[Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 13 Sep 2010, 10:46

1
12
20%
x
9
15%
2
38
64%
 
Total votes: 59

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 13 Sep 2010, 23:48

Eu pe Piti o sa-l judec abia in retur, dupa ce o sa aiba pauza competitionala la dispozitie, bani de transferuri s.a.m.d.

Nu mi se pare normala atitudinea lui Balaci. Cand era la club, nu facea decat sa declare ca avem jucatori valorosi dar fara experienta si ca nu avem nevoie de transferuri, ca trebuie sa promovam tinerii si ca ce avem in ograda e mult mai bun decat ce aduc celelalte echipe din liga I. Acum ca a plecat de la club spune tot ce atunci nu avea curaj sa zica.

Nu zic ca nu are dreptate, ci doar critic faptul ca nu a incercat sa ia masuri, sa puna piciorul in prag cand era la club.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 13 Sep 2010, 23:49

mai, daca mie mi se pare ca omul a facut o analiza competenta si ca are dreptate ca nu avem mijloc, are vreo legatura cu un meci anterior la care tu spui ca a intervenit in pregatirea echipei? nu v-ati saturat de replica asta: "si ala ce-a facut?". noi discutam de meciul asta. eu cred ca gresiti cu privire la Balaci. Daca isi zice parerea si e altfel decat gandetse lumea, gata e impotriva...
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 13 Sep 2010, 23:59

3-0 la masa verde... hai sa va aud acum... noi vrem sa jucam pe teren, nu traim din mila si pomeni...

penibil !!!!
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 14 Sep 2010, 00:03

lasa, Stupare, ca si mie mi se pare penibil sa fi luat 3 puncte cand, de fapt, am fost praf. cine are dreptate, naiba stie!
pai sa luam vere totul la masa verde si noi sa nu fim in stare sa luam un punct la Pandurii. sa iei puncte la masa verde e ca si cum un criminal scapa de condamnare, desi toata lumea stie ca e vinovat, doar din cauza unui viciu de procedura.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 14 Sep 2010, 00:09

ma pis pe ea de demnitate si onoare atata timp cat era corect ca meciu sa nu se fi jucat! numai noi ne dam balene in lighean ca nu trebuie, ca asa si ca pe dincolo! e o vorba sin batrani:"Interesu poarta fesu!".
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Sep 2010, 00:17

blixa scrie:lasa, Stupare, ca si mie mi se pare penibil sa fi luat 3 puncte cand, de fapt, am fost praf. cine are dreptate, naiba stie!
pai sa luam vere totul la masa verde si noi sa nu fim in stare sa luam un punct la Pandurii. sa iei puncte la masa verde e ca si cum un criminal scapa de condamnare, desi toata lumea stie ca e vinovat, doar din cauza unui viciu de procedura.

eu cred ca tu nici pana acum n-ai inteles ca ne-au furat astia iar.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 14 Sep 2010, 00:23

ma, eu stiu foarte bine ca a fost ilegal ce-au facut astia. dar putin imi pasa. pe mine ma intereseaza jocul echipei. pai ce faci? castigi cu sportul din noroc. castigi 3 puncte cu Pandurii si ai realizat ceva? 6 puncte. Ma, Balaci spune bine ce spune: putem castiga un meci jucand prost, dar nu putem castiga mereu.
Ce vrei sa fac? sa ma revolt ca am fost furati? Pai stim ca aia sunt penali. Ar trebui sa nu mai acceptam sa jucam in acest campionat infractional. Dar acceptam asa ca sa nu ne lamentam. Trebuia sa castigam. Am fost penibili in teren. Abia apoi discutam alte aspecte.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de evo_dk » 14 Sep 2010, 00:26

Pe mine m-a deranjat modul in care s-a ajuns ca Pandurii sa joace, cu bani de pe la Becali si rate lunare ca la Domo sau Flanco.
Aici nu e vorba de lucruri precum demnitate ci de aplicarea unui regulament comun, care trebuie facut in asa fel incat lasa loc de cat mai putine chichite, interpretari(daca se poate deloc).
Trecem peste asta ca totusi e liga lui Mitica, paralelism intre corectitudine si realitate.

Ce m-a deranjat, dincolo de jocul slab a fost delegarea unui stelist care a primit bani de la Becali de nenumarate ori, culmea stelist de mic din Ghencea tocmai impotriva lui Piturca, in prima repriza au fost cateva faze nesanctionate cu fault + acel rosu evident, crampoane infipte in gamba.

Piti are mult de lucru, eu unu nu-mi permit sa zic ceva impotriva lui. Sa le scoata vedetismul din cap, ca le-a bagat in cap Mititelu toate prostiile.
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 14 Sep 2010, 00:27

stuparu_alexandru scrie:3-0 la masa verde... hai sa va aud acum... noi vrem sa jucam pe teren, nu traim din mila si pomeni...

penibil !!!!
infrangerea asta poate ne trezeste si facem o partida buna cu tiganii, sau preferai un 3-0 acasa de la rapid in schimbul infrangerii asteia de la pandurii?

ar fi culmea acum sa ne plangem ca de ce n-am castigat la masa verde, ca era mai bine, asta ne e valoarea la momentul actual, nici sa ne mintim singuri nu e bine.

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de alfyyy » 14 Sep 2010, 00:28

Baaa cum dreaq sa ne bata o echipa care nici nu are galerie ? In peluze erau 300 de locuri , tribuna lor oficiala era facuta dintr-un bloc :laughing: si tot ne-am furat-o. Vai de noi...!
Only God Can Judge Me !

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Sep 2010, 00:42

ady_azzuro scrie:
stuparu_alexandru scrie:3-0 la masa verde... hai sa va aud acum... noi vrem sa jucam pe teren, nu traim din mila si pomeni...

penibil !!!!
infrangerea asta poate ne trezeste si facem o partida buna cu tiganii, sau preferai un 3-0 acasa de la rapid in schimbul infrangerii asteia de la pandurii?

ar fi culmea acum sa ne plangem ca de ce n-am castigat la masa verde, ca era mai bine, asta ne e valoarea la momentul actual, nici sa ne mintim singuri nu e bine.
preferam sa mi se dea ce mi se cuvine ! nu sa fim furati iar ca-n codru ! 3-0 la masa verde era ceva foarte normal si cu toate astea, vad ca nici acum, voi nu realizati ce s-a intamplat. nu e indeajuns de rau, ca s-a produs ilegalitatea asta, ba` a mai aparut si o terta persoana (jiji) care ce face, se implica si ea in ilegalitatea asta.

zici ca sa facem un meci bun cu rapid... aveai 2 saptamani la dispozitie sa pregatesti meciul. ca pe asta cu pandurii sa zicem ca nu-l mai jucai. ce vrei mai mult de atat pt o partida cu rapid ?
oricine zice ca 3-0 la masa verde era orice altceva decat un lucru normal , spune o mare aberatie.

ps : ma intreb ce [cenzurat] mea au pazit juristii echipei de n-au sarit de [cenzurat] in sus
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

sorin107

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 14 Sep 2010, 00:43

foarte slab ne-am prezentat astazi.

tind sa-l invinuiesc pe dananae la primul gol, pt ca a strans inexplicabil de mult in centru, chiar daca acolo nu era niciun om care trebuia marcat de el. golul 2, fault aiurea dananae in tusa, eroare de marcaj dorel. golul 3, faza fixa, eroare de marcaj iliev. ciuca si-a aratat limitele in flancul stang, a fost lent pe faza defensiva si inexistent pe cea ofensiva.

la mijloc suntem dezastru, ca de obicei. nici macar wobay n-a fost deloc inspirat azi. nu mai vorbesc de prepelita, care e neinspirat de multa vreme. dorel e penibil, iar mihai costea nici n-a atins-o in afara de vreo 2 faze cand a dat-o la ei, evident. dina nu merita mentionat.

in atac, piturca a fost ca un gard, se loveau toate mingile de el.

trebuie schimbata juma' de ekipa cu rapidul.

daca ramane dananae in teren, care pe final si-a mai revenit, ciuca trebuie inlocuit. fie cu walter lopez daca e apt, fie cu barboianu sau wobay, eventual. as juca cu wobay sau gargorov mijlocas central langa prepelita si i-as face loc lui gangioveanu in banda. apropos, de ce n-a jucat azi, e inca accidentat? poate firtulescu in locul lui m. costea in cealalta banda si...tot piturca impins.

cam asa:

lung - dananae, gaman, iliev, barboianu/w.lopez - stoica/dilevski - firtulescu, prepelita, wobay/gargorov, gangioveanu - piturca

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Termopan » 14 Sep 2010, 00:56

penibila mentalitate... cum sa`ti doresti ba sa iei punctele la masa verde ? da ce [****] suntem noi, steaua, dinamo sau cefere ? asa hai sa ne rugam sa ne ajute si arbitrii sa tina in fiecare meci cu noi... hai sa ne si pi`s`am pe toata istoria noastra ca echipa anti sistem si sa cersim puncte nemeritate... aberant...
SIEG HEIL il muce!!!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Sep 2010, 01:09

de ce sa fie ma aberant ? sau penibil ? e vina mea ca aia de la pandurii au pierdut procesul ?

penibila e mentalitatea asta pe care o aratati voi astia de "nu traiti din mila si pomeni". capra raioasa tot cu coada pe sus.

astia ne-au furat iar, si voi ... tot cu a voastra. noi suntem craiova... suntem cei mai cei... si suntem cei mai prosti. ne fac astia cum vor si cum nu vor. dar noroc cu voi, ca sunteti aici, ca altfel, poate s-ar prinde lumea de cum sta treaba
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 7] Pandurii Tg.Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Termopan » 14 Sep 2010, 01:15

cu ce ne`au furat ma ? ce ti`a facut tie pandurii ? prea mult te intereseaza soarta altora prietene si prea putin cea care trebuie... mai relaxati`va`n [****] ca va comportati de parca din cauza infrangerii asteia nu mai luam campionatu, de parca nu avem tot cam acelasi lot ca`n ultimii 5 ani... s`a transformat cumva dorel peste noapte in xavi sau mihaita`n trezeguet sau al lu` dina in inzaghi si nu stiu io ? tot intre 6-10 "innoptam" la final de sezon...
singura speranta ar fi cupa, dar meciul de azi cre`ca ar fi trebuit sa ne arate la toti ca piturca nu poate face minuni, si la fel de posibila ca o castigare a unui trofeu e si o clasare la fel de penibila ca cea din anii trecuti...
SIEG HEIL il muce!!!

Închis