Universitatea - Otelul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pronostic Universitatea - Otelul

Poll ended at 22 Mai 2010, 15:50

1
21
42%
X
12
24%
2
17
34%
 
Total votes: 50

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 24 Mai 2010, 02:28

Surse de inspiraţie: Pep şi Tăbîrcă
Conducătorii Ştiinţei au hotărît să pună în vestiar filmuleţul cu Al Pacino după reacţia jucătorilor la vederea altui clip, cel prezentat de Guardiola fotbaliştilor Barcei înainte de "El Clasico". Cu două săptămîni înaintea meciului cu Oţelul, discursul lui Pacino a fost dat ca exemplu de motivare şi ascultat la Şcoala de Antrenori FRF, la iniţiativa fostului "principal" al Bistriţei, Sandu Tăbîrcă. La şedinţa respectivă a participat şi Reghecampf. Clipul a fost adaptat pentru Ştiinţa de Vlad Roşca. "Discursul lui Pacino se plia perfect pe situaţia de la noi", a motivat directorul sportiv al grupării din Bănie.


coca-sursa

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de trabzonspor » 24 Mai 2010, 05:49

manex scrie:"porcule"? cred ca s-au gindit mult la aia. si mai ales la "vinde , pleaca, mori" . probabil le-au luat din ghencea de la prietenii lor, nu s-au mai chinuit sa scrie altele.
ba baiatule n`am vazut asa ceva... pleaca omu o saptamana in vacanta de pe forum si gata, imediat li se scoala c_ruletzu unora dupa p_la patronului :cool:
u, a, viola!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de Pacala » 24 Mai 2010, 07:57

inteleg supararea suporterilor, mai greu de inteles este supararea inspumata a lui ozzy care isi trezi pina si clona perspico numai pt ca a scapat Craiova de retrogradare. Indiferent de patron, de jucatori, voi tine cu aceasta echipa. Cit despre aceasta vinatoare de patroni, oricit de penibili ar fi mititelu si jiji becali, cred ca aceaste razboaie sint intretinute si politic prin cumpararea unor ciudati de prin galerii. apoi apar frustrati de meserie gen ozzy si alti citiva copii teribilisti pt care pare cool sa-ti injuri echipa restul o fac rezultatele nemultumitoare. acelasi calapod la craiova si steaua. ciudat cum de castiga echipa sprijinita de boc(cfr cluj) sau echipa omului de la urziceni despre care se spune ca este doar administratorul afacerilor lui el base. prea se implica politicul in fotbal si prea multi frustrati ca ozzyperspico care isi scutura nebunia si frustrarea facind bale pe stadioane sau forumuri. Forza Stiinta!
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

ozzy

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de ozzy » 24 Mai 2010, 09:50

Pacala scrie:inteleg supararea suporterilor, mai greu de inteles este supararea inspumata a lui ozzy care isi trezi pina si clona perspico numai pt ca a scapat Craiova de retrogradare. Indiferent de patron, de jucatori, voi tine cu aceasta echipa. Cit despre aceasta vinatoare de patroni, oricit de penibili ar fi mititelu si jiji becali, cred ca aceaste razboaie sint intretinute si politic prin cumpararea unor ciudati de prin galerii. apoi apar frustrati de meserie gen ozzy si alti citiva copii teribilisti pt care pare cool sa-ti injuri echipa restul o fac rezultatele nemultumitoare. acelasi calapod la craiova si steaua. ciudat cum de castiga echipa sprijinita de boc(cfr cluj) sau echipa omului de la urziceni despre care se spune ca este doar administratorul afacerilor lui el base. prea se implica politicul in fotbal si prea multi frustrati ca ozzyperspico care isi scutura nebunia si frustrarea facind bale pe stadioane sau forumuri. Forza Stiinta!
Pacala, contacteaza-l de urgenta pe blue_lions. A studiat foarte mult un domeniu care te intereseaza si pe tine :laughing:
Last edited by ozzy on 24 Mai 2010, 10:41, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de Perspico » 24 Mai 2010, 10:23

ozzy scrie:Pacala, contacteaza-l de urgenta pe blue_lions. A studiat foarte mutl un domeniu care te intereseaza si pe tine :laughing:
Pai nu trebuie decat sa strige la el, ca e in rezerva alaturata, se bate cu omaciu pe laptop :)(
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de trabzonspor » 24 Mai 2010, 10:24

Pacala scrie:Cit despre aceasta vinatoare de patroni, oricit de penibili ar fi mititelu si jiji becali, cred ca aceaste razboaie sint intretinute si politic prin cumpararea unor ciudati de prin galerii. apoi apar frustrati de meserie gen ozzy si alti citiva copii teribilisti pt care pare cool sa-ti injuri echipa restul o fac rezultatele nemultumitoare. acelasi calapod la craiova si steaua. ciudat cum de castiga echipa sprijinita de boc(cfr cluj) sau echipa omului de la urziceni despre care se spune ca este doar administratorul afacerilor lui el base.
pretene aberezi maxim aici... in primu rand, [cenzurat] + mititelu = love. stii cum e cu dragostea asta ? cin` s`aseamana s`aduna, iar unde au ajuns ei, "persecutatii" din povestea ta, au ajuns doar datorita idioteniei ce le umbla prin cap pe post de gandire si conceptie de viata... rezultatele bune ale urzicii si cefereului se datoreaza exclusiv potentei financiare a celor care le patroneaza, atat si nimic mai mult. asta implica lot de jucatori, influenta la arbitri, ce vrei tu, dar toate sunt bazate pe POTENTA FINANCIARA. mititelu si becali n`o sa fie niciodata victime ale altcuiva decat prostiei... a, si cum sa uit, infatuarii lor.
u, a, viola!

Avatar utilizator
elseven
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 28 Oct 2008, 00:30

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de elseven » 24 Mai 2010, 11:27

Draga ozzylica, intr-un fel ai dreptate, poate sunt cretin incercand sa-ti explic tie despre fotbal! Asta e, eu stau in tribuna si privesc fotbal, tu, dragul meu, faci ce vrei tu din partea mea! poti sa schimbi si femeia de servici! Mii de scuze ca te-am apostrofat!
Perspico: nu sunt deloc fata, de ce m-as ascunde dupa un nume cu rezonanta masculina? Suporterul deCopaceljr s-a luat de localitate dar da-mi voie sa-ti spun tie cum sta fenomenul cu localitatea pt ca ai intuit bine! Veneam nu constant ci la fiecare meci pe Oblemenco! Preferam sa stau cu 2-3 mii de craioveni decat sa stau intre 9-10 mi de stelisti si dinamovisti.
Dar - (acum din nou sunt la ciclu)- pentru rahatelul de COPACELJR , afla ca daca echipa ar juca la Baia-Mare, acolo m-as duce sa-i vad, cu Mititelu sau fara el! Tu, frustratule, cu fractu' ailalt Ozzylica, stati injurati patroni si suporteri ca sunteti adevarati!...incep sa cred ca au dreptate ACEI SEVERINENI care au spus ca v-ati batut joc de echipa...sictir
STIINTA FOREVER!!!!!

ozzy

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de ozzy » 24 Mai 2010, 11:57

elseven scrie:Draga ozzylica, intr-un fel ai dreptate, poate sunt cretin incercand sa-ti explic tie despre fotbal! Asta e, eu stau in tribuna si privesc fotbal, tu, dragul meu, faci ce vrei tu din partea mea! poti sa schimbi si femeia de servici! Mii de scuze ca te-am apostrofat!
Perspico: nu sunt deloc fata, de ce m-as ascunde dupa un nume cu rezonanta masculina? Suporterul deCopaceljr s-a luat de localitate dar da-mi voie sa-ti spun tie cum sta fenomenul cu localitatea pt ca ai intuit bine! Veneam nu constant ci la fiecare meci pe Oblemenco! Preferam sa stau cu 2-3 mii de craioveni decat sa stau intre 9-10 mi de stelisti si dinamovisti.
Dar - (acum din nou sunt la ciclu)- pentru rahatelul de COPACELJR , afla ca daca echipa ar juca la Baia-Mare, acolo m-as duce sa-i vad, cu Mititelu sau fara el! Tu, frustratule, cu fractu' ailalt Ozzylica, stati injurati patroni si suporteri ca sunteti adevarati!...incep sa cred ca au dreptate ACEI SEVERINENI care au spus ca v-ati batut joc de echipa...sictir
Daca stateai in tribuna si priveai fotbal, nu te baga nimeni in seama, dar tu te-ai apucat sa dai lectii si atunci nu trebuie sa te miri ca oamenii te trateaza ca atare. Du-te la meciuri in continuare si nu ma mai plictisi cu ineptiile tale.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de Pacala » 24 Mai 2010, 12:03

trabzonspor scrie:pretene aberezi maxim aici... in primu rand, [cenzurat] + mititelu = love. stii cum e cu dragostea asta ? cin` s`aseamana s`aduna, iar unde au ajuns ei, "persecutatii" din povestea ta, au ajuns doar datorita idioteniei ce le umbla prin cap pe post de gandire si conceptie de viata... rezultatele bune ale urzicii si cefereului se datoreaza exclusiv potentei financiare a celor care le patroneaza, atat si nimic mai mult. asta implica lot de jucatori, influenta la arbitri, ce vrei tu, dar toate sunt bazate pe POTENTA FINANCIARA. mititelu si becali n`o sa fie niciodata victime ale altcuiva decat prostiei... a, si cum sa uit, infatuarii lor.
esti copil daca inca nu ti-ai dat seama ca politicul a dictat ...si rezultate, arbitraje etc dar si multe dintre scandalurile astea, inclusiv in mutarile astea ... nu ca mititelu ar avea prea multe in cap.

p.s. perspicozzy, nu uita sa-ti iei pastilele. In rest, este ok daca iti versi nervii numai pe forum si nu dai in cap la oameni pe strada. ...acum ce sa zic, poate n-ar strica sa-i dai o castana in cap lui [miti] mititelu sa vezi cum suna, pe urma da-ti si tie o castana :)( pariez ca suna la fel si la tine si la mititelu. de fapt va potriviti.

cit despre blue lions, omaciu etc , daca ai ceva nelamuriri in ceea ce-i priveste, iti sugerez sa vorbesti cu ei, intreaba-l si pe dorin sa vezi cum sta treaba. erau niste scuzati pe forumul ols ...e suficienta explicatia. nu uita sa-ti iei pastilele :)( A fost jale mare la tine dupa meciul cu otelul. :)( ucv Hai noroc! o:
Last edited by Pacala on 24 Mai 2010, 12:07, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de copaceljr » 24 Mai 2010, 12:05

elseven scrie:Draga ozzylica, intr-un fel ai dreptate, poate sunt cretin incercand sa-ti explic tie despre fotbal! Asta e, eu stau in tribuna si privesc fotbal, tu, dragul meu, faci ce vrei tu din partea mea! poti sa schimbi si femeia de servici! Mii de scuze ca te-am apostrofat!
Perspico: nu sunt deloc fata, de ce m-as ascunde dupa un nume cu rezonanta masculina? Suporterul deCopaceljr s-a luat de localitate dar da-mi voie sa-ti spun tie cum sta fenomenul cu localitatea pt ca ai intuit bine! Veneam nu constant ci la fiecare meci pe Oblemenco! Preferam sa stau cu 2-3 mii de craioveni decat sa stau intre 9-10 mi de stelisti si dinamovisti.
Dar - (acum din nou sunt la ciclu)- pentru rahatelul de COPACELJR , afla ca daca echipa ar juca la Baia-Mare, acolo m-as duce sa-i vad, cu Mititelu sau fara el! Tu, frustratule, cu fractu' ailalt Ozzylica, stati injurati patroni si suporteri ca sunteti adevarati!...incep sa cred ca au dreptate ACEI SEVERINENI care au spus ca v-ati batut joc de echipa...sictir
Incepi sa ma amuzi. Mai prietene eu refuz sa ma cobor la mintea ta si nu imi amintesc sa te fi jignit pe tine vreodata, aici asa este limbajul, putin mai dur, daca nu suporti poti fain-frumos sa pleci de pe Forum :-)
Hai sa-ti explic cum sta treaba, eu nu l-am injurat niciodata pe "domnul" patron al acestei echipe(zeul tau) si nu am injurat nici alti suporteri pe care nu ii cunosc. Eu m-am referit strict la atitudinea tuturor suporterilor din Severin care in momentul cand s-au trezit cu echipa pe "Municipal" brusc s-au trezit ca fiind echipa lor. Nu omule, nu e echipa voastra, e echipa TUTUROR care au inima alb-albastra. M-am atacat de suporterii severineni dupa meciul cu Galati cand am stat la Peluza 1 si Gemina incepuse sa cante:"mititelu PLEACA mititelu" cand s-au trezit cu un ropot de injuraturi din partea intregului stadion. Va inteleg, zeul vostru a adus echipa acolo, da' nu inteleg pentru ce il ridicati in slavi. In ultimele 10 minute din meci in loc sa strigati pentru Craiova voi toti ati strigat:"mi-ti-te-lu, mi-ti-te-lu". Eram acolo un grup de 30 veniti de la Craiova in partea dreapta, noi ne inchinam, nu ne venea sa credem, parca ati fi fost sclavii lu' [miti].

P.S. Eu chiar sunt suporter adevarat prietene, in ultimii 7-8 ani nu stiu sa fi lipsit de la vreun meci acasa, decat cand plecam in vacanta, un meci pe sezon(maxim). Da, eu am fost unul dintre cei 2000(nici atat) de oameni care veneau in Liga a II-a la 11 dimineata. Am fost alaturi de echipa in toate momentele bune, sau grele, chiar si in 2-3 deplasari pe sezon pentru ca mai mult nu am cum, am scoala, am de invatat, pentru ca eu chiar vreau sa ajung ceva in viata.

P.S.2 Ti-ai tras nickname-ul din cauza ca pana la 7 sti sa numeri sau e vreun alt motiv?
Last edited by copaceljr on 24 Mai 2010, 13:48, edited 1 time in total.
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de Pacala » 24 Mai 2010, 12:15

copaceljr scrie:M-am atacat de suporterii severineni dupa meciul cu Galati cand am stat la Peluza 1 si Gemina incepuse sa cante:"mititelu PLEACA mititelu" cand s-au trezit cu un ropot de injuraturi din partea intregului stadion. Va inteleg, zeul vostru a adus echipa acolo, da' nu inteleg pentru ce il ridicati in slavi. In ultimele 10 minute din meci in loc sa strigati pentru Craiova voi toti ati strigat:"mi-ti-te-lu, mi-ti-te-lu". Eram acolo un grup de 30 veniti de la Craiova in partea dreapta, noi ne inchinam, nu ne venea sa credem, parca ati fi fost sclavii lu' [miti].
normal ca alora din severin le convine cearta asta intre mititelu si unii din primarie cu solomon puscarie in frunte si cu unii ultrasi de azi. pai cum sa nu le convina si sa nu-i ia partea lui [miti] cand le pica o echipa de divizia A in curte si nu oricare ci tocmai U Craiova care le mai si zgindareste mult trimbitatul patriotism oltenesc. se trezira in divizia A. cu toate astea nu pot accepta bucuria unor dependenti de pastile la infringeri, supararea lor la victorii si jignirile la adresa celor care au alte opinii ale lor. :-)
Last edited by Pacala on 24 Mai 2010, 12:32, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de trabzonspor » 24 Mai 2010, 12:21

Pacala scrie:esti copil daca inca nu ti-ai dat seama ca politicul a dictat ...si rezultate, arbitraje etc dar si multe dintre scandalurile astea, inclusiv in mutarile astea ... nu ca mititelu ar avea prea multe in cap.
e imposibil sa negi ca se implica politicul in fotbal, dar cu siguranta nu politicul decide... din nou, pierzi esenta :cool: POTENTA FINANCIARA, sau mai ales, LIPSA EI!
strict teoretic vorbind, chiar si daca ar fi ca tine, intr`o tara in care nu ai nicio varianta morala de ales, ci doar imorale, dracu te pune sa fii de partea gresita a baricadei ? :)- basca, mai e vorba si de neocomunismu romanesc :laughing:
u, a, viola!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de Perspico » 24 Mai 2010, 12:27

trabzonspor scrie:
Pacala scrie:esti copil daca inca nu ti-ai dat seama ca politicul a dictat ...si rezultate, arbitraje etc dar si multe dintre scandalurile astea, inclusiv in mutarile astea ... nu ca mititelu ar avea prea multe in cap.
e imposibil sa negi ca se implica politicul in fotbal, dar cu siguranta nu politicul decide... din nou, pierzi esenta :cool: POTENTA FINANCIARA, sau mai ales, LIPSA EI!
strict teoretic vorbind, chiar si daca ar fi ca tine, intr`o tara in care nu ai nicio varianta morala de ales, ci doar imorale, dracu te pune sa fii de partea gresita a baricadei ? :)-
Lasa-l, ca saracu', de cand ii vede pe arbitri pe teren imbracati in portocaliu, rosu, galben sau verde, e convins ca e mana partidelor. In plus, cand jucatorii se strang grupuri-grupuri la loviturile libere o fac ca sa-l vorbeasca pe el de rau.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de Pacala » 24 Mai 2010, 12:29

@trabzonspor:
ca mititelu a facut un munte de greseli este o axioma. are o gura care ii bate buzunarul la greu :) dar a ajuns pe partea gresita a baricadei pt ca nu putea sa fie in cealalta parte... era intesata de inamici :laughing:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

trabzonspor
fanatic
fanatic
Mesaje: 1312
Membru din: 22 Iun 2009, 01:17

Re: Universitatea - Otelul

Mesaj de trabzonspor » 24 Mai 2010, 12:31

Pacala scrie:ca mititelu a facut un munte de greseli este o axioma. are o gura care ii bate buzunarul la greu :) dar a ajuns pe partea gresita a baricadei pt ca nu putea sa fie in cealalta parte... era intesata de inamici :laughing:
nu exista inamici cand singura tabara e buzunaru united... exista doar dobitoci :cool:
u, a, viola!

Închis