[Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte credeti ca vom obtine pe terenul unei nou promovate?

Poll ended at 27 Sep 2010, 05:11

3
42
78%
1
8
15%
0
4
7%
 
Total votes: 54

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 27 Sep 2010, 20:59

AdrianR scrie:asta e meci de X, daca vroiati victorie faceam eu topicul (sunt singurul cu victorii in era Piti :)( )
T@V, modifica ora, meciul incepe la 16:30 si pune si stema noastra :-)
Eh, nea Adriane, care-i treaba? Trecuram sau nu Muresu?! :lol:

Revenind la meci, n-am avut timp sa vad ce-a zis lumea. Dar parerea mea e ca prima repriza i-am umilit. Apoi, ne-am lasat pe tanjala. Noroc ca suntem niste profitori de prima clasa. Suntem letali aproape la cornere. Azi, cu o nou promovata am reusit si noi sa dam un gol din actiune. Dar si ala, prin min 93, cand conduceam deja cu 3-1, si aia deja plecau acasa... Adica, cand s-au lasat si aia de jucat fotbal, am dat-o si noi din actiune. Cam putin. Am avut noroc. Dar s-o tinem tot asa, cu bulanoase si nu ma supar!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 27 Sep 2010, 21:09

DoRyN scrie:Trebuie sa reiau intrebarea pusa aici si ramasa fara raspuns. Are cineva inregistrarea meciului ?
Eu am UPC, şi meciul ăsta nu-l am.

Ar fi frumos dacă s-ar ocupa cineva să înregistreze meci de meci, dintre cei care au RCS.
WhiteLion s-a ocupat de asta o perioadă. Poate vrea el să mai înregistreze... :)(

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 27 Sep 2010, 21:10

T@V scrie:Eh, nea Adriane, care-i treaba? Trecuram sau nu Muresu?! :lol:
trecuram :up:
vroiam sa zic sa faci tu meciurile din deplasare si eu pe cele de acasa, dar vad ca fu David mai iute de mana si-l facu el :)(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 27 Sep 2010, 21:14

AdrianR scrie:
T@V scrie:Eh, nea Adriane, care-i treaba? Trecuram sau nu Muresu?! :lol:
trecuram :up:
vroiam sa zic sa faci tu meciurile din deplasare si eu pe cele de acasa, dar vad ca fu David mai iute de mana si-l facu el :)(
Asta micu' e cu ghinion il simt :smoke:
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Krizalid
junior
junior
Mesaje: 97
Membru din: 12 Sep 2010, 18:02

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Krizalid » 27 Sep 2010, 21:21

stie careva ce se intampla cu uruguayanul david lopez ? se mai afla la echipa sau nu ? au trecut 3 saptamani de ucv cand a venit ..se zicea ca are nevoie de 10-25 zile sa fie apt ..si el nu e macar nici inclus in lot !
Stii ceva ? Date'n MM !

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 27 Sep 2010, 21:23

blue_lions scrie:
AdrianR scrie:
T@V scrie:Eh, nea Adriane, care-i treaba? Trecuram sau nu Muresu?! :lol:
trecuram :up:
vroiam sa zic sa faci tu meciurile din deplasare si eu pe cele de acasa, dar vad ca fu David mai iute de mana si-l facu el :)(
Asta micu' e cu ghinion il simt :smoke:
Eu unu' nu mai fac topic...unu' facui si eu si fu al mai trist. Nu zic ca si azi ma chinui pe scaunul de birou, cum ma asezai pe canapea cum dadura aia... asa ca revenii pe nenorocirea asta de scaun
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 27 Sep 2010, 21:43

Imagine
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de robert » 27 Sep 2010, 22:14

AdrianR scrie:Imagine
eu nu il vad pe dorel omul meciului

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Vraciul » 27 Sep 2010, 22:16

Stanca-a dat siguranta apararii,joc bun facut de el.Plusul lui in comparatie cu Silvica este,cred eu,abilitatate de comunicare cu fundasii plus experienta,care pentru un portar conteaza mult.
Dananae-sigur si el in interventii,este pe o panta ascendenta
Gaman-a jucat IMPERIAL azi.11 metri nu a fost,s-a aruncat tiganu ala in careu si pozitia in care erau cei 2 l-a derutat pe tudor
Iliev-acelasi jucator bun,dar sub Valerica azi
Barboianu-de la meci la meci tot mai bun,mai are momente de "ratacire",per total azi bun spre foarte bun
Stoica-cel mai bun de pe teren alaturi de Gaman.Pase filtrante,"s-a simtit" bine de tot cu Gargorov,si recupereaza foarte mult
Prepe-cu exceptia golului nu prea a avut realizari,desi a fost cred cel mai faultat jucator de azi.Inca nu se regaseste.Dar,e pe drumul cel bun.
Gargorov-jucator bun,cu o pasa excelenta,determinare si ,ceva ce n-am mai vazut de mult ,parca nu are"plamani".Extraordinara disponibilitate la efort.Al 3 jucator important de la noi in meciul de azi.
Uby-meci bun,nu foarte bun,nu sunt de acord cu cei care zic ca azi a jucat foarte bine.Mie unul ,sincer nu mi-a prea palacut.Joaca parca prea departe de poarta,ia prea putine actiuni pe cont propriu,desi dispune de dribling bun si nu prea e altruist.
Costea-petarda echipei
Dina-folositor azi, mi-a placut.A muncit,a creat culoare pt cei din lina a 2.Bun
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

sorin107

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 27 Sep 2010, 22:22

iuli scrie:desi sint fan Silvica,Stanca pare mult mai sigur pe el.
si se intelege excelent cu Gaman si Iliev.
si eu sunt fan silvica, dar asa e. lui stanca nu-i tremura nici mainile nici betzele. silvica mai tre' sa creasca, talent are.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 27 Sep 2010, 22:26

Chiar mah, de chestia asta n-am spus nimic.
Barboianu, l-am vazut azi dand din prima in ea cu stangu. Omul a incercat sa centreze cu stangu. E adevarat ca a dat in primu intalnit in cale, dar acelasi lucru l-a facut si Dana. Si el joaca de o viata pe dreapta. Barboianu cred ca a realizat ca asta e sansa lui. Si asa alerga ca o oaie bearca la mijloc si se calca cu Prepe pe picioare uneori. Omul si-a dat seama ce hau e in tara asta de fundasi stanga. Si mai ales la noi in echipa.
Asta e sansa lui. E in crestere de la meci la meci. Trebe doar sa se invete sa dea direct in ea. Fara ezitari, nici sa-i mai treaca prin gand sa o intoarca ca sa o puna pe dreptul s-o dea cu latu... Azi a dat-o din prima cu stangu. Io cred ca asta e cea mai mare shpirla a meciului. De departe! Mai e mult pina departe, dar e un inceput!
Bravo bah Barboiene! apld

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 27 Sep 2010, 22:27

sorin107 scrie:
iuli scrie:desi sint fan Silvica,Stanca pare mult mai sigur pe el.
si se intelege excelent cu Gaman si Iliev.
si eu sunt fan silvica, dar asa e. lui stanca nu-i tremura nici mainile nici betzele. silvica mai tre' sa creasca, talent are.
nici mie nu mi-a parut bine cand l-a schimbat pe Silvica, dar acum lasa asa... Stie Piti mai bine :-)

suntem la 4 puncte de Dinamo, s-au facut iar de ras javrele :lol:
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastru » 27 Sep 2010, 22:41

Meci de genu .. 2-0 la pauza :)) , si dupa spectacol :laughing:

BRAVO baieti ucv

LiviuB

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 27 Sep 2010, 22:47

T@V scrie:Chiar mah, de chestia asta n-am spus nimic.
Barboianu, l-am vazut azi dand din prima in ea cu stangu. Omul a incercat sa centreze cu stangu. E adevarat ca a dat in primu intalnit in cale, dar acelasi lucru l-a facut si Dana. Si el joaca de o viata pe dreapta. Barboianu cred ca a realizat ca asta e sansa lui. Si asa alerga ca o oaie bearca la mijloc si se calca cu Prepe pe picioare uneori. Omul si-a dat seama ce hau e in tara asta de fundasi stanga. Si mai ales la noi in echipa.
Asta e sansa lui. E in crestere de la meci la meci. Trebe doar sa se invete sa dea direct in ea. Fara ezitari, nici sa-i mai treaca prin gand sa o intoarca ca sa o puna pe dreptul s-o dea cu latu... Azi a dat-o din prima cu stangu. Io cred ca asta e cea mai mare shpirla a meciului. De departe! Mai e mult pina departe, dar e un inceput!
Bravo bah Barboiene! apld
ia vezi la meciul cu rapid ce centrare i-a pus lui Gargorov cu stangul... la ocazia aia pe final cand bulgarul a dat-o la o palma de bara

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 27 Sep 2010, 23:04

Livius scrie:ia vezi la meciul cu rapid ce centrare i-a pus lui Gargorov cu stangul... la ocazia aia pe final cand bulgarul a dat-o la o palma de bara
Nu ma contrazic, poate ai dreptate. Mie azi mi-a ramas pe retina. Si daca a fost mai pe final faza respectiva, eram deja ocupat sa scriu cronica meciului, si ma uitam "pe fuga" la meci... mai pe finalul lui adica. Din prin min 75-80 asa... Asa ca, poate ai dreptate talica.

Închis