Universitatea - Otelul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pronostic Universitatea - Otelul

Poll ended at 22 Mai 2010, 15:50

1
21
42%
X
12
24%
2
17
34%
 
Total votes: 50

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de 1948 » 24 Mai 2010, 12:55

Patronul FC Vaslui susţine că patronul unei formaţii din Liga I, aflată în lupta pentru evitarea retrogradări, a primit asigurări chiar de la tehnicianul formaţiei pe care a întâlnit-o în ultima etapă că "nu va retrograda". Deşi nu a dat nume, personajele "anecdotei" sunt uşor de reperat, conducătorul grupării moldave oferind un detaliu important: "echipa în cauză chiar nu a retrogradat". Cum Universitatea Craiova a obţinut punctele salvării în ultima rundă cu Oţelul Galaţi, pare evident că Adrian Mititelu şi Dorinel Munteanu sunt cei la care face referire Porumboiu.

"În fotbalul romanesc traieste o ipocrizie fara margini. Am rămas şocat. Am aflat că sâmbătă un antrenor i-a trimis patronul altei echipe 10 sms-uri în care îl anunţa că nu va retrograda! Si nu a retrogradat! Asta în condiţiile în care cele două echipe aveau meci direct...

E o lume perversă! Ştiu de la cel care a primit. Avem prea mult prea mulţi manelişti in fotbalul din România", a spus Adrian Porumboiu la Sport.ro.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de blixa » 24 Mai 2010, 12:59

cum era de asteptat, au inceput speculatiile cu privire la meciul nostru cu otelul. si nu de la altcineva, ci de la Porumboiu. mai ziceam undeva ca l-a sucarit si pe cucuruz, nu doar pe elefant, prichindelul nostru.
oricum, problema e ca, asa cum ne asteptam dar unii nu voiau sa accepte, acest meci va fi umbrit si vom trage de pe urma lui.
Porumboiu e suparat si pe Dorinel, si e si cel mai parsiv din fotbalul romanesc. poate a facut declaratia doar din cauza firii lui ciudoase si revansarde. e un om de nimic dupa parerea mea. dar are imagine de cinstit si tot ce spune e automat adevarat. e un cacacios.
Acum, putem noi sa fi jucat pe bune si tot nu crede lumea. dar nici otelul nu s-a omorat cu firea. a parut ca am castigat meritat, dar bagati voi mana in foc pentru meci. eu nu.
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de iuli » 24 Mai 2010, 13:04

nu cred ca a fost blat,asa cum nu cred ca ochelaristul i-ar fi spus lui porumboiu daca primea astfel de mesaje.
porumboiu cred ca vrea sa nu fie prea multa atentie pe finala cupei,unde probabil vrea sa se razbune pe cfr pt anul trecut platindu-le cu aceea moneda:arbitrii.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de blixa » 24 Mai 2010, 13:09

sa-l ia dracu de cucuruz. ajunse si asta cinstit si se uita toti la el ca la curatul din fotbal. ia bani cu ghiotura de la stat si ne da lectii. numai modul cum face anuntul si il plaseaza alaturi de ipocritii care-i put lui.
bai vere, ori stii ceva si spui, dar aduci dovada, ori taci dracului din gura. o vorba nedemonstrata, care lezeaza imaginea altcuiva se numeste atac si se pedepseste. dar la noi se poarta: daca as spune eu ce stiu... dar nu spune nimeni. si caravana trece.

ps. sau poate s-au apucat evreul sau bosniacul sa dea mesaje, mai stii?
iuli, o face el valuri sa atraga atentia, dar sa faca valuri cu agricultura lui, nu cu Craiova.
Last edited by blixa on 24 Mai 2010, 13:17, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

ozzy

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de ozzy » 24 Mai 2010, 13:16

Porumboiu, ca si Iancu, a pus tunurile pe mititel dupa meciul cu CFR. Acolo a fost problema, mititelu a tradat, dintr-un motiv sau altul.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de blixa » 24 Mai 2010, 13:20

dintr-un singur motiv: banii! ca licenta o luase.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de David » 24 Mai 2010, 13:55

blixa scrie:dintr-un singur motiv: banii! ca licenta o luase.
inca n-o luase... :)-

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de manex » 24 Mai 2010, 14:31

ala are ce are cu dorinel. eu cred asa: ca porumbelu a aflat si el ca miti a primit foarte multe mesaje in timpul meciului. "mesaje suspecte, sefu, ca il vedeam ca se lumineaza la fata". si mai ales destul de multe la pauza. dar ce nu cred ca stie porumbelu e ca miti primeste zeci de mesaje de la noi, si, posibil, unele chiar de la dorinel. din craiova. sau bucuresti, sau bailesti.
e careva pe aici care s-a semnat dorinel?
Am zis!!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de Perspico » 24 Mai 2010, 14:42

manex scrie:ala are ce are cu dorinel. eu cred asa: ca porumbelu a aflat si el ca miti a primit foarte multe mesaje in timpul meciului. "mesaje suspecte, sefu, ca il vedeam ca se lumineaza la fata". si mai ales destul de multe la pauza. dar ce nu cred ca stie porumbelu e ca miti primeste zeci de mesaje de la noi, si, posibil, unele chiar de la dorinel. din craiova. sau bucuresti, sau bailesti.
e careva pe aici care s-a semnat dorinel?
:laughing: :laughing: :laughing: Tare!
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de Copacul » 24 Mai 2010, 22:42

Patronul lui FC Vaslui, Adrian Porumboiu, spune că ar trebuie deschisă o anchetă în cazul sms-urilor trimise de un anumit antrenor din Liga 1 unui patron al unei formaţii aflate în lupta pentru salvarea de la retrogradare.

"Nu e bombă, e o realitate. Bombele fac fum, n-au nimic în ele, e o realitate evidentă. Atît şi nimic mai mult. Cel care mi-a spus asta e cel care a primit sms-urile, e patron de club. Cel care le-a trimis e antrenor, i-a zis să stea liniştit că nu va retrograda. Eu i-am spus că s-ar putea să fac publică treaba asta şi mi-a zis că nu e nici o problemă, dar să nu dau nume.

Marius Stan să fie atent, să nu vorbească de mine, că eu nu am zis nimic de el. Nu ştiu ce au comentat Marius Stan şi Munteanu, pentru că sînt pe cîmp. Nu e o tîmpenie, cine zice ceva, se simte cu musca pe căciulă, se simte vinovat. Am zis eu ceva de ei?

Eu am defecte, dar am o calitate: nu mint. Mi s-a spus chestia asta într-o discuţie particulară. Cunosc cît de libidinoşi sînt unii şi cît de unsuroşi sînt alţii. Mi s-a părut dezamăgitor să dai asemenea mesaje. Ar fi normal să se facă o anchetă. Credeţi că eu sînt atît de tîmpit să lansez astfel de fumigene? Eu am dat nişte date certe. Sms-urile astea vin de vreo 3 săptămîni. Le-au dat cei care au în sînge mizerie. Nu Ronny Levy şi Slişkovici.

Cine încearcă să-mi lege mie numele de mizerii să înceteze. Discuţia am avut-o cu patronul respectiv, care era deranjat, dezamăgit că a primit 10 sms-uri de la o jigodie. Ăla e un om foarte corect, eu îl respect, nu e băgat în nici un fel de mizerie. Nu aveam ce să inventez eu acum. Omul nu a vrut să se implice în nici un fel, doar îmi spunea că e şocat de cît de josnici sînt unii oameni. Eu i-am şi cerut acordul să fac publică treaba asta, dar el m-a rugat să nu dau nume.

Vă dau cuvîntul meu de onoare că discuţia a avut loc cu patronul respectiv, care nu avea nici un interes să mă mintă. Eu din decenţă nu am dat nume şi nu voi da. Dacă unii spun prostii şi se simt cu musca pe căciulă, e problema lor", a spus Porumboiu la "Contraatac", de la GSP TV.

Sursa: http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/porumbo ... 91359.html
C O P A C U LImagine

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de manex » 24 Mai 2010, 22:57

si daca ar fi fost asa...miti e nitel prost: cum sa spui cuiva, unor oameni cu care acum esti prieten si miine nu, ca primesti astfel de sms-uri? chuar daca ar fi adevarate. fff ciudat
Am zis!!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de blixa » 24 Mai 2010, 23:33

hai sa comentam ce spune asta asezat pe vine in porumb. e un mizerabil.
daca stai sa analizezi declaratia asta iti dai seama de caracterul lui porumboiu. are ceva cu Dorinel si vrea sa improaste cu rahat. nici nu mai conteaza daca ala a dat sms sau nu. declarati aasta e a unui om josnic.
S-a rupt Brazda.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de manex » 24 Mai 2010, 23:44

corect. prin declaratia lui i-a facut rau si lui miti, cu care s ecrede prieten. chiar daca dupa aia zice ca e cinstit, ca e..dar daca lumea deja zice:"i-a dat meciul, da-i dracu de craioveni". nu, tata, lucrurile astea, si daca le faci, trebuie sa le stii doar tu. nimeni din club, nici macar familia. sms-uri, auzi tu. dupa toate scnadalurile cu dna....dorinel sta sa dea smsuri. o gogomanie.
Am zis!!

d`ampezzo

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de d`ampezzo » 25 Mai 2010, 00:02

Asta se bazeaza pe conflictul dintre Porumbelu si Dorinelu ...
Se va rezolva rapid cand Mititelu va spune ca a primit un mesaj de la un oricine, probabil Becali Giovani si s-a semnat Dorinel Munteanu. Si va declara ca el nu are si nici nu stie numarul lui dorinel, a presupus din context.
Si cauza nu are nicio legatura cu personajele reale. Solomon e de vina !

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de blue_lions » 25 Mai 2010, 00:04

d`ampezzo scrie:Asta se bazeaza pe conflictul dintre Porumbelu si Dorinelu ...
Se va rezolva rapid cand Mititelu va spune ca a primit un mesaj de la un oricine, probabil Becali Giovani si s-a semnat Dorinel Munteanu. Si va declara ca el nu are si nici nu stie numarul lui dorinel, a presupus din context.
Si cauza nu are nicio legatura cu personajele reale. Solomon e de vina !
Surpriza ar fi sa-i vezi pe Dorinel si Marius Stan numiti in staff-ul tehnic al Craiovei saptamana asta :laughing: :laughing:
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Închis