[Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 13 Sep 2010, 10:46

1
12
20%
x
9
15%
2
38
64%
 
Total votes: 59

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Sep 2010, 13:35

eu nu inteleg cum poate sa spuna cineva ca noi ieri al targu jiu am jucat bine.

erau unii de radeau si ziceau ca "ce ba, everton n-a dat 2 intr-un minut ?"... treaba e ca ne bateau aia cu 3-2. oricum, meci foarte foarte slab.

dorel stoica, a fost incredibil de prost ! dananane juca mai mult fundas stanga, si cand reusea sa dea o centrare de pe dreapta, o dadea aiurea. ciuca e singurul fundas stanga, care nu stie sa joace cu stangul. mihai costea e o parnaie ! sper doar sa se stinga mai repede ca sa il putem inlocui si sa nu mai speram degeaba la o evolutie buna din partea lui. piturca... cred ca e un fel de tibi lung...

nu-mi aduc aminte cand am facut un meci asa prost
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

iuli

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 14 Sep 2010, 13:38

Cine a jucat fotbal stie ca de la o anumita distanta,in situatie de unu la unu,portarul e victima sigura.Silvica nu ar vina aseara decat la golul 3 cand trebuia sa iasa pe centrare.

Avatar utilizator
ucvfc_danni19
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 05 Apr 2009, 13:37

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ucvfc_danni19 » 14 Sep 2010, 13:57

Au jucat slab,cuvintele nu isi mai au rostul.Trebuie sa mergem la meciul cu Rapid sa incercam sa scoatem un rezultat bun si atata tot. Imagine
Imagine

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de anakin » 14 Sep 2010, 14:15

Bagami-as [cenzurat] in Dorel cat de penibil a jucat... :o: Sa vedeti ce injuraturi isi ia vineri. :bad:
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 14 Sep 2010, 14:49

toti au jucat prost niciunul nu a fost peste media echipei, parca s-a repetat meciul de la branesti, cu cfr bine si la branesti parca erau altii pe teren, asa si aici cu sportul macar au atacat mereu dar la pandurii nimic ! parca erau juniori pe teren, nu legau 2 pase
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 14 Sep 2010, 15:26

cand a plecat piturca la autocar toti l-au aplaudat si l-au incurajat, asta trebuie sa facem si noi, sa avem incredere si sa fim vineri langa echipa sa ii incurajam, nu se face totul dintr-o data gata a venit piturca suntem cei mai buni, dureaza si noi trebuie sa avem rabdare sa fim langa ei cand putem
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ady1948 » 14 Sep 2010, 16:05

Azi am ajuns acasa, noroc ca am inchiriat o camera la un hotel, ca nu stiu ce faceam in drum spre craiova :o:

Cat despre meci...sa jicem ca asa suntem noi oltenii, in loc sa depun o contestatie ca se incalca regulamentul, milogii platind amenda dupa termenul limita..ne batem cu pumnu-n piept ca vai ii batem la scor.Cu toate astea pandurii a fost si va fi o echipa grea.

Presitmt ca vineri se va vedea daca avem vreo sansa la europa.
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

LiviuB

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Sep 2010, 16:19

erau convinsi ca e suficient sa intre pe teren si castiga. Am pierdut din cauza unei mentalitati de rahat, apoi a si fost un meci in care alora le-a intrat tot, iar noi am ratat 2 situatii f bune de intra in joc, in loc sa fie 1-1 s-a facut 2-0, in loc sa se faca 2-1 s-a facut 3-0.

Avatar utilizator
Krizalid
junior
junior
Mesaje: 97
Membru din: 12 Sep 2010, 18:02

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Krizalid » 14 Sep 2010, 16:30

ma frate cu asa jucatori nu facem mare lucru , piturca nu poate sa faca din ei super fotbalisti ! cred ca trebuie unele schimbari la meciu cu rapid ..sincer , eu din postura de telespectator as face urmatoarele schimbari cu rapid
Stanca - Barboianu,Lopez,Iliev,Lopes(daca e pregatit) la mijloc - dilevsky prepelita gargaorv woobay gangioveanu- piturca ! lung jr e slab, nu stie sa iasa pe o centrare ..degeaba are 1.90 ..nu stie ca coordoneze fundasi ..la primu gol era mingea lui , iar daca nu are curaj trebuia sa sa-i spuna lu prostu de danane mai rpd ca are om inspate ..al doilea gol la fel ..lipsa de coordonare ..nu se poate asa ceva .. usteag
Stii ceva ? Date'n MM !

LiviuB

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 14 Sep 2010, 16:38

Krizalid scrie:ma frate cu asa jucatori nu facem mare lucru , piturca nu poate sa faca din ei super fotbalisti ! cred ca trebuie unele schimbari la meciu cu rapid ..sincer , eu din postura de telespectator as face urmatoarele schimbari cu rapid
Stanca - Barboianu,Lopez,Iliev,Lopes(daca e pregatit) la mijloc - dilevsky prepelita gargaorv woobay gangioveanu- piturca ! lung jr e slab, nu stie sa iasa pe o centrare ..degeaba are 1.90 ..nu stie ca coordoneze fundasi ..la primu gol era mingea lui , iar daca nu are curaj trebuia sa sa-i spuna lu prostu de danane mai rpd ca are om inspate ..al doilea gol la fel ..lipsa de coordonare ..nu se poate asa ceva .. usteag
ba dar ati innebunit pe S Lung? Singura lui greseala a fost la golul 2 cand trebuia sa iasa pe centrare. l-a auzit tu ca nu-i coordoneaza? au fost slabi cu totii, nu trebuie scosi 2-3 vinovati

referitor la lot eu nu sunt de acord cu Balaci, nu avem asa un lot slab... avem 5 jucatori la tinere din care 4 sunt titulari si cu prestatii bune. la nationala mare il avem pe Dananae plus vreo 1-2 ce pot fi luati... la noi problema e de mentalitate. nu avem mentalitate de invingatori si aici isi pun amprenta cei 5 ani de frecat pisoiul. Mereu mititelu le ia apararea, ii cocoloseste, nu le place de fata unui antrenor, il schimba cat ai zice peste, pe scurt nu sunt educati sa lupte, sa castige. Acum 2 zile il vedeam pe mihaita costea, zeflemitor la volanul unui Audi, ca nu era nevoie sa le dea 3-0 ca ei ii bat si pe teren. Cu acceasi atitudine, ca e suficient sa intre pe teren a ramas si la Tg Jiu.

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de alfyyy » 14 Sep 2010, 17:35

Livius scrie:
Krizalid scrie:ma frate cu asa jucatori nu facem mare lucru , piturca nu poate sa faca din ei super fotbalisti ! cred ca trebuie unele schimbari la meciu cu rapid ..sincer , eu din postura de telespectator as face urmatoarele schimbari cu rapid
Stanca - Barboianu,Lopez,Iliev,Lopes(daca e pregatit) la mijloc - dilevsky prepelita gargaorv woobay gangioveanu- piturca ! lung jr e slab, nu stie sa iasa pe o centrare ..degeaba are 1.90 ..nu stie ca coordoneze fundasi ..la primu gol era mingea lui , iar daca nu are curaj trebuia sa sa-i spuna lu prostu de danane mai rpd ca are om inspate ..al doilea gol la fel ..lipsa de coordonare ..nu se poate asa ceva .. usteag
ba dar ati innebunit pe S Lung? Singura lui greseala a fost la golul 2 cand trebuia sa iasa pe centrare. l-a auzit tu ca nu-i coordoneaza? au fost slabi cu totii, nu trebuie scosi 2-3 vinovati

referitor la lot eu nu sunt de acord cu Balaci, nu avem asa un lot slab... avem 5 jucatori la tinere din care 4 sunt titulari si cu prestatii bune. la nationala mare il avem pe Dananae plus vreo 1-2 ce pot fi luati... la noi problema e de mentalitate. nu avem mentalitate de invingatori si aici isi pun amprenta cei 5 ani de frecat pisoiul. Mereu mititelu le ia apararea, ii cocoloseste, nu le place de fata unui antrenor, il schimba cat ai zice peste, pe scurt nu sunt educati sa lupte, sa castige. Acum 2 zile il vedeam pe mihaita costea, zeflemitor la volanul unui Audi, ca nu era nevoie sa le dea 3-0 ca ei ii bat si pe teren. Cu acceasi atitudine, ca e suficient sa intre pe teren a ramas si la Tg Jiu.
SILVIU LUNG JR A FOST CEL MAI SLAB OM DE PE TEREN ! Nu-i mai lua tu apararea ca e praf saracu. Daca stia sa coordoneze apararea , nu mai gol, dar dupa ce ca nu stie sa faca treaba asta , nu este in stare sa iasa pe centrari sau sa prinda o minge . Primul gol printre picioare . La al 2-lea trebuia sa iasa , iar al 3-lea a fost pe mijlocul portii. Asta seamana cu frateso , adica gaffor. Am pierdut 2 puncte cu Timisoara pe mana lui cand ia cretinelul gol in min 90 la coltul scurt. Ganditi si voi inainte de a posta !
Only God Can Judge Me !

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 14 Sep 2010, 18:00

o sa se schimbe asta, trebuie sa ii indrepte piturca doar e antrenor. daca nici el nu mai face treaba atunci nimeni nu cred ca reuseste la noi
5 septembrie 1948... Legenda incepe

JustME

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Sep 2010, 18:14

alfyyy scrie: SILVIU LUNG JR A FOST CEL MAI SLAB OM DE PE TEREN ! Nu-i mai lua tu apararea ca e praf saracu. Daca stia sa coordoneze apararea , nu mai gol, dar dupa ce ca nu stie sa faca treaba asta , nu este in stare sa iasa pe centrari sau sa prinda o minge . Primul gol printre picioare . La al 2-lea trebuia sa iasa , iar al 3-lea a fost pe mijlocul portii. Asta seamana cu frateso , adica gaffor. Am pierdut 2 puncte cu Timisoara pe mana lui cand ia cretinelul gol in min 90 la coltul scurt. Ganditi si voi inainte de a posta !
bah nepoate lasa ciocu mai mic ca unii dintre noi gandim si gandim f bine. nu tre sa iti faci tu probleme in sensul asta crede-ma. de tine in schimb n-as putea sa bag mana in foc. tu intelegi ceva din fotbalul asta pe care il privesti ? io cred ca nu. pai ce vrei sa ii invete Lung jr pe aia din aparare sa isi ia oamenii in marcaj ? sau sa sara la cap ? sau sa nu ii lase liberi in careu ? bah tata treburile astea se invata de la juniori. ce sa ii faca Silviu Lung lu Dananae care saracu a fost pilaf pe dreapta ? ce aparare sa coordoneze el cand toata apararea a fost pamant la meciu asta. primul gol o fi el printre picioare dar e din 3,4 metrii ce slbz ca doar nu are simturile lu' Spider Man sa stie unde o sa dea ala cu mingea din 4 metrii. ala putea sa o dea oriunde. intrebarea mea e ce cauta el liber acolo ? fundasii nostri unde erau ? aaa scuze nu ii coordonase Silvica bine si n-au stiut saracutii unde sa stea. cre-ca un jucator ca Iliev are mare nevoie de indrumarea lu Silvica sau Gaman care e si el ditai internationalul de tineret sau Dananae care are niste meciuri jucate pe la prima reprezentativa.

nimeni nu ii cauta scuze lui Lung jr insa acum sa vii si sa ii pui toate golurile in carca mi se pare ca tre sa fii strain rau de fenomenul asta fotbal in conditiile in care apararea noastra a fost pisvaitzer. da, bun nu a facut Lung jr vreun mare meci dar prietene in ce hal am jucat noi (aparare, mijloc, atac) putea sa fie si Casilias in poarta si tot o luam ca la nufaru. crede-ma ca nici mie nu-mi place cum joaca Silviu in ultima vreme, chiar deloc, insa sa vii acu sa spui ca a fost cel mai slab de pe teren mi se pare aberant. de fapt as merge chiar mai departe spunand ca bati campii cu o gratie mirobolanta

Avatar utilizator
Krizalid
junior
junior
Mesaje: 97
Membru din: 12 Sep 2010, 18:02

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Krizalid » 14 Sep 2010, 18:17

ba da mai taci , astia ca tine de il pupa toata ziua , deasta joaca asa ..nu stie iasa pe o centrare , iar la suturi habar are sa respinga in tusa .. cu timisoara da ala sut si respinnge la zic in 10 m ..lasao draq ,,se respinge in lateral nu la adversar ..
Stii ceva ? Date'n MM !

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de alfyyy » 14 Sep 2010, 18:22

JustME scrie:
alfyyy scrie: SILVIU LUNG JR A FOST CEL MAI SLAB OM DE PE TEREN ! Nu-i mai lua tu apararea ca e praf saracu. Daca stia sa coordoneze apararea , nu mai gol, dar dupa ce ca nu stie sa faca treaba asta , nu este in stare sa iasa pe centrari sau sa prinda o minge . Primul gol printre picioare . La al 2-lea trebuia sa iasa , iar al 3-lea a fost pe mijlocul portii. Asta seamana cu frateso , adica gaffor. Am pierdut 2 puncte cu Timisoara pe mana lui cand ia cretinelul gol in min 90 la coltul scurt. Ganditi si voi inainte de a posta !
bah nepoate lasa ciocu mai mic ca unii dintre noi gandim si gandim f bine. nu tre sa iti faci tu probleme in sensul asta crede-ma. de tine in schimb n-as putea sa bag mana in foc. tu intelegi ceva din fotbalul asta pe care il privesti ? io cred ca nu. pai ce vrei sa ii invete Lung jr pe aia din aparare sa isi ia oamenii in marcaj ? sau sa sara la cap ? sau sa nu ii lase liberi in careu ? bah tata treburile astea se invata de la juniori. ce sa ii faca Silviu Lung lu Dananae care saracu a fost pilaf pe dreapta ? ce aparare sa coordoneze el cand toata apararea a fost pamant la meciu asta. primul gol o fi el printre picioare dar e din 3,4 metrii ce slbz ca doar nu are simturile lu' Spider Man sa stie unde o sa dea ala cu mingea din 4 metrii. ala putea sa o dea oriunde. intrebarea mea e ce cauta el liber acolo ? fundasii nostri unde erau ? aaa scuze nu ii coordonase Silvica bine si n-au stiut saracutii unde sa stea. cre-ca un jucator ca Iliev are mare nevoie de indrumarea lu Silvica sau Gaman care e si el ditai internationalul de tineret sau Dananae care are niste meciuri jucate pe la prima reprezentativa.

nimeni nu ii cauta scuze lui Lung jr insa acum sa vii si sa ii pui toate golurile in carca mi se pare ca tre sa fii strain rau de fenomenul asta fotbal in conditiile in care apararea noastra a fost pisvaitzer. da, bun nu a facut Lung jr vreun mare meci dar prietene in ce hal am jucat noi (aparare, mijloc, atac) putea sa fie si Casilias in poarta si tot o luam ca la nufaru. crede-ma ca nici mie nu-mi place cum joaca Silviu in ultima vreme, chiar deloc, insa sa vii acu sa spui ca a fost cel mai slab de pe teren mi se pare aberant. de fapt as merge chiar mai departe spunand ca bati campii cu o gratie mirobolanta
Ba pokemonule , bati campii , esti aerian , parasuta cu elice ce esti, nu te mai baga cu mine-n seama daca coeficientul tau de inteligenta este foarte scazut.
Only God Can Judge Me !

Închis