[Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu ce rezultat debutăm în noua ediţie de campionat?

Poll ended at 25 Iul 2010, 20:34

victorie
25
45%
egal
10
18%
înfrângere
21
38%
 
Total votes: 56

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de AdrianR » 26 Iul 2010, 09:16

Majoratul Craiovei
http://vochin.gsp.ro/stiri/1237/majoratul-craiovei.htm
"Lăsaţi-mă să mă bucur sau să nu mă bucur de acest meci şi apoi vorbim de jocul cu Steaua din etapa viitoare!". Indecizia lui Ţicleanu cu privire la deznodămîntul partidei de sîmbătă cu Craiova e logică.
Dacă judeci prin comparaţie cu ceea ce s-a întîmplat în întîlnirea aceloraşi echipe din finalul campionatului trecut, atunci Aurică are motive de satisfacţie. Munca sa de o vară a rodit încă din prima etapă, în sensul în care o trupă mustind de talente reuşeşte, iată, să arate şi ca o echipă. "Ştiam că am băieţi extrem de talentaţi. E ca şi cum unul era virtuoz la vioară, altul la saxofon, altul la pian, dar împreună nu formau o adevărată orchestră, ci doar făceau gălăgie. Încet, încet ne punem pe picioare, dar mai e nevoie de timp", a explicat Ţicleanu.
Pînă una-alta, Aurică a început remodelarea Craiovei, ca la carte, de la faza defensivă. A strunit o echipă efervescentă, a început s-o ordoneze. Aşa s-a ajuns la situaţia în care campioana n-a mai marcat 3 goluri ca-n primăvară (şi-n inferioritate numerică!!!), ci a fost pusă în situaţia jenantă de a nu fi putut expedia nici un şut pe poartă! Priviţi comparaţia din tabelul alăturat şi veţi înţelege diferenţele.

39 a fost minutul ultimului şut expediat de CFR spre poarta lui Silviu Lung

Tehnicianul Craiovei are şi motive de nemulţumire în privinţa rezultatului final. Şi ele nu se referă doar la faptul că nu i s-a acordat penalty, ci la raportul de forţe de pe teren, acolo unde "Ştiinţa" n-a avut ştiinţa de a transforma în gol una din cele 3 ocazii create în faţa celei mai bune defensive a campionatului trecut. Dar, ca-n viaţă: între majorat şi maturitatea deplină mai trebuie să treacă un timp.
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
Andy-
membru
membru
Mesaje: 236
Membru din: 27 Mai 2009, 15:58

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Andy- » 26 Iul 2010, 14:34

Pai pana mea, cum sa nu fure putin pentru chefere!? M-am saturat de echipa aia si de cacatul ala de muresan pana peste cap!
LA :-x :-x :-x chefere!
Tmtagadam.

Imagine

Psycho
membru
membru
Mesaje: 168
Membru din: 18 Iun 2010, 16:04

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Psycho » 27 Iul 2010, 03:25

Pe paszkany il uitasi?
Niste :-x si pentru el!
„Blestemaţi cei ce renunţă!"

DoRyN

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de DoRyN » 27 Iul 2010, 19:42

"Tudor merită nota 2 pentru prestaţia de la Craiova - CFR Cluj. Nu pun în balanţă rezultatul, ci greşelile, pentru că aşa se cîştigă campionate şi retrogradează altele", a spus Dragomir la Fanatik Show de la DigiSport.

LiviuB

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de LiviuB » 27 Iul 2010, 21:05

eu zic ca este un punct castigat. de la Tudor nu ma asteptam la mai mult. ce cred eu ca este cel mai important este faptul ca am aratat ca o echipa si o defensiva puternica. f buna alegerea lui Ciuca in stanga. sper ca echipa sa confirme in etapele urmatoare prestatia din meciul u clujul. despre Ticleanu o sa comentam dupa etapa 5.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de AdrianR » 28 Iul 2010, 13:19

...
- Mister, echipa a fost de nerecunoscut la meciul cu Craiova. E vorba de oboseală?
- Adevărul este că veneam după 23 de zile de cantonament. Apoi a urmat meciul de 120 de minute din Supercupă, cu o risipă de energie foarte mare. Echipa n-a avut timp să- şi reîncarce la timp bateriile. A fost şi o replică solidă din partea Craiovei, o echipă care m-a impresionat.

- Sînteţi preocupat pentru începutul de stagiune?
- Nu sînt îngrijorat deloc. Cum v-am mai spus, este începutul unei noi stagiuni, iar echipa nu şi-a atins potenţialul maxim. Ştiu ce este de făcut, avem o săptămînă la dispoziţie pentru a pregăti temeinic şi în linişte meciul cu Brăneştiul. Îmi cunosc foarte bine jucătorii, nu e cazul să ne alarmăm.

- Totuşi, echipa a expediat doar 3 şuturi, toate în afara cadrului porţii...
- Admit că jocul nostru a avut mult de suferit. Însă şi ocaziile Craiovei s-au creat pe nişte erori ale noastre. Aşa se întîmplă cînd nu eşti lucid. Repet, am întîlnit o formaţie mai proaspătă decît noi, care ne-a dat o replică pe măsură.

"Mititelu nu crede nici el ce zice"
- Multă lume a taxat deja jocul slab al campioanei. Mai mult, patronul Mititelu a acuzat vehement arbitrajul, motivînd că Universitatea a fost privată de două penalty-uri.
- Am urmărit ulterior ce s-a discutat de meci. Din start vă spun că nu doresc să intru în astfel de polemici. Am un deosebit respect pentru jucătorii Craiovei, pentu istoria şi tradiţia acestui club în campionatul românesc, însă Mititelu nu este un real om de fotbal. Cred că nici el nu crede în totalitate ceea ce spune. Iar această gîndire a patronului se răsfrînge şi asupra echipei. ....
http://cfrmania.gsp.ro/stiri/9533/prote ... orlini.htm
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

ozzy

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de ozzy » 28 Iul 2010, 13:54

AdrianR scrie:...
Am un deosebit respect pentru jucătorii Craiovei, pentu istoria şi tradiţia acestui club în campionatul românesc, însă Mititelu nu este un real om de fotbal.
Welcome to the club!

iuli

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 28 Iul 2010, 14:53

ozzy scrie:
AdrianR scrie:...
Am un deosebit respect pentru jucătorii Craiovei, pentu istoria şi tradiţia acestui club în campionatul românesc, însă Mititelu nu este un real om de fotbal.
Welcome to the club!
pacat,cred ca avea de gand sa-i dea si lui sansa de a antrena Craiova candva. :)(

ozzy

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de ozzy » 28 Iul 2010, 15:59

:)( l-a luat gura pe dinainte

iuli

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 28 Iul 2010, 18:15

ozzy scrie::)( l-a luat gura pe dinainte
nu cred,de fapt e de rea credinta...... :)(

bebemiku
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 3
Membru din: 29 Iun 2009, 12:45

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de bebemiku » 08 Aug 2010, 21:07

A inregistrat cineva partida? Vreau sa imi fac colectie si cu meciurile din acest sezon :P

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9734
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de manex » 08 Aug 2010, 22:29

bebemiku scrie:A inregistrat cineva partida? Vreau sa imi fac colectie si cu meciurile din acest sezon :P
daca imi zici ca la meciul asta o sa te mai uiti peste ceva timp.... :o :o :o: :o: :o:
Am zis!!

bebemiku
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 3
Membru din: 29 Iun 2009, 12:45

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de bebemiku » 10 Aug 2010, 15:21

ma uit sau nu ma uit nu stiu dar am colectie cu toate meciurile craiovei de sezonul trecut si vreau sa pun la colectie si sezonul asta

Închis