[Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem în bătălia cu plăieşii lui Porumboiu?

Poll ended at 23 Oct 2010, 09:40

3
51
74%
1
11
16%
0
7
10%
 
Total votes: 69

DoRyN

Mihai Costea

Mesaj de DoRyN » 24 Oct 2010, 15:00

[youtube][/youtube]

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de wb_lion » 24 Oct 2010, 15:31

ce javra de reporter


Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de alex.p » 24 Oct 2010, 15:58

Într-o ierarhie mondială alcătuită de site-ul german transfermarkt.de, Craiova ocupă înaintea partidei cu FC Vaslui locul 130, cu o medie de 17.400 de spectatori pe meci. Tocmai a fost depăşită de Olympiakos Pireu, dar e înaintea unor grupări din cele mai tari campionate: Panathinaikos, Mallorca, Udinese, Cruzeiro, Lille, Osasuna sau Parma.

Dupa meciul cu Vaslui, am urcat la 18.666 de spectatori pe meci, pe locul 121, inaintea lui Olympiakos, Red Bull New York sau Gamba Osaka.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de wb_lion » 24 Oct 2010, 16:26

alex.p scrie:Într-o ierarhie mondială alcătuită de site-ul german transfermarkt.de, Craiova ocupă înaintea partidei cu FC Vaslui locul 130, cu o medie de 17.400 de spectatori pe meci. Tocmai a fost depăşită de Olympiakos Pireu, dar e înaintea unor grupări din cele mai tari campionate: Panathinaikos, Mallorca, Udinese, Cruzeiro, Lille, Osasuna sau Parma.

Dupa meciul cu Vaslui, am urcat la 18.666 de spectatori pe meci, pe locul 121, inaintea lui Olympiakos, Red Bull New York sau Gamba Osaka.
18 666 :laughing:

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de stiinta4ever » 24 Oct 2010, 16:29

wb_lion scrie:
alex.p scrie:Într-o ierarhie mondială alcătuită de site-ul german transfermarkt.de, Craiova ocupă înaintea partidei cu FC Vaslui locul 130, cu o medie de 17.400 de spectatori pe meci. Tocmai a fost depăşită de Olympiakos Pireu, dar e înaintea unor grupări din cele mai tari campionate: Panathinaikos, Mallorca, Udinese, Cruzeiro, Lille, Osasuna sau Parma.

Dupa meciul cu Vaslui, am urcat la 18.666 de spectatori pe meci, pe locul 121, inaintea lui Olympiakos, Red Bull New York sau Gamba Osaka.
18 666 :eek: :laughing:
Aici e mana lu' Piti :laughing:
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de u2blue » 24 Oct 2010, 16:52

Am jucat bine da am pierdut .. ghinion bla bla bla

Actest meci a fost un test. Este prima oara cand Piti incearca sa puna presiune pe jucatori "daca castigam meciul avem sanse le EL daca nu nu". Ei bine n-au trecut testul inca o data au pierdut un mici decisiv. Vezi de ex meciurile cu timisoara & vaslui in 2009. In afara de meciul cu Otelul 2010 aceasta generatie n-a reusit sa treaca de statul mediocru (de fapt acel meci era pt a "castiga" statutul submediocru).

Despre meci il las pe Piti sa-l analizeze. Este singurul care merita aplauze dupa acest meci. Asa cum a reusit sa traga concluziile dupa meciul cu parnaiasi gen Pandurii asa sper sa le traga si dupa meciul asta cu o echipa mai inchegata. Dupa mine ca sa o iau pe scurtatura ne-au lipsit los cohones. In prima repriza am fost stravezii. Un meci = 45 + 45. Restul e detaliu.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de alex.p » 24 Oct 2010, 16:55

u2blue scrie:Am jucat bine da am pierdut .. ghinion bla bla bla

Actest meci a fost un test. Este prima oara cand Piti incearca sa puna presiune pe jucatori "daca castigam meciul avem sanse le EL daca nu nu". Ei bine n-au trecut testul inca o data au pierdut un mici decisiv. Vezi de ex meciurile cu timisoara & vaslui in 2009. In afara de meciul cu Otelul 2010 aceasta generatie n-a reusit sa treaca de statul mediocru (de fapt acel meci era pt a "castiga" statutul submediocru).

Despre meci il las pe Piti sa-l analizeze. Este singurul care merita aplauze dupa acest meci. Asa cum a reusit sa traga concluziile dupa meciul cu parnaiasi gen Pandurii asa sper sa le traga si dupa meciul asta cu o echipa mai inchegata. Dupa mine ca sa o iau pe scurtatura ne-au lipsit los cohones. In prima repriza am fost stravezii. Un meci = 45 + 45. Restul e detaliu.
Eu zic ca in 2 luni Piti ne-a facut sa ajungem sa jucam 45 de minute. Sper ca din retur sa jucam 90. Oricum e cu totul altceva la echipa acum.

Aseara la penalty M Costea a luat mingea sa bata si Prepe s-a dus sa i-o ia. Nila nu a vrut sa o dea, dar Prepe i l-a aratat pe Piti care a facut doar un semn si Costea a dat drumul la minge. Inainte nu exista aceasta autoritate a antrenorului.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Pacala » 24 Oct 2010, 17:00

judecind dupa presiunea pusa pe vasluieni in repriza a doua, echipa are un potential mai mare decit isi inchipuie chiar jucatorii craioveni. Ei au un prag pshihologic de incredere in propriile forte si de concentrare in meciuri tari. Echipa a parut descumpanita in prima repriza cind i-a vazut pe Wesley, Sanmartean si Adailton ca paseaza. Au parut speriati. Cind si-au pus ambitia si au iesit la atac, si-au sufocat adversarii. Insa dupa citeva ratari parca n-au mai avut incredere ca pot inscrie.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de manex » 24 Oct 2010, 17:03

1948 scrie: Noul director ar avea in plan deschiderae de magazine Universitatea in toate orasele mari din tara, dar mai ales in cele din Oltenia.
fara a-mi aroga nici un fel de merit: acum jumatate de an i-am trimis lui miti citeva puncte de relansare a marketingului. printre ele si asta. o:
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de manex » 24 Oct 2010, 17:14

DarkComy scrie: Cat despre penalti...nici nu m-am uitat, am stat pe hol pentru ca stau rau cu inima (simteam totusi ca o sa rateze). N-are nimic, se mai intampla...CAPUL SUS PREPE!! apld
cu toti cei care am vorbim, au simtit tooti ca prepe nu da gol si eu la fel. si nu a dat. asa ca, daca viitoare, sa simtim ca da gol. :)(
despre meci s-au zis cam toate. o infringere nemeritata, dar care ne aduce inapoi pe pamint. prea o luasem razna toti. totusi: d e ca nu a batut costea? barboianu, stoica?
cred ca vom face un meci bun la urziceni si recuperam punctele astea. pacat, ca puteam sa le luam fata vasluienilor.
Am zis!!

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Alishor » 24 Oct 2010, 17:19

alex.p scrie:
u2blue scrie:Am jucat bine da am pierdut .. ghinion bla bla bla

Actest meci a fost un test. Este prima oara cand Piti incearca sa puna presiune pe jucatori "daca castigam meciul avem sanse le EL daca nu nu". Ei bine n-au trecut testul inca o data au pierdut un mici decisiv. Vezi de ex meciurile cu timisoara & vaslui in 2009. In afara de meciul cu Otelul 2010 aceasta generatie n-a reusit sa treaca de statul mediocru (de fapt acel meci era pt a "castiga" statutul submediocru).

Despre meci il las pe Piti sa-l analizeze. Este singurul care merita aplauze dupa acest meci. Asa cum a reusit sa traga concluziile dupa meciul cu parnaiasi gen Pandurii asa sper sa le traga si dupa meciul asta cu o echipa mai inchegata. Dupa mine ca sa o iau pe scurtatura ne-au lipsit los cohones. In prima repriza am fost stravezii. Un meci = 45 + 45. Restul e detaliu.
Eu zic ca in 2 luni Piti ne-a facut sa ajungem sa jucam 45 de minute. Sper ca din retur sa jucam 90. Oricum e cu totul altceva la echipa acum.

Aseara la penalty M Costea a luat mingea sa bata si Prepe s-a dus sa i-o ia. Nila nu a vrut sa o dea, dar Prepe i l-a aratat pe Piti care a facut doar un semn si Costea a dat drumul la minge. Inainte nu exista aceasta autoritate a antrenorului.


doar e Piti :)(
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de SLH » 24 Oct 2010, 17:29

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de DarkComy » 24 Oct 2010, 17:58

alex.p scrie: Aseara la penalty M Costea a luat mingea sa bata si Prepe s-a dus sa i-o ia. Nila nu a vrut sa o dea, dar Prepe i l-a aratat pe Piti care a facut doar un semn si Costea a dat drumul la minge. Inainte nu exista aceasta autoritate a antrenorului.
M.C.: Eu bat penaltiul
A.P.: Da-mi mingea, ca eu bat
M.C.: NU!
A.P.: Te spun lui tatiii!! :((
A.P.: Tatiiii, Mihai nu-mi da mingea.
V.P.: *privire fioroasa*

aar fi fost tare daca era piti jr. in locul lui prepe, ca atunci chiar ca era tatiiii :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de manex » 24 Oct 2010, 19:32

si merita sa reamintesc ca vaslui a dat gol dupa o greseala grava de arbitraj. trebuia sa fie corner, in schimb au dat ei gol. :o: :o: :o:
Am zis!!

Închis