[Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem în bătălia cu plăieşii lui Porumboiu?

Poll ended at 23 Oct 2010, 09:40

3
51
74%
1
11
16%
0
7
10%
 
Total votes: 69

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de DarkComy » 24 Oct 2010, 19:55

manex scrie:si merita sa reamintesc ca vaslui a dat gol dupa o greseala grava de arbitraj. trebuia sa fie corner, in schimb au dat ei gol. :o: :o: :o:
Mai manexe, ce facem...luam legatura cu noul director de marketing (cand o sa fie anuntat) ca sa ii prezinti metoda inedita pentru debutul ultimului meci pe anul asta? Craiova - stOAIA? :lol:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de ady1948 » 24 Oct 2010, 20:33

ShameLess scrie:Fusei şi eu în Nord ... nu se compară sudul cu ei din nici un punct de vedere. Îl sunai pe un tovarăş de fu la Sud şi-mi zise că Blondu dete tonul de 3-4 ori, în rest stătu şi fumă pe gard. Iar după golul Vasluiului, se făcu dispărut. Ou şi cu Gogoaşă nu au nici un efect asupra galeriei ... PS: jalnică organizare.

Ou e grasu' ala din Ultras ? :)( ca pana la meciu cu u cluj nu-l mai vazusem
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de copaceljr » 24 Oct 2010, 21:01

Coregrafia de-aseara.

[youtube][/youtube]
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de AdrianR » 24 Oct 2010, 21:04

alextudi scrie:Rusescu eliminat... un lucru bun pentru noi
omu' e corect, ne iubeste si nu vrea sa ne supere :)( poate ii trage una lui vasilica pe la antrenamente ca sa stam linistiti :)(
si ar trebui sa ia 2 etape de suspendare ca sa nu joace cu noi
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de anakin » 24 Oct 2010, 21:39

O sa avem probleme la Urziceni... Echipa asta face cel mai mare antijoc posibil. Se baga toti cu curu in poarta si asteapta sa vina adversarii peste ei. Iar Semedo ala e foarte periculos pe contraatac. Sper sa nu vedem un meci gen cel cu Vasluiul..
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de sorialis » 24 Oct 2010, 21:47

ShameLess scrie:Fusei şi eu în Nord ... nu se compară sudul cu ei din nici un punct de vedere. Îl sunai pe un tovarăş de fu la Sud şi-mi zise că Blondu dete tonul de 3-4 ori, în rest stătu şi fumă pe gard. Iar după golul Vasluiului, se făcu dispărut. Ou şi cu Gogoaşă nu au nici un efect asupra galeriei ... PS: jalnică organizare.
La fel, am fost la Nord, si mi-a placut implicarea lor! Plus ca au organizat toata peluza- cand sa dam cu confetti, plus apeluri tot meciul sa cantam toti!

Bravo, Nord!

Sud: ce naiba au avut, ca am avut impresia la inceput, ca stau linistiti pt ca aveau ceva special pregatit?!?!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
rosie_cangurul
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 01 Mai 2006, 17:37

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de rosie_cangurul » 24 Oct 2010, 23:16

DarkComy scrie: M.C.: Eu bat penaltiul
A.P.: Da-mi mingea, ca eu bat
M.C.: NU!
A.P.: The spun lui tatiii!! :((
A.P.: Pitiiii, Mihai nu-mi da mingea.
V.P.: *privire fioroasa*

aar fi fost tare daca era piti jr. in locul lui prepe, ca atunci chiar ca era tatiiii :-D
am stat mai aproape de teren. a fost in felul urmator:

M.C.: Eu bat penaltiul
A.P.: Tha-mi mincea, cha eu bath
M.C.: NU!
A.P.: The sssphun lui tatzhiii!! :((
A.P.: Pishiiii, Mihai nu-mhi tha minzea.
V.P.: *privire fioroasa*

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Glamdringer » 24 Oct 2010, 23:32

doamne ce glume

Avatar utilizator
vintyla
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 12 Iul 2010, 15:32

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de vintyla » 24 Oct 2010, 23:43

La meciul urmator cred ca o sa incerc si eu sa stau la Nord... :-D

M.am saturat sa stau in sud si sa cantam decat la inceput...si numai dalea cu oooooooooo uuauaaaooa....de adormit... :hmm

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de stuparu_alexandru » 25 Oct 2010, 00:05

implicati-va ! e simplu :-)
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

LiviuB

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de LiviuB » 25 Oct 2010, 10:39

in primul rand acest meci a consfiintit o victorie a noastra asupra celor 17 adversare ale noastre din campionat si poate si asupra mass-mediei si celor de la frf, lpf, etc. A fost victoria publicului, care a fost superb, un stadion plin - mai rar vezi asa ceva in Romania.
despre echipa - eu vreau sa ii aplaud pe toti, au muncit enorm si au reusit sa domine o echipa cum e Vasluiul, ca si cum am fi intalnit pe Progresul Corabia. putem vorbi de ghinion dar in acelasi timp am vazut si ceea ce ne-a tot lipsit in ultimii ani - curajul, increderea in fortele proprii si un OM de GOL - unul caruia sa nu ii tremure piciorul, unuia care are abilitatea de a gasi si cel mai mic coltisor liber pe unde sa trimita mingea. Nu in ultimul rand - faptul ca in 3 din cei patru ani de cand am revenit in A ne-am luptat doar pentru salvarea de la retrogradare, nu avea cum sa nu isi spuna cuvantul.
insa sunt sigur ca toate aceste probleme se vor rezolva, oricum Piturca a schimbat mult fata acestei echipe. Poate ca pana la urma e mai bine asa, sa ne pregatim pt sezonul urmator fara o presiune cum ar fi fost dorinta de a castiga titlul. Sa o luam cu pasi marunti.
si as vrea sa inchei cu un bravo atat pt echipa, cat si pentru cei care au fost pe stadion, le multumesc pt ca dpdv al meu, am iesit castigatori dupa meciul asta.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de BluBoy » 25 Oct 2010, 12:23

[youtube][/youtube]
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de _T@V_ » 25 Oct 2010, 12:43

Livius scrie:in primul rand acest meci a consfiintit o victorie a noastra asupra celor 17 adversare ale noastre din campionat si poate si asupra mass-mediei si celor de la frf, lpf, etc. A fost victoria publicului, care a fost superb, un stadion plin - mai rar vezi asa ceva in Romania.
despre echipa - eu vreau sa ii aplaud pe toti, au muncit enorm si au reusit sa domine o echipa cum e Vasluiul, ca si cum am fi intalnit pe Progresul Corabia. putem vorbi de ghinion dar in acelasi timp am vazut si ceea ce ne-a tot lipsit in ultimii ani - curajul, increderea in fortele proprii si un OM de GOL - unul caruia sa nu ii tremure piciorul, unuia care are abilitatea de a gasi si cel mai mic coltisor liber pe unde sa trimita mingea. Nu in ultimul rand - faptul ca in 3 din cei patru ani de cand am revenit in A ne-am luptat doar pentru salvarea de la retrogradare, nu avea cum sa nu isi spuna cuvantul.
insa sunt sigur ca toate aceste probleme se vor rezolva, oricum Piturca a schimbat mult fata acestei echipe. Poate ca pana la urma e mai bine asa, sa ne pregatim pt sezonul urmator fara o presiune cum ar fi fost dorinta de a castiga titlul. Sa o luam cu pasi marunti.
si as vrea sa inchei cu un bravo atat pt echipa, cat si pentru cei care au fost pe stadion, le multumesc pt ca dpdv al meu, am iesit castigatori dupa meciul asta.
apld
Cam ca aici ? :)(

Avatar utilizator
maronecs
membru
membru
Mesaje: 147
Membru din: 22 Sep 2010, 14:09

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de maronecs » 25 Oct 2010, 16:40

ciuca a cam fost depasit in multe randuri, chiar si la gol, ne lipsesc mult iliev si f. costea, cu ei in teren ar fi fost imposibil sa pierdem.
trebuie sa luam ce a fost bun in meciul asta, si au fost multe lucruri, si sa mergem mai departe

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de blue_titan » 25 Oct 2010, 16:43

maronecs scrie:ciuca a cam fost depasit in multe randuri, chiar si la gol, ne lipsesc mult iliev si f. costea, cu ei in teren ar fi fost imposibil sa pierdem.
trebuie sa luam ce a fost bun in meciul asta, si au fost multe lucruri, si sa mergem mai departe
Costea, exact cum zicea Balaci , va fi apt mult mai tarziu. Sa vezi ce o sa intre adversarii la intimidare la el si o sa aiba retineri in primele meciuri. oricum in acest tur nu putem conta pe el.

Închis