[Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 13 Sep 2010, 10:46

1
12
20%
x
9
15%
2
38
64%
 
Total votes: 59

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Sep 2010, 01:17

Termopan scrie:cu ce ne`au furat ma ? ce ti`a facut tie pandurii ? prea mult te intereseaza soarta altora prietene si prea putin cea care trebuie... mai relaxati`va`n [****] ca va comportati de parca din cauza infrangerii asteia nu mai luam campionatu, de parca nu avem tot cam acelasi lot ca`n ultimii 5 ani... s`a transformat cumva dorel peste noapte in xavi sau mihaita`n trezeguet sau al lu` dina in inzaghi si nu stiu io ? tot intre 6-10 "innoptam" la final de sezon...
singura speranta ar fi cupa, dar meciul de azi cre`ca ar fi trebuit sa ne arate la toti ca piturca nu poate face minuni, si la fel de posibila ca o castigare a unui trofeu e si o clasare la fel de penibila ca cea in anii trecuti...

cum adica cu ce ne-au furat ? o decizie irevocabila , brusc, devine revocabila, si de parca nu era indeajuns, apare si becali si se implica in asta. eu nu inteleg ce trebuie sa se mai intample ca sa fie ilegalitatea mai mare
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Termopan » 14 Sep 2010, 01:19

stuparu_alexandru scrie:
Termopan scrie:cu ce ne`au furat ma ? ce ti`a facut tie pandurii ? prea mult te intereseaza soarta altora prietene si prea putin cea care trebuie... mai relaxati`va`n [****] ca va comportati de parca din cauza infrangerii asteia nu mai luam campionatu, de parca nu avem tot cam acelasi lot ca`n ultimii 5 ani... s`a transformat cumva dorel peste noapte in xavi sau mihaita`n trezeguet sau al lu` dina in inzaghi si nu stiu io ? tot intre 6-10 "innoptam" la final de sezon...
singura speranta ar fi cupa, dar meciul de azi cre`ca ar fi trebuit sa ne arate la toti ca piturca nu poate face minuni, si la fel de posibila ca o castigare a unui trofeu e si o clasare la fel de penibila ca cea in anii trecuti...

cum adica cu ce ne-au furat ? o decizie irevocabila , brusc, devine revocabila, si de parca nu era indeajuns, apare si becali si se implica in asta. eu nu inteleg ce trebuie sa se mai intample ca sa fie ilegalitatea mai mare
daca e s`o luam asa, pandurii trebuiau sa fie`n b, steaua si dinamo trebuiau desfiintate`n 90 si stiinta trebuia sa aiba 8 titluri de campioana.... pazea titanicule ca vine icebergu...
mai bine te`ai supara pe christiano ronaldo asta al nostru de mihaita, care`i batea din gura pe pandurii la televizor cu 2 zile inainte de meci...
SIEG HEIL il muce!!!

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de evo_dk » 14 Sep 2010, 02:26

Demnitatea e una, regulament la sange indiferent de [cenzurat] e alta. Pai ce pana mea, Liga 1 e Flanco sau Domo sa se accepte rejucarea pe rate si garantii de la Becali sau pe vorba?

Regulamentul trebuie sa se aplice asa cum si in cazul Rapid - Timisoara a necesitat aplicare, nu chichite si ocolisuri ca vezi ca aducem acte, ba garantii dar stai ca-i o portita si rahatu d-astea...

Un regulament bun si ferm lasa loc de cat mai putine interpretari.
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 14 Sep 2010, 04:33

La momentul asta, ca si mentalitate a jucatorilor suntem la nivelul diviziei B....ne urcam pe ei acasa, iar in deplasare incercam sa limitam proportiile scorului....numai asa se explica infrangerile cu branesti si pandurii (adica echipe care in 7 etape ne-au batut doar pe noi [smile35]) si bineinteles ca sa fie teorema cu divizia B completa, ne mobilizam la maxim cu echipele "tari"....Pitiiiii, baga-i vere in sedinta si explica-le in ce :bad: de liga joaca!!
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 14 Sep 2010, 07:21

Nu-l mai suport pe Mihai Costea, sa-l dea in [****] cat mai sunt oferte pentru el. Nici nu se compara cu Florin, pacaleste fotbalul la fiecare meci. Nu poate sa traga, nu e in stare sa faca o preluare, greseste pase de 5m iar piciorul stang nu-i foloseste la nimic. Singurul lucru bun la el e ca alearga, in rest cred ca la nivel tehnic, chiar si Stoianof e peste el.
In rest Dorel e praf si nu avem valoare individuala, asta e realitatea :!:
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

BALLI
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 26 Aug 2010, 15:55

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de BALLI » 14 Sep 2010, 09:05

Barboianu joaca fundas stanga la nationala de tineret. La Craiova de ce nu ar juca pe acest post...

sorin107

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 14 Sep 2010, 09:13

BALLI scrie:Barboianu joaca fundas stanga la nationala de tineret. La Craiova de ce nu ar juca pe acest post...

si eu sustin ideea asta, in contextul in care w. lopez nu e inca apt. barboianu e ok pe faza defensiva si e mai fasnet pe cea ofensiva ca ciuca. eu l-as incerca acolo.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 14 Sep 2010, 09:37

Mda... Exact de ce-mi era frică înaintea meciului. La noi şi pe Murinho dacă l-ai aduce, n-are ce să le facă la jucătorii ăştia. Şuturi la poară, pase, combinaţii .... nimic. Acest lot este unul mediocru, care mai scoate din când în când câte un rezultat mare (aşa cum face orice ecipă din prima ligă, unele chiar mai des decât noi) şi ne dă speranţe.
Trebuie să începem să vindem jucătorii ăştia....oriunde. Deja unii au 5 ani la noi şi nu au realizat nimic. Cât să-i mai ţinem ca "tinere speranţe"?

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de caesar » 14 Sep 2010, 10:19

La primul gol a gresit Dorele' care dormea ca de obicei si nu s-a pozitionat cum trebuie la faza respectiva!
Dorel e prastie si Piti ar trebui sa - si dea seama rapid si sa nu-l mai bage titular ca ne face praf!
Gargorov e tinut pe banca, dupa ce a facut niste meciuri fff bune in primele etape pana sa se accidenteze.
Piti ori e tampit si incepe cu gargaunii lui sa joace anumiti jucatori care ii plac lui (vezi Fl Petre la nationala) ori nu stiu ce sa cred la faza asta.

d`ampezzo

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 14 Sep 2010, 10:23

Cand primesti gol in primul minut iti da peste cap toata concentrarea si toata pregatirea meciului de 2 saptamani, poate vii la zero zero sau ce alta tactica ai in plan, cand ai luat gol in minutul 1 te-ai pregatit degeaba. Apoi urmatoare faza pe poarta in min 23, iar gol pe o greseala a apararii. Practic meciul a plecat de la 2-0 pentru Pandurii. 2 faze 2 goluri au avut pandurii in prima repriza, si cum noi suntem echipa de moral ... sa terminat meciul.
Nu e o drama, si Barcelona si Liverpool poate lua bataie; orice echipa din lume poate lua gol in minutul 1 si pierde un meci pentru ca atunci trebuie sa schimbi din mers, tot ce ai pregatit pentru meci e degeaba.
Barboianu, Gaman, Lung, Costea, defileaza la nationala de tineret, e drept ca adversarii sunt slabi fata de cei din Liga 1, dar inca sunt tineri pot creste. Problema sunt cei batrani, Prepelita, Dorel, Dilevki, Ciuca care de cativa ani nu evolueaza deloc.
Piturca o sa plece daca nu avem rezultate, si atunci daca nu ii vin jucatori cu care sa faca rezultate

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 14 Sep 2010, 10:29

De ce sa ne ascundem dupa deget, cu totii dupa venirea lui Piturca ne asteptam sa faca minuni, asa cum a fost cea cu Sportu cand am dat gol in prelungiri. Din pacate minunile nu se intampla la fiecare meci si trebuie sa mai suportam si momente ca cele de la meciul de azi pana sa ajungem departe. Eu inca mai cred ca se pot schimba acesti jucatori mai ales la mentalitate si moral, pentru ca asta le lipseste pentru a face performanta pt Craiova. E de munca cu ei, o sa fie si pregatirea de iarna, in retur ne vom lamuri daca putem face performanta cu Piturca, dar daca nici el nu reuseste, nu cred ca o sa facem prea curand ceva la Craiova, doar daca vor fi investitii masive...ceea ce e putin probabil in era mititelu.

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de alfyyy » 14 Sep 2010, 11:02

Silvica, Ciuca, Dananae si Costea au jucat ff slab. Nu stiu ce tot vad antrenorii la Silviu Lung jr ca e petarda. A luat un gol printre picioare , iar la al 3-lea putea iesi pe centrare sau macar sa respinga undeva. De acum inainte Stanca va fi titularul de drept. De cand s-a insurat , Dananae nu mai e acelasi jucator care punea suflet in fiecare actiune. Parca in ultimele meciuri din sez trecut a jucat mai bine. De la ciuca nici nu am pretentii . Pe banda stanga este o improvizatie. Probabil ca si el va fi schimbat de Walter Lopez. Costea mi se pare mult prea figurant . Dupa ce ca are doar 22 de ani si nici nu e vreun talent , se comporta ca o vedeta la 30 . Pai daca o tine tot asa va ajunge sa vanda seminte prin tribune. In rest , jalnic !
Only God Can Judge Me !

d`ampezzo

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 14 Sep 2010, 11:10

Este inconstant, la ultimul egal daca nu imi joaca bautura feste a luat gol pe sub maini, cu Timisoara parca
Are reflex bun, dar nu are educatie de portar, nu are scoala nu are tehnica, are reflex bun. Nu stie cum sa iasa pe minge, nu stie cand sa iasa, nu stie cand si cat sa traga de timp.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 14 Sep 2010, 12:18

alfyyy scrie:Silvica, Ciuca, Dananae si Costea au jucat ff slab. Nu stiu ce tot vad antrenorii la Silviu Lung jr ca e petarda. A luat un gol printre picioare , iar la al 3-lea putea iesi pe centrare sau macar sa respinga undeva. De acum inainte Stanca va fi titularul de drept. De cand s-a insurat , Dananae nu mai e acelasi jucator care punea suflet in fiecare actiune. Parca in ultimele meciuri din sez trecut a jucat mai bine. De la ciuca nici nu am pretentii . Pe banda stanga este o improvizatie. Probabil ca si el va fi schimbat de Walter Lopez. Costea mi se pare mult prea figurant . Dupa ce ca are doar 22 de ani si nici nu e vreun talent , se comporta ca o vedeta la 30 . Pai daca o tine tot asa va ajunge sa vanda seminte prin tribune. In rest , jalnic !
da ma lung e de vina ca am pierdut noi ieri. Golurile au fost date din 4 m nu avea ce sa scoata silviu. Oricum trebuie sa vedem partea plina ... am incercat sa construim nu ne-am mai retras sa asteptam contraatacul putem spune ca am dominat meciul si am avut chiar 3-4 ocazii. Piturca a gresit ca la titularizat pe danane care a fost accidentat pana acum 3-4 zile in rest chiar am facut un joc bunicel ... daca alergam mai mult cred ca ii bateam lejer...sunt sigur ca nu pierdem cu Rapid.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de robert » 14 Sep 2010, 13:20

s9k3k3 scrie:
alfyyy scrie:Silvica, Ciuca, Dananae si Costea au jucat ff slab. Nu stiu ce tot vad antrenorii la Silviu Lung jr ca e petarda. A luat un gol printre picioare , iar la al 3-lea putea iesi pe centrare sau macar sa respinga undeva. De acum inainte Stanca va fi titularul de drept. De cand s-a insurat , Dananae nu mai e acelasi jucator care punea suflet in fiecare actiune. Parca in ultimele meciuri din sez trecut a jucat mai bine. De la ciuca nici nu am pretentii . Pe banda stanga este o improvizatie. Probabil ca si el va fi schimbat de Walter Lopez. Costea mi se pare mult prea figurant . Dupa ce ca are doar 22 de ani si nici nu e vreun talent , se comporta ca o vedeta la 30 . Pai daca o tine tot asa va ajunge sa vanda seminte prin tribune. In rest , jalnic !
da ma lung e de vina ca am pierdut noi ieri. Golurile au fost date din 4 m nu avea ce sa scoata silviu. Oricum trebuie sa vedem partea plina ... am incercat sa construim nu ne-am mai retras sa asteptam contraatacul putem spune ca am dominat meciul si am avut chiar 3-4 ocazii. Piturca a gresit ca la titularizat pe danane care a fost accidentat pana acum 3-4 zile in rest chiar am facut un joc bunicel ... daca alergam mai mult cred ca ii bateam lejer...sunt sigur ca nu pierdem cu Rapid.
tu ce meci ai vazut.....??? au fost peste noi din toate punctele de vedere ...silvica a avut o zi mai proata asta este se mai intampla
*meciul se putea intoarce daca una din cele 2 ocazii la 1-0 pentru ei se finaliza cu gol

Închis