[Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in meciul cu banatenii?

Poll ended at 16 Aug 2010, 14:51

3
32
59%
1
7
13%
0
15
28%
 
Total votes: 54

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de ady1948 » 16 Aug 2010, 22:12

wb_lion scrie:mie mi se pare ca situatia e mult mai grava . din cei 18 000 de oameni , 17 000 nu au nicio parere , ceea ce arata ori indiferenta ori prostie . reducand strict la nivelul peluzei , e foarte usor pentru aia 2 interlopi de pe fantana sa impuna masei ce vor ei . de unde sa stie copiii aia de pe randurile de sus ca pana acum eram in relatii bune cu timisorenii si , chiar daca stiau, o stiau din auzite , asa ca le era totuna ca le dau la **** sau nu. la fel si cu [miti] , pur si simplu unii uita prea repede , altii sunt ajutati sa uite , iar cei care nu uita sunt cantitate neglijabila pe langa restul

pai cine i-a "ales" pe acei "interlopi" ?
adevarul este ca stiu doar sa injure si sa dea cu pumnul.
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

sud_tm
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 16 Aug 2010, 23:15

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de sud_tm » 16 Aug 2010, 23:21

asa mult a trecut de cand veneam la Craiova la un meci cu dinamo, sau tot la fel de mult a trecut cand alaturi de olteni bateam stelisti prin centru Timisoarei? nu cred...pentru ca indiferent ce striga oamenii prin tribune eu inca sunt prieten cu acele persoane...si oricat s-ar strofoca subnutritu ala de charlie noi tot preteni vom ramane(nu vb la general, binenteles ;) )

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de FanStiinta » 16 Aug 2010, 23:52

BluBoy scrie:Stiti cum e cu fazele astea de m..e la toti de jucam cu ei? Capra raioasa tot cu coada pe sus. Pana si Lupu singuratic de la Urziceni e mai tare decat galeria Craiovei. La noi nu s-a mai facut o coregrafie de nu stiu cat timp, nu mai sunt mesaje inteligente de nu stiu cat timp, iar la fair-fighturi si capturi ne-au tras-o toti pe oriunde s-a mers. Probabil ca daca erau bannere acum pe gard la buzau, pana si branestenii faceau captura.

Eu propun sa mai tacem din gura si sa ne vedem de treaba, ca avem mult pana departe. Asa patron, asa echipa, asa public, asa galerie. E un amalgam perfect in zona asta. Suntem de shampions lig la toate capitolele
asta ziceam si eu..

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de ady1948 » 16 Aug 2010, 23:59

FanStiinta scrie:
BluBoy scrie:Stiti cum e cu fazele astea de m..e la toti de jucam cu ei? Capra raioasa tot cu coada pe sus. Pana si Lupu singuratic de la Urziceni e mai tare decat galeria Craiovei. La noi nu s-a mai facut o coregrafie de nu stiu cat timp, nu mai sunt mesaje inteligente de nu stiu cat timp, iar la fair-fighturi si capturi ne-au tras-o toti pe oriunde s-a mers. Probabil ca daca erau bannere acum pe gard la buzau, pana si branestenii faceau captura.

Eu propun sa mai tacem din gura si sa ne vedem de treaba, ca avem mult pana departe. Asa patron, asa echipa, asa public, asa galerie. E un amalgam perfect in zona asta. Suntem de shampions lig la toate capitolele
asta ziceam si eu..
ai mare dreptate.Timisorenii au o peluza colorata, fac coregrafii, incurajeaza echipa, in timp ce "noi" trebuie sa rupem gardu' daca luam gol, sa ne maimutarim etc., iar cand vine vorba sa "ne" demonstram curajul dam bir cu fugitii. asta e mentalitatea, peluza numai e unita, galerie nu avem, patron nici atat
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de BluBoy » 17 Aug 2010, 00:12

alextudi scrie:
FanStiinta scrie:
BluBoy scrie:Stiti cum e cu fazele astea de m..e la toti de jucam cu ei? Capra raioasa tot cu coada pe sus. Pana si Lupu singuratic de la Urziceni e mai tare decat galeria Craiovei. La noi nu s-a mai facut o coregrafie de nu stiu cat timp, nu mai sunt mesaje inteligente de nu stiu cat timp, iar la fair-fighturi si capturi ne-au tras-o toti pe oriunde s-a mers. Probabil ca daca erau bannere acum pe gard la buzau, pana si branestenii faceau captura.

Eu propun sa mai tacem din gura si sa ne vedem de treaba, ca avem mult pana departe. Asa patron, asa echipa, asa public, asa galerie. E un amalgam perfect in zona asta. Suntem de shampions lig la toate capitolele
asta ziceam si eu..
daca doar zicem si nu facem nimic e in zadar... la meciul cu sportul peluza sud va fii la fel ? (vin si eu la peluza de data asta ma scuzati dar am fost cu cineva care a stat la T1) ucv
pralea eu nu vreau ma sa fac nimic. daca pentru o simpla pancarta era sa ne luam amenda, iti dai seama daca faceam vreun mesaj cu dedicatie pentru miti ca luam bataie si de la jandarmi, si de la interlopi si ma mai alegeam si cu vreun dosar penal. ca deh, aia care nu sunt prieteni cu patronul trebuie sa si-o ia in bot.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de DarkComy » 17 Aug 2010, 00:18

BluBoy scrie: pralea eu nu vreau ma sa fac nimic. daca pentru o simpla pancarta era sa ne luam amenda, iti dai seama daca faceam vreun mesaj cu dedicatie pentru miti ca luam bataie si de la jandarmi, si de la interlopi si ma mai alegeam si cu vreun dosar penal. ca deh, aia care nu sunt prieteni cu patronul trebuie sa si-o ia in bot.
Lasa jandarmii si interlopii, noroc ca nu era Spanu in zona.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de ady1948 » 17 Aug 2010, 00:32

BluBoy scrie: pralea eu nu vreau ma sa fac nimic. daca pentru o simpla pancarta era sa ne luam amenda, iti dai seama daca faceam vreun mesaj cu dedicatie pentru miti ca luam bataie si de la jandarmi, si de la interlopi si ma mai alegeam si cu vreun dosar penal. ca deh, aia care nu sunt prieteni cu patronul trebuie sa si-o ia in bot.
Ce sa mai zici cand toata peluza era beata,cand deja incepusera sasi dea pumni intre ei, ca de aveau prea multa energie...

asta e adevarul: suntem jalnici, nu neaparat pt faptul ca am injurat timisoara ci mai ales ca nu am reusit sa facem nimic impotriva brutarului, nu ne putem exprima liber.Asa-i olteanu', invata mai intai sa se bata cu,caramida-n piept si apoi...

Cat despre interlopi: Totu se petrece intr-o discretie totala. cred eu ca daca ar stii lumea(nu neaparat cei de la T1 T2) cum se invart defapt lucrurile cred ca ne-ar sprijinii intr-un fel.

:mad: ucv
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de stiinta4ever » 17 Aug 2010, 05:19

SLH scrie:
blixa scrie:i-a multumit cineva lui mititelu? sau trebuie ca toti oamenii sa gandeasca si sa actionezeasa cum vor cativa?
nu, asta e si unul din motivele pt care nu am facut nimic la meciul asta, am asteptat sa vedem ce reactie are restul(sau resturile) stadionului, daca pe nimeni nu a deranjat ca echipa a fost mutata la severin(fara absolut nicio motivatie plauzibila), daca niciun craiovean nu s-a simtit jugnit dupa meciul cu vaslui sau cand ospatarul i-a spus ca nu merita echipa de divizia A, daca niciunui spectator nu i-a fOst frica sa vina la t2(care e in pericol de prabusire)....mi-e lene sa mai scriu asa ca inchei, DACA 18.000 DE OAMENI CRED CA ECHIPA ESTE CONDUSA CUM TREBUIE INSEAMNA CA ASA E!
Pai daca nu a avut nimeni nicio reactie atunci cand a fost mutata ce va asteptati voi sa vedeti acum?....chiar nu va inteleg :)- Pe de alta parte e usor sa astepti sa vezi reactia celorlalti si sa-i judeci....VOI CE REACTIE ATI AVUT? atunci cand s-a intamplat...si ca sa inchei...poate ca nu toti aia 18.000 cred ca echipa e tocmai bine condusa dar poate spera ca incurajand-o ii fac mai mult bine in alea 90 de minute decat sa-l injure pe patron....crezi ca daca 18.000 de oameni l-ar fi injurat pe boovean 90 de minute bateam timisoara? dar fii sincer... :hmm
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de BluBoy » 17 Aug 2010, 08:44

stiinta4ever scrie:
SLH scrie:
blixa scrie:i-a multumit cineva lui mititelu? sau trebuie ca toti oamenii sa gandeasca si sa actionezeasa cum vor cativa?
nu, asta e si unul din motivele pt care nu am facut nimic la meciul asta, am asteptat sa vedem ce reactie are restul(sau resturile) stadionului, daca pe nimeni nu a deranjat ca echipa a fost mutata la severin(fara absolut nicio motivatie plauzibila), daca niciun craiovean nu s-a simtit jugnit dupa meciul cu vaslui sau cand ospatarul i-a spus ca nu merita echipa de divizia A, daca niciunui spectator nu i-a fOst frica sa vina la t2(care e in pericol de prabusire)....mi-e lene sa mai scriu asa ca inchei, DACA 18.000 DE OAMENI CRED CA ECHIPA ESTE CONDUSA CUM TREBUIE INSEAMNA CA ASA E!
Pai daca nu a avut nimeni nicio reactie atunci cand a fost mutata ce va asteptati voi sa vedeti acum?....chiar nu va inteleg :)- Pe de alta parte e usor sa astepti sa vezi reactia celorlalti si sa-i judeci....VOI CE REACTIE ATI AVUT? atunci cand s-a intamplat...si ca sa inchei...poate ca nu toti aia 18.000 cred ca echipa e tocmai bine condusa dar poate spera ca incurajand-o ii fac mai mult bine in alea 90 de minute decat sa-l injure pe patron....crezi ca daca 18.000 de oameni l-ar fi injurat pe boovean 90 de minute bateam timisoara? dar fii sincer... :hmm
De reactionat s-a reactionat cand s-a mutat echipa. Nu au facut-o cei care nu aveau voie si cei care au pus botul la vrajeala minciunelului. Cum a descoperit el ca de fapt putea sa joace pe Oblemenco, iar actul respectiv era in posesia lui de la bun inceput, tocmai atunci cand se gandea sa revina acasa, ar trebui sa va spuna multe voua a-tot-credinciosilor.
Cat despre incurajari, si eu sunt de acord cu tine ca echipa trebuie sustinuta in timpul meciului, dar ma asteptam ca la final intreg stadionul sa-i dea la mumu booveanului. In fine, nu pot decat sa concluzionez ca totusi suporterii stelisti, sau o parte din ei, sunt peste noi cu enspe mii de clase
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de AdrianR » 17 Aug 2010, 11:20

Pervazul albastru
Publicul s-a întors pe “Ion Oblemenco”. Echipa mai întîrzie
18.000 de fani pe “Ion Oblemenco”. Universitatea nu e singură acasă. În volumul de amintiri “Prin perdea”, Aurora Liiceanu evoca o întîmplare povestită de scriitorul francez Andre Gide. Fostul laureat al premiului Nobel hrănea doi porumbei, care veneau regulat la geamul lui, să ciugulească firimituri de pîine. O perioadă, păsările au dispărut. Au reapărut surprinzător, zburînd în jurul pervazului. Gide s-a grăbit să le pună firimituri, bucuros de reîntîlnire. Porumbeii le-au ignorat, l-au privit de pe pervaz şi au plecat. “Nu au venit pentru firimituri, au venit pentru mine”, şi-a spus, bucuros, Gide. Cei 18.000 de olteni, costumaţi ca pentru un carnaval alb-albastru, n-au mers la stadion pentru “firimituri”. De aproape 20 de ani, “Ştiinţa” nu a mai şters praful din vitrina cu trofee. Suporterii s-au întors pe “Oblemenco” să vadă echipa ce le-a hrănit sufletele ani la rînd, doar e “Campioana unei mari iubiri”. Dacă şi-ar face speranţe, n-ar mai ajunge pe stadion, ci la un spital de nebuni.
Universitatea lui Prepeliţă şi Găman demonetizează ghinionul, îl banalizează. Neşansă a avut Timişoara la golul lui Alexandru Piţurcă. “Ştiinţa” nu mai poate invoca ghinionul, dacă vrea să fie luată în serios. Nici arbitrajul nu mai camuflează realitatea. Decît să-i arăţi lui Augustus cătuşele, mai bine le-ai flutura biciul purtătorilor de crampoane. Măcar lui Mihai Costea, atacantul prins mereu în ofsaid la bunul simţ cînd e chemat pe banca de rezerve. Mai eficientă decît lanţurile ar fi o tactică prin care juveţii să ajungă mai repede la poartă, să evite ambuteiajul creat de adversari, să păstreze un rezultat încă 60 de secunde. Despre restanţele financiare nu mai pomenim, doar observăm că recesiunea a atins şi vestiarul. Sînt tot mai puţine idei de joc. Nu e de ajuns că lipseşte Florin Costea, sînt ţinuţi pe tuşă şi Wobay, şi Gîngioveanu, doi virtuozi rătăciţi într-o formaţie de instrumentişti.
Pentru alb-albaştri, campionatul acesta nu seamănă cu precedentele. E mai rău. Cînd te bate şi Victoria Brăneşti, nu mai poţi da vina pe programul greu din debutul sezonului. Nu se cade, mai ales cînd ai blazonul Universităţii. Mulţi învaţă din greşelile comise, nu şi oltenii. Bănia are nevoie de un şoc, iar Ţicleanu pare incapabil să-l producă. Despre Victor Piţurcă n-are sens să discutăm, cînd refrenul “Mititelu nu are bani” e pe buzele tuturor participanţilor la traficul primei ligi.
Universitatea mai poate pierde puncte, trist va fi dacă îşi va pierde şi publicul. Cu scaunele rupte, “Ion Oblemenco” e un templu ştirb. Fără spectatori, va fi un cimitir al amintirilor, o casă memorială. Vizitatorii vor auzi în căşti textul de prezentare: “Aici au fost scaune, aici au fost oameni. Aici a fost cîndva o mare echipă”.
sursa: http://blogsport.gsp.ro/fornade/2010/08 ... -albastru/
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
haxor
suporter
suporter
Mesaje: 504
Membru din: 22 Oct 2005, 04:31

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de haxor » 17 Aug 2010, 13:04

Stiti ce nu am inteles eu? De ce inainte sa inceapa meciul s-a udat terenul in jumatatea Timisoarei si apoi abia stateam in ghete alunecau ca dracu.

sorin107

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de sorin107 » 17 Aug 2010, 13:32

Sergyu_costea scrie:http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ticlean ... 02868.html

Principalul vizat e Mihai cred , poate asa il face sa isi schimbe atitudinea.

Costea, Dananae, Dina (chiar daca n-a jucat cu poli).

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de DarkComy » 17 Aug 2010, 14:15

haxor scrie:Stiti ce nu am inteles eu? De ce inainte sa inceapa meciul s-a udat terenul in jumatatea Timisoarei si apoi abia stateam in ghete alunecau ca dracu.
Asta mi s-a parut si mie foarte ciudat. Cu 5-10 minute inainte de ora 22, gazonul se uda la greu.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de ady1948 » 17 Aug 2010, 14:25

Cluburile din Liga I sunt departe de a-şi găsi liniştea. Steaua, Dinamo şi Craiova, probabil cele mai galonate formaţii din fotbalul românesc au probleme cu fanii, din cauza conducătorilor.

Odată cu revenirea pe Ion Oblemenco se părea că normalitatea se va instaura în Bănie, însă lucrurile nu vor intra nici de această dată pe făgaşul normal. Membrii Sezione nu îl iartă pe Mititelu că a dus Ştiinţa la Severin şi anunţă că vor continua protestele până în momentul în care echipa va realiza o performanţă deosebită.

"Dacă a adus înapoi Universitatea la Craiova ce vrea, să-i mulţumim? Nici nu trebuia să plece! Nu-l vom ierta niciodată pentru ce a făcut. Vom continua să-l acuzăm de managementul prost de la club, de ratarea calificării în Europa League, de înfrângerile cu Steaua. Vom protesta până când Mititelu va realiza cu adevărat o performanţă, o calificare în cupele europene, o Cupă a României… Altfel, nu ne va închide gura!", susţin membrii Sezione, una dintre facţiunile galeriei Ştiinţei, conform adevărul.ro.



sursa:http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... ut-6866750


De mult timp am vrut sa merg la "Nord", dar dupa meciul de duminica, acolo ma voi regasi.
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de LUTU » 17 Aug 2010, 14:38

BluBoy scrie: nu pot decat sa concluzionez ca totusi suporterii stelisti, sau o parte din ei, sunt peste noi cu enspe mii de clase
frate, ma lasi cu suporterii stelisti ai tai?
la fel aveati acum cativa ani model pe caini, in ultima perioada aveti pe stelisti ca e la moda
ma intreb ce au simtit cei 20-30 de penibili de la Peluza Nord care la ultimul 2-1 pt stoaia pe Oblemenco aveau alianta, prietenie, iubire cu aurolacii care venisera la meci si au injurat nonstop pe gigi si pe mititelu, iar cand ne-am dus acum in ghencea noi l-am injurat pe mititelu, iar ei pe gigi nu [ka]
abia cand i-a lasat Piti s-au trezit si ei ca sunt in protest
de ce nu copiem de la ei partile bune, faptul ca sunt in asociatii de suporteri puternice (nu ca ar fi reprezentative, dar sunt bagati in seama), stiu sa aduca bani, pe cand la noi e o totala dezorganizare la nivelul galeriei, aici iti dau 100% dreptate pt ca noi suntem zero... bine macar ca venim la meciuri totusi, dar ne trebuie cativa lideri in care sa aibe lumea incredere, sa fie reprezentativi, lideri, sa stie sa vorbeasca... gasim in orasul Craiova asa ceva?
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Închis