[Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte pucte obţinem în duelul studenţilor?

Poll ended at 28 Aug 2010, 08:56

3
39
68%
1
8
14%
0
10
18%
 
Total votes: 57

bunkhyutz
junior
junior
Mesaje: 19
Membru din: 06 Sep 2009, 21:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de bunkhyutz » 30 Aug 2010, 16:09

Doi suporteri interzişi un an, după Universitatea Craiova - Sportul

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=st ... ---Sportul
Last edited by Anonymous on 31 Aug 2010, 08:43, edited 1 time in total.
Motiv: adugat o descriere a link-ului; regulamentul nu permite postarea unor link-uri fara o scurta descriere

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de manex » 30 Aug 2010, 16:17

maninca rahat aia. nu a aruncat in directia nimanui. si nu era sectorul 23, ci 28. deci primesti 150 de lei pentru injuraturi la adresa jandarmilor...e bine de stiut. :)(
Am zis!!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de muttley » 30 Aug 2010, 16:19

si la SUD au fost PETARDE :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de SLH » 30 Aug 2010, 16:22

manex scrie:
maninca rahat aia. nu a aruncat in directia nimanui. si nu era sectorul 23, ci 28. deci primesti 150 de lei pentru injuraturi la adresa jandarmilor...e bine de stiut. :)(


aruncatul cu 'facli' e o inventie, ca sa dea interdictie 1 an(23 probabil e la t2 deci nici vorba), amenda nu e primita pt injurii ci pentru ca a vrut sa depuna plangere la jandarmerie ca a fost lovit de un jandarm

intrebarea e ce cautau jandarmii sa intervina in mijlocul suporterilor, incercase sa intervina stewardul din sector si nu putuse, incercasera sa intervina cei din gruparea de interventie a firmei de paza........NU, deci actiunea jandarmeriei e ilegala

le: are cineva editie(ziarul ca pe net nu cred ca mai e articolul) din ziua meciului sau cu o zi inainte cand apare articolul cu masurile de siguranta?

JustME

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de JustME » 30 Aug 2010, 16:33

mama frate deci ti se face grata cand realizezi in ce hal de tara traim si ce abuzuri se intampla prin romanitza noastra draga. alte comentarii sunt de prisos. insa buna remarca lui SLH, ce cautau jandarmii in interiorul stadionului ? parca in legea lu' mitica scrie destul de clar ca nu au ce sa caute in interiorul stadionului. si meciul asta cu Sportul a fost de risc maxim ? :smoke:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de manex » 30 Aug 2010, 16:43

a data ala de la civitas prin statie ca nu poate sa faca fata singur. si au venit aia.
Am zis!!

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de ady1948 » 30 Aug 2010, 16:44

JustME scrie:mama frate deci ti se face grata cand realizezi in ce hal de tara traim si ce abuzuri se intampla prin romanitza noastra draga. alte comentarii sunt de prisos. insa buna remarca lui SLH, ce cautau jandarmii in interiorul stadionului ? parca in legea lu' mitica scrie destul de clar ca nu au ce sa caute in interiorul stadionului. si meciul asta cu Sportul a fost de risc maxim ? imi vine greu sa cred asta
cred ca au scapat destul de usor. de exemplu, la severin daca te bucuri la gol , tea apropii de gard, pai amenta 200 lei , si bataie , pt "tulburarea linistii publice".

Printre singurele dati cand poti aprinde o torta e atunci cand e stadionu full, practic nu pot sa intre sa te ridice...
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de PocoLoco » 30 Aug 2010, 16:46

SLH scrie: le: are cineva editie(ziarul ca pe net nu cred ca mai e articolul) din ziua meciului sau cu o zi inainte cand apare articolul cu masurile de siguranta?
Găseşti toată arhiva aici:
http://www.editie.ro/new/pdf/

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de David » 30 Aug 2010, 16:56

nu stiu pe ce [cenzurat] de criteriu ii angajeaza , da' cred ca peste 80% din ei ( astia pe care-i trimite la stadioane , si... nu numai ) nu sunt in deplinatatea capacitatilor mentale... :)(

Avatar utilizator
ionut_u48
suporter
suporter
Mesaje: 994
Membru din: 25 Noi 2009, 22:29

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de ionut_u48 » 30 Aug 2010, 17:46

David scrie:nu stiu pe ce [cenzurat] de criteriu ii angajeaza , da' cred ca peste 80% din ei ( astia pe care-i trimite la stadioane , si... nu numai ) nu sunt in deplinatatea capacitatilor mentale... :)(
[youtube][/youtube]

:-D

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de sezione » 30 Aug 2010, 18:46

manex scrie:
maninca rahat aia. nu a aruncat in directia nimanui. si nu era sectorul 23, ci 28. deci primesti 150 de lei pentru injuraturi la adresa jandarmilor...e bine de stiut. :)(

Mi-au dat 150 lei ca le-am zis ca ii rup mana copilului daca i-o mai ridica asa . Mi-am luat 2 pumni , mi-au sucit mana si amenda ca de ce ma bag , pe ce motiv, ca stiu ei mai bine sa suceasca maini fara sa le rupa :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: Problema e alta , nu sunt vreun incult fara scoala , vreun ******* .. maine fac plangere la procuratura militara , contest la tribunal amenda .

Am vorbit cu ei cu "dumneavoastra" , niciodata nu i-am jignit ... Auzi .. injurii , mincinosii :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad:

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de SLH » 30 Aug 2010, 18:52

PocoLoco scrie:
SLH scrie: le: are cineva editie(ziarul ca pe net nu cred ca mai e articolul) din ziua meciului sau cu o zi inainte cand apare articolul cu masurile de siguranta?
Găseşti toată arhiva aici:
http://www.editie.ro/new/pdf/
nu-l gasesc probabil a aparut doar pe net

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de 1948 » 30 Aug 2010, 22:46

sezione scrie:
manex scrie:
maninca rahat aia. nu a aruncat in directia nimanui. si nu era sectorul 23, ci 28. deci primesti 150 de lei pentru injuraturi la adresa jandarmilor...e bine de stiut. :)(

Mi-au dat 150 lei ca le-am zis ca ii rup mana copilului daca i-o mai ridica asa . Mi-am luat 2 pumni , mi-au sucit mana si amenda ca de ce ma bag , pe ce motiv, ca stiu ei mai bine sa suceasca maini fara sa le rupa :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: Problema e alta , nu sunt vreun incult fara scoala , vreun ******* .. maine fac plangere la procuratura militara , contest la tribunal amenda .

Am vorbit cu ei cu "dumneavoastra" , niciodata nu i-am jignit ... Auzi .. injurii , mincinosii :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad:
fa contestatie si ai sanse mari sa castigi.
o sa dureze cam mult..la mine cam 1 an a durat ...dar am castigat.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de wb_lion » 31 Aug 2010, 10:59

1948 scrie: fa contestatie si ai sanse mari sa castigi.
o sa dureze cam mult..la mine cam 1 an a durat ...dar am castigat.
si in timpul procesului ai avut voie pe stadion ?

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - Sportul Studenţesc

Mesaj de ew » 31 Aug 2010, 15:40

1948 nu a luat interdictie ci doar amenda asa ca putea sa intre pe stadion
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

Închis