[Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte vom obtine in meciul cu Universitatea Cluj ?

Poll ended at 01 Oct 2010, 19:15

3
55
81%
1
10
15%
0
3
4%
 
Total votes: 68

sorin107

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de sorin107 » 04 Oct 2010, 09:40

Termopan scrie:
sorin107 scrie:
Termopan scrie:hai sa fim seriosi... dilevski la pase de constructie nu exista, e banel 2... dorelus le mai nimereste, mai arunca una pe la 30 de metri distanta si se mai loveste mingea de costica, dar cam atat, pe cand spase cand vine vorba de aparare e idolu meu, il bag la duel cu alexa fara nicio frica :cool:

spase mai mult de lupte corp la corp nu stie nimic. macar sa fi fost unul din recuperatorii de frunte ai campionatului, dar nici macar ala nu e. nu se cere doar lupta de la un mijlocas modern.
cat timp alexa joaca la timisoara, spase tre` sa joace la noi :cool: spase il sparge pe alexa, forza spase :cool:

alexa-i peste spase cu n clase, tati. recupereaza enorm, rupe jocul cand trebuie, da si goluri si participa si la constructie.

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de ssebastyano » 04 Oct 2010, 09:41

Termopan scrie:
sorin107 scrie:
Termopan scrie:hai sa fim seriosi... dilevski la pase de constructie nu exista, e banel 2... dorelus le mai nimereste, mai arunca una pe la 30 de metri distanta si se mai loveste mingea de costica, dar cam atat, pe cand spase cand vine vorba de aparare e idolu meu, il bag la duel cu alexa fara nicio frica :cool:

spase mai mult de lupte corp la corp nu stie nimic. macar sa fi fost unul din recuperatorii de frunte ai campionatului, dar nici macar ala nu e. nu se cere doar lupta de la un mijlocas modern.
cat timp alexa joaca la timisoara, spase tre` sa joace la noi :cool: spase il sparge pe alexa, forza spase :cool:
daca a ajuns timisoara reper pentru Craiova in fotbal atunci s-a ales praful...
Nu-l putem compara pe Dilevski cu Stoica! asta e clar...cat despre jocul lui Wobay este exceptional pe atac dar defensiv este 0 ca majoritatea mijlocasilor de banda ai Craiovei: Wobai, Gangioveanu sau Firtulescu...aici mai are Piturca de munca...
Stioca pentru moment este o solutie excelenta pentru Craiova la mijolcul terenului si aici ma refer stric la ce face in cele 90 de minute! ca a fost la steaua, ca era o clauza etc. etc. sincer nu ma intereseaza!
Dupa atatia ani de mediocritate, am ajuns sa ma bucur 100% de o victorie cu 4-1 cu 3-0 fara sa ma mai intereseze ce a declarat Stioca, Piturca sau mai stiu eu cine!
Trebuie sa salutam jocul si rezultatele nu sa ne gandim ce a facut Stoica in vara! visam mare rivalitate cu Steaua si aia primesc jucatori de la Craiova sau Rapid cu bratele deschise doar sa merga jocul iar noi ne kkm pe noi dupa 4-1 si 3-0 ca a jucat Stioca 3 etape la Steaua

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de sorialis » 04 Oct 2010, 09:58

azi-dmineata, la 8 juma', trecu autocarul spre aeroport, cu jucatorii si dubita cu magazinul pe roti!

Asta inseamna ca pe la 7 erau toti in picioare.

Cre'ca ii duce la constanta. Bine , Piti, scoala-i cu noaptea-n cap! :):)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
maronecs
membru
membru
Mesaje: 147
Membru din: 22 Sep 2010, 14:09

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de maronecs » 04 Oct 2010, 12:12

ca stoica a jucat la ateaua, asta a fost marea lui greseala pe care cred ca o recunoaste si el si o stim si noi toti, dar de aici pana la a spune ca nu face nimic in teren este cale lunga si este un punct de vedere total gresit(parearea mea). nu-l poti compara pe spase cu stoica, sunt total diferiti si fac cu totul o alta munca in teren. piti a fost cel care l-a luat pe dorel dupa el, si la nationala si la steaua si acum la noi, haideti sa vem incredere in el ca doar de asta ne-am bucurat cu toti cand a venit la craiova. stoica se pliaza in sistemul de joc al lui piti cu pivot, toate baloanele trec pe la el......adevarul este ca fara el la mijloc jocul echipei ar avea foarte mult de suferit

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de Termopan » 04 Oct 2010, 12:24

ssebastyano scrie:
Termopan scrie: cat timp alexa joaca la timisoara, spase tre` sa joace la noi :cool: spase il sparge pe alexa, forza spase :cool:
daca a ajuns timisoara reper pentru Craiova in fotbal atunci s-a ales praful...
Nu-l putem compara pe Dilevski cu Stoica! asta e clar...cat despre jocul lui Wobay este exceptional pe atac dar defensiv este 0 ca majoritatea mijlocasilor de banda ai Craiovei: Wobai, Gangioveanu sau Firtulescu...aici mai are Piturca de munca...
Stioca pentru moment este o solutie excelenta pentru Craiova la mijolcul terenului si aici ma refer stric la ce face in cele 90 de minute! ca a fost la steaua, ca era o clauza etc. etc. sincer nu ma intereseaza!
Dupa atatia ani de mediocritate, am ajuns sa ma bucur 100% de o victorie cu 4-1 cu 3-0 fara sa ma mai intereseze ce a declarat Stioca, Piturca sau mai stiu eu cine!
Trebuie sa salutam jocul si rezultatele nu sa ne gandim ce a facut Stoica in vara! visam mare rivalitate cu Steaua si aia primesc jucatori de la Craiova sau Rapid cu bratele deschise doar sa merga jocul iar noi ne kkm pe noi dupa 4-1 si 3-0 ca a jucat Stioca 3 etape la Steaua
daca din ce`am postat io tu ai inteles ca timisoara e reper pentru craiova, prietene, ai mintea intre scanduri... ca sa iti desenez sa pricepi si tu... alexa, stii tu, catelusu de la timisoara, care a plecat de la craiova la dinamo, etc etc etc? de cate ori se`ntalneste pe teren cu to`arasu meu dilevski, ba schioapata, ba se tine de cap, ba cere schimbare ca`l doare curu... strict la asta ma refer...
cat despre dorel, daca dorel e excelent, pai ma duc si io in probe la nea pitzi ca sunt stangaci si nu prea avem prin echipa din ce`am inteles... io la 110 kile ale mele pe pariu ca dau mai multe pase bune ca dorelu ? basca si alerg mai mult
SIEG HEIL il muce!!!

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de omaciu » 04 Oct 2010, 15:55

Pai du-te atunci daca esti mai bun. Chiar te rog. Avem nevoie de tine!
:)-

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de ady1948 » 04 Oct 2010, 16:07

omaciu scrie:Pai du-te atunci daca esti mai bun. Chiar te rog. Avem nevoie de tine!
:)-

il bagam in retur cu u cluj , sai arate lu niculescu ca postasu' e un fraier, n-a reusit sai rupa nimic :lol:
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de Termopan » 04 Oct 2010, 17:02

sorin107 scrie:alexa-i peste spase cu n clase, tati. recupereaza enorm, rupe jocul cand trebuie, da si goluri si participa si la constructie.
tu chiar nu pricepi ca mie`mi place de spase pt ca`l rupe la picioare pe alexa ? e asa de greu, tre` sa desenez vreo schita, ceva ? nu ma intereseaza ce se`ntampla cu el in celelalte 32 de etape, da 2 etape pe campionat il vreau titular :cool:
omaciule, vedea`te`as portar la f_Ecali la palat
SIEG HEIL il muce!!!

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de omaciu » 04 Oct 2010, 18:46

Termopane, uite-te la Box, MMA sau WWE daca tie asta iti place. Universitatea Craiova este echipa de fotbal.

Avatar utilizator
raduku
senior
senior
Mesaje: 499
Membru din: 30 Noi 2006, 21:49

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de raduku » 04 Oct 2010, 20:18

daca si alexa e fotbalist ..

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de blue_lions » 04 Oct 2010, 20:44

Are dreptate Thunder, Dilevski e singurul din echipa care baga osul in fiecare meci, de vreo 5 ani de zile. Va aduceti aminte cum arata Danciulescu dupa ce l-a controlat putin Spase? Nu inteleg de ce un mijlocas DEFENSIV este judecat in functie de calitatile ofensive...Dorel e un terminat, ne-a ingropat in zeci de meciuri iar acum profita de venirea lui Piti ca sa scape de milionu' ala si sa mai bifeze cateva prime de joc. Dorele sa-ti dam la muieeeee, la muieeeee , la muieeeee oooooooOOOOooo :-x :-x
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de alfyyy » 04 Oct 2010, 20:47

Dilevski fumeaza 2 pachete de tigari pe zi . Nu mai e acelasi jucator in urma cu ceva timp. Dorel e cu multe clase peste el. Probabil va pleca la iarna impreuna cu David Lopes.

App am auzit ciobanul il vrea pe Gaman :hmm
Only God Can Judge Me !

Termopan
senior
senior
Mesaje: 488
Membru din: 28 Mai 2010, 09:53

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de Termopan » 05 Oct 2010, 02:21

omaciu scrie:Termopane, uite-te la Box, MMA sau WWE daca tie asta iti place. Universitatea Craiova este echipa de fotbal.
ma uit ma si la box, mma, wwe, k1, local kombat, etc, ma uit si la fotbal, tu la ce te uiti, doar la fotbal ?
SIEG HEIL il muce!!!

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de omaciu » 05 Oct 2010, 18:05

Fotbal, Hochei, Baschet si Baseball. (Daca vbm de Hochei, intelegeam).

BTW eu nu te contrazic, si mie imi place foarte mult de Dilevski. Dar nu pentru k il rupe pe Danciulescu sau pe Alexa. Pe Dorel nu-l suport, dar atat timp cat castigam si jucam din ce in ce mai bine, putem juca cu cine vrea Piturca.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - 'U' Cluj

Mesaj de Alishor » 05 Oct 2010, 18:59

omaciu scrie:Fotbal, Hochei, Baschet si Baseball. (Daca vbm de Hochei, intelegeam).

BTW eu nu te contrazic, si mie imi place foarte mult de Dilevski. Dar nu pentru k il rupe pe Danciulescu sau pe Alexa. Pe Dorel nu-l suport, dar atat timp cat castigam si jucam din ce in ce mai bine, putem juca cu cine vrea Piturca.

exact
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Închis