[Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in meciul cu banatenii?

Poll ended at 16 Aug 2010, 14:51

3
32
59%
1
7
13%
0
15
28%
 
Total votes: 54

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de ady1948 » 17 Aug 2010, 14:54

LUTU scrie:
BluBoy scrie: nu pot decat sa concluzionez ca totusi suporterii stelisti, sau o parte din ei, sunt peste noi cu enspe mii de clase
frate, ma lasi cu suporterii stelisti ai tai?
la fel aveati acum cativa ani model pe caini, in ultima perioada aveti pe stelisti ca e la moda
ma intreb ce au simtit cei 20-30 de penibili de la Peluza Nord care la ultimul 2-1 pt stoaia pe Oblemenco aveau alianta, prietenie, iubire cu aurolacii care venisera la meci si au injurat nonstop pe gigi si pe mititelu, iar cand ne-am dus acum in ghencea noi l-am injurat pe mititelu, iar ei pe gigi nu [ka]
abia cand i-a lasat Piti s-au trezit si ei ca sunt in protest
de ce nu copiem de la ei partile bune, faptul ca sunt in asociatii de suporteri puternice (nu ca ar fi reprezentative, dar sunt bagati in seama), stiu sa aduca bani, pe cand la noi e o totala dezorganizare la nivelul galeriei, aici iti dau 100% dreptate pt ca noi suntem zero... bine macar ca venim la meciuri totusi, dar ne trebuie cativa lideri in care sa aibe lumea incredere, sa fie reprezentativi, lideri, sa stie sa vorbeasca... gasim in orasul Craiova asa ceva?

Eu zic ca "Lazio" ar fi o alegere buna :)(
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

iuli

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de iuli » 17 Aug 2010, 15:08

daca am ajuns sa admiram galeria oilor e grav,am vazut pe aici reactii foarte dure ca nu a fost injurat ochelaristul si unii nu mai merg pe stadion din cauza asta.
pai de ce ati mers acolo?sa sustineti Universitatea sau sa-l injurati pe mititelu?
va opreste cineva sa mergeti in fata la New York sa va aratati vitejia?
v-a oprit cineva sa protestati cand a fost mutata echipa?
mititelu trebuie injurat pt managerierea defectuoasa si mutarea echipei,dar nu cand joaca echipa.Suporterii Stiintei sint din ce in ce mai putini,spiritul Craiovei dispare si nu doar din vina lui mititelu.
cand 18000 de oamenii au sustinut echipa,sint considerati fraieri.nu stiu ce ar mai putea fi de zis.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de BluBoy » 17 Aug 2010, 16:54

iuli scrie:daca am ajuns sa admiram galeria oilor e grav,am vazut pe aici reactii foarte dure ca nu a fost injurat ochelaristul si unii nu mai merg pe stadion din cauza asta.
pai de ce ati mers acolo?sa sustineti Universitatea sau sa-l injurati pe mititelu?
va opreste cineva sa mergeti in fata la New York sa va aratati vitejia?
v-a oprit cineva sa protestati cand a fost mutata echipa?
mititelu trebuie injurat pt managerierea defectuoasa si mutarea echipei,dar nu cand joaca echipa.Suporterii Stiintei sint din ce in ce mai putini,spiritul Craiovei dispare si nu doar din vina lui mititelu.
cand 18000 de oamenii au sustinut echipa,sint considerati fraieri.nu stiu ce ar mai putea fi de zis.
pai ce pralea m-a jignit numai pe mine cand a spus ca suporterii craioveni nu merita echipa? eu trebuia sa fiu singurul care sa-l injure dupa meci pe mititelu sau trebuia sa erupa intregul stadion si sa-l dea afara in suturi pe boovean. ce treaba are injuratul patronului cu sustinutul echipei?

cum bine a spus si piturca despre gigi, nici mititelu nu a reprezentat, nu reprezinta si nu va reprezenta niciodata clubul acesta, decat in ochii unor cazuti in cap si carora le curge bala din gura
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de manex » 17 Aug 2010, 18:05

haxor scrie:Stiti ce nu am inteles eu? De ce inainte sa inceapa meciul s-a udat terenul in jumatatea Timisoarei si apoi abia stateam in ghete alunecau ca dracu.
nici eu nu am inteles asta. am crezut ca vom avea mulkte suturi de la distanta. m-am inselat.nici macar ghetele nu le-au ales bine.
Am zis!!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Perspico » 17 Aug 2010, 18:16

iuli scrie:mititelu trebuie injurat pt managerierea defectuoasa si mutarea echipei,dar nu cand joaca echipa.Suporterii Stiintei sint din ce in ce mai putini,spiritul Craiovei dispare si nu doar din vina lui mititelu.
Mititelu trebuie sa plece! Totul a degenerat, avem un club in ruina, un stadion in ruina, o echipa in ruina. Am ajuns de batjocura. Pentru asta nu trebuie sa mai mergem la stadion. Mergeti VOI si sprijiniti-l in continuare pe milog.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de DarkComy » 17 Aug 2010, 18:25

Toni asta e ******* ma...pune niste intrebari de te doare capul.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de sorialis » 17 Aug 2010, 19:55

Putem lua meciul de undeva????

Sa nu mai mergem la meci? Mi se pare o idiotenie mai mare decat multe altele...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de OVI2806 » 17 Aug 2010, 21:16

LUTU scrie:
BluBoy scrie: nu pot decat sa concluzionez ca totusi suporterii stelisti, sau o parte din ei, sunt peste noi cu enspe mii de clase
frate, ma lasi cu suporterii stelisti ai tai?
la fel aveati acum cativa ani model pe caini, in ultima perioada aveti pe stelisti ca e la moda
ma intreb ce au simtit cei 20-30 de penibili de la Peluza Nord care la ultimul 2-1 pt stoaia pe Oblemenco aveau alianta, prietenie, iubire cu aurolacii care venisera la meci si au injurat nonstop pe gigi si pe mititelu, iar cand ne-am dus acum in ghencea noi l-am injurat pe mititelu, iar ei pe gigi nu [ka]
abia cand i-a lasat Piti s-au trezit si ei ca sunt in protest
de ce nu copiem de la ei partile bune, faptul ca sunt in asociatii de suporteri puternice (nu ca ar fi reprezentative, dar sunt bagati in seama), stiu sa aduca bani, pe cand la noi e o totala dezorganizare la nivelul galeriei, aici iti dau 100% dreptate pt ca noi suntem zero... bine macar ca venim la meciuri totusi, dar ne trebuie cativa lideri in care sa aibe lumea incredere, sa fie reprezentativi, lideri, sa stie sa vorbeasca... gasim in orasul Craiova asa ceva?
ai dreptate

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de Perspico » 17 Aug 2010, 22:48

sorialis scrie:Putem lua meciul de undeva????

Sa nu mai mergem la meci? Mi se pare o idiotenie mai mare decat multe altele...
Bine, fii destept, du-te tu. Eu sunt mai fraier si nu vreau sa-i mai bag bani patron-milogului in buzunar. Nici nu ma asteptam la alta reactie din partea ta. Poti sa-i faci si un banner: "Cu Mititelu pana la moarte!" :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de UneKa » 18 Aug 2010, 06:33

Perspico scrie:
iuli scrie:mititelu trebuie injurat pt managerierea defectuoasa si mutarea echipei,dar nu cand joaca echipa.Suporterii Stiintei sint din ce in ce mai putini,spiritul Craiovei dispare si nu doar din vina lui mititelu.
Mititelu trebuie sa plece! Totul a degenerat, avem un club in ruina, un stadion in ruina, o echipa in ruina. Am ajuns de batjocura. Pentru asta nu trebuie sa mai mergem la stadion. Mergeti VOI si sprijiniti-l in continuare pe milog.
Ai dreptate o: dar totusi daca miti pleaca cine vine? Ce om de afaceri din Craiova doreste acum sa bage bani in club?Poate ne trezim cu un patron gen NETOIU sau Staicu.
Oricum [miti] nu vinde niciodata clubul numai daca vine Abramovich si ii da 20-25 mil poate si mai mult.

Faza cu asociatia suporterilor e marfa ... uitati-va la leshinati aia de la steaua in fiecare zi apare la televizor purtatorul de cuvant al AISS si dupa 1 ora in emisiune se vorbeste numai de ce a zis ala. La craiova daca vrea cineva sa vorbeasca cu un reprezentant al suporterilor pe cine suna? :?: :?:
Chiar nu se poate face si la noi ceva asemanator ? Nu se gasesc 2-3 oameni capabili sa faca o asociatie si dupa un purtator de cuvant care stie sa vorbeasca eventual student la drept?

DoRyN

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de DoRyN » 18 Aug 2010, 11:50

Exista asociatia, dar chiar crezi ca e dispus Mititelu sa discute cu reprezentantii suporterilor ?

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de PoeUCV » 18 Aug 2010, 11:59

DoRyN scrie:Exista asociatia, dar chiar crezi ca e dispus Mititelu sa discute cu reprezentantii suporterilor ?
unora le place sa se bage in seama, dar nu au habar despre faptul ca exista o asociatie a suporterilor in Craiova...

iuli

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de iuli » 18 Aug 2010, 12:36

[Brigada26]Poe scrie:
DoRyN scrie:Exista asociatia, dar chiar crezi ca e dispus Mititelu sa discute cu reprezentantii suporterilor ?
unora le place sa se bage in seama, dar nu au habar despre faptul ca exista o asociatie a suporterilor in Craiova...
asta nu stiu daca este neaparat vina celor care nu au auzit de ea,ce face aceasta asociatie sa fie cunoscuta de toti suporterii Stiintei?
unde era ea cand a fost mutata echipa?

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de stuparu_alexandru » 18 Aug 2010, 12:49

UneKa scrie:? Nu se gasesc 2-3 oameni capabili sa faca o asociatie si dupa un purtator de cuvant care stie sa vorbeasca eventual student la drept?
A se verifica ip-ul sa nu se creada cumva ca ma laud singur. Nu are nimic in comun reamarca lui cu faza elenei udrea de la radio. :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa 4] Universitatea Craiova - FC Timisoara

Mesaj de LUTU » 18 Aug 2010, 12:55

[Brigada26]Poe scrie:
DoRyN scrie:Exista asociatia, dar chiar crezi ca e dispus Mititelu sa discute cu reprezentantii suporterilor ?
unora le place sa se bage in seama, dar nu au habar despre faptul ca exista o asociatie a suporterilor in Craiova...
da, stim si noi ca exista ASO
daca pe voi va reprezinta si sunteti multumiti de ce fac ei asta e... tocmai de asta ochelaristul nu baga in seama ASO, ca sunt slabi sau n-are cu cine discuta... la primarie cand s-a discutat prima data revenirea daca erau reprezentanti oficiali ai ASO intrau si ei la negocieri... asa au fost 5 insi, persoane fizice, care n-au fost bagati in seama
are ASO un presedinte serios care sa ne reprezinte sau un purtator de cuvant ceva care sa tina legatura cu suporterii, cu presa?
Daca face rost sa-l bage la inaintare si va fi ajutat din toate punctele de vedere
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Închis