[Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu câte puncte ne întoarcem de la Ploieşti ?

Poll ended at 21 Aug 2010, 01:55

3 p.
12
29%
1 p.
12
29%
0 p.
18
43%
 
Total votes: 42

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 21 Aug 2010, 22:59

Sergyu_costea scrie:Prepe a alergat de asta nu il putem acuza. L-a ajutat foarte mult pe Dananae in dreapta , dar cu toate astea nu stiu cum se facea ca aici era mereu unu liber.
Pai degeaba alearga frate ca toate mingiile ori le trimite direct afara ori la adversari....sa se duca in [****] la atletism... :smoke:
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 21 Aug 2010, 23:04

@stiinta4ever: nu ii cere nimeni minuni ... dar sa nu fi in stare sa dai 2 pase de 5 metri intr-un meci e grav. Prepelita nu e in forma de sezonul trecut. Amicalele din perioada de pregatire se stabilesc la fata locului rar se stabilesc inainte ... numai daca joci cu echipe de genu' AJAX DINAMO ZAGREB Salzburg echipe puternice dar ca sa joci cu echipe de mana a 2-a a 3-a trebuie doar interes.
Oricum una peste alta e si vina antrenorului ca echipa joaca asa. Nu stiu daca e bine sa il dai afara acum dar daca peste 2-3 etape nu vezi o schimbare in bine a jocului nu poti astepta finalul campionatului.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 21 Aug 2010, 23:16

s9k3k3 scrie:dar sa nu fi in stare sa dai 2 pase de 5 metri intr-un meci e grav.
Pai lucru`asta se invata la pitici, frate....crezi ca trebuie sa-i invete Ticleanu acum sa paseze....eu unul nu`s mare fan Ticleanu ca nu prea a aratat mare stofa pe unde a fost antrenor...dar nici sa dai toata vina pe el acum nu mi se pare corect
s9k3k3 scrie:Amicalele din perioada de pregatire se stabilesc la fata locului rar se stabilesc inainte ... numai daca joci cu echipe de genu' AJAX DINAMO ZAGREB Salzburg echipe puternice dar ca sa joci cu echipe de mana a 2-a a 3-a trebuie doar interes.
Si era cumva problema antrenorului sa gaseasca echipe :laughing: Pai cu asta cred ca se ocupa ciorba ca el stie cel mai bine inglish la club de cand a plecat slanilescu :)- ah...si are si pagina pe feisbuk poate sa-i gaseasca si usor :lol:
Last edited by stiinta4ever on 21 Aug 2010, 23:17, edited 1 time in total.
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 21 Aug 2010, 23:17

etapa viitoare cu SPORTUL!!!! speram macar la 1 punct :D app cati spectatori credeti ca vin la meci? peste 6.000?

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 21 Aug 2010, 23:20

UneKa scrie:etapa viitoare cu SPORTUL!!!! speram macar la 1 punct :D app cati spectatori credeti ca vin la meci? peste 6.000?
Ma tu esti ala care jumate din postarile aici ne intrebi cati spectatori or sa fie la meciul urmator pe Oblemenco ... mai da-ne frate si noua o pauza te rugam ca suntem cam suparati in seara asta....
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 21 Aug 2010, 23:24

Uitate la steaua .... cum a jucat inainte de piturca cum a jucat cu piturca si cum joaca fara piturca. Piturca joaca foarte mult combinativ (sper ca am scris corect :)( ) Ticleanu pe faza defensiva incearca sa joace ca piturca cu multe pase pana la mijloc si de acolo cu mingi pe atacanti dar ei nu sunt capabili sa ajunga la mijlocul terenului cu pase.

Iar la faza cu echipe nu ticleanu trebuia sa rezolve conducerea Rosca ala ... dar si Ticleanu trebuia sa insiste. Iar daca insista si tot nu se rezolva problema trebuia sa plece cum a facut piturca asa el a ales sa ramana si pana acum sa facut de ras.
Vedem peste 2-3 etape daca creste jocul .... daca nu mai bine sa plece.

@UNEKA tu te gandesti la meciul de saptamana si te astepti sa fie 6.000 cand noi ne chinuim cu astra.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 21 Aug 2010, 23:30

Tehnicianul echipei Universitatea Craiova, Aurel Ţicleanu, a declarat, sâmbătă, după remiza cu Astra, scor 2-2, că formaţia ploieşteană a fost pentru jucătorii săi o adversară mai dificilă decât Steaua, CFR Cluj sau Poli Timişoara.

"Mi s-a părut un joc bun între două echipe în foame de puncte. Am fost aproape de victorie, dar până la urmă punctul este unul bun pentru noi pentru că revenim prima dată în joc în acest campionat după ce suntem conduşi.

Acesta este un semn că echipa începe să se închege şi începem să avem caracter. Chiar dacă nu este mulţumitor, este un punct muncit, iar importanţa lui o s-o vedem la finalul campionatului, nu acum. Avem potenţial, avem forţă, dar şi slăbiciuni. Astra ne-a pus mai multe probleme decât Steaua, CFR sau Poli. Cred că ambele echipe au avut de suferit din cauza calităţii gazonului", a spus Ţicleanu, conform Mediafax.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ticlean ... 03624.html

Daca jucam asa nu cred ca va ajunge la finalul campionatului ca sa vada cat de important este acest punct. Sunt curios daca in meciul cu Poli jucam cum am jucat cu astra azi cred ca primeam 2-3 lejer. Iar face comparatii intre 2 meciuri total diferite ... asa a facut si la branesti
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 21 Aug 2010, 23:35

s9k3k3 scrie:Uitate la steaua .... cum a jucat inainte de piturca cum a jucat cu piturca si cum joaca fara piturca. Piturca joaca foarte mult combinativ (sper ca am scris corect :)( ) Ticleanu pe faza defensiva incearca sa joace ca piturca cu multe pase pana la mijloc si de acolo cu mingi pe atacanti dar ei nu sunt capabili sa ajunga la mijlocul terenului cu pase.
Scuza-ma dar nu o sa iau stoaia niciodata etalon....pt.mine nu e o echipa care merita sa fie urmarita si nici n-am timp....pai si tu cum ai juca in locul lui :?: ....ai mijlocasi de creatie :?: ....eu as fi inceput cu Gargorov in locul lui Gangio si probabil cu Spase in locul lui Prepe....problema noastra mare e ca nu avem atacanti!!!
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 21 Aug 2010, 23:44

s9k3k3 scrie:Tehnicianul echipei Universitatea Craiova, Aurel Ţicleanu, a declarat, sâmbătă, după remiza cu Astra, scor 2-2, că formaţia ploieşteană a fost pentru jucătorii săi o adversară mai dificilă decât Steaua, CFR Cluj sau Poli Timişoara.

"Mi s-a părut un joc bun între două echipe în foame de puncte. Am fost aproape de victorie, dar până la urmă punctul este unul bun pentru noi pentru că revenim prima dată în joc în acest campionat după ce suntem conduşi.

Acesta este un semn că echipa începe să se închege şi începem să avem caracter. Chiar dacă nu este mulţumitor, este un punct muncit, iar importanţa lui o s-o vedem la finalul campionatului, nu acum. Avem potenţial, avem forţă, dar şi slăbiciuni. Astra ne-a pus mai multe probleme decât Steaua, CFR sau Poli. Cred că ambele echipe au avut de suferit din cauza calităţii gazonului", a spus Ţicleanu, conform Mediafax.

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ticlean ... 03624.html
Inconstienta sau demagogie?
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 21 Aug 2010, 23:45

declaratiiiiiiiiiiiiiiiiiiii piti si dananae
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... ba-7002228
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 21 Aug 2010, 23:50

Ticleanu cu fiecare declaratie se apropeie mai mult de pelcare. Iar face comparatie intre meciul cu TImisoara cum a facut si la branesti cu steaua. Sa ii spuna cineva ca noi in meciul cu timisoara ne-am aparat 39 min iar cu steaua la fel.
Si declaratiile jucatorilor sunt penibile ... dupa un asemenea meci sa iesi si sa declari ca ai controlat jocul si cu putin noroc castigam e clar.
Macar nu zic de arbitraj ....


PS: Am zis de meciul cu sportul pentru ca e urmatorul daca stam aici si vorbim 5 zile de meciul asta nu realizam nimic .... nu schimbam scorul... macar daca s-ar uita [miti]

sorin107

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Aug 2010, 23:58

m-am uitat pana la golul lor de 2-1, apoi n-am mai rezistat, mi-am bagat [cenzurat] in el meci. jucam prost, nu legam pase, n-avem nicio idee. sunt cateva frane evidente la ekipa in momentul de fata:

dananae - la fel de slab ca si atunci cand eram in B.

gaman - visator peste masura, imprecis si indecis.

prepelita - a gresit o gramada de pase, indiferent daca erau scurte sau lungi.

dina si m costea nu mai intra in discutie, aia sunt execrabili.

astia-s de cand a inceput campionatul, meciul asta s-au mai adaugat wobay si roman care au avut o prestatie foarte slaba. totusi, mai buni ca prepelita nu-s nici barboianu si nici dilevski, mai ales pt faza ofensiva.

lopes bun acolo la recuperare, alearga mult, baga piciorul si se vede ca stie jocul, mi-a placut azi. in schimb, nu-mi place unde-l foloseste ticleanu pe gangioveanu, nu cred ca e locul lui in centru, ci in banda. mi-ar placea sa il foloseasca mai mult si pe firtulescu, cred ca merita o sansa. visez la o ekipa cu cei 3 pitici in linia de mijloc pentru meciul cu sportul, iar piturca in fata lor.

lung - barboianu, gaman, iliev, ciuca - lopes, prepelita - gangioveanu, gargorov, firtulescu - piturca

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de ionut_u48 » 22 Aug 2010, 00:04

sorin107 scrie:m-am uitat pana la golul lor de 2-1, apoi n-am mai rezistat, mi-am bagat [cenzurat] in el meci. jucam prost, nu legam pase, n-avem nicio idee. sunt cateva frane evidente la ekipa in momentul de fata:

dananae - la fel de slab ca si atunci cand eram in B.

gaman - visator peste masura, imprecis si indecis.

prepelita - a gresit o gramada de pase, indiferent daca erau scurte sau lungi.

dina si m costea nu mai intra in discutie, aia sunt execrabili.

astia-s de cand a inceput campionatul, meciul asta s-au mai adaugat wobay si roman care au avut o prestatie foarte slaba. totusi, mai buni ca prepelita nu-s nici barboianu si nici dilevski, mai ales pt faza ofensiva.

lopes bun acolo la recuperare, alearga mult si se vede ca stie jocul, mi-a placut azi. in schimb, nu-mi place unde-l foloseste ticleanu pe gangioveanu, nu cred ca e locul lui in centru, ci in banda. mi-ar placea sa il foloseasca mai mult si pe firtulescu, cred ca merita o sansa. visez la o ekipa cu cei 3 pitici in linia de mijloc pentru meciul cu sportul, iar piturca in fata lor.

lung - barboianu, gaman, iliev, ciuca - lopes, prepelita - gangioveanu, gargorov, firtulescu - piturca
o echipa de poveste am avea daca ar fi 7 pitici in echipa :-D

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 22 Aug 2010, 00:14

mda. alt egal cu alti desculti.
pregatirile pt acest meci au inceput de cind cu comunicatul celor de la astra cu suporterii. de aici mi-am dat seama ca nu o sa fie un meci "memorabil". pina la uram am fost 60 de insi, cei mai multi cu bilet luat la gazde, dar pina al urma ne-au lasat sa intram la oaspeti. dupa 5 si ceva au vindut bilete la oaspeti, dar era cam prea tirziu. in fine. am intrat unde a trebuit.
meciul a fost extrem, de slab. sa nu sutezi tu in mingea aia nenorocita, de parca il aveau in poarta pe bufon. si la ala mai speri ca poate nu o apara.din pacate, dananae e intr-o scadere de forma, si se pare ca mai poate scadea. prepelita la fel. gaman a fost depasit. wobay a incercat, roman a incercat ceva, dar prea individualist. piturca...a dat gol. singurii care cit de cit au miscat au fost iliev si ciuca. lopez a fost mai bun ca in primul meci, e loc la el de crestere. gingioveanu a incercat, insa...nimic.
un egal normal.
tusierul de pe partea noastra ne-a mincat zilele in citeva faze si tot explica ca nu a fost. dadea din deget pe la spate in semn ca "nu"....un zeu.
despre galerie...s-a cintat in prima repriza, in a doua ami putin. incepusera sa se certe cei 5 sau 4 veniti de la craiova care sa cinte, care sa nu. nu mai spun cite injuraturi si-au luat jucatorii de la cei de la craiova. totyusi, sa vii 250 de km sa il injuri pe ciuca....nu otoi trebuie prea multa minte. si nu numai, bineinteles, ca prietena lui nu a scapat. si cind ciuca l-a injurat inapoi...cica "baaa, m-a injurat, ai vazut? sa imi bag....." dina si-a luat portai de injuraturi tot timpul cit a stat la incalzire. de fapt..nu a scapat cam nimeni. o sa ziceti ca merita..o fi. dar dupa aia ne miram de ce ne injura inapoi jucatorii.
ca de obicei, galeria e in protest, nu are rost sa comentez de ce nu au venit.
nu il vad bine pe ticleanu. un egal in deplasare e bun, ins anu in cazul nostru. dar daca nu batem pe sportul, cred ca e out. tactica cu 3 virfuri ni se poatriveste, insa in momentul cind ai banda dreapta facuta muci...e mai greu sa cistigi meciul.
Last edited by manex on 22 Aug 2010, 00:30, edited 1 time in total.
Am zis!!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 5] Astra Ploieşti - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 22 Aug 2010, 00:22

conform Prosport Ticleanu ar fi fost demis de Mititelu.

Remiza cu Astra i-a fost fatală lui Aurică Ţicleanu, care a fost anunţat de Adrian Mititelu că a fost demis, pe drumul de întoarcere spre Craiova.

Patronul Ştiinţei a ales o variantă puţin costisitoare pentru a se descotorosi de tehnicianul care a lăsat Kuweit-ul în această vară pentru a prelua echipa de suflet: i-a trimis un SMS! "Nu eşti compatibil cu echipa" scrie în mesajul primit de Ţicleanu de la finanţator. Acesta a primit vestea în autocarul echipei, în drum spre Craiova.

Vine Piţurcă?

Mai mult ca sigur, principala ţintă a lui Mititelu devine Victor Piţurcă, tehnician ce a mai negociat cu Ştiinţa înainte de a prelua Steaua. Este ştiut faptul că Piţi nu este adeptul preluării unei echipe în plin campionat, însă setea de revanşă în faţa Stelei şi a lui Gigi Becali plus părerea extrem de bună pe care o are despre lotul oltenilor l-ar putea face să îşi încalce acest principiu.

Relaţiile dintre Adrian Mititelu şi Victor Piţurcă s-au răcit puţin după scandalul "Dorel Stoica", dar finanţatorul Ştiinţei este conştient că Victor Piţurcă e poate cel mai potrivit om pentru a o readuce pe Ştiinţa în prim-planul fotbalului românesc.

Se repetă istoria?

Victor Piţurcă a mai antrenat-o pe Craiova în sezonul 1994-1995. Atunci, fostul selecţioner a preluat echipa tot după un mandat al lui Aurică Ţicleanu şi a terminat campionatul pe locul 2.

"E posibil ca Piţurcă să preia o echipă în perioada următoare, poate chiar din campionat. Este montat pe muncă, ceva-ceva ar trebui să facă. Eu sunt convins că va prelua o echipă, dar nu se va bate de la principiile lui de lucru. Va pune aceleaşi condiţii. Dar în afară de Craiova, nu văd ce echipă ar alege. Nu, nu s-a gândit la Vaslui sau la CFR, Craiova îi este foarte dragă", Viorel Păunescu.

"Am avut o ofertă 2.5 milioane, dar am refuzat, pentru a mergela Steaua. Craiova îmi făcuse prima ofertă, iar dacă Adrian Mititelu rezolva problemele, mă duceam acolo, pentru că el a fost primul care m-a contactat", Victor Piţurcă - 9 august.
Last edited by romaad on 22 Aug 2010, 00:24, edited 1 time in total.

Închis