Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum va fi dupa meciul cu bozgorii?

Poll ended at 09 Mai 2010, 17:29

Bine , ne linistim si noi
12
24%
Asa si asa , avem emotii mari
6
12%
Rau , suntem in galeata
31
63%
 
Total votes: 49

ozzy

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de ozzy » 17 Mai 2010, 00:03

T@V scrie: ca si-a dat seama ca a tras cu noi tot jocul, si degeaba. Si si-a dat seama ca daca da penalti scapa de toate acuzele pe care le-ar fi putut primi.
Zau? Adica cum? Te intreb, ca n-am vazut meciul. Arbitrul a tras cu mititeii tot meciul, din asta presupun ca isi dorea ca ei sa castige, dar cand a vazut ce fraieri sunt le-a zis "ba, da prosti mai sunteti, voi meritati sa va fur, nu sa va ajut". Si le-a dat un penalty pe care 95% din arbitrii lumii nu l-ar da niciodata.
F. interesanta teoria!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de _T@V_ » 17 Mai 2010, 12:17

Da, asa a fost. Tot meciul a tras cu noi, si la final cred ca asa si-a spus: bah, io v-am dat si om in plus, v-am protejat tot timpu de la spate, faulturile vi le-am dat desi picati ca mustele si nu prea erau faulturi alea, am intrerupt intr-una meciul sa nu-l las sa fie cursiv, da degeaba daca voi sunteti atat de praf incat n-ati fost in stare nici sa profitati de toate astea. Ia luati voi d'acilea si un penalti care oricum sunt acoperit de regulament si mai da-va in B-ul meu. Ca daca-l dau pe asta, nu o sa-mi mai sara nici Cluju pe cocoase ca le-am mancat meciu, si scap si io de toate belele.
Si? Ai vazut tu pe cineva sa mai discute de arbitraj? Pai daca se termina chiar si 2-2, il mancau cfr-istii pe paine. De la 8 in sus lua (etape).

ozzy

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de ozzy » 17 Mai 2010, 13:51

Pai daca-i era asa frica de ceferisti, nu-i fura de la bun inceput, nu?

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de lorenzaccio2 » 17 Mai 2010, 14:36

T@V scrie:Da, asa a fost. Tot meciul a tras cu noi, si la final cred ca asa si-a spus: bah, io v-am dat si om in plus, v-am protejat tot timpu de la spate, faulturile vi le-am dat desi picati ca mustele si nu prea erau faulturi alea, am intrerupt intr-una meciul sa nu-l las sa fie cursiv, da degeaba daca voi sunteti atat de praf incat n-ati fost in stare nici sa profitati de toate astea. Ia luati voi d'acilea si un penalti care oricum sunt acoperit de regulament si mai da-va in B-ul meu. Ca daca-l dau pe asta, nu o sa-mi mai sara nici Cluju pe cocoase ca le-am mancat meciu, si scap si io de toate belele.
Si? Ai vazut tu pe cineva sa mai discute de arbitraj? Pai daca se termina chiar si 2-2, il mancau cfr-istii pe paine. De la 8 in sus lua (etape).
Poate imi explici mie cand ne-a avantajat pe noi? La coatele lu Piciolo, la impingerea lu Firtulescu a boschetarului magyar Decac?
La Dina ala i-a intrat cu cotul in piept, dar boii de la digi, neavind nicio imagine buna din partea tusierului, au tot derulat niste imagini unde nu era contact!!! Adica ei spuneau : uite vere nu se vede nimic, Dina pe jos si ala spre minge... concluzia retardatului ala , nimic. Pai normal mai mioara, pai tu imi arati imaginile post-contact si din spate, unde n-ai nicio sansa sa vezi daca l-a lovit cu cotul in piept... Cum a spus chiar [*****] dealtfel...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de manex » 17 Mai 2010, 17:22

tav, te inseli. arbitrul stia de la inceput cine trebuie sa cistige. de aia fau;turile erau data in preajma careului nostru, dar aia d ela cluj au fost prea praf sa ne dea gol. l-a eliminat pe ala ca nu a avut ce face. bag mina in fo ca daca stiau ca nu exista camere de luat vederi acolo, nu ar fi dat eliminare. la deac de ce nu a dat nimic? pentru ca stia ca aia in 9 nu vor putea reveni. parerea mea.
Am zis!!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de PocoLoco » 17 Mai 2010, 18:02

Hai ma ce dracu... Daca si la arbitrajul de la meciul asta avem ceva de reprosat, chiar suntem paranoici.

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DoRyN » 17 Mai 2010, 19:23

Sincer si mie mi s-a parut ca in prima repriza arbitrajul a fost uşor favorabil gazdelor, contrar tradiţiei din acest sezon in care CFR, potrivit presei sportive, a avut arbitraje mai mult decat avantajoase. In repriza a doua a centralul a arbitrat bine, iar penalty-ul a fost fara dubii. Rationamentul lui T@V nu cred ca e corect, discutati asta cu un arbitru si veti vedea.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de _T@V_ » 17 Mai 2010, 19:43

Bai nene, io n-am ce sa va mai spun pe tema asta. Ramane fiecare cu parerea lui. Multi dintre voi preferati sa puneti orice infrangere pe seama blaturilor Mititeliene. Bine, e adevarat ca doar in meciurile pe care le vreti voi. E cam dupa cum va convine. De exemplu, cand te-a batuta Ceahlaul in ultimul minut, n-a fost blat. Cand te-a batut campioana, clar blat.
Pai daca noi vedem diferit pina si aspectul asta, cum naiba sa avem aceeasi parere despre o maniera de arbitraj.

PS: Manex, talica get on the highaway to hell man, ca tu ziceai ca facem blat in Ghencea dupa sursele tale...

DoRyN

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DoRyN » 17 Mai 2010, 19:52

Sergyu_costea scrie:
DoRyN scrie:discutati asta cu un arbitru si veti vedea.
Da , spuneti ce vreti sa stiti :)(

daca ce spune T@V mai sus e posibil in gandirea unui arbitru ?

ozzy

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de ozzy » 17 Mai 2010, 19:58

Numai un arbitru femeie aflata la ciclu ar putea fi atat de ciufut si de instabil cum zice T@V.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de PoeUCV » 18 Mai 2010, 18:06

T@V da-o naiba de treaba ca ala a fost penalty clar
4 jucatori au fost blat

iuli

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 18 Mai 2010, 18:09

[Brigada26]Poe scrie:T@V da-o naiba de treaba ca ala a fost penalty clar
4 jucatori au fost blat
eu cred ca fost unul si bun.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de PoeUCV » 18 Mai 2010, 18:41

iuli scrie:
[Brigada26]Poe scrie:T@V da-o naiba de treaba ca ala a fost penalty clar
4 jucatori au fost blat
eu cred ca fost unul si bun.
eu nu spun ce cred. spun ce am auzit din interiorul clubului

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - CFR Cluj

Mesaj de DarkComy » 18 Mai 2010, 18:48

[Brigada26]Poe scrie:
iuli scrie:
[Brigada26]Poe scrie:T@V da-o naiba de treaba ca ala a fost penalty clar
4 jucatori au fost blat
eu cred ca fost unul si bun.
eu nu spun ce cred. spun ce am auzit din interiorul clubului
Prepelita si Silvica sunt siguri 2 din aia 4
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis