[Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte credeti ca vom obtine pe terenul unei nou promovate?

Poll ended at 27 Sep 2010, 05:11

3
42
78%
1
8
15%
0
4
7%
 
Total votes: 54

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Perspico » 28 Sep 2010, 16:54

iuli scrie:nu vad niciun post de la oameni care fac cate 10 mesaje la fiecare infrangere,in care ne explica cu autoritate cat de prosti sintem ca nu vedem lucrurile la nivelul lor.
echipa asta nu are plusuri pt ei niciodata?
Bravo, baieti, i-ati rupt! Mai ramane sa ne razbunam pe Branesti si pe Pandurii si suntem cei mai buni.
E bine? :)(
P.S. Tin minte cati il injurau pe Florin Costea si dupa aia plangeau cand s-a stricat... asa fac acum si cu Mihai Costea. Baiatul trece printr-o pasa proasta, dar are stofa. Nu stiu de ce lui nu trebuie sa i se dea credit, doar fiindca rateaza.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 28 Sep 2010, 19:10

Perspico scrie:
iuli scrie:nu vad niciun post de la oameni care fac cate 10 mesaje la fiecare infrangere,in care ne explica cu autoritate cat de prosti sintem ca nu vedem lucrurile la nivelul lor.
echipa asta nu are plusuri pt ei niciodata?
Bravo, baieti, i-ati rupt! Mai ramane sa ne razbunam pe Branesti si pe Pandurii si suntem cei mai buni.
no comment :lol: :)( ucv :laughing: :)) apld
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 28 Sep 2010, 19:13

ma, parca sunteti americani. numai aia se felicita pentru fiecare creion ascutit. daca unul e mai exigent si nu zice "bravo" cand nu considera necesar, gata e impotriva!
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 28 Sep 2010, 19:19

blixa scrie:ma, parca sunteti americani. numai aia se felicita pentru fiecare creion ascutit. daca unul e mai exigent si nu zice "bravo" cand nu considera necesar, gata e impotriva!
problemele apar cand unul nu zice bravo niciodata,indiferent de situatie.
ca asa prevede docrina popesciana,sa nu tradezi. :)(

Avatar utilizator
Andy-
membru
membru
Mesaje: 236
Membru din: 27 Mai 2009, 15:58

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Andy- » 28 Sep 2010, 20:12

Meciul il are cineva?
Tmtagadam.

Imagine

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 28 Sep 2010, 20:34

eu nu cred ca exista echipa in liga I cu aparare mai proasta ca a astora... e drept am fost net peste ei si am controlat meciul inca de la inceput dar astia sunt praf rau.. deci cred ca nu ar trebui sa ne bucuram chiar asa mult.. pe de alta parte pana acum aveam obiceiul sa luam bataie mereu de la cele mai varza echipe asa ca suntem pe drumul cel bun.. costea de departe cel mai slab de la noi.. iar rahatii aia de la gsp nu dau reluari deloc.. transmisie de [cenzurat]

LiviuB

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 29 Sep 2010, 10:24

FanStiinta scrie:eu nu cred ca exista echipa in liga I cu aparare mai proasta ca a astora... e drept am fost net peste ei si am controlat meciul inca de la inceput dar astia sunt praf rau.. deci cred ca nu ar trebui sa ne bucuram chiar asa mult.. pe de alta parte pana acum aveam obiceiul sa luam bataie mereu de la cele mai varza echipe asa ca suntem pe drumul cel bun.. costea de departe cel mai slab de la noi.. iar rahatii aia de la gsp nu dau reluari deloc.. transmisie de [cenzurat]
eu zic ca nu multe echipe vor mai castiga la Targu-Mures

Narcis Popescu

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Narcis Popescu » 29 Sep 2010, 11:39

Glamdringer scrie:1-1 acasa cu Brasovul
atunci ma astept sa facem egal cu clujul acasa...dar nu m-ar deranja sa batem... :-D

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 29 Sep 2010, 11:59

un meci foarte bun. in prima repriza aia de la targu mures n-au tras la poarta. un meci dominat clar, o victorie meritata.
eu personal, ma asteptam la mai multe ocazii de goluri, dar... ma gandesc ca asta e stilul lui piturca.




foarte prietenoasa lumea din targu mures... dar... am dat de niste specimene de am ramas cruciti. pana am ajuns la stadion am facut o ora. nimeni nu stia unde e stadionul, (care stadion ? de fotbal ?)....
ce mi-a placut ca ai dracu, daca ii injurai de mame nu se supara, cand ziceai de steaua... parca ii mai trezeai un pic la viata.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 29 Sep 2010, 12:53

stuparu_alexandru scrie:un meci foarte bun. in prima repriza aia de la targu mures n-au tras la poarta. un meci dominat clar, o victorie meritata.
eu personal, ma asteptam la mai multe ocazii de goluri, dar... ma gandesc ca asta e stilul lui piturca.




foarte prietenoasa lumea din targu mures... dar... am dat de niste specimene de am ramas cruciti. pana am ajuns la stadion am facut o ora. nimeni nu stia unde e stadionul, (care stadion ? de fotbal ?)....
ce mi-a placut ca ai dracu, daca ii injurai de mame nu se supara, cand ziceai de steaua... parca ii mai trezeai un pic la viata.
pai nu stii ca inainte de '90 ASA TG.Mures era satelitul oilor ?
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 29 Sep 2010, 13:00

nu stiam prietene. targu mures e ultima mea grija :lol:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 29 Sep 2010, 13:05

stuparu_alexandru scrie:nu stiam prietene. targu mures e ultima mea grija :lol:
si a mea la fel dar imi aduc aminte de meciurile alea cand ii bateau oile cu cat aveau nevoie parca le-a dat o data si vreo 11-0 nu mai stiu...e mult de atunci :)(
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 29 Sep 2010, 14:17

Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 29 Sep 2010, 15:29

mihu scrie:
stuparu_alexandru scrie:nu stiam prietene. targu mures e ultima mea grija :lol:
si a mea la fel dar imi aduc aminte de meciurile alea cand ii bateau oile cu cat aveau nevoie parca le-a dat o data si vreo 11-0 nu mai stiu...e mult de atunci :)(
Parca zicea cineva ca astia-s altii (FCM), aia erau ASA Tg. Mures... In fine, nu conteaza. :)(
STIINTA SUNTEM NOI !

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 9]FCM Tg Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 29 Sep 2010, 15:42

Nea Marin scrie:
mihu scrie:
stuparu_alexandru scrie:nu stiam prietene. targu mures e ultima mea grija :lol:
si a mea la fel dar imi aduc aminte de meciurile alea cand ii bateau oile cu cat aveau nevoie parca le-a dat o data si vreo 11-0 nu mai stiu...e mult de atunci :)(
Parca zicea cineva ca astia-s altii (FCM), aia erau ASA Tg. Mures... In fine, nu conteaza. :)(
FCM Tg Mures este echipa diferita total de ASA Tg Mures. De fapt FCM este o echipa Unirea Ungheni(sau Transilana Tg Mures) care a prins avant prin liga a 3 a si au cumparat-o baietii de la Primaria Tg Mures. Au tras un stadion si in fine...

ASA s-a desfiintat prin 2002-2003. Am inteles ca in 2005 au "reinventat-o" dar nu am idee pe unde joaca. Este clubul armatei si nu are treaba cu Primaria Tg Mures.

FCM un fel de Extensiv (mai putina contrabanda cu alcool totusi).

http://1989.jurnalul.ro/stire-special/a ... 18462.html

Închis