[Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem în bătălia cu plăieşii lui Porumboiu?

Poll ended at 23 Oct 2010, 09:40

3
51
74%
1
11
16%
0
7
10%
 
Total votes: 69

LiviuB

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de LiviuB » 25 Oct 2010, 17:00

foarte frumos Tavi, chiar foarte frumos. Mai pune si acel 1-1 de la Vaslui in iarna lui 2008 cand ne-au egalat in min 91 din offside, cu astea 2 puncte eram in Europa... o piaza rea pt noi aceasta echipa.

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de robert » 25 Oct 2010, 17:41

Meciul in format full hd ucv
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de robert » 25 Oct 2010, 17:52

alextudi scrie:2 Universitatea Craiova 0-1 FC Vaslui 24000 spectatori :-x :-x :-x :bad: :bad: Multa :bad: federatiei care nu suporta daca craiova trece inaintea stelei... (nu conteaza la ce) http://liga1.ro/html/clasament_spectatori
am fost peste 25.000 si nu cred ca la meciul steaua -Craiova au fost 25.000 asta ar fi insemnat sa aiba stadionul aproape plin ( inclusiv sectorul oaspetilor) .....erau destule locuri libere

Avatar utilizator
cox
membru
membru
Mesaje: 238
Membru din: 02 Sep 2004, 13:29

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de cox » 25 Oct 2010, 18:21

In ghena au fost 22400 si ceva de spectatori (cu tot cu spurcati). Cel putin, asa l-am auzit pe safta grohaind...
mititelu Imagine nețoiu

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de DarkComy » 26 Oct 2010, 02:36

robert scrie:Meciul in format full hd ucv
Merci o:

Ce imi place cum se leaga pasele la firul ierbii si ce bun e Gargorov o:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de blue_lions » 26 Oct 2010, 06:47

DarkComy scrie:
robert scrie:Meciul in format full hd ucv
Merci o:

Ce imi place cum se leaga pasele la firul ierbii si ce bun e Gargorov o:
mie imi place de piti si dupa ce am revazut meciul si am analizat asa la rece ultima perioada, m-am convins de 2 lucruri:

1) piti e cel mai bun antrenor din romania, de departe.

2) nu avem lot, sau mai bine zis nu avem mijlocasi/atacanti

Sper ca de la iarna sa scapam de : M. Costea si Stoianof
Trecuti rezerva : Dorel, Prepe, Dina, A. Piturca, Dilevski si Barboianu

Nu poti face performanta cu cei pe care i-am enumerat, este imposibil. Echipa pe care o vad din iarna:

Stanca (Lung) - Dananae (???) , Gaman (Ciuca), Iliev (???), Lopez din Uruguay (Barboianu) - Wobay ( Firtulescu) , Gargorov ( Prepe) , ??? ( Dilevski, Dorel) , Gangio (???) - F. Costea (???) - ??? (Piti jr, Dina)

Deci ne lipsesc 2 titulari si 4 rezerve, asta daca vrem performanta in Europa...pentru un loc 4-5 chinuit si eliminare rapida gen Dinamo putem sa pastram lotul actual.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de rhadookoo » 26 Oct 2010, 10:12

blue_lions scrie:
DarkComy scrie:
robert scrie:Meciul in format full hd ucv
Merci o:

Ce imi place cum se leaga pasele la firul ierbii si ce bun e Gargorov o:
mie imi place de piti si dupa ce am revazut meciul si am analizat asa la rece ultima perioada, m-am convins de 2 lucruri:

1) piti e cel mai bun antrenor din romania, de departe.

2) nu avem lot, sau mai bine zis nu avem mijlocasi/atacanti

Sper ca de la iarna sa scapam de : M. Costea si Stoianof
Trecuti rezerva : Dorel, Prepe, Dina, A. Piturca, Dilevski si Barboianu

Nu poti face performanta cu cei pe care i-am enumerat, este imposibil. Echipa pe care o vad din iarna:

Stanca (Lung) - Dananae (???) , Gaman (Ciuca), Iliev (???), Lopez din Uruguay (Barboianu) - Wobay ( Firtulescu) , Gargorov ( Prepe) , ??? ( Dilevski, Dorel) , Gangio (???) - F. Costea (???) - ??? (Piti jr, Dina)

Deci ne lipsesc 2 titulari si 4 rezerve, asta daca vrem performanta in Europa...pentru un loc 4-5 chinuit si eliminare rapida gen Dinamo putem sa pastram lotul actual.
Bai frate Barboianu joaca din ce in ce mai bine si tu il scoti in dauna unuia pe care nici nu l-ai vazut pe teren. Si nu stiu daca te-ai prins, dar Piti nu gandeste echipa asta fara Dorel.

sorin107

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de sorin107 » 26 Oct 2010, 10:17

dilevski e rezerva si oricum e prea mult pentru ce poate el. n-ai cum sa joci in momentul asta fara barboianu, e poate cel mai bun om al nostru.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de PoeUCV » 26 Oct 2010, 10:31

sorin107 scrie:dilevski e rezerva si oricum e prea mult pentru ce poate el. n-ai cum sa joci in momentul asta fara barboianu, e poate cel mai bun om al nostru.
sunt de aceeasi parere o:
joaca de la meci la meci din ce in ce mai bine

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de BluBoy » 26 Oct 2010, 12:30

vere sunteti nebuni. eu daca inainte sa inceapa turul faceam o lista cu 5-6 achizitii, la ora actuala in afara de un atacant de gura portii si un mijlocas stanga, nu mai vreau alti fotbalisti la nivelul primului 11. sunt de acord sa vina unii care sa fie rezerve mai bune decat actualele noastre rezerve, dar in primul 11 sa nu se mai bage piti decat pt varf si pt mijlocasul stanga, si ala sa vina daca nu poate scoate nimic de la gangiovenescu.

barboianu e din ce in ce mai bun pe stanga, chiar daca nu putem conta pe el in ofensiva. isi face treaba bine in aparare. la mijloc se vede ca n-avem inca pe unul sa o ia singur cand vede ca aia din atac sunt planta. gargorov e peste tot, iar daca ar fi mijlocul compus din el si stoica, iar dilevski sa stea in locul lui stoica la recuperare, atunci si bulgarul ar putea sa joace mult mai bine coordonator. el saracul nu mai face fata si in spate si in fata, peste tot alearga.
dorel nu face faza defensiva asa cum ar trebui, fiind mai mult in rol de coordonator acolo, decat de mijlocas defensiv. e cum juca pirlo la milan intr-un timp.

cu wobay pe dreapta si cu gangioveanu pe stanga, am avea un mijloc foarte tare. pe prepelita l-as scoate un pic pe tusa, fiindca e de mult iesit din forma, iar daca l-am putea transfera cu atat mai bine, fiindca n-a fost un punct de reper in actuala echipa. daca i-am putea lua pe gardos si pe radut de la steaua in locul lui prepelita, cred ca as accepta mutarea fara prea mari probleme.

iar in atac, acum ca vine costica al mare, sper sa mai cumpere un atacant sa o bage in ate din nimic. unul gen inzaghi care sa stie ce dracului face in atac, cat mai simplu si cat mai eficient.

pe cine as vrea la craiova - varga sau antal si rusescu, goga sau bud.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de evo_dk » 26 Oct 2010, 13:04

Bud e bataios, solid, are multe calitati si cel mai important e ca-i tanar. Orcine si l-ar dori din liga 1 numai nu in situatia actuala. Pacat ca si asta-i indolent si prost de carcasa.

I trebuie ceva timp sa-si revina dupa eseculcu lista Uefa dar acolo sunt altii adusi cu promisiunea asta, de a juca in CL(sau a fi in lot).

Sper sa fie bani la iarna si sa vina cativa atacanti, zvonul cu Rusescu sper sa fie adevarat.

In momentul de fata sunt 2 puncte slabe, Prepelita si Ciuca, restul merg, neasteptat Dina si Fane pana acum care-i unu din cei mai bataiosi si mai devotati.
Pare rau de Silvica dar are de asteptat dupa Stanca, n-avem ce sa-i reprosam ceva pana acum, stie Piti ce stie.

E un pusti pe la Pandurii de viitor, joaca in atac, Brata/Brate...ala e de urmarit. Mai e si Liviu Ganea care e aproape copt si nu-i jucat cat trebuie.
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Oct 2010, 13:25

eu sincer sa fiu nu vad vreo diferenta intre bud si traore. amandoi mi se par cam la fel d.p.d.v. a ce joaca pe teren.
noi avem clar nevoie de un atacant. care sa fie langa florin, ca in rest, numai panarame in echipa. asta daca jucam 4-4-2

daca nu, si ramanem in 4-1-4-1, cred ca florin costea ajutat de un eric/tibi balan/varga e de ajuns.

si joci ceva de genul wobay si *unul din aia 3 care sa-l ajute pe costea la faza de atac, iar restul raman mijlocasi centrali
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

sorin107

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de sorin107 » 26 Oct 2010, 14:01

stuparu_alexandru scrie:eu sincer sa fiu nu vad vreo diferenta intre bud si traore. amandoi mi se par cam la fel d.p.d.v. a ce joaca pe teren.
noi avem clar nevoie de un atacant. care sa fie langa florin, ca in rest, numai panarame in echipa. asta daca jucam 4-4-2

daca nu, si ramanem in 4-1-4-1, cred ca florin costea ajutat de un eric/tibi balan/varga e de ajuns.

si joci ceva de genul wobay si *unul din aia 3 care sa-l ajute pe costea la faza de atac, iar restul raman mijlocasi centrali

florin n-o sa joace impins, o sa joace in banda stanga in sistemul 4-1-4-1. deci ne trebuie un varf impins noua, acolo unde joaca piti. el n-o face rau, e de multe ori util echipei, doar ca nu da suficiente goluri.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de AdrianR » 26 Oct 2010, 14:19

daca v-ati fi uitat aseara pe Craiova Maxima Live TV ati fi vazut ca langa Florin nimeni nu joaca mai bine decat Mihai, asa ca lasati-o mai usor cu atacantii :-)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de BluBoy » 26 Oct 2010, 15:01

pai nu joaca nimeni bine langa el, ca nu le paseaza la niciunul in afara de fratele sau. eu sunt convins ca fratii costea nu o sa joace prea multe meciuri amandoi titulari, fiindca n-are unde sa-i bage in sistemul pe care il joaca.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Închis