[Etapa 3]Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat obtinem la Buzau?

Poll ended at 08 Aug 2010, 00:01

Victorie
37
79%
Egal
2
4%
Infrangere
8
17%
 
Total votes: 47

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 07 Aug 2010, 13:39

Parca suntem o echipa de domnisoare.O tot dam cu moralul si cu furtul din primele doua etape.Da-o in mm de treaba, daca esti barbat treci peste.Ce treaba are moralul cu lipsa de atitudine, de determinare? Da Silvica n-a jucat in primele doua meciuri, el cum de ce n-a fost asa cazut moral si-a putut juca bine?
Ne-am invatat sa ne ascundem in spatele unor lucruri penibile, cautam mereu scuze, nu e niciodata vina noastra, niciodata nu ne asumam responsabilitatea, niciodata nu ne luam la tranta cu greutatile. "E vina lui x" e mai usor asa.Sezonul trecut s-a ratat pentru c-am fost blocati moral dupa ce am pierdut EL, acum il ratam c-am fost furati din prima etapa.NOI, Universitatea Craiova, care teoretic ar trebui sa fim cea mai mandra si mai darza echipa din campionat, NOI cautam si ne cufundam mereu in scuze penibile.
Inca un weekend stricat, inca o noapte in care am adormit cu greu la 4 dimineata, inca 2 pastile de distonocalm, inca o umilinta si sunt convins ca nu sunt singurul care are trairile astea.Dar ce conteaza? Baietii n-au nicio vina, sunt demoralizati, iar noi suporterii suntem desfigurati de atatea directe primite in fata.Dar suntem obisnuiti, de 20 de ani le tot primim si inca n-am primit croseul care sa ne doboare si sa nu ne mai putem ridica.Asadar mai putem indura pana vom cadea definitiv la podea, dar umilinta si suferinta noastra sunt neimportante pentru ca jucatorii nostri sunt demoralizati.
Revenim acasa, insa o asemnea atitudine nu va fi digerata pe Central.Poate baietii au uitat lucrul asta, poate s-au invatat cu atmosfera din Severin, poate se gandesc ca dupa atat timp in care craiovenii nu si-au vazut echipa acasa vor fi mai ingaduitori si-i vor apluda indiferent de halul in care ei se prezinta la meci.Daca gandesc asa se inseala.Ii stiu pe suporterii din Craiova, nu sunt oameni care sa faca vreodata astfel de compromisuri.
Dupa meciul de aseara doua fraze mi-au ramas in minte: "La noi munca si sudoarea sunt aplaudate si apreciate" sunt cuvintele unui batranel simpatic care a stat langa mine la meciul cu Vaslui din turul campionatului trecut, cuvinte care l-au motivat pe Costea jr. pentru un sprint in plus si "Pe noi ne furau, ne loveau, era ordin de sus sa luam bataie dar n-aveau ce sa ne faca.Eram atat de buni incat de permiteam sa vindem meciuri si tot castigam campionatul." , cuvintele lui Ilie Balaci.El si generatia lui n-au mai fost blocati moral dupa toate nedreptatile facute de sistem, insa ei erau barbati.

Vino Doamne sa vezi ce-a mai ramas din noi !
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de *Coco* » 07 Aug 2010, 13:52

Eram sigur ca pana in primele 5 etapa nu facem mai mult de 3 puncte.Intradevar dupa ce am vazut meciul cu CFR , am spus ca nu jucam aproape nimic.
CFR l-a cum s-a prezentat in meciul acela ii batea orcine, noi in schimb am pasat la minge de-a latul terenului de a luat-o dracu, fara nici o ocazie.
Toti il laudau pe Ticleanu ca pune echipa bine in teren ca e greu sa mai luam gol,pai e greu sa luam gol ca avem jucatori buni pe fund, dar noi in atac nu contam deloc.

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de lorenzaccio2 » 07 Aug 2010, 14:08

Nu am vazut meciul, insa sunt sigur ca nu au bagat osul... Lotul este peste cel al echipei de cartier comunist din Branesti.
Totusi, am si eu o intrebare, cum [****] se face ca Ticleanu din antrenor bun pentru voi acuma a ajuns in plus... La 2-0 cu Steaua erati in genunchi...
Pe aceeasi care spuneau "Ticleanu bun tactician", ii aud acum "avem antrenor slab". Bai inconsecventilor stiti ce concluzie rationala exista?
1. Voi habar nu aveti tactica, daca de la un meci la altul, de la bun il faceti slab (!??), adica priviti si nu pricepeti...
2. Din momentul in care unul isi intoarce opinia precum o curva clientul, pentru mine nu mai e credibil... deci va rog nu mai va dati parerea docta despre cum ar trebui jucat si cu cine...
3. Am spus ca Aurel Ticleanu e cel mai bun antrenor pe care l-am avut de 5 ani incoace, ca va face treaba, furat sau nefurat, sustinut de unii sau nu. Am avut argumente, si imi voi pastra pozitia. Iar daca Doamne fereste nu reuseste eu nu mai comentez pe acest forum, nu ca as avea cine stie ce contributie sau activitate pentru ca am altele de facut...

PS : din toti antrenorii perindati pe la Mititelu eu nu am crezut decat in Napoli (scoala Coverciano, pregatirea din iarna 2003), Neagoe (muncitor, recomandat de Piturca, a salvat Pandurii) si Stoica (entuziast si secundul lui Olaroiu). Stanga stiam ca nu va reusi pasajul in Liga 1, Wotte aveam dubii pentru ca retrogradase trei echipe, Cioroianu si Mogosanu erau incepatori...
Dar am zis o data numiti la ce bun sa arunci cu noroi din start...
Ticleanu e peste tot ce am avut si de foarte departe, si merg cu el pina in pinzele albe...

sorin107

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 07 Aug 2010, 14:16

lorenzaccio, nu zice nimeni ca nu pune ekipa bine in teren, ca nu stam bine dpdv al tacticii si al organizarii. primele 2 meciuri au fost usoare, ne-am aparat doar si ne-am rezumat la a iesi pe contra, pentru ca echipele cu care am jucat erau mai puternice. partial ne-a iesit. dar ieri trebuia sa jucam, sa atacam, sa presam, sa pasam, sa ne urcam pe ei, etc. aia e ekipa de divizia B, cu multi jucatori veniti direct din C. Simion nici la steaua 2 n-avea loc. nu zice nimeni ca ticleanu nu munceste, ca nu e doxa de fotbal, ca nu vorbeste frumos si coerent, ca nu e aproape de jucatori. da tati, nu legam mai mult de 2 pase, intelegi?

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de lorenzaccio2 » 07 Aug 2010, 14:27

sorin107 scrie:lorenzaccio, nu zice nimeni ca nu pune ekipa bine in teren, ca nu stam bine dpdv al tacticii si al organizarii. primele 2 meciuri au fost usoare, ne-am aparat doar si ne-am rezumat la a iesi pe contra, pentru ca echipele cu care am jucat erau mai puternice. partial ne-a iesit. dar ieri trebuia sa jucam, sa atacam, sa presam, sa pasam, sa ne urcam pe ei, etc. aia e ekipa de divizia B, cu multi jucatori veniti direct din C. Simion nici la steaua 2 n-avea loc. nu zice nimeni ca ticleanu nu munceste, ca nu e doxa de fotbal, ca nu vorbeste frumos si coerent, ca nu e aproape de jucatori. da tati, nu legam mai mult de 2 pase, intelegi?
Inteleg de ce crezi ca erai vizat de asa ceva... Insa nu vizam pe cineva in particular, mai ales ca am avut schimburi de replici argumentate cu tine.
Este dureroasa infringerea... Nu pot sa spun nimic de meci, nu l-am vazut... Este clar ca ceva nu a mers.

sorin107

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 07 Aug 2010, 14:39

lorenzaccio2 scrie:
sorin107 scrie:lorenzaccio, nu zice nimeni ca nu pune ekipa bine in teren, ca nu stam bine dpdv al tacticii si al organizarii. primele 2 meciuri au fost usoare, ne-am aparat doar si ne-am rezumat la a iesi pe contra, pentru ca echipele cu care am jucat erau mai puternice. partial ne-a iesit. dar ieri trebuia sa jucam, sa atacam, sa presam, sa pasam, sa ne urcam pe ei, etc. aia e ekipa de divizia B, cu multi jucatori veniti direct din C. Simion nici la steaua 2 n-avea loc. nu zice nimeni ca ticleanu nu munceste, ca nu e doxa de fotbal, ca nu vorbeste frumos si coerent, ca nu e aproape de jucatori. da tati, nu legam mai mult de 2 pase, intelegi?
Inteleg de ce crezi ca erai vizat de asa ceva... Insa nu vizam pe cineva in particular, mai ales ca am avut schimburi de replici argumentate cu tine.
Este dureroasa infringerea... Nu pot sa spun nimic de meci, nu l-am vazut... Este clar ca ceva nu a mers.

da, l-am laudat si te-am rugat sa-i transmiti tatalui tau sa-i spuna ca trebuie sa ramana sa ne ajute, e nevoie de oameni ca el. si intr-adevar, am jucat altceva pe plan defensiv in primele 2 meciuri. eram siguri, bine organizati, tactic stateam foarte bine. dar chiar spuneam inainte de meciul asta. acum sa vad cum stam cu partitura ofensiva, pentru ca stiam ca ei nu au forta sa vina peste noi asa cum au facut-o steaua si cfr-ul. si uite ca noi ne-am prabusit inexplicabil, si nici macar jocul defensiv nu s-a ridicat la nivelul meciurilor dinainte. avem si vreo cativa jucatori care parca-s facuti din [scuzati] si aruncati direct in peezda.

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de alfyyy » 07 Aug 2010, 15:09

Imi place Ticleanu , este un om cult .Din meciurile cu stea0aia si CFR am dedus ca este un bun tactician in special pe faza defensiva si contraatac. Acum trebuie sa-i invete pe jucatori sa si atace , sa tina mingea cat mai mult in posesie . Eu cred ca este printre cei mai potriviti antrenori pentru Universitatea, dar Sorinaccio era cel mai potrivit. El a castigat campionate si ca jucator si ca antrenor cu Stiinta !
Only God Can Judge Me !

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 07 Aug 2010, 15:29

s-ar parea ca treaba cu atacul face spectacol, apararea castiga meciul n-are prea mare relevanta la noi. avem un atac de [cenzurat] ! suntem impotenti pe planul ala. iar din ce-am vazut aseara, am ramas la fel de impotenti ca sezonul trecut in general.


nu stiu de ce mama dracu mi s-a parut mie ca s-a schimbat ceva dupa doar 2 etape, de-am inceput sa bat campii pe aici ca facem scor...
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 07 Aug 2010, 16:08

Ovidiu* scrie:Parca suntem o echipa de domnisoare.O tot dam cu moralul si cu furtul din primele doua etape.Da-o in mm de treaba, daca esti barbat treci peste.Ce treaba are moralul cu lipsa de atitudine, de determinare? Da Silvica n-a jucat in primele doua meciuri, el cum de ce n-a fost asa cazut moral si-a putut juca bine?
Ne-am invatat sa ne ascundem in spatele unor lucruri penibile, cautam mereu scuze, nu e niciodata vina noastra, niciodata nu ne asumam responsabilitatea, niciodata nu ne luam la tranta cu greutatile. "E vina lui x" e mai usor asa.Sezonul trecut s-a ratat pentru c-am fost blocati moral dupa ce am pierdut EL, acum il ratam c-am fost furati din prima etapa.NOI, Universitatea Craiova, care teoretic ar trebui sa fim cea mai mandra si mai darza echipa din campionat, NOI cautam si ne cufundam mereu in scuze penibile.
Inca un weekend stricat, inca o noapte in care am adormit cu greu la 4 dimineata, inca 2 pastile de distonocalm, inca o umilinta si sunt convins ca nu sunt singurul care are trairile astea.Dar ce conteaza? Baietii n-au nicio vina, sunt demoralizati, iar noi suporterii suntem desfigurati de atatea directe primite in fata.Dar suntem obisnuiti, de 20 de ani le tot primim si inca n-am primit croseul care sa ne doboare si sa nu ne mai putem ridica.Asadar mai putem indura pana vom cadea definitiv la podea, dar umilinta si suferinta noastra sunt neimportante pentru ca jucatorii nostri sunt demoralizati.
Revenim acasa, insa o asemnea atitudine nu va fi digerata pe Central.Poate baietii au uitat lucrul asta, poate s-au invatat cu atmosfera din Severin, poate se gandesc ca dupa atat timp in care craiovenii nu si-au vazut echipa acasa vor fi mai ingaduitori si-i vor apluda indiferent de halul in care ei se prezinta la meci.Daca gandesc asa se inseala.Ii stiu pe suporterii din Craiova, nu sunt oameni care sa faca vreodata astfel de compromisuri.
Dupa meciul de aseara doua fraze mi-au ramas in minte: "La noi munca si sudoarea sunt aplaudate si apreciate" sunt cuvintele unui batranel simpatic care a stat langa mine la meciul cu Vaslui din turul campionatului trecut, cuvinte care l-au motivat pe Costea jr. pentru un sprint in plus si "Pe noi ne furau, ne loveau, era ordin de sus sa luam bataie dar n-aveau ce sa ne faca.Eram atat de buni incat de permiteam sa vindem meciuri si tot castigam campionatul." , cuvintele lui Ilie Balaci.El si generatia lui n-au mai fost blocati moral dupa toate nedreptatile facute de sistem, insa ei erau barbati.

Vino Doamne sa vezi ce-a mai ramas din noi !
Corect 100%!!!

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de White&Blue » 07 Aug 2010, 17:07

Copacul scrie:nu m-a convins nimic sa ma duc sa-mi iau abonamentul moca pt tur.
La asta ma gandeam si eu la finalul meciului :-(

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 07 Aug 2010, 19:27

"Faptele tale ne duc la trădare,
Noi iubim două culori, tu o culoare ($)"

Mesaj afişat de galeria Craiovei la Buzău.

Imagine

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de lorenzaccio2 » 08 Aug 2010, 01:38

sorin107 scrie:
lorenzaccio2 scrie:
sorin107 scrie:lorenzaccio, nu zice nimeni ca nu pune ekipa bine in teren, ca nu stam bine dpdv al tacticii si al organizarii. primele 2 meciuri au fost usoare, ne-am aparat doar si ne-am rezumat la a iesi pe contra, pentru ca echipele cu care am jucat erau mai puternice. partial ne-a iesit. dar ieri trebuia sa jucam, sa atacam, sa presam, sa pasam, sa ne urcam pe ei, etc. aia e ekipa de divizia B, cu multi jucatori veniti direct din C. Simion nici la steaua 2 n-avea loc. nu zice nimeni ca ticleanu nu munceste, ca nu e doxa de fotbal, ca nu vorbeste frumos si coerent, ca nu e aproape de jucatori. da tati, nu legam mai mult de 2 pase, intelegi?
Inteleg de ce crezi ca erai vizat de asa ceva... Insa nu vizam pe cineva in particular, mai ales ca am avut schimburi de replici argumentate cu tine.
Este dureroasa infringerea... Nu pot sa spun nimic de meci, nu l-am vazut... Este clar ca ceva nu a mers.

da, l-am laudat si te-am rugat sa-i transmiti tatalui tau sa-i spuna ca trebuie sa ramana sa ne ajute, e nevoie de oameni ca el. si intr-adevar, am jucat altceva pe plan defensiv in primele 2 meciuri. eram siguri, bine organizati, tactic stateam foarte bine. dar chiar spuneam inainte de meciul asta. acum sa vad cum stam cu partitura ofensiva, pentru ca stiam ca ei nu au forta sa vina peste noi asa cum au facut-o steaua si cfr-ul. si uite ca noi ne-am prabusit inexplicabil, si nici macar jocul defensiv nu s-a ridicat la nivelul meciurilor dinainte. avem si vreo cativa jucatori care parca-s facuti din [scuzati] si aruncati direct in peezda.
Apropo eu cred ca Ticleanu are doua probleme de rezolvat : starea psihica a jucatorilor si atacantii, iar la a doua nu prea are ce face... Nu-l poate face fotbalist pe stoianof peste noapte, nici pe piturca mai mobil...

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de rhadookoo » 08 Aug 2010, 02:06

alfyyy scrie:Propun ca la meciul cu Timisoara sa facem un banner in care sa scriem ceva de Dina. Nu se mai poate cu omul asta . Ce pile are el ??
Terminati-o ba cu astea ca doar nu hotaraste el daca intra sau nu. Nu injurati jucatorul, injurati-l pe ala care-l baga.
Si-asa la ce atacanti sunt pe banca, mai bine joci cu Iliev varf impins.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 08 Aug 2010, 18:22

Poate il aduce Ticleanu pe MM ca tot sunt prieteni si la "RECURS" a spus ca vine oriunde cu TICLEANU. Chiar daca MM e stelist poate vine cu 1-2 jucatori gen BILASCO - BRANDAN

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Victoria Branesti - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 08 Aug 2010, 18:29

UneKa scrie:Poate il aduce Ticleanu pe MM ca tot sunt prieteni si la "RECURS" a spus ca vine oriunde cu TICLEANU. Chiar daca MM e stelist poate vine cu 1-2 jucatori gen BILASCO - BRANDAN
Intrebat pe blog daca ii va face o oferta lui MM, Mititelu a zis un raspicat: NU!
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis