[Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte credeti ca vom obtine pe terenul unei nou promovate?

Poll ended at 27 Sep 2010, 05:11

3
42
78%
1
8
15%
0
4
7%
 
Total votes: 54

d`ampezzo

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 27 Sep 2010, 19:27

Parca am vazut o clona a meciului Barcelona - Atletico Madrid
Tiki Taka !
Am pasat bine, am gresit putin, nu ne-am relaxat la 2-0, am facut posesie ca niciodata. Am dominat mijlocul terenului, Gargorov este ca un gattuso la mijloc, acopera mult teren si joaca bine la constructie se demarca bine. Wobay capata din ce in ce mai multa incredere in el, ma bucur pentru costea ca a marcat.
Ne lipseste un atacant bun, puteam inchide meciul din prima repriza daca am fi avut atacanti, fazele cursive mergeau pana in 16 si se blocau, fie ca atacantul nu se demarca, fie ca era absent din joc sau pierdea mingea.
Am vazut astazi multa incredere si maturitate in jocul nostru !

ucv ucv ucv

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de David » 27 Sep 2010, 19:28

Pacala scrie:cele 7 puncte furate sau Piturca....daca s-ar vota, interesant ce rezultat ar iesi :-)
cred ca peste 90% ar alege 'piturca' ... :)-
Last edited by David on 27 Sep 2010, 19:29, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 27 Sep 2010, 19:28

asa e la cat de slab joaca alea primele clasate, daca o tinem tot asa meritam sa speram, sa vedem ce facem vineri apoi avem iar pauza sa mai perfectam cate ceva o:
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 27 Sep 2010, 19:29

David scrie:
Pacala scrie:cele 7 puncte furate sau Piturca....daca s-ar vota, interesant ce rezultat ar iesi :-)
cred ca peste 90% ar alege 'piturca' ... :)-
si eu tot piturca, se vede diferenta dintre el si ticleanu. ticleanu ca jucator a fost foarte bun dar ca antrenor se stie ca piturca e mult peste si se vede, joaca altceva fata de cum jucau cand era ticleanu
5 septembrie 1948... Legenda incepe

iuli

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 27 Sep 2010, 19:32

Gargorov,omul meciului.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 27 Sep 2010, 19:33

deocamdata sintem pe 10 :-) cam departe fara punctele alea.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 27 Sep 2010, 19:34

Azi am aratat ca o echipa mare. Am avut 2-0 fara sa ne strofocam prea mult, iar dupa ce gazdele au redus din diferenta am apasat nitel pe acceleratie si ne-am distantat iar.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 27 Sep 2010, 19:35

Pacala scrie:cele 7 puncte furate sau Piturca....daca s-ar vota, interesant ce rezultat ar iesi :-)
7 pcte furate? hai sa nu exageram....au fost intr-adevar un 11m cu cfr si golul neacordat cu stoaia dar nu ne garanta nimeni ca si castigam deja meciurile respective....parca am mai avut cu cfr anul trecut 2-0 si om in plus pe teren si ne-am luat-o...ati uitat? :)- nici nu se pune in discutie....cu Piturca se vede deja dupa 4 etape o cu totul alta echipa in teren, chiar daca joaca aceleasi nume!!!!!!
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 27 Sep 2010, 19:37

Pacala scrie:sa speram ca nu si-o ia astia in cap. macar au moral mai bun dupa 5-0 cu Lupenii si 4-1 cu Targu Mures
bun momentul muresenilor cu golul, in mod sigur nu si-o iau in cap, ba din contra cred ca or sa mediteze putin cu Piti pe treaba asta

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 27 Sep 2010, 19:39

e clar ca ar iesi varianta Piturca :)( sa bata si clujul si o sa fie si mai usor de votat. A venit si vremea victoriilor, ar fi cazul sa strangem puncte ca azi. o: ucv
Si cu Lupeni si cu Targu Mures, echipa a marcat repede prin.. Gaman si asta a usurat meciurile dar acel inceput de repriza secunda a aratat ca mai e de lucru la concentrare, atitudine.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Andy-
membru
membru
Mesaje: 236
Membru din: 27 Mai 2009, 15:58

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Andy- » 27 Sep 2010, 19:42

Ubi imperial azi! A trecut ca prin branza de fundasi.. apropo, cred ca la pauza i-a explicat vreo 5 minute lui Dan Matei [adversarul direct a lui Ubi] in ce directie ataca a 2`a repriza.. [cenzurat] mea, i-a ametit urat asta micu`.
Dina si Costea au fost lesinati. Ne mai trebuie 2 atacanti si suntem forta!
@Public: Multa M.U.I.E!
Tmtagadam.

Imagine

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 27 Sep 2010, 20:07

"Neagoe: "I-am felicitat pe băieţi, dar nu sîntem acolo unde ar trebui, mai avem de muncă"

Antrenorul Universitatii, Eugen Neagoe, a comentat victoria clara a formatiei sale, 4-1 la Targu Mures.

"Sunt trei puncte foarte importante si am reusit sa le obtinem in urma unui joc bun. Am dominat partida inca de la inceput. Este adevarat ca am avut emotii la 2-1 pentru noi, insa nu cred ca s-a pus problema invingatoarei.

I-am felicitat pe baieti pentru victoria categorica si pentru cele 4 goluri, dar Universitatea nu este inca acolo unde ar trebui, mai avem mult de munca.

Mi-as dori sa am 24-25 de jucatori care sa lupte pentru un loc de titular, nu senatori de drept. Toti au sanse egale.

Ne asteapta un meci greu cu U Cluj, o echipa foarte buna la acest moment", a spus Neagoe.

Managerul Victor Piturca nu a participat la conferinta de presa."
sursa
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

romaniadrian
membru
membru
Mesaje: 261
Membru din: 10 Aug 2010, 22:34

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de romaniadrian » 27 Sep 2010, 20:18

Din pacate n-am vazut decit repriza a doua. Remarc atitudinea lui Wobay care s-a aparat foarte bine, l-am vazut de multe ori in careul nostru de 16 m.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de wb_lion » 27 Sep 2010, 20:27

9 goluri in 2 meciuri .. si asta fara atacanti .
interesant.. ce s'o intampla cand o sa revina si fl. costea ?

DoRyN

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 27 Sep 2010, 20:31

Trebuie sa reiau intrebarea pusa aici si ramasa fara raspuns. Are cineva inregistrarea meciului ?

Închis