[Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Urziceni?

Poll ended at 01 Noi 2010, 11:16

3
50
88%
1
4
7%
0
3
5%
 
Total votes: 57

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de caesar » 02 Noi 2010, 13:01

whiteLion scrie:[youtube][/youtube]

analiza fazei penalty-ului ... hent clar!
A a 2-a reluare se vede ca jucatorul incearca sa preai mingea cu corpul , mingea trece si o loveste cu mana, deviind traiectoria. Hent CLAR!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 02 Noi 2010, 13:04

sa vezi la conferinta pe Octavian STan... a venit cu tricoul jucatorului facea show pe acolo. am niste inregistrari, dar le pun deseara.

ozzy

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 02 Noi 2010, 13:40

blue_titan scrie:sa vezi la conferinta pe Octavian STan... a venit cu tricoul jucatorului facea show pe acolo. am niste inregistrari, dar le pun deseara.
L-am vazut, l-am si comentat :)(

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 02 Noi 2010, 13:49

ozzy scrie:
blue_titan scrie:sa vezi la conferinta pe Octavian STan... a venit cu tricoul jucatorului facea show pe acolo. am niste inregistrari, dar le pun deseara.
L-am vazut, l-am si comentat :)(
?!

ozzy

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 02 Noi 2010, 13:57

http://ozzy.craiova-maxima.ro/2010/11/0 ... tul-lumii/
Vezi declaratia lui Tavi Grigore :)(

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 02 Noi 2010, 14:00

ozzy scrie:http://ozzy.craiova-maxima.ro/2010/11/0 ... tul-lumii/
Vezi declaratia lui Tavi Grigore :)(
aaaaa.... am vrut sa ii zic la conferinta ca puteam sa pun si eu piciorul pe tricou dupa meci in vestiar.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 02 Noi 2010, 14:27

Despre echipe avantajate, cu cifre şi cu calm
2 November, 2010 TOLONTAN

Reputaţia nu o ajută pe Dinamo, despre care publicul crede că fură mereu, dar faptele sînt, la rîndu-le, încăpăţînate. În numele faptelor, e corect să spunem că, în acest campionat, Dinamo a fost mai degrabă defavorizată de arbitraje decît ajutată. 7-8 e scorul erorilor pro şi contra. Colegul meu Dan Udrea ţine cu scrupulozitate această statistică enervantă. O publicăm în ediţia tipărită de mîine. Şi, da, Dinamo a fost defavorizată.

Sună ciudat? Şi ce dacă?, acesta e adevăru!. În schimb Rapid, numele simpatic şi suferind, echipa cu brand boem, are în cont un împrumut de 6-3 la Fondul Monetar al Arbitrilor. Să fim clari: cifrele nu îi fac pe giuleşteni privilegiaţi ai istoriei, ci doar beneficiari în acest campionat.

Liderul Oţelul pe plus, şi tot cu 6-3, ceea ce nu anulează meritele gălăţenilor, doar dezvăluie lucrurile într-o lumină onestă. Pentru că o echipă medie care joacă bine are nevoie să nu fie persecutată ca să avanseze în clasament. La polul celălalt este Universitatea Craiova, cu 3-9!, care vîsleşte în contrasens cu brigăzile. E imposibil ca oltenii să devină lideri cu un asemenea handicap derivat din arbitraje.

Steaua e şi ea pe minus, cu 3-5. Din nou observaţie pentru amatorii de mac-concluzii rapide şi grase: asta nu înseamnă că steliştii joacă bine, ci doar că, per total, statistica erorilor le e defavorabilă.

Poate că aritmetica ofsaidurilor şi a penalty-urilor se va nivela în retur. Numai că, deja, într-unu din trei meciuri se greşeşte grav, ceea ce este foarte mult şi vorbeşte nu numai despre o pregătire precară a arbitrilor, ci şi despre incapacitatea lor de a rezista presiunilor şi tentaţiilor.
sursa

Avatar utilizator
Napoli86
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mar 2009, 12:38

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de Napoli86 » 02 Noi 2010, 14:32

Bv Tolo!
Nicaieri ca la noi !

LiviuB

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Noi 2010, 14:53

cand draq am fost noi avantajati de 3 ori? iar la meciul cu Unirea se vede clar ca a fost hent

eu
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 30 Noi 2006, 19:01

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de eu » 02 Noi 2010, 14:59

excelent articolul lu' tolontan.de-asta are mare nevoie presa romaneasca si poate si oamenii care vorbesc despre fotbal:obiectivitate.Dar obiectivitatea omului care a vazut atat fotbal incat sa poata sa vorbeasca liber despre greselile echipei lui si despre meritele adversarelor.Mie mi s-a parut ca in cupa s-a alergat mult(pe terenul care este) cu un chef nebun de a-i spulbera pe aia de la pandurii...aproape cu ciuda:)...ati vazut ca si atunci cand phooti cu ciuda parca esti mai obosit dup-aia si chiar nu mai ai chef de nimic?teren greu la urziceni, frig,oboseala, adversar foarte disciplinat, e ca si cand ai incerca sa te dai la fata unui fost nazist, cu el la masa, in timp ce iti povesteste cum ii tortura pe evrei.una peste alta, joc slab, dar nu din durinpulism sau vedetism ,ca alta data ci din motive cat de cat obiective si de inteles.

ozzy

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 02 Noi 2010, 15:14

Mie mi se pare ca Tolontan se caca pe el, dar e doar parerea mea. Sa puna clar toate situatiile din aceasta "statistica" sa vedem si noi care sunt alea. Ca daca imi compara penalty-ul primit aseara, in cel mai rau caz discutabil, cu anulat gol perfect valabil vizibil si din satelit cum a dat Costea in ghena, il bag in ***** ma-sii.
Vai de mine, fraticule, cum sunt furate steaua si dinamo :o: :bad: :bad:

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de ssebastyano » 02 Noi 2010, 17:37

Video-ul asta e senzational...


[youtube][/youtube]

Avatar utilizator
maronecs
membru
membru
Mesaje: 147
Membru din: 22 Sep 2010, 14:09

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de maronecs » 02 Noi 2010, 18:32

ssebastyano scrie:Video-ul asta e senzational...


[youtube][/youtube]

GENIAL :hai

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 02 Noi 2010, 18:36

a fost inventat la o deplasare la dinamo mai demult


il salut pe aceasta cale pe finantatorul meu preferat, T@V..si la cat mai multe pariuri pierdute :)( :)( :)(
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

iuli

Re: [Etapa 13] Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 02 Noi 2010, 18:46

dxtr009 scrie:a fost inventat la o deplasare la dinamo mai demult


il salut pe aceasta cale pe finantatorul meu preferat, T@V..si la cat mai multe pariuri pierdute :)( :)( :)(
eu credeam ca T@V scrie posturile pesimiste alea din superstitie,dar inseamna ca el chiar vorbeste serios daca si pariaza pe treaba asta.... :)(

Închis