[Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeți ca va fi rezultatul meciului cu Rapid ?

Poll ended at 17 Sep 2010, 12:45

Victorie
30
70%
Egal
8
19%
Infrangere
5
12%
 
Total votes: 43

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

[Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de _T@V_ » 14 Sep 2010, 05:25

Vineri,17 Septembrie 2010
Imagine Imagine

Stadionul "Ion Oblemenco", orele 20:30, Antena 1


Știința întâlnește o echipă pe val, care numai ce a șters pe jos cu echipa campioană. Dar același lucru spuneam și despre Sportul Studențesc înaintea jocului nostru direct, și totuși, la final, susținuți de 20 000 de oameni în tribune, echipa noastră a ieșit învingătoare. De menționat un lucru destul de important: adversarul a jucat Vineri la aceeași oră, noi am avut meci Luni seară. Să sperăm că îl vom învinge pe nașul Copos, precum am făcut și cu finul Șiman...
Last edited by Anonymous on 14 Sep 2010, 12:45, edited 1 time in total.
Motiv: adaugat chestionar

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 8]Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de blue_lions » 14 Sep 2010, 07:24

batem, mereu cand am avut nevoie de puncte le-am scos cu crapid.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Etapa 8]Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de blondu » 14 Sep 2010, 10:08

mereu cand vin pe oblemenco cu rapid luam bataie.

conStiinta

Re: [Etapa 8]Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de conStiinta » 14 Sep 2010, 11:03

stai ba acas'

d`ampezzo

Re: [Etapa 8]Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de d`ampezzo » 14 Sep 2010, 11:16

Un meci foarte greu
Daca Piturca joaca acelasi 4-1-4-1 contra celei mai bune aparari din campionat, cred ca va fi un meci dezastru.
Daca si cu Tg.Mures va juca acelasi 4-1-4-1 care probabil nea ingropat cu Pandurii si Rapid, eu zic sa se duca acasa si sa ne lase cu Tabarca. Nu sufar acest sistem de ingramadire la mijloc... cu 5 mijlocasi in cercul de la centrul terenului.
Stanca - Danane, Gaman, Iliev, Lopez - Stoica - Wobay, Prepelita, Gargorov, Barboianu - Stoianof

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 8]Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de alfyyy » 14 Sep 2010, 11:23

In postura de fundas stanga va juca ori Walter Lopez , ori Barboianu.
Tin sa te contrazic d`ampezzo , sistemul este bun , dar jucatorii nu se pliaza in niciun sistem de joc . Problema este la jucatori, nu la antrenor.
Only God Can Judge Me !

d`ampezzo

Re: [Etapa 8]Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de d`ampezzo » 14 Sep 2010, 11:41

Probabil nu ma pricep, dar daca nu ai jucatori de tiki-taka, si ai jucatori de viteza, tu ca si antrenor nu schimbi sistemul de joc, sau incerci sa il faci pe Dina=Messi. Adica Mourinho nu e cel mai bun antrenor din lume ca stie o singura tactica 4141, cred.
Eu sper sa fie bine, au castigat contra CFR-ului pentru ca ungurii au avut 2 eliminati. Ca jucatori periculosi in atac e Spadacio, Raduta se neutralizeaza usor, la mijoc e Lazar care sa rupa jocul si pe stanga Roman cu un plus de viteza, sper ca Danane sa-i faca fata.
Ma gandesc pe cine sa injur mai tare, pe Stoica sau pe Bornescu.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 8]Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Sep 2010, 11:46

ba sincer va spun ca mi-era mai frica de asta cu pandurii , si nu cat de meciul cu rapid. ( shit chiar le ziceam unor prieteni la o bere in tg jiu, ca s-ar putea sa ne bata aia azi, ca tre sa bata si ei pana la urma).


sunt convins ca batem. am asa un feeling.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Masive

Re: [Etapa 8]Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Masive » 14 Sep 2010, 12:11

Eu cred ca jucatorii nostri care promiteau s-au plafonat.Va spun eu,rau imi pare,dar cred ca dananae nu sa mai fie acel Dananae care era inainte de accidentare.
Mihai Costea e slab. Se va pierde pana la urma,si va ajunge sa joace undeva prin China sau mai stiu eu ce campionate uitate de lume!
Ciuca,Stoica, Piturca n-au valoare!
Sper sa-i vedem in teren pe Buleica,Firtulescu,Gangio, Barboianu ,Lopez si celalalt Lopez mai colorat ,si chiar imi pare rau ca nu-l avem pe Craciun. Nu cred ca era mai slab decat Costea si Piturc jr.La fel,pacat ca l-am pierdut pe Baird.Ala avea ambitie in el.


Si poate din iarna o sa vina Curelea,Varga si Balan la Craiova!

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Etapa 8]Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de David » 14 Sep 2010, 12:41

ai uitat sa pui chestionaru'... :)(

iuli

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de iuli » 14 Sep 2010, 13:32

Stoica e iesit din forma si a stricat tot jocul.Dananae e nepregatit,chiar nu inteleg de ce nu l-a scos si pe el Piti.
Cu toate astea am luat 3 goluri din vina fundasilor centrali,in special Gaman.Ciuca nu a mai fost jucatorul din primele etape.Intre Mihai si Florin sint de fapt vreo 15 ani diferenta,ala si cand e praf tot reuseste un dribling.Aseara norocul nostru a fost ca avem antrenor pe banca si a schimbat bine,altfel luam minim 5.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de anakin » 14 Sep 2010, 14:26

Afara cu Stoica, Ciuca, Mihai Costea, Prepelita si Dananae din echipa.. Sa-i bage pe Barboianu, D.Lopes sau W.Lopez, Gangioveanu, Firtulescu, Gargorov, Roman titulari ca aia merita sa stea pe bara 2-3 etape sa-si bage mintile-n cap.. Solutii are.

Nu concep alt rezultat decat victoria in meciul asta... Daca nu luam 3 puncte ne afundam rau de tot in coada clasamentului.. Victoria e singura sansa sa ne revenim. Nu-mi pasa cu ce adversar jucam. Cu atitudine si seriozitate putem sa batem pe oricine din liga I.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 8]Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Alishor » 14 Sep 2010, 14:51

d`ampezzo scrie:Probabil nu ma pricep, dar daca nu ai jucatori de tiki-taka, si ai jucatori de viteza, tu ca si antrenor nu schimbi sistemul de joc, sau incerci sa il faci pe Dina=Messi. Adica Mourinho nu e cel mai bun antrenor din lume ca stie o singura tactica 4141, cred.
Eu sper sa fie bine, au castigat contra CFR-ului pentru ca ungurii au avut 2 eliminati. Ca jucatori periculosi in atac e Spadacio, Raduta se neutralizeaza usor, la mijoc e Lazar care sa rupa jocul si pe stanga Roman cu un plus de viteza, sper ca Danane sa-i faca fata.
Ma gandesc pe cine sa injur mai tare, pe Stoica sau pe Bornescu.

pe cioara aia spurcata
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de Alishor » 14 Sep 2010, 14:53

anakin scrie:Afara cu Stoica, Ciuca, Mihai Costea, Prepelita si Dananae din echipa.. Sa-i bage pe Barboianu, D.Lopes sau W.Lopez, Gangioveanu, Firtulescu, Gargorov, Roman titulari ca aia merita sa stea pe bara 2-3 etape sa-si bage mintile-n cap.. Solutii are.

Nu concep alt rezultat decat victoria in meciul asta... Daca nu luam 3 puncte ne afundam rau de tot in coada clasamentului.. Victoria e singura sansa sa ne revenim. Nu-mi pasa cu ce adversar jucam. Cu atitudine si seriozitate putem sa batem pe oricine din liga I.

logic, in linii mari e aceeasi echipa care acum 2 ani matura cu toti in liga 1, ce naiba se intampla de nu reusim sa castigam nu imi dau seama, maine ma duc sa iau bilet ucv
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 8] Universitatea Craiova - Rapid

Mesaj de stuparu_alexandru » 14 Sep 2010, 15:02

alishor, ai idee cum sa ajungi la stadion ? sau facem deplasare organizata ? :lol:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Închis