[Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

sorin107

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de sorin107 » 17 Iul 2010, 21:45

lorenzaccio2 scrie:Dark, mi se pare aberant sa spui ca nu avem antrenor, insa in mod sigur rezervele sunt de Liga 3. Ma si mira ca ma intrebi, pai pe Popescu, Ologu, Roman, Gogosoiu de unde i-a gasit Chiose? Ca sa nu mai spun ca alte solutii azi in atac nu avea in afara de Stoianof!
Sorin, ramine de confirmat, insa daca Mihai Costea marcheaza de 3 ori si scapa o data singur cu portarul, m-ar mira sa fie extrema stanga...
Iar daca Dina ajunge sa suteze de la 20 metri (in afara careului...) m-ar mira sa fie varf in 4-4-2 clasic in conditiile in care noi avem balonul (ar fi trebuit sa fie in careu) ... Bine vorbim degeaba, ne trebuie un video cu imaginile de la goluri

mda, se pare ca a jucat in stanga mihai costea pana la urma. frumos golul 3. la fel si al lui dina. l-am vazut pe bulgarul ala, are glezna fina acolo la mijloc si are pasa decisiva.

intr-adevar, de-a dreptul ingrijorator partea aia cu doar 60 de minute. nu e nimeni care-a fost la meci sa ne spuna si noua mai detaliat?

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de u2blue » 17 Iul 2010, 21:46

Cine a fost frate ala care a dat pasa aia de 50 m in spatele fundasilor ? A fost Gargara bulgaru' ? Dupa reportajul alora de la editie nu ma prind.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de DarkComy » 17 Iul 2010, 21:52

u2blue scrie:Cine a fost frate ala care a dat pasa aia de 50 m in spatele fundasilor ? A fost Gargara bulgaru' ? Dupa reportajul alora de la editie nu ma prind.
Prepelita (ca avea banderola albastra pe mana stanga)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de u2blue » 17 Iul 2010, 21:55

DarkComy scrie:
u2blue scrie:Cine a fost frate ala care a dat pasa aia de 50 m in spatele fundasilor ? A fost Gargara bulgaru' ? Dupa reportajul alora de la editie nu ma prind.
Prepelita (ca avea banderola albastra pe mana stanga)
Imi pierdusem reperele, ma speriasem dreaq ... daca un jucator ca asta este liber de contract da' o' n pui mei.
N-am mai vazat pasa d'asta de ani de zile in echipa Craiovei. Dorel a mai bagat 2,3 in ultimul timp dar mai mult nimereala.
Sper sa fie anul lui Prepe ... merita din plin.

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de Vraciul » 17 Iul 2010, 21:56

Primul gol Prepe assist-Costea marcator,golul 2 Dina assist-Costea marcator,golul 3 Gargorov assist-Costea marcator.golul 4 Costea assist-Dina marcator
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de DarkComy » 17 Iul 2010, 21:59

F frumoase ultimele 2 goluri, mai ales al treilea gol al lui Nila, care mi-a amintit nitel la executie de golul lui Ad. Ilie din meciul cu Columbia de la WC98
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de blue_lions » 17 Iul 2010, 22:19

DarkComy scrie:F frumoase ultimele 2 goluri, mai ales al treilea gol al lui Nila, care mi-a amintit nitel la executie de golul lui Ad. Ilie din meciul cu Columbia de la WC98
observ cu placere ca cineva a lucrat cu M.Costea la finalizare o: ... la faza primului gol anul trecut ar fi dat sa rupa poarta iar la golul 3 tragea direct in portar. Sper sa jucam tot asa, cu pase lungi spre M.Costea sau Gangioveanu.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de manex » 17 Iul 2010, 22:31

si mai trebuie sa remarcam ceva: pasele lungi foarte bune ale lui prepe si gargorov.
Am zis!!

sorin107

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de sorin107 » 18 Iul 2010, 10:53

am vazut acum pe eso primele 15 minute din meci. il remarc pe gargorov, imi place. sistemul e 4-4-1-1 cu dina care joaca acelasi rol pe care-l avea cu wotte, in spatele unicului varf. cred ca acolo da cel mai bun randament.

sorin107

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de sorin107 » 18 Iul 2010, 15:39

cine stie cum il cheama pe nr. 7 de la gaz metan cfr? a jucat a 2-a repriza mijlocas stanga la ei, le-a facut mucii cravata de multe ori alor nostri.

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de lorenzaccio2 » 18 Iul 2010, 16:17

Nu vad ce va mira, pai asta a fost o constanta la noi: in ultimele minute cadeam...
Macar Ticleanu a spus-o pe nume. Plus ca nu ati sesizat bine diferenta : nu jucam la capacitate MAXIMA.. n-a spus ca o sa cadem morti... Ne ambalam prea repede

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de Cosmin™ » 18 Iul 2010, 16:26

sorin107 scrie:cine stie cum il cheama pe nr. 7 de la gaz metan cfr? a jucat a 2-a repriza mijlocas stanga la ei, le-a facut mucii cravata de multe ori alor nostri.
Probabil Nita ..
Imagine

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de lorenzaccio2 » 18 Iul 2010, 17:41

sorin107 scrie:
lorenzaccio2 scrie:Dark, mi se pare aberant sa spui ca nu avem antrenor, insa in mod sigur rezervele sunt de Liga 3. Ma si mira ca ma intrebi, pai pe Popescu, Ologu, Roman, Gogosoiu de unde i-a gasit Chiose? Ca sa nu mai spun ca alte solutii azi in atac nu avea in afara de Stoianof!
Sorin, ramine de confirmat, insa daca Mihai Costea marcheaza de 3 ori si scapa o data singur cu portarul, m-ar mira sa fie extrema stanga...
Iar daca Dina ajunge sa suteze de la 20 metri (in afara careului...) m-ar mira sa fie varf in 4-4-2 clasic in conditiile in care noi avem balonul (ar fi trebuit sa fie in careu) ... Bine vorbim degeaba, ne trebuie un video cu imaginile de la goluri

mda, se pare ca a jucat in stanga mihai costea pana la urma. frumos golul 3. la fel si al lui dina. l-am vazut pe bulgarul ala, are glezna fina acolo la mijloc si are pasa decisiva.

intr-adevar, de-a dreptul ingrijorator partea aia cu doar 60 de minute. nu e nimeni care-a fost la meci sa ne spuna si noua mai detaliat?
Mihai costea a jucat in stanga, insa nu ca mijlocas stanga cum ai spus. In stanga am spus si eu ca a jucat insa la nivelul atacului, ca drept dovada la toate golurile e cu un pas in spatele lui Stoianof si mai in stanga, si cu unul in fata lui Dina. Ca sa joace in 4-1-4-1 ar trebui sa fie extrema stanga, si nu e. Presupun ca stii ce e o extrema stanga daca ai jucat fotbal, si anume sa fie langa tusa, ori niciodat nu a fost lipit de tusa...

Alt argument pentru care jucam cu 3 mijlocasi centrali este ca Prepelita iarasi are o pozitie mai axiala, adica o stringe el pe dreapta pentru ca asta e rolul lui la un mijloc in 3, insa nu e nici el extrema...
Poate oi fi eu prea atasat la niste detalii, dar ca sa fiu mai explicit uite cum ii vad dupa filmulet:

------------------------------------------Dilevski
---------------Prepelita---------------------------------------Gargorov

------------------------------Dina
---------------------------------------------------------M.Costea
------------------------------------------Stoianof

Asta mi se pare mai mult un 4-3-2-1 (deci un derivat de 4-3-3), decat un 4-1-4-1 (derivat al 4-4-2-ului), nu crezi?

sorin107

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de sorin107 » 18 Iul 2010, 17:55

@ lorenzaccio:

nu, nu cred. te pierzi in detalii. uita-te la filmuletul integral al meciului si o sa vezi ca am avut dreptate. a, ca joaca el mai avansat decat prepelita, ca joaca mai putin mijlocas si mai mult extrema, e altceva. asta e stilul lui si asta i se cere. el e surprins in zona centrala doar la goluri, pentru ca toate vin pe pasa lunga si e normal sa intri din tusa in centru, sa ataci poarta. dar, daca te uiti la toate fazele noastre de atac pozitional, el se lipeste de tusa sa primeasca pas de la busu, de exemplu. o sa vezi cu cfr-ul;)

Masive

Re: [Amical]Universitatea Craiova - Gaz Metan CFR

Mesaj de Masive » 18 Iul 2010, 20:44

Echipa solida CFR,iar Kivuvu ala e bun rau.

Ne macelaresc :-x

Închis