[Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte credeti ca vom obtine pe terenul unei nou promovate?

Poll ended at 27 Sep 2010, 05:11

3
42
78%
1
8
15%
0
4
7%
 
Total votes: 54

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de blondu » 28 Sep 2010, 00:19

cred ca piturca o sa incerce o rotatie in poarta si la meciul cu u cluj va apara silvica.mi-au placut dananae care incepe sa isi revina,gargorov si stoica.prietenul meu costea nu-si rupsa piciorul nici azi(poate pt ca nu baga piciorul la minge) si fu de departe cel mai slab.nici rolul lui dina nu prea il intelesei.dina e mai bun in meciurile de acasa cand atacam constant.cu 2 atacanti in locul lui dina si costea eu zic ca ne batem la uefa.

iuli

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 28 Sep 2010, 00:23

nu vad niciun post de la oameni care fac cate 10 mesaje la fiecare infrangere,in care ne explica cu autoritate cat de prosti sintem ca nu vedem lucrurile la nivelul lor.
echipa asta nu are plusuri pt ei niciodata?

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 28 Sep 2010, 02:35

in sfarsit mai avem si noi motive de bucurie la finalul meciurilor. :cool:

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Termopan » 28 Sep 2010, 04:24

blondu scrie:cred ca piturca o sa incerce o rotatie in poarta si la meciul cu u cluj va apara silvica.mi-au placut dananae care incepe sa isi revina,gargorov si stoica.prietenul meu costea nu-si rupsa piciorul nici azi(poate pt ca nu baga piciorul la minge) si fu de departe cel mai slab.nici rolul lui dina nu prea il intelesei.dina e mai bun in meciurile de acasa cand atacam constant.cu 2 atacanti in locul lui dina si costea eu zic ca ne batem la uefa.
nu prea`s de acord cu tine la mihaita... azi totusi parca fu altceva, centra foarte bine la primu gol, o baga din penalty, pe langa astea a mai tras binisor de vreo 2 ori la poarta...
SIEG HEIL il muce!!!

sorin107

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 28 Sep 2010, 08:41

Termopan scrie:
blondu scrie:cred ca piturca o sa incerce o rotatie in poarta si la meciul cu u cluj va apara silvica.mi-au placut dananae care incepe sa isi revina,gargorov si stoica.prietenul meu costea nu-si rupsa piciorul nici azi(poate pt ca nu baga piciorul la minge) si fu de departe cel mai slab.nici rolul lui dina nu prea il intelesei.dina e mai bun in meciurile de acasa cand atacam constant.cu 2 atacanti in locul lui dina si costea eu zic ca ne batem la uefa.
nu prea`s de acord cu tine la mihaita... azi totusi parca fu altceva, centra foarte bine la primu gol, o baga din penalty, pe langa astea a mai tras binisor de vreo 2 ori la poarta...

iti dai seama cum e m. costea daca am ajuns sa remarcam si realizarile astea, in balanta cu jocul infect pe care l-a facut de cand a inceput returul. e clar ca nu e integrat in joc, s-a vazut si ieri ca e o piesa care scartaie. cand revine frate-so, el o sa joace acolo in stanga.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 28 Sep 2010, 09:51

LUTU scrie:
sorin107 scrie:
iuli scrie:desi sint fan Silvica,Stanca pare mult mai sigur pe el.
si se intelege excelent cu Gaman si Iliev.
si eu sunt fan silvica, dar asa e. lui stanca nu-i tremura nici mainile nici betzele. silvica mai tre' sa creasca, talent are.
nici mie nu mi-a parut bine cand l-a schimbat pe Silvica, dar acum lasa asa... Stie Piti mai bine :-)

suntem la 4 puncte de Dinamo, s-au facut iar de ras javrele :lol:
cea mai mare bucurie ca au luat bataie aseara :lol:
5 septembrie 1948... Legenda incepe

LiviuB

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 28 Sep 2010, 10:11

uite un lucru bun si din nesimtirea lui Mihaita, nu are nicio emotie la 11 m, a batut perfect :)
de apreciat faptul ca fructificam fazele fixe, am marcat si ieri, si cu rapizii, e f bine.
am remarcat si centrarea de mare calitate a lui Dananae la ultimul gol.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 28 Sep 2010, 10:22

Sa nu ne grabim, mai e mult pana departe. Adversarul nu ne-a pus probleme serioase. Dar se vede un progres clar in joc, atitudine, tactica, scheme. Aproape toti au jucat foarte bine mai tot meciul, Barboianu excelent, Stanca foarte sigur (ce iesire avu in careu la centrare,cand il calca pe ala in cadere), chiar Dorel cu pase misto, Ubi trecea ca prin branza (daca ar mai da si niste pase...), Gargorov, Iliev, Gaman etc.
Piti e antrenor! Si ce-l mai injuram unii la europene... Probabil la nationala avea figuranti mai greu de dresat...
In ritmul asta o sa ajungem sa ne bucuram ca englezii la cornere! o:
Sa batem Clujul si mai vedem ce visam. :)-
Si cum ne intarim la iarna. Suntem pe drumul bun!
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
maronecs
membru
membru
Mesaje: 147
Membru din: 22 Sep 2010, 14:09

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de maronecs » 28 Sep 2010, 13:13

Livius scrie:uite un lucru bun si din nesimtirea lui Mihaita, nu are nicio emotie la 11 m, a batut perfect :)
de apreciat faptul ca fructificam fazele fixe, am marcat si ieri, si cu rapizii, e f bine.
am remarcat si centrarea de mare calitate a lui Dananae la ultimul gol.
s-a hotarat pe loc cine sa bata 11m, nu el trbuia sa bata ci prepe sau stoica, poate isi revine zapacitu'
l-am remarcat ieri pe gaman care dupa parerea mea a fost genial, daca se tine de treaba va ajunge bine
imi pare rau de lung ca nu mai joaca, dar sunt sigur ca piti ii stie mult mai bine pe ambi
a fost un joc bun al echipei, dar mai este mult de munca(in prima jumatate a reprizei 2 s-au cam urcat baietii pe noi si a mai venit si golul...)

Narcis Popescu

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Narcis Popescu » 28 Sep 2010, 14:25

pana acum traseul cu piturca pe banca..e aproape similar celui din 95'...cel putin la diferenta de goluri...si ieri era la fel daca nu marca woobay...are idee ce a facut Craiova cu Piti in al 5lea meci..din 95'?..sa stiu ce face cu "sepcile rosii"(ce denumire comunista)?

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Glamdringer » 28 Sep 2010, 14:27

1-1 acasa cu Brasovul

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 28 Sep 2010, 14:51

Nea Marin scrie:Sa nu ne grabim, mai e mult pana departe. Adversarul nu ne-a pus probleme serioase. Dar se vede un progres clar in joc, atitudine, tactica, scheme. Aproape toti au jucat foarte bine mai tot meciul, Barboianu excelent, Stanca foarte sigur (ce iesire avu in careu la centrare,cand il calca pe ala in cadere), chiar Dorel cu pase misto, Ubi trecea ca prin branza (daca ar mai da si niste pase...), Gargorov, Iliev, Gaman etc.
Piti e antrenor! Si ce-l mai injuram unii la europene... Probabil la nationala avea figuranti mai greu de dresat...
In ritmul asta o sa ajungem sa ne bucuram ca englezii la cornere! o:
Sa batem Clujul si mai vedem ce visam. :)-
Si cum ne intarim la iarna. Suntem pe drumul bun!
E adevarat nu ne-au pus mari probleme, dar sa nu uitam ca nici Branestiul nu ne-u a pus mari probleme si totusi ne-au batut...ieri s-a vazut o usoara schimbare in bine a jocului...ca sa avem o comtinuitate ne trebuie neaparat o victorie cu Clujul, altfel e de pomana victoria cu Tg.Mures...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 28 Sep 2010, 14:55

asa da
oricum nu e dorel de omul meciului, iliev sau woobay ar trebui sa fie, mai toti au jucat bine

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 28 Sep 2010, 15:22

meciul cu "u" este adevaratul examen. ieri am dat peste o echipa pe care am batut-o din 3 cornere (2+1 care a generat penalty) si un contraatac. Nu contest a fost bine si asa!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

temp

Mesaj de SLH » 28 Sep 2010, 16:18

poze de la meci http://sezione.ro/2010/poz.php?cat=1 (ultimele 4)
am gresit topicul sa-l mute cineva la tg mures

Închis