[Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte ne întoarcem de la Ploieşti ?

Poll ended at 21 Aug 2010, 01:55

3 p.
12
29%
1 p.
12
29%
0 p.
18
43%
 
Total votes: 42

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 22 Aug 2010, 16:22

<< de pe blogul booveanului >>
'1090 de YontuzSeverin, 22 august 2010, 13:38, 79.113.100.X
TREBUIE SA INFRUNTAM REALITATEA!!!TICLEANU, ca si Hagi, a fost un foarte bun jucator, dar ca antrenor nu e cine stie ce...Nu-mi ziceti voi mie ca Hagi merita sa se duca la Nationala.El a castigat cupa Turciei cu Galatasaray fiindca jucatorii au fost foarte buni, ca in cazul lui Maradona la Mondialu' 2010...Nu Maradona a fost omul principal al Argentinei, ci jucatorii, au mare valoare si l-au scos si pe Maradona...Nu mai tin minte in ce meci, in grupe, un jucator al Argentinei ii dadea indicatii lu' Maradona.Vreau sa-l felicit pe Nea' Aurica pentru gestul care l-a facut fata de Mihai Costea, acest "jucator" se crede prea "vedeta"...trebuie pus la punct, daca nu o sa-si schimbe atitudinea se intampla ca in proverbu' acela: "Te-ai nascut talent si mori Speranta".BAFTA BAIETI!!!
(răspunde)
de Aurică Ţicleanu, 22 august 2010, 13:46, 79.113.100.X
Sunt TOTAL deacord cu tine mai Yonutze, dar trebuie sa mi se mai dea timp la echipa.Nu am avut destul timp pt. pregatirea de vara, asta nu e o scuza dar, ar mai trebuii sa mi se mai dea "credit".Multumesc pentru felicitari, stiu ca el are "aere de vedeta" dar trebuie sa-i intre bine in cap ca nu a fost inca golgheteru' Stiintei 3-4 ani la rand ca fratele sau.Multi dintre jucatori ar trebuii sa inteleaga ca sunt tineri si trebuie sa munceasca foarte mult pentru a se afirma, Roman mi-a placut foarte mult aseara in meciu' cu Astra, dar a trebuit schimbat pentru ca nu poate duce un meci intreg.Iti promit tie ca o sa fac tot posibilul sa iesim din aceasta "criza", bine inteles daca o sa mi se mai acorde o sansa, daca nu eu sper sa raman in conducerea clubului.Eu daca o sa fiu dat afara sper sa fie adus in locul meu Victor Piturca sau Napoli.Cu acesti antrenori sigur Stiinta o sa aiba rezultate deosebit de bune.'
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 22 Aug 2010, 16:29

si pune cineva botul la chestia aia?
Am zis!!

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 22 Aug 2010, 16:37

manex scrie:si pune cineva botul la chestia aia?
nu stiu de ce si-a mai facut blog...il luase aseara pe blog pe unul care postase acolo si-i zicea ca ce vina are el ca nu merge echipa...si i-am raspuns cum ca are cea mai mare vina pt.ca in 6 ani nu a adus nici macar un singur antrenor care sa fi avut o performanta notabila in cariera...iar acum un an jumate cand l-a demis pe Napoli ar fi fost cel mai potrivit moment pt.asta...in schimb a preferat sa-l puna pe Mogo si ne-am intors in timp 5 ani.....bineinteles ca nu a aparut mesajul meu ca nu era compatibil cu "gandirea" sefului....
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 22 Aug 2010, 16:39

stuparu_alexandru scrie:inca un an, si vad ca avem parte de acelasi "tratament".
doar ca, de data asta... avem 3 puncte dupa primele 5 etape (nici nu-mi aduc aminte cand am avut un asa inceput prost ! )

cred ca sezonul asta se va produce minunea.
pai nu s-a mai produs minunea acum vreo 5 ani asa?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 22 Aug 2010, 16:56

stiinta4ever scrie:il luase aseara pe blog pe unul care postase acolo si-i zicea ca ce vina are el ca nu merge echipa....
pai chiar asa! ce vina are el? ia toate hotararile (chiar zicea ca e singurul care stie ce e bine pentru echipa), aduce numai ce fotbalisti vrea el, numeste pe cine vrea el; normal ca nu are nicio vina pentru ca nu merge echipa!
el anunta in fiecare an obiectivul: "Cupa europeana". Si-a facut datoria prin acest anunt. mai departe nu e vina lui.
S-a rupt Brazda.

bebemiku
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 3
Membru din: 29 Iun 2009, 12:45

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de bebemiku » 22 Aug 2010, 17:35

e oficial
a anuntat pe blogul personal si la GSPTV ca l-a demis pe Ticleanu

http://www.adrianmititelu.ro/index.php? ... ziua-.html

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de Termopan » 22 Aug 2010, 17:55

U scrie:
stuparu_alexandru scrie:inca un an, si vad ca avem parte de acelasi "tratament".
doar ca, de data asta... avem 3 puncte dupa primele 5 etape (nici nu-mi aduc aminte cand am avut un asa inceput prost ! )

cred ca sezonul asta se va produce minunea.
pai nu s-a mai produs minunea acum vreo 5 ani asa?
nu nu, atunci aveam 5 puncte in 5 etape sau ceva de genu...
SIEG HEIL il muce!!!

lorenzaccio2
senior
senior
Mesaje: 407
Membru din: 14 Ian 2009, 14:53

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de lorenzaccio2 » 22 Aug 2010, 18:27

blixa scrie:parca l-am demis noi pe Ticleanu!?! eu cred ca majoritatea de aici a fost de partea lui Ticleanu si considera ca nu merita un asa tratament, chiar daca nu toti suntem convinsi de calitatile lui de antrenor.
pe de alta parte, cine l-a pus sa antreneze o echipa de fitosi pseudofotbalisti condusa de un exemplar uman defect? cum e treaba aia cu albia si cu porcii? Ticleanu nu trebuia sa vina in conditiile astea, daca tinea la demnitatea lui. Nu e nimeni vinovat, in afara de el, pentru aceasta situatie.

PS - vad ca in GSP scrie ca ramane si cu Sportul. Deci ori acest SMS nu exista, ori Ticleanu se lasa umilit de patronul pitecantrop.
Imi permit sa-ti raspund pina nu e demis oficial Ticleanu, ca sa nu incalc faptul ca am spus ca nu voi mai scrie daca nu reuseste ca antrenor (bine, realitatea "esecului" e cu totul alta...)

Cand a fost numit s-a facut un poll, sau cum il numiti, de genul : "Ticleanu umplutura sau lovitura?".
Mai mult de jumate si-au spus parerea : nu il va prinde paltonul, e in plus, e o marioneta ieftina.
Din a doua jumatate, mai cu bun simt, majoritatea a considerat ca nu il va injura ci il va "tolera". Ai inteles? Adica, ei regii universului il vor observa pe bietul om si daca cumva le aduce pe un platou victorii, ca doar ei sunt emblema unversitatii si nu un biet fost fotbalist, atunci treaca de la ei poate continua pana la iarna. Imi aduce aminte de celebrul El Comandante, care nu intelege de ce nu se impune un antrenor in fata a 20 de copii rasfatati cu acadele. Rezultat : Au trecut 5 etape si e vorba de 2 infrangeri dintre care una a fost cum a fost, si 3 egaluri dintre care 2 trebuiau sa fie victorii. Unii viteji s-au gandit sa-i reproseze ca de ce a venit cu asemenea conducere, altii cu mai mult tupeu ca ii spune mititelu ce echipa sa alinieze, iar cand ii arata drumul de valcea lu Nila si ne trezim cu gangioveanu si wobay titulari se gasesc inca unii sa fie revoltati ca de-abi acu face asta...

Faptele vorbesc Blixa, in afara de tine, Sorin107 si poate alti cativa cu memoria mai lunga, nimeni nu a avut incredere deci Ticleanu nu a avut sustinere, pe cand si Napoli (ajuns virgin de fotbal la noi) a fost mai simpatizat de suporteri, probabil s-au identificat cu garsoniera si Dacia. Napoli care la inceput a avut o infringere cu Clujul asemanatoare cu a noastra la Steaua adica prin furt, si o victorie norocoasa cu Timisoara acasa doar ca noi am avut ghinionul de a fi egalati in ultimele secunde.
Oricum nu de sustinere avea nevoie Chiose, de-aia nu mai putea el. Este vorba ca acest club si o mare parte din suporteri nu prea mai stiu pe unde sunt, intre Mititelu de traieste cu impresia ca are super jucatori (si ii trebuie un antrenor care sa fie compatibil cu marea generatie de cacao), si marile galerii care de la conflictul cu taranul de mititelu sunt rebelii universului iar fara ei Balaci sau Ticleanu sunt doar niste mosi senili de nu pricep absolut deloc tainele tacticii ( bine e si vina de la Pro Evolution Soccer, in zilele noastre sunt tot mai multi antrenori domestici) nu stii ce rost mai are sa pierzi vremea urmarind aceasta mascarada.

Cand ma gandesc la faptul ca jucam asa prost cum spuneti, si pun in paralel realitatea unui gol anulat cu Steaua, urmat de 2 goluri de [cenzurat] marcat de securisti (ambele incorecte cand inaintea cornerului de egalare ProsTanase juca handbal,iar la al doilea Dananae era faultat in careu), o egalare in ultimele secunde a tiganului timisorean, si uite cat de prost am jucat de am luat 8 puncte...

Si ca sa nu fiu inteles gresit, eu nu stau sa spun fiecarui suporter ce trebuie sa faca sau in cine sa aiba incredere, insa sunt dezamagit. Nu spun in niciun caz ca rezultatele nu sunt slabe, insa spun ca sunt mincinoase. Nu spun iarasi ca jocul e bun, insa spun ca va putea creste iar fara Tcleanu cred si, sincer, sper sa retrogradeze o data mititelu. Aveti dreptul sa credeti ca va fi mai bine cu alt antrenor si sa gresiti insa va asumati si voi greselile, asa cum o fac eu acum.

sorin107

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Aug 2010, 18:33

@lorenzaccio:

nu trebuie sa renunti sa scrii pe forum, nu inteleg de ce-o iei ca pe o infrangere personala, doar n-ai garantat tu pentru el cu nimic. pur si simplu ai avut cea mai mare incredere pentru simplul fapt ca il cunosti mai indeaproape decat oricare dintre noi, poate. si e perfect normal si de inteles. sa stii ca nu din cauza neincrederii unora dintre noi a fost schimbat ticleanu, dar probabil ca mediul in care zace acum echipa este foarte putin propice oricui ar incerca sa faca ceva.

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de evo_dk » 22 Aug 2010, 19:32

Iar antrenorul e de vina si jucatorii sunt rachete? Iar mananca rahat mititelu, alt an, acelasi scenariu. Imi pare rau de Ticleanu cum mi-a parut rau si de Wotte care a fost cel mai organizat si a stiut sa-i puna in teren, cum mi-a parut rau si de Nicolo care avea idei de atac. De Geana, Mogo si restu nu mi-a parut rau pentru ca aia chiar nu sunt antrenori dar prostu pamantului si-a bagat coada si i-a pus.

A crezut cineva vreo clipa ca Dina, Stoianof, Mihai Costea sunt jucatori respectiv atacanti? Dupa 2 veri cu cantec si aceiasi 5-6 jucatori printr-o mare de habarnisti pusi de umplutura mai exista sperante?

Singurii jucatori care au fost un real castig sunt Iliev si Gargorov. Ciuca, asa cum e el contestat macar alearga si are experienta a jucat la Gloria n-a frecat [cenzurat] ca Stoianof la "Inter" Pitesti cu 10 minute in 20 de meciuri.

A mai pomenit cineva pe Stoianof, cred ca e singurul jucator care a plecat pamant de la noi si s-a intors tot la noi ca nu-l dorea nici dracu(S-a transferat de la Craiova la noua echipa: Craiova!). Dina ce [cenzurat] mai cauta in lot? Cand il intreaba lumea pe ochelaristu` guru tibetan de ce ocoloeste raspunsurile? parca era transparent, corect si atotstiutor.

Si-au batut joc de noi toti, el in loc sa faca echipa s-a luat de toti si acum plange ca un catel de ce e furat. Pe carca noastra s-au facut cele mai josnice blaturi. Sa invete in [cenzurat] mea de la Horoba, Meme, Stan si restu ca a avut bani si i-a dus pe apa sambetei. Cine mai avea contract ca Dorel 500k de dolari si acuma ne-a dat ala **** si e la Steaua?

Solutia lui e sa-si vanda jucatorii(aia 5-6 care sunt jucatori si nu cascadori) sa mai recupereze investitiile deficitare si sa plece in [cenzurat] mea ca m-am saturat de un asemenea zeu.
Prefer o echipa care supravietuieste in B cinstit fara vedete de 2 lei decat talpa ligii 1 calcata in picioare de toti.
Last edited by evo_dk on 22 Aug 2010, 19:39, edited 3 times in total.
suporter independent, Ex-HC...

ozzy

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 22 Aug 2010, 19:35

lorenzaccio2 scrie: Imi permit sa-ti raspund pina nu e demis oficial Ticleanu, ca sa nu incalc faptul ca am spus ca nu voi mai scrie daca nu reuseste ca antrenor (bine, realitatea "esecului" e cu totul alta...)

Cand a fost numit s-a facut un poll, sau cum il numiti, de genul : "Ticleanu umplutura sau lovitura?".
Mai mult de jumate si-au spus parerea : nu il va prinde paltonul, e in plus, e o marioneta ieftina.
Din a doua jumatate, mai cu bun simt, majoritatea a considerat ca nu il va injura ci il va "tolera". Ai inteles? Adica, ei regii universului il vor observa pe bietul om si daca cumva le aduce pe un platou victorii, ca doar ei sunt emblema unversitatii si nu un biet fost fotbalist, atunci treaca de la ei poate continua pana la iarna. Imi aduce aminte de celebrul El Comandante, care nu intelege de ce nu se impune un antrenor in fata a 20 de copii rasfatati cu acadele. Rezultat : Au trecut 5 etape si e vorba de 2 infrangeri dintre care una a fost cum a fost, si 3 egaluri dintre care 2 trebuiau sa fie victorii. Unii viteji s-au gandit sa-i reproseze ca de ce a venit cu asemenea conducere, altii cu mai mult tupeu ca ii spune mititelu ce echipa sa alinieze, iar cand ii arata drumul de valcea lu Nila si ne trezim cu gangioveanu si wobay titulari se gasesc inca unii sa fie revoltati ca de-abi acu face asta...

Faptele vorbesc Blixa, in afara de tine, Sorin107 si poate alti cativa cu memoria mai lunga, nimeni nu a avut incredere deci Ticleanu nu a avut sustinere, pe cand si Napoli (ajuns virgin de fotbal la noi) a fost mai simpatizat de suporteri, probabil s-au identificat cu garsoniera si Dacia. Napoli care la inceput a avut o infringere cu Clujul asemanatoare cu a noastra la Steaua adica prin furt, si o victorie norocoasa cu Timisoara acasa doar ca noi am avut ghinionul de a fi egalati in ultimele secunde.
Oricum nu de sustinere avea nevoie Chiose, de-aia nu mai putea el. Este vorba ca acest club si o mare parte din suporteri nu prea mai stiu pe unde sunt, intre Mititelu de traieste cu impresia ca are super jucatori (si ii trebuie un antrenor care sa fie compatibil cu marea generatie de cacao), si marile galerii care de la conflictul cu taranul de mititelu sunt rebelii universului iar fara ei Balaci sau Ticleanu sunt doar niste mosi senili de nu pricep absolut deloc tainele tacticii ( bine e si vina de la Pro Evolution Soccer, in zilele noastre sunt tot mai multi antrenori domestici) nu stii ce rost mai are sa pierzi vremea urmarind aceasta mascarada.

Cand ma gandesc la faptul ca jucam asa prost cum spuneti, si pun in paralel realitatea unui gol anulat cu Steaua, urmat de 2 goluri de [cenzurat] marcat de securisti (ambele incorecte cand inaintea cornerului de egalare ProsTanase juca handbal,iar la al doilea Dananae era faultat in careu), o egalare in ultimele secunde a tiganului timisorean, si uite cat de prost am jucat de am luat 8 puncte...

Si ca sa nu fiu inteles gresit, eu nu stau sa spun fiecarui suporter ce trebuie sa faca sau in cine sa aiba incredere, insa sunt dezamagit. Nu spun in niciun caz ca rezultatele nu sunt slabe, insa spun ca sunt mincinoase. Nu spun iarasi ca jocul e bun, insa spun ca va putea creste iar fara Tcleanu cred si, sincer, sper sa retrogradeze o data mititelu. Aveti dreptul sa credeti ca va fi mai bine cu alt antrenor si sa gresiti insa va asumati si voi greselile, asa cum o fac eu acum.
In primul rand, nu inteleg de ce te ratoiesti asa la noi, de parca noi l-am adus sau l-am demis pe Ticleanu. In al doilea rand, am tot respectul pentru Ticleanu, asta nu inseamna ca trebuie sa am si incredere in el ca antrenor. Motivul e simplu: ce rezultate a avut antrenorul Ticleanu, ca sa am incredere in el?
Nu mai numara atata punctele alea, ca te minti singur. Doar cu oile trebuia intr-adevar sa batem, in rest sa zicem merci ca am facut egal cu Timisoara si Astra, deoarece n-am jucat absolut nimic si am dat trei goluri extrem de norocoase, practic la toate trei pasa decisiva a venit de la adversar. Am mai adresat aceasta intrebare si saptaman trecuta: in afara de golul anulat lui Costea in ghena, poate cineva sa-mi dea un exemplu de o faza cursiva de atac/contraatac terminata cu o ocazie de gol reusita de noi in acest sezon?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 22 Aug 2010, 19:58

@ozzy :)( a fost 1 cu cfr in repriza a 2-a ... a urcat ciuca si dupa a dat pasa in centru si de acolo a sutat Costea? sau dina sau un jucator numai stiu exact :)(
Si cred ca a mai fost 1 :d la faza cand a cerut costea Penalty tot in a 2-a repriza :)( :)( :)( :)(

Oricum ai perfecta dreptate ... chiar nu am jucat nimic .... si daca aveam 2-0 cu steaua nu stiu daca castigam.
Pacat pt TICLI .... ar fi fost frumos sa reusasca ... o fosta glorie a craiovei care face performanta cu echipa ca si antrenor ... Cartu a fost singurul dupa 89' care a reusit sa aduca un titlu :-( :-(
"Până duminică, 29 august, sper să avem un nou antrenor pentru Universitatea Craiova"
Tare inteligent e asta ..... aduce pe 29 antrenor iar noi jucam pe 28. Daca nu e Piti e o prostie totala..... sper sa nu ajunga Conceição .
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 22 Aug 2010, 20:38

a zis pina pe 29, pentru ca dupa aia e pauza pentru echipa nationala. urmatorul meci va fi pe 11 septembrie. eu sper sa avem antrenor nou inca de la urmatorul meci. cred ca il bag si pe balaci pe lista cu piturca si cirtu.
Am zis!!

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 22 Aug 2010, 21:15

manex scrie:a zis pina pe 29, pentru ca dupa aia e pauza pentru echipa nationala. urmatorul meci va fi pe 11 septembrie. eu sper sa avem antrenor nou inca de la urmatorul meci. cred ca il bag si pe balaci pe lista cu piturca si cirtu.
Cartu ar fi perfect daca nu vine piturca..... insa nu cred . Oricum ne batem cu Vaslui pt Piti .... Lopez ala e OUT dupa 0-3 si inca nu se termina ... probabil ca va ramane si la meciul cu Lille.
Oricum si Balaci e bun insa sa vina cineva ... nu Sabau sau Conceisao ala

ozzy

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 24 Aug 2010, 13:46

La fix jucaram cu astia, tocmai au transferat jumatate de Unirea Urziceni.

Închis