[Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu ce rezultat debutăm în noua ediţie de campionat?

Poll ended at 25 Iul 2010, 20:34

victorie
25
45%
egal
10
18%
înfrângere
21
38%
 
Total votes: 56

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de PocoLoco » 24 Iul 2010, 20:27

Neasteptat de slab CFR-ul. Din pacate nici noi nu rupsaram gura targului, poate cu exceptia fazei defensive.
Gargorov pare un transfer reusit, astept sa-l vad la lucru si pe David Lopes.
Cred ca trebuia sa se acorde un penalty la tinerea asupra lui Costea din repriza secunda.

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de blue ray » 24 Iul 2010, 21:18

Tare distractivi băieţii de la fanatic show: "Jocul e afectat de căldură...Da, am venit de-afară, era foarte cald.... Eh, în sud e şi mai cald....Păi stai, că şi Bucureştiu e în sud..." După care vine profunda cugetare a lu Rădulescu "Diferenţa între Bucureşti şi Severin e aceeaşi" :)( Unde mai pui şi intervenţiile penibile ale lu' Huzu...
În rest, joc îmbucurător în apărare, e drept, pe fondul unui joc slab al cefereului.
Gargarov (sau Gargorov) bun.
Penalty la Costea în repriza a doua.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de blue_lions » 24 Iul 2010, 21:27

blue ray scrie:Tare distractivi băieţii de la fanatic show: "Jocul e afectat de căldură...Da, am venit de-afară, era foarte cald.... Eh, în sud e şi mai cald....Păi stai, că şi Bucureştiu e în sud..." După care vine profunda cugetare a lu Rădulescu "Diferenţa între Bucureşti şi Severin e aceeaşi" :)( Unde mai pui şi intervenţiile penibile ale lu' Huzu...
În rest, joc îmbucurător în apărare, e drept, pe fondul unui joc slab al cefereului.
Gargarov (sau Gargorov) bun.
Penalty la Costea în repriza a doua.
ivanovici e cel mai mare lingau din presa sportiva. incearca mereu sa faca scandal, prima intrebare e mereu legata de arbitraj sau de o declaratie mai dura... Radulescu e un domn, iar Dumitrescu explica destul de frumos, dar nu cred ca intelege nimic ( un fel de Panduru). Iar Cartianu sa ne s*** p*** cu pandurii lui :-x
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de U » 24 Iul 2010, 21:33

pacat azi puteau castiga...cfr'u era de batut!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de manex » 24 Iul 2010, 22:29

de la mare distanta de casa am aflat rezultatul. nu m-a mirat. ba chiar am fost suparat ca nu am batut. si din ce ziceti si voi, ar cam fi fost de batut.marea echipa cfr. sa ma **** pe ei si pe aerele lor de mare echipa. numai cu arbitri sint in stare sa ne ia puncte. o echipa de infecti. oricum, din ce ziceti gargorov pare bun. m-a surprins asezarea cu ciuca in stinga in conditiile in care e de o sapt la echipa. e clar ca busu e praf. una peste alta:un punct bunicel. apld apld apld ucv
Am zis!!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de whiteLion » 24 Iul 2010, 22:36

Sunt oltean si nu mi-e teama/Si ma pis pe campioana!!!!! ucv
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de manex » 24 Iul 2010, 22:42

dupa ce am vazut si rezumatul pot spune ca am fost chiar periculosi. :)( . parem o echipa solida. dupa revenirea lui costea al mare ii rupem. o:
Am zis!!

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de u2blue » 24 Iul 2010, 22:51

Mi-au placut organizati, artagosi. Apararea f buna. La mijloc Dilevski, Barbo si Gagarin bunicei. O mare deziluie a fost Prepe. F f slab, incetineste prea mult jocul si se exileaza prea mult in dreapta. Dina de la prost la f prost. Costea bunicel oricum in medie mai buni ca anul trecut.
Jucatorul meciului: CIUCA !!!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de whiteLion » 24 Iul 2010, 22:55

u2blue scrie:Mi-au placut organizati, artagosi. Apararea f buna. La mijloc Dilevski, Barbo si Gagarin bunicei. O mare deziluie a fost Prepe. F f slab, incetineste prea mult jocul si se exileaza prea mult in dreapta. Dina de la prost la f prost. Costea bunicel oricum in medie mai buni ca anul trecut.
Jucatorul meciului: CIUCA !!!
obiectiv, corect, ar fi bun un Danciulescu
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de Dany » 24 Iul 2010, 23:32

CFR era de batut azi
pana la urma am obtinut ce ne-am propus, sa nu pierdem
Gargorov e bun la mijloc, azi a jucat bine
sa-i vedem si pe baieti intr-un meci de deplasare!
Un punct care trebuie sa ne dea moral!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de blue_titan » 24 Iul 2010, 23:43

Ne trebuie atacant clar. Pana revine Costea si isi reintra in joc mai dureaza. Fara atacant vom scoate multe 0-0. Aspectul pozitiv este ca s-a legat jocul.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de White&Blue » 24 Iul 2010, 23:53

Pretentiile lui Danciulescu la Tg. Mures sunt de 150.000 euro...nu mi se par exagerate pentru randamentul dat de el...dai afara pe Dina,Stoianof si Piturca si platesti salariul lui Danciulescu,dar deja visez si la un atacant central bun si poate se supara Mititelu si il baga pe Stoianof titular. :)-

iuli

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de iuli » 24 Iul 2010, 23:59

un joc bunicel la mijloc,apararea chiar buna.
Dina e inutil,Stoianof a fost de 10 ori mai util ca el si asta spune tot.
atmosfera frumusica,dar trebuie sa fii pierdut sa nu sesizezi diferenta in minus fata de Oblemenco.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de White&Blue » 25 Iul 2010, 00:03

Mda,comparatia Dina-Stoianof ma depaseste,pentru mine amandoi sunt X sau 0...nu conteaza.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 1]Universitatea - CFR Cluj

Mesaj de blue_lions » 25 Iul 2010, 00:14

M. Costea nu trebuie jucat in banda stanga ca doar nu e Florin. Piturca e peste Dina care trebuie bagat rezerva in locul lui Gargarov. Stoianof a fost slab astazi, dar cu mult peste ce ma asteptam...
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Închis