca nu e cazul acum. Probabil ca jubileaza si el ca si voi. Acum ma iau de miti ca a tinut o loaza ca craciun acolo,ca i-a dat bani,teoretic, ma iau de trica ca l-a bagat,de gingioveanu ca a ratat,de dina,de costea. Insa in nici un caz nu ma bucur si nu ma apuc acum sa zic"vedeti? Solomon e bun,miti e rau".am ajuns in halul asta din cauza tuturor:mititelu, staful lui,jucatori,suporteri,primarie. Toti au contribuit la ceea ce vedem acum la echipa. Asta nu inseamna ca ma bucur si exult ca nu i-a iesit lui miti si ca solomon nu are vina. Strict legat de meci vina e a lui miti si a jucatorilor. Dar cum vreti sa fiti mai altfel...
Care e idolul meu? Aflu si eu cu ocazia asta. Daca zici ca e cine cred eu ca vei spune, atunci te-as sfatui sa citesti mesajele mele inca de acum cativa ani de pe forum, sa vezi parerea mea despre acea persoana. Plus ca ai cadea din nou in penibil cu ideile tale stupide.

Si inca ceva, in momentul asta cand spui echipa spui doar :cool: . El e echipa, el e totul. Asta nu vrei tu sa intelegi.

Avatar utilizator
Doomsday
suporter
suporter
Mesaje: 808
Membru din: 05 Sep 2009, 13:17

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de Doomsday » 05 Mai 2010, 23:37

@Alex, asta e , trebuie sa recunosti, tu esti mogulul nr. 1, cel mai mare dusman, plus suporterii platit de tine si de netoiu & comp.
Oricum, B-ul e aproape, ceea ce asta toamna cu toti vedeam si ne faceam griji pentru jocul echipei, ca daca vor continua asa o sa retrogradeze, iata ca acum mai e putin si s-ar putea sa avem dreptate. Miti, vedea altceva, Europa League, ghinion, arbitrii, suporteri destabilizatori si platiti, primar gaozar.
Asta a fost viziunea lui Mititelu, adica nimic concret. Eu cred ca nici acum nu realizeaza ca e aproape in B, el inca se gandeste la viitor, in liga 1 desigur.

Nu stiu cum, dar, a reusit sa ma indeparteze de echipa. Oricum, el este echipa si echipa este el, tineti minte nu?

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 06 Mai 2010, 08:57

Ma, da' ce se intampla cu Spanu? Niciun articol, nimic dupa astea doua meciuri extraordinare, nici despre "senzationali", nici despre "brelianti"?
O fi la spital cu perfuzia in vena? Sau asteapta "sa vina si vremea noastra", cum ne recomanda acum ceva timp?
Aaaaaahhh, stai ca mi-am dat seama. Asteapta articolul lu' Stuparu, ca sa aiba subiect despre care sa scrie.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 06 Mai 2010, 11:50

[gsptv]36240[/gsptv]
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

sorin107

Re: Ceahlăul Piatra Neamţ - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 06 Mai 2010, 13:58

DarkComy scrie:[gsptv]36240[/gsptv]

nu pot sa-ti vad filmuletul, imi apare blank.

Închis