[Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte ne întoarcem de la Ploieşti ?

Poll ended at 21 Aug 2010, 01:55

3 p.
12
29%
1 p.
12
29%
0 p.
18
43%
 
Total votes: 42

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 22 Aug 2010, 12:05

Țicleanu e gata de plecare de la Craiova, dar mai stă și cu Sportul. Pițurcă a anticipat deznodămîntul!
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/icleanu ... 03634.html

Daca face un joc bun cu sportul poate mai ramane ... piti nu e genul sa accepte pe loc .... dar nici mult nu poate astepta ... se termina perioada de transferuri iar el fara 2 jucatori nu vine.
Macar daca nu vine piti sa ramana Ticleanu sau eventual SANDOI daca nu califica nationala.
Oricum Ticleanu trebuia sa il trimita la echipa a 2-a pe costea dupa meciul cu Branesti ... dar el a vrut acum sa faca pe $EFUL ... :up:

EDIT: si GSP si prosport au zis de SMS deci ceva exista .... sa vedem cat de adevarat. Oricum daca Ticleanu ramane si la meciul cu Sportu Mititelu nu o sa recunoasca asa ceva
Last edited by muttley on 22 Aug 2010, 12:08, edited 1 time in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 22 Aug 2010, 12:07

blixa scrie:Deci ori acest SMS nu exista, ori Ticleanu se lasa umilit de patronul pitecantrop.
Eu cred ca SMS-ul exista, ca asta cu compatibilitatea numai Mititelu o zice.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 22 Aug 2010, 12:08

cum sa ramai cand patronul iti spune asa ceva? cum poti sa te impui in fata cacarezelor astora de fotbalisti?
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 22 Aug 2010, 12:08

blixa scrie:O fi, Iuli, dar cand patronul tine intotdeauna cu fotbalistii si ii proslaveste, desi nu arata nimic, trebuie sa te gandesti ca vei fi doar de sacrificiu si chiar de decor: orice ai incerca sa schimbi nu va fi posibil.
pai e normal,jucatorii reprezinta marfa patronului.ca tehnician trebuie insa sa-i slefuiesti,sa-i faci sa inteleaga ca sint fotbalisti si care e rostul lor.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 22 Aug 2010, 12:11

Ticleanu ramane si la meciul cu sportul pentru ca iubeste Craiova insa din pacate nu a avut rezultate. Sunt curios daca bateam CFR si Steaua ce se mai spunea acum :)(
Daca nici la meciul cu sportul nu se observa o mica mica schimbare in joc degeaba ramane ...

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Aug 2010, 12:13

astia in prosport au dat un articol in care spun ca l-a demis mititelu
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 22 Aug 2010, 12:15

Iuli, banuiesc ca si tu ai facut scoala pe timpul lui Ceausescu. Tii minte cum era? Ni se spunea mereu "voi suntei destepti, capabili, sunteti cei mai buni". Pai mai era cineva ca noi?!? Noi suntem mai tari ca americanii, ca francezii, ca italienii si ca toate natiile pamantului la un loc. Ma si ni s-a urcat la cap treaba asta. Si mai erau niste copii care, din diferite motive, aveau rezultate mai slabe, dar care ulterior au ajuns foarte bine din punct de vedere profesional, in timp ce dintre astia super-laudati unii s-au plafonat. Si mai stii ca profesorii nici macar nu aveau voie sa lase corijenti sau sa strice mediile?! Cine sa ne struneasca? Cam asa e si cu MItitelu si fotbalistii lui.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 22 Aug 2010, 12:16

alta stire despre demitere: http://www.onlinesport.ro

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 22 Aug 2010, 12:17

onlinesport asta isi ia stirile de pe la ziare. nu au reporteri de teren. au doar niste redactori si editori.
S-a rupt Brazda.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 22 Aug 2010, 13:00

care ar putea fi motivul pentru care miti, rosca, vice si costea nu au fost la meci? sa se fi incercat vinzarea lui costea?

in alta ordine de idei, e de rahat sa trmiti un asemena sms. mi se pare umilitor, iar ticleanu, pentru ce a insemnat pentru craiova, nu merita asta. ok. il demiti, dar ai grija sa o faci cum trebuie. ticleanu are o tactica, care se sopreste la mijloc. acolo zici ca sint orbi. ma uitam ieri, atacam cu 3 oameni, mingea era la mijloc, si in loc de o pasa filtranta, o pasa care sa detabilizeze apararea, ei luau pe cont propriu faza, sau continuau neinspirat. tine si de inteligenta jucatorilor, cit fotbal stiu ei. pai atacantii aia nu stiu chestii elementare. nu am vazut pe unul ieri sa atace coltul careului de 6 metri. a pus parca stoianof o centrare f buna exact la coltul lui 6 metri. dina si inca unul stateau in mijlocul careului. tin minte cind balaci era in cantonament cu astia acum vreo 2 ani, parca, si a participat la un antrenament . si le zicea atacantilor: atacati mereu coltul de 6 metri. praf, [*****] fina.
Am zis!!

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 22 Aug 2010, 13:16

manex scrie:care ar putea fi motivul pentru care miti, rosca, vice si costea nu au fost la meci? sa se fi incercat vinzarea lui costea?

in alta ordine de idei, e de rahat sa trmiti un asemena sms. mi se pare umilitor, iar ticleanu, pentru ce a insemnat pentru craiova, nu merita asta. ok. il demiti, dar ai grija sa o faci cum trebuie. ticleanu are o tactica, care se sopreste la mijloc. acolo zici ca sint orbi. ma uitam ieri, atacam cu 3 oameni, mingea era la mijloc, si in loc de o pasa filtranta, o pasa care sa detabilizeze apararea, ei luau pe cont propriu faza, sau continuau neinspirat. tine si de inteligenta jucatorilor, cit fotbal stiu ei. pai atacantii aia nu stiu chestii elementare. nu am vazut pe unul ieri sa atace coltul careului de 6 metri. a pus parca stoianof o centrare f buna exact la coltul lui 6 metri. dina si inca unul stateau in mijlocul careului. tin minte cind balaci era in cantonament cu astia acum vreo 2 ani, parca, si a participat la un antrenament . si le zicea atacantilor: atacati mereu coltul de 6 metri. praf, [*****] fina.
vice nu a avut masina sa-l duca la ploiesti :)(
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

sorin107

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Aug 2010, 13:18

manex scrie:care ar putea fi motivul pentru care miti, rosca, vice si costea nu au fost la meci? sa se fi incercat vinzarea lui costea?

in alta ordine de idei, e de rahat sa trmiti un asemena sms. mi se pare umilitor, iar ticleanu, pentru ce a insemnat pentru craiova, nu merita asta. ok. il demiti, dar ai grija sa o faci cum trebuie. ticleanu are o tactica, care se sopreste la mijloc. acolo zici ca sint orbi. ma uitam ieri, atacam cu 3 oameni, mingea era la mijloc, si in loc de o pasa filtranta, o pasa care sa detabilizeze apararea, ei luau pe cont propriu faza, sau continuau neinspirat. tine si de inteligenta jucatorilor, cit fotbal stiu ei. pai atacantii aia nu stiu chestii elementare. nu am vazut pe unul ieri sa atace coltul careului de 6 metri. a pus parca stoianof o centrare f buna exact la coltul lui 6 metri. dina si inca unul stateau in mijlocul careului. tin minte cind balaci era in cantonament cu astia acum vreo 2 ani, parca, si a participat la un antrenament . si le zicea atacantilor: atacati mereu coltul de 6 metri. praf, [*****] fina.

hai ba ca rosca a fost, da-l drq. ca l-am vazut la tv, intr-o faza cand arbitrul ii spusese lui silviu lung sa-si ia vesta din aia portocalie. l-am vazut acolo pe ciorbar.

sorin107

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Aug 2010, 13:21

blixa scrie:cum sa ramai cand patronul iti spune asa ceva? cum poti sa te impui in fata cacarezelor astora de fotbalisti?

cel mai inteligent si demn ar fi daca n-ar ramane, in cazul sms-ului. oricum nu s-a putut impune in fata jegurilor astora de caractere, ce sa mai faca acum? fmm dina, m. costea si altii ca ei, ca n-au mancat atatea felii de paine cate meciuri are ticleanu la stiinta! ar trebui sa li se furnice pielea pe ei numai cand vorbeste chiose!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 22 Aug 2010, 15:47

sorin107 scrie:
manex scrie:care ar putea fi motivul pentru care miti, rosca, vice si costea nu au fost la meci? sa se fi incercat vinzarea lui costea?

in alta ordine de idei, e de rahat sa trmiti un asemena sms. mi se pare umilitor, iar ticleanu, pentru ce a insemnat pentru craiova, nu merita asta. ok. il demiti, dar ai grija sa o faci cum trebuie. ticleanu are o tactica, care se sopreste la mijloc. acolo zici ca sint orbi. ma uitam ieri, atacam cu 3 oameni, mingea era la mijloc, si in loc de o pasa filtranta, o pasa care sa detabilizeze apararea, ei luau pe cont propriu faza, sau continuau neinspirat. tine si de inteligenta jucatorilor, cit fotbal stiu ei. pai atacantii aia nu stiu chestii elementare. nu am vazut pe unul ieri sa atace coltul careului de 6 metri. a pus parca stoianof o centrare f buna exact la coltul lui 6 metri. dina si inca unul stateau in mijlocul careului. tin minte cind balaci era in cantonament cu astia acum vreo 2 ani, parca, si a participat la un antrenament . si le zicea atacantilor: atacati mereu coltul de 6 metri. praf, [*****] fina.

hai ba ca rosca a fost, da-l drq. ca l-am vazut la tv, intr-o faza cand arbitrul ii spusese lui silviu lung sa-si ia vesta din aia portocalie. l-am vazut acolo pe ciorbar.
. da? ok. asa o fi
Am zis!!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Aug 2010, 15:58

inca un an, si vad ca avem parte de acelasi "tratament".
doar ca, de data asta... avem 3 puncte dupa primele 5 etape (nici nu-mi aduc aminte cand am avut un asa inceput prost ! )

cred ca sezonul asta se va produce minunea.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Închis