[Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem în bătălia cu plăieşii lui Porumboiu?

Poll ended at 23 Oct 2010, 09:40

3
51
74%
1
11
16%
0
7
10%
 
Total votes: 69

Avatar utilizator
ShameLess
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 05 Oct 2010, 01:13

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de ShameLess » 22 Oct 2010, 18:11

stuparu_alexandru scrie:din nou cu glumele de youtube
Atunci spune tu glume de craiova-maxima :cool:
Dina eşti obosit ? =))

Florin BERESTROIKA
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 22 Oct 2010, 18:31

BERESTROIKA AVANPOST AL SUPORTERILOR OLTENI IN BUCURSTI

Mesaj de Florin BERESTROIKA » 22 Oct 2010, 18:36

COMUNICAT DE PRESA
Berestroika devine avanapostul suporterilor Univeristatii Craiova!

Beraria Berestroika din Bucuresti devine de sambata, 23 octombrie 2010, avanpostul suporterilor echipei de fotbal din Banie, Universitatea Craiova.
“La Berestroika este o traditie, atunci cand sunt partide de fotbal interne sau internationale, microbistii sa se stranga la o bere si sa urmareasca meciurile. Fiind olteni si vazand ce frenezie este la noi in locatie la meciurile Univeristatii Craiova am hotarat sa transformam acest loc, intr-un loc de intalnire al suporterilor Universitatii, atunci cand joaca echipa lor de suflet si, nu numai,” declara Florin Stoian, General Manager Berestroika
Printre cei asteptati sa traiasca, cu patima olteneasca, la Berestroika meciul de sambata, 23 octombrie , ora 20.30, dintre Universitatea Craiova si FC Vaslui sunt: Radu Pietreanu(Ex Vacanta Mare), Dan Boerescu (fost redactor-sef Playboy), Ovidiu Ioanitoaia (ziarist sportiv) si toti cei pentru care Oltenia, Eterna Terra-Nova este un simbol de suflet.
“Intentia noastra este sa amenajam in Berestroika un magazin unde suporterii Universitatii Craiova sa gaseasca produse cu simbolurile echipei favorite, sa fim restaurantul unde echipa va lua masa in pre-ziua meciurilor pe care le va sustine in Bucuresti si, mai mult, sa cream un loc unde si suporterii Craiovei sa isi manifeste atasamentul fata de echipa lor de suflet, asemenea marilor echipe de fotbal din Capitala.
Berestroika si-a deschis portile pe Aleea Cauzasi, nr 57, in urma cu un an si s-a identificat atat prin locatia cu iz interbelic in care activeaza, cat si prin berea ”home made” si mancarea specific germana, a carui gust este atat de savuros tocmai fiindca pastreaza in mod original retetele nemtesti.

Pentru mai multe detalii:

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Oct 2010, 18:40

ShameLess scrie:
stuparu_alexandru scrie:din nou cu glumele de youtube
Atunci spune tu glume de craiova-maxima :cool:

din nou incerci sa faci pe amuzantul (sau cool-ul , ca tot vad ca tot iti place icoana aia) si din nou, nu-ti iese.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
ShameLess
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 05 Oct 2010, 01:13

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de ShameLess » 22 Oct 2010, 18:43

stuparu_alexandru scrie:din nou incerci sa faci pe amuzantul (sau cool-ul , ca tot vad ca tot iti place icoana aia) si din nou, nu-ti iese.
Pune-ţi ochelari sau lentile fiindcă stai prost cu vederea. Icoana asta am făcut-o odată sau de două ori ("că tot văd că tot" ... iartă-ţi plimba că se limbă prin gură). Cât despre amuzament...de obicei critică ăla care este mai presus. După cum spuneam, dacă nu vii cu ceva mai bun ... eşti = 0 :smoke:
Dina eşti obosit ? =))

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Oct 2010, 18:51

ShameLess scrie:
stuparu_alexandru scrie:din nou incerci sa faci pe amuzantul (sau cool-ul , ca tot vad ca tot iti place icoana aia) si din nou, nu-ti iese.
Pune-ţi ochelari sau lentile fiindcă stai prost cu vederea. Icoana asta am făcut-o odată sau de două ori (că tot văd că tot ... iartă-ţi plimba că se limbă prin gură). Cât despre amuzament...de obicei critică ăla care este mai presus. După cum spuneam, dacă nu vii cu ceva mai bun ... eşti = 0 :smoke:
"Ba es` nebun !?" ai gasit o gresala si ai zis sa faci din asta un fel de lovitura de gratie nu ? pfai de capu` meu daca stiam ca esti fan youtube justin bieber pe cuvant , nu ma mai luam de tine.
ai dreptate, sunt eu 0, ramai tu acolo in negativ ca e mai bine.


ps : in clipe ca astea, mi-e dor de Thunder
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
ShameLess
junior
junior
Mesaje: 43
Membru din: 05 Oct 2010, 01:13

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de ShameLess » 22 Oct 2010, 18:55

stuparu_alexandru scrie:"Ba es` nebun !?" ai gasit o gresala si ai zis sa faci din asta un fel de lovitura de gratie nu ? pfai de capu` meu daca stiam ca esti fan youtube justin bieber pe cuvant , nu ma mai luam de tine.
ai dreptate, sunt eu 0, ramai tu acolo in negativ ca e mai bine.


ps : in clipe ca astea, mi-e dor de Thunder
Hai să-ţi citez întrebarea dinainte s-o modifici "bă eşti nebun la cap ?!" - nu, sunt nebun la gât. Nu am căutat nici o lovitură, dar din câte se pare tu ai început cu atacurile fără motiv.

PS: Dacă ţi-e dor de Thunder, comandă-ţi unul.
Dina eşti obosit ? =))

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Oct 2010, 19:06

ShameLess scrie:
stuparu_alexandru scrie:din nou incerci sa faci pe amuzantul (sau cool-ul , ca tot vad ca tot iti place icoana aia) si din nou, nu-ti iese.
Pune-ţi ochelari sau lentile fiindcă stai prost cu vederea. Icoana asta am făcut-o odată sau de două ori ("că tot văd că tot" ... iartă-ţi plimba că se limbă prin gură). Cât despre amuzament...de obicei critică ăla care este mai presus. După cum spuneam, dacă nu vii cu ceva mai bun ... eşti = 0 :smoke:
draga Shameless (ma gandesc ca numele l-ai pus in legatura cu gramatica), ca sa-ti dovedesc faptul ca esti "special", e vorba ca "ai facut-o o data". pe cand gresala mea de care te-ai legat tu,a fost facuta din graba (si din cauza turneului de poker la care particip), vad ca a ta e facuta din faptul ca esti nesimtit cu limba romana. ca de doua ori ai scris cum trebuie.
asta ca o prima idee.... a doua idee, ori suntem golani ori nu mai suntem ?! daca stiam ca esti un "special" de incepe cu "nu , sunt nebun la gat" vb cu tine ca si cu Pruteanu (desi, la cum stai cu gramatica, mi-e ca sigur nu ne mai intelegeam)
Last edited by stuparu_alexandru on 22 Oct 2010, 19:26, edited 2 times in total.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de blue_lions » 22 Oct 2010, 19:12

stuparu_alexandru scrie:
ShameLess scrie:
stuparu_alexandru scrie:din nou incerci sa faci pe amuzantul (sau cool-ul , ca tot vad ca tot iti place icoana aia) si din nou, nu-ti iese.
Pune-ţi ochelari sau lentile fiindcă stai prost cu vederea. Icoana asta am făcut-o odată sau de două ori ("că tot văd că tot" ... iartă-ţi plimba că se limbă prin gură). Cât despre amuzament...de obicei critică ăla care este mai presus. După cum spuneam, dacă nu vii cu ceva mai bun ... eşti = 0 :smoke:
draga Shamless (ma gandesc ca numele l-ai pus in legatura cu gramatica), ca sa-ti dovedesc faptul ca esti prost de mori, e vorba ca "ai facut-o o data". pe cand gresala mea de care te-ai legat tu,a fost facuta din graba (si din cauza turneului de poker la care particip), vad ca a ta e facuta din prostie. ca de doua ori ai scris cum trebuie.
asta ca o prima idee.... a doua idee, ori suntem golani ori nu mai suntem ?! daca stiam ca esti un muc cel mic de incepe cu "nu , sunt nebun la gat" vb cu tine ca si cu Pruteanu (desi, la cum stai cu gramatica, mi-e ca sigur nu ne mai intelegeam)
eu tot nu inteleg de unde apar aceste specimene pe forum...
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Oct 2010, 19:16

@bluelions : mie sincer imi pare rau ca l-am facut cum l-am facut pe acolo, ca n-avea rost. ca oricum vedea toata lumea cat de "glumet" este.

Chiar imi pare rau Shameless.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie


Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Se "rupe" "Oblemenco"!

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Oct 2010, 19:59


pentru o clipa ma gandeam la inca un aritcol in genul "stadionul lui Bordeaux si Rapid".
sper sa fie cum zic astia
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de sorialis » 22 Oct 2010, 21:26

Comentariu pe editie.ro:

"14 sorin merfu70plopsoru gorj - 22 octombrie 2010, 15:47, 92.83.124.141
Fortitudinem et honorem!La multi ani,Craiova latina! Astazi,de zilele orasului, iti doresc tot binele din lume si sa dainuiesti atat cat intregul univers!Craiova,oras imens al culturii Romane si Oltene,al primei iubiri al adolescentei mele rebele,al primei piese de teatru si al magistrei Universitatea.Daca Fratii Buzesti insistau mai mult pe langa Mihai,astazi erai capitala tuturor romanilor,ci nu numai a oltenilor.La multi ani,capitala Oltenilor de pretutindeni!La multi ani,oras al culorii,viselor si nazuintelor de marire ale unui neam prea oropsit,dar niciodata NEDEMN! Astazi,cand iti serbezi zilele,eu, suporter fanatic al tau si al UNIVERSITATII,inghenunchez in fata ta sarutandu-ti frunte alb-albastra si mereu cutezatoare!"

apld apld apld apld apld apld apld
usteag usteag usteag usteag usteag

NU MAI AM RABDARE, MA UIT LA BILETE, SI-MI VINE SA PLEC DE-ACUM LA STADION!

Haideti sa vada toti ce putem!

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga !
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Oct 2010, 21:34

ba mai ho ca nu e ca si cum am castiga campionatul ! radem glumim, mai zice unu 3-0 la pauza , da` voi chiar ati ajuns sa credeti ca meciul de maine e cu minerul lupeni...
mie tare imi e ca ne-o dau astia, si la scor inca. parca e aceeasi atmosfera de la 0-4 cu dinamo
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de ady g » 22 Oct 2010, 22:03

stuparu_alexandru scrie:ba mai ho ca nu e ca si cum am castiga campionatul ! radem glumim, mai zice unu 3-0 la pauza , da` voi chiar ati ajuns sa credeti ca meciul de maine e cu minerul lupeni...
mie tare imi e ca ne-o dau astia, si la scor inca. parca e aceeasi atmosfera de la 0-4 cu dinamo

nici nu se compara datele problemei. Atunci aveam o echipa nou-promovata, fara experienta. Acum suntem o echipa care, daca creste in joc, poate juca ilejer in cupele europene.

Nasol insa ca bat javrele la bistrita, probabil.
Caini spurcati..............
PS:Abia astept sa-i pocnit in groapa !

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de sorialis » 22 Oct 2010, 22:49

Universitatea intalneste sambata pe teren propriu FC Vaslui . Craiova vine dupa o serie de 3 victorii in campionat in timp ce Vasluiul vine dupa o victorie cu 5-3 in fata Cfr-ului si cu un nou antrenor , "dulaul" , Viorel Hizo .

Meciul se anunta unul greu pentru noi , jucatorii trebuie sa fie conectati la maxim , sa uite ultimele rezultate deoarece meciul cu Vasluiul va fi mult mai greu decat cele de pana acum . in continuare Piturca nu poate conta pe Iliev care este accidentat insa va reveni Mihai Costea .

Biletele pentru meciul cu Vaslui s-au pus in vanzare de cateva zile anuntandu-se un meci cu tribunele pline sambata (asa cum defapt ne-a obisnuit Craiova de la venirea lui Piturca ).

Clubul se pare ca va face o surpriza fanilor prezenti pe stadion . "

Oare sa fie un om prezent pe stadion, mare suporter al echipei, care va fi in Cv maine, si nu-l va lasa inima sa nu vina pe stadion la meciul acesta, ba mai mult, va putea innebuni lumea inainte de meci? :hai :hai :hai

Hai, sa fie asa!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Închis