Universitatea - Otelul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pronostic Universitatea - Otelul

Poll ended at 22 Mai 2010, 15:50

1
21
42%
X
12
24%
2
17
34%
 
Total votes: 50

iuli

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de iuli » 23 Mai 2010, 14:53

ozzy,se poate fi impotriva ochelaristului fara sa fim impotriva echipei.
nu e numai vina lui ca a ajuns sa detina echipa,gandeste putin ca un astfel de individ a putut pune mana pe Stiinta fara sa aiba vreun leu in buzunare.
atunci in 2005 primaria trebuia sa ia echipa,e vina lor ca echipa a ajuns la un incapabil.
nu e vina jucatorilor ca sint tarati in tot felul rahaturi,eu ii felicit pt atitudinea arata ieri.
eu m-am resemnat ca ochelaristul nu va renunta la echipa decat in mormant sau in celula,dupa ultimele evenimente ultima varianta cade,ce mai putem spera?

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de jianu_max » 23 Mai 2010, 14:59

nu va intelegpe voi 2 , stuparu si manex. simbolizati perfect cele 2 tipuri mari de suporteri ai craovei.stuparu este fanul dezamagit care nu o sa se linisteasca pana in momentul in care craiova va reprezenta cel putin ce a reprezentat fc vaslui anul asta, fanul care nu concepe existenta echipei daca nu se bate la titlu.manex reprezinta fanul care se multumeste cu putinul oferit de emititelu , adica se multumeste ca echipa exista, ca nu a retrogradat .....
sunt undeva la mijloc, mai degraba de partea ta, stupare, dar nu inteleg cerbicia cu care il renegi pe mititelu.....cred ca exagerezi putin.
mititelu greseste doar prin faptul ca promite mult, ca minte de fapt.daca maine ar iesi si ar spune ...>fratilor, nu am resurse sa propulsez craiova spre un loc fruntas, asta este, asta sunt..astept alti oameni langa mine > ar deveni un erou..dar, nu..el continua sa se minta si sa ne minta pe toti....o sa dureze un pic telenovela piti...apoi cred ca nu o sa mai greseasca cu antrenorul ca anul trcut, in sensul ca o sa aduca antrenor, ceva gen grigoras. adica unul mediocru..nu vad sa ne clasam mai bine de 8 la anul...si pe 8 e greu sa fi.sper ca dorel stoica sa nu revina, sau daca revine sa ramana si iliev.sper sa revian wobay...si mai sper multe :lol:
in concluzie, stupare, manex etc etc........nu va mai certati degeaba pe aici....o sa ne zbatem in continuare in mediocritate cu mititelu,manex.....o sa fie mereu oameni care il lauda pe mititelu, alex...asta este.
alex, tu gresesti confundand echipa cu mititelu. manex, tu gresesti detasandu-l pe mititelu de dezastrul de la echipa.
sper sa nu intru la mijloc ....mi-am dat si eu cu parerea, baieti!!!!!!!!!!!eu am constientizat de mult timp si partile bune si pe cele rele ale lu mititelu, il dispretuiesc uneori......el ar face multe pt craiova,dar este falit si nu o sa faca mai mult niciodata...anul trecut a fost apogeul , din pacate.sper sa ma insel
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de omaciu » 23 Mai 2010, 15:10

ar fi bun grigoras cred eu...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de SLH » 23 Mai 2010, 15:12

hai ca ma mai bag si eu putin la vorba: cretin e ala care il injura pe mittitelu daca pierdeam cu galati si care nu-l injura pt ca am castigat

ne asteapta o vara moarta si un nou sezon plin de sperante neimplinite(asta pt aia care mai asteapta ceva bun vreodata de la fiinta asta)

dupa comentariile gen 'decat sa te duci la meci sa injuri mai bine stai acasa' si 'rolul galeriei este...' imi pare foarte rau ca nu mi-am incalcat promisiunea si nu am fost la meci sa-l injur pe mititelu, ma gandesc serios sa-mi cumpar abonament la oficiala la anul

iuli

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de iuli » 23 Mai 2010, 15:41

@SLH:nu la meciuri trebuie injurat ochelaristul,asta e pretextul ca nu e incurajata echipa.
hai sa ne strangem 200 de insi si sa-l injuram in fata la New York,la stadion in timpul unui meci va fi afectata echipa si mai putin el.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de blixa » 23 Mai 2010, 15:53

jianu_max scrie:.daca maine ar iesi si ar spune ...>fratilor, nu am resurse sa propulsez craiova spre un loc fruntas, asta este, asta sunt..astept alti oameni langa mine > ar deveni un erou..
daca se purta normal de la inceput, prezenta transparent bugetele, normal ca oamenii nu-l mai luau d enebun. daca un om se poarta normal, ce sa ai cu el? trebuie sa fii dus cu capul sa vezi ca nu sunt resurse si sa vrei marea cu sarea.
insa el nu e om normal. spunea: "aveti incredere ca stiu ce e mai bine pentru echipa". a stiut!
oricat ar fi de patron, unele entitati pe care le detii sunt simboluri. hai sa vopsim Castelul Bran in roz, ca suntem proprietari.
.
Bun, nu-ti cere nimeni sa faci mai multi decat poti, dar, de exemplu, daca nu poti avea grija de un monument istoric, nu sta nimeni in Europa sa-l aduci tu in ruina. oricat de proprietar ai fi. Iti baga amenzi pana vinzi.
la fel si in cazul nostru.
Universitatea Craiova reprezinta un simbol al orasului si, de asemenea, institutia de invatamant. Cu lucrurile aste anu te poti juca. Nu poti sa te porti ca o chivuta cand reprezinti ceva care poarta numele Universitatea Craiova.
Poti sa faci ce vrei tu daca se numeste FC Mititelu. dar in momentul cand ai un simbol, ala nu-ti mai apartine. sti propriter, dar trebuie sa fii constient de dimensiunea sociala a proprietatii tale. daca nu esti constient, trebuie sa fii constrans.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de stuparu_alexandru » 23 Mai 2010, 16:05

jianu_max scrie:nu va intelegpe voi 2 , stuparu si manex. simbolizati perfect cele 2 tipuri mari de suporteri ai craovei.stuparu este fanul dezamagit care nu o sa se linisteasca pana in momentul in care craiova va reprezenta cel putin ce a reprezentat fc vaslui anul asta, fanul care nu concepe existenta echipei daca nu se bate la titlu.manex reprezinta fanul care se multumeste cu putinul oferit de emititelu , adica se multumeste ca echipa exista, ca nu a retrogradat .....
sunt undeva la mijloc, mai degraba de partea ta, stupare, dar nu inteleg cerbicia cu care il renegi pe mititelu.....cred ca exagerezi putin.
mititelu greseste doar prin faptul ca promite mult, ca minte de fapt.daca maine ar iesi si ar spune ...>fratilor, nu am resurse sa propulsez craiova spre un loc fruntas, asta este, asta sunt..astept alti oameni langa mine > ar deveni un erou..dar, nu..el continua sa se minta si sa ne minta pe toti....o sa dureze un pic telenovela piti...apoi cred ca nu o sa mai greseasca cu antrenorul ca anul trcut, in sensul ca o sa aduca antrenor, ceva gen grigoras. adica unul mediocru..nu vad sa ne clasam mai bine de 8 la anul...si pe 8 e greu sa fi.sper ca dorel stoica sa nu revina, sau daca revine sa ramana si iliev.sper sa revian wobay...si mai sper multe :lol:
in concluzie, stupare, manex etc etc........nu va mai certati degeaba pe aici....o sa ne zbatem in continuare in mediocritate cu mititelu,manex.....o sa fie mereu oameni care il lauda pe mititelu, alex...asta este.
alex, tu gresesti confundand echipa cu mititelu. manex, tu gresesti detasandu-l pe mititelu de dezastrul de la echipa.
sper sa nu intru la mijloc ....mi-am dat si eu cu parerea, baieti!!!!!!!!!!!eu am constientizat de mult timp si partile bune si pe cele rele ale lu mititelu, il dispretuiesc uneori......el ar face multe pt craiova,dar este falit si nu o sa faca mai mult niciodata...anul trecut a fost apogeul , din pacate.sper sa ma insel
hai ca mi-a ce-ai zis pe aici . da` ce zici tu pe aici, tine de SF. iti dai seama ca daca ar recunoaste ca totul e din vina lui, le-ar da dreptate "dusmanilor", si n-o sa se intample. si acum sa-ti mai zic una, si daca recunoaste ??? ca tot nu se schimba. de plecat tot nu pleaca.
nu sunt genu` de suporter care sa vrea neaparat locul I, dar vreau normalitate. profesionalism in cadrul clubului, respect in primul rand. vreau echipa in orasul ei. crede-ma ca , sunt obisnuit cu mediocritatea, caci din pacate, doar de asta am avut parte de cand ma stiu suporterul echipei. asa ca nu e o drama sa vad echipa pe locul 7. logic ca vreau mai mult, pentru ca stiu ca se poate. n-avem doar un oras de partea noastra, ai o intreaga zona a romaniei. nici nu-ti trebuie bani foarte multi, dar iti trebuie cap. n-ai cap, iei langa tine oameni competenti. dar cand in clubul nostru, sunt numai lingai si incompetenti, cand clubul insusi e condus de un incompetent, cu gura mare, care a facut din clubul asta, cea mai mare tiganie din istoria ligii I, cum sa fiu multumit ???
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de jianu_max » 23 Mai 2010, 16:06

total de acord, blixa. miti vorbeste de echipa ca de un bun personal, dar foloseste gloria apusa a echipei , se lauda cu ea. e tembel tare..sunt curios daca este cineva care il stie mai de aproape,care l-a auzit vorbind in particular. ca la tv este slabut tare :))
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de manex » 23 Mai 2010, 16:50

@jianu-max: m-ai pus prea jos. :)( . nu ma multumesc cu putin. vreau performanta mai mult ca orice. si urmeaza iar un "dar". dar ce te faci ca asta nu lasa echipa? niciodata. ce te faci? injuri la meci? nu mai cumperi produse? astea nu tin la miti, magazinul e gol, marketingul si suporterii sint ultima lui problema. deci nu il ataci. de protestat in craiova? zilnic, ca picatura chinezeasca dupa o bere sa iasa baietii, ca tot e vara, si sa strige 10 minute. il ataci pe miti mai mult cerindu-i sa faca un magazin super, un marketing dezvoltat, sa depinda de tine ca suporter care cumpara materiale, abonamente, bilete . si dupa ce vede ca tu, suporter, ii aduci 10, 20, 30% din buget, atunci sa te duci sa ii zici: "auzi, choaie, de miine nu te mai baza pe banii astia, ca nu mai vine nici dracu n magazinul tau, pe stadion...ia ia-ti tu bagejele si pleaca, sau asculta ce avem de zis". si sa vezi cum peste 2 minute veti fi la masa discutiilor, prieteneste. pai acum il doare in 14 ca pierde citeva mii de euro vinzarea magazinului, 2000 de bilete vindute la stadion si 700 de abonamente. nu reprezentam nimic. sintem cantitate neglijabila, balast. sprijin moral nu, sprijin financiar nu. ce sintem? gura avem multa. sintem cei mai buni dintre romani. in gura.
eu pentru asta imi racesc gura(sic): relatie normala, club normal, echipa normala.
si pentru mine va fi o luna de sperante: "dara daca i-a venit mintea la cap lui miti? dar daca ne vom intoarce acasa? dar daca a invatat ceva din anul asta?" astea sint intrebarile pe care mi le voi pune in vara asta. si SPER ca se vor intimpla toate astea. nu am de ce sa ma duc acum sa ii dau in cap si sa ii zic: "ba, esti praf. tu vara asta vei fi praf, nu o sa faci nimic, esti terminat." nu o sa ii zic decit sa aduca echipa acasa, sa angajeze profesionisti si sa nu mai greseasca, ca a fost praf anul asta.
spera careva la piti? ca tot vorbii de sperante.
Am zis!!

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 23 Mai 2010, 17:09

mititelu ar trebui sa isi ia niste oameni capabili in conducere..el sa taca in [****] din gura..sa`i lase pe aia sa vb..sa faca rost de bani..din sponsorizari din ce o putea..sa aduca echipa inapoi..si lucrurile sa mearga normal..cum ar trebui..pana atunci..cale lunga ..deci iemu telumiti deocamdata

DoRyN

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de DoRyN » 23 Mai 2010, 17:22

Vezi aici stimulentul alb-albaştrilor pentru meciul Universitatea Craiova-Oţelul Galaţi :lol: :lol: :lol:


Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 23 Mai 2010, 17:33

pentru sezonul viitor le sugerez "push it to the limit " pt cand marcheaza si noul imn sa fie tema din "nasul"

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de Theodorus » 23 Mai 2010, 18:03

nyk_sorin scrie:
savoss scrie:Trei kg de mu... pentru cei veniti din craiova sa strige impotriva echipei! Va vine sa credeti? Erau tristi la golurile Craiovei! La ultimul meci sa vii cu instigari gen "Mititelu, mu... Mititelu!" "mititelu lasa-ne, c-ai bagat echipa-n B!" Rusine, asta nu e galerie! De fapt noi nu am avut niciodata galerie! Am avut cei mai tari si mai frumosi suporteri! Si inca ii avem! Mi-a placut sa vad cum 10.000 de fanatici strigau pentru echipa! Si ca sa fac si eu o rima de galerie, "Bravo lor, mu...e mercenarilor!"
cand vad scuzati ca tine imi pare si mai rau ca nu ne batura astia.
[ cenzurat] in mititelu si trupa lui de circ, ca echipa nu mai e asta.
care era problema daca retrogradam, acuma ca ramasera in a ce o sa se intample? sperati ceva pentru la anu` sau ce ???
tu nu iti dai seama? o sa vina steaua chiar la severin douapuncteicsdouapuncteics
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de robert » 23 Mai 2010, 18:16

nyk_sorin scrie:Trei kg de mu... pentru cei veniti din craiova sa strige impotriva echipei! Va vine sa credeti? Erau tristi la golurile Craiovei! La ultimul meci sa vii cu instigari gen "Mititelu, mu... Mititelu!" "mititelu lasa-ne, c-ai bagat echipa-n B!" Rusine, asta nu e galerie! De fapt noi nu am avut niciodata galerie! Am avut cei mai tari si mai frumosi suporteri! Si inca ii avem! Mi-a placut sa vad cum 10.000 de fanatici strigau pentru echipa! Si ca sa fac si eu o rima de galerie, "Bravo lor, mu...e mercenarilor!"
daca tu intelegi prin incurajarea echipei sa se strige :mititelu....mititelu

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de jianu_max » 23 Mai 2010, 18:42

cred ca ar trebui sa asteptam primele miscari la echipa.ma refer aici la conducere.ce ziceti de reghecampf? eu nu vorbesc deocamdata despre el, nu stiu ce sa cred, astept.prima impresie este buna.........
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Închis