[Etapa 2]Steaua - Universitatea

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ghencea?

Poll ended at 31 Iul 2010, 20:37

3
18
31%
1
25
42%
0
16
27%
 
Total votes: 59

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Steaua - Universitatea

Mesaj de mihu » 03 Aug 2010, 22:38

u2blue scrie:
stuparu_alexandru scrie:
RaduB scrie:Oare a cerut in mod oficial Stelei cineva de la Universitatea rejucarea partidei !?! Cine stie poate se gasea vreunu de la Steaua cu demnitate si mandrie sa accepte oficial rejucarea meciului !! Daca nu au facut-o (si nu am vazut nici un comunicat oficial sau vreo stire leggata de subiectul asta) inseamna ca lasa de dorit si unii din angajatii Universitatii Craiova !
cred ca exagerezi. toata lumea stie ca nicaieri in lume nu s-au rejucat meciuri
Ba da ... a rejucat Arsenal in cupa Angliei cu niste desculti. Au castigat cei de la Arsenal dupa un offside nedat sau penalty dat aiurea.
Wenger a acceptat rejucarea si a batut Arsenal cu 5-0 sau ceva de genul asta.
nu am auzit pe nimeni de la steaua care sa iasa in presa si sa recunoasca ca ne-a fost anulat un gol perfect valabil...asa ca nu vad niciun rost pentru care ar trebui facuta vreo cerere pentru rejucarea meciului, nu ar accepta niciodata...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

LiviuB

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 03 Aug 2010, 22:45

de unde atata demnitate la oi cand clubul asta si-a construit performanta pe cadavrele altora. niciunul, de la jucatori la antrenori nu au amintit de faza aia, se bucurau cu o nesimtire...

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de whiteLion » 03 Aug 2010, 22:48

Livius scrie:de unde atata demnitate la oi cand clubul asta si-a construit performanta pe cadavrele altora. niciunul, de la jucatori la antrenori nu au amintit de faza aia, se bucurau cu o nesimtire...
dati-i draqu ..... nu merita sa ne consumam atata energie pt ei .... ai nostrii s-au intors acasa, asta da veste
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de blixa » 03 Aug 2010, 22:49

ma, ei nu accepta niciodata ca au beneficiat de statul politisto-securisto-militaresc, impreuna cu dinamo. la ce sa te astepti?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Steaua - Universitatea

Mesaj de stuparu_alexandru » 03 Aug 2010, 22:57

u2blue scrie:
stuparu_alexandru scrie:
RaduB scrie:Oare a cerut in mod oficial Stelei cineva de la Universitatea rejucarea partidei !?! Cine stie poate se gasea vreunu de la Steaua cu demnitate si mandrie sa accepte oficial rejucarea meciului !! Daca nu au facut-o (si nu am vazut nici un comunicat oficial sau vreo stire leggata de subiectul asta) inseamna ca lasa de dorit si unii din angajatii Universitatii Craiova !
cred ca exagerezi. toata lumea stie ca nicaieri in lume nu s-au rejucat meciuri
Ba da ... a rejucat Arsenal in cupa Angliei cu niste desculti. Au castigat cei de la Arsenal dupa un offside nedat sau penalty dat aiurea.
Wenger a acceptat rejucarea si a batut Arsenal cu 5-0 sau ceva de genul asta.
tu vorbesti serios?! :o asta chiar n-o stiam. eh... ce sa zic.. pana sa ajungem la rejucare, ar trebui sa existe fair-play in randul jucatorilor. in Olanda(parca), s-a dat gol aiurea, in timp ce a trimis unu mingea la echipa adversa, si pe urma, au inceput aia , de la mijloc, normal, si i-au lasat aia sa dea gol. aia da treaba... dar.... trebuie un anumit grad de civilizatie.
iar dupa ce declaratii au dat toti stelistii dupa meci... ori sunt batuti in cap, ori le-a zis piturca sa faca figuri (cam ca el, lucru care-l cred mai probabil. bine... sunt si batuti in cap)
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie


Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de LUTU » 06 Aug 2010, 11:04

ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de manex » 06 Aug 2010, 17:00

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Am zis!!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de Perspico » 06 Aug 2010, 18:53

:laughing: :-D :up: apld Genial!
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de PocoLoco » 09 Aug 2010, 15:42

Mă, dacă Piţurcă n-a apucat să semneze contract cu Steaua şi n-a ocupat nicio funcţie oficială, cum a avut voie să stea pe banca de rezerve în timpul meciurilor?

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de AdrianR » 09 Aug 2010, 15:47

PocoLoco scrie:Mă, dacă Piţurcă n-a apucat să semneze contract cu Steaua şi n-a ocupat nicio funcţie oficială, cum a avut voie să stea pe banca de rezerve în timpul meciurilor?
asta m-am intrebat si eu, dar cica a avut precontract
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

LiviuB

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 09 Aug 2010, 15:48

cica a semnat un contract ca director tehnic pe o luna

iuli

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de iuli » 09 Aug 2010, 16:39

e bun prieten cu Mitica Dragomir.....

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 2]Steaua - Universitatea

Mesaj de AdrianR » 13 Oct 2010, 12:46

Asistentul Ioan Onicaş, care a greşit grav la Steaua - Craiova (2-1), anulînd eronat un gol al oltenilor la scorul de 0-1, a fost delegat la meciul Urziceni - Gaz Metan, deşi CCA anunţase că îl suspendă pînă la finalul turului!
sursa: gsp.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Închis