[Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte vom obtine cu liderul ?

Poll ended at 05 Noi 2010, 21:10

3
44
70%
1
14
22%
0
5
8%
 
Total votes: 63

Avatar utilizator
maronecs
membru
membru
Mesaje: 147
Membru din: 22 Sep 2010, 14:09

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de maronecs » 06 Noi 2010, 11:12

nu are nicio vina piti, principala problema a noastra este lipsa jucatorilor de valoare. avem 4,5, jucatori si atat. doar cu ei vom fi o echipa de locurile 5-10, nici piti nu poate sa faca minuni, astia st jucatorii, visatori in aparare,lenti si neinspirati in atac.sa speram ca din iarna dupa revenirea lu florin si cu eventuale transferuri vom reusi.


NU MI-A PLACUT ASEARA CA SPRE SF MECIULUI O PARTE A "SUPORTERILOR" AU INCEPUT CU FLUIERATURI.
TREBUIE SA-SI DEA SEAMA CA ATAT PUTEM IN MOMENTUL ASTA, ACESTI JUCATORI ANU TRECUT S-AU BATUT LA RETROGRADARE....IAR ACUM SE INTREABA UNII CE A FACUT PITI, PAI ASTA A FACUT.

in rest atmosfera superba, le-am dat :-x tuturor contestatarilor si invidiosilor din campionat,le-am inchis gura tuturor(gen porcul imbracat in haine banatene)

tre sa ridicam fruntea si sa mergem mai departe......

ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de FanStiinta » 06 Noi 2010, 11:52

Andy- scrie:Am ajuns la concluzia ca piturca nu stie sa gestioneze meciurile tari.. :/
te-ai gandit ca poate nu are cu cine? ca daca le dadeai gol alora in min 2 altfel s-ar fi jucat meciul..

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Noi 2010, 12:08

eu personal sunt multumit de echipa asta. e clar ca alta era situatia daca piturca era pus inca de la inceputul campionatului, isi facea omul echipa, etc. momentan, n-am pretentii prea mari, poate doar in cupa sa ajungem cat mai departe, dar eu astept sa inceapa returul. de atunci incep eu sa trag sperante ca poate se formeaza o echipa si aici, ca sa fim sinceri... dina si piturca junior in atac ?! ciuca fundas ?! e clar ca suntem departe, si sunt doar o parte din jucatorii care mie mi se par slabi. asa ca momentan, mai aveti putina rabdare...
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Napoli86
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mar 2009, 12:38

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de Napoli86 » 06 Noi 2010, 12:09

Eu zic sa ne uitam la lot inainte sa dam vina pe Piturca. Practic, lotul este de locurile 5-8, si banuiesc ca majoritatea vor fi de acord cu mine...Atunci, ne asteptam ca Piti sa ii "upgradeze" sau ce?! :?: E clar ca mai avem nevoie de 4 jucatori ca sa putem acoperi posturile ca lumea.
Nicaieri ca la noi !

Psycho
membru
membru
Mesaje: 168
Membru din: 18 Iun 2010, 16:04

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de Psycho » 06 Noi 2010, 13:51

A inregistrat cineva meciul?
„Blestemaţi cei ce renunţă!"

DoRyN

Rezumat video: Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de DoRyN » 06 Noi 2010, 14:53

[youtube][/youtube]

GSP gruparea care nu a gasit nici un nume mai potrivit decat sa elimine cratima din numele acestui site deschide ochii si incepe sa vada fenomenul U.Craiova. Este doar un calcul rece si sec care poate aduce doar trafic, cititori suplimentari si astfel mai multi bani. Cu toate acestea, pentru ca poate unii dintre voi nu stiu sau doar au o vaga idee voi relua aici cateva articole care ar putea fi foarte bine incadrate la ISTORIE scrise de GSP:

http://www.gsp.ro/stire/o-idee-care-a-i ... 14407.html
http://www.gsp.ro/stire/magic-steel-ote ... 14412.html
http://www.gsp.ro/stire/catedrala-oblemenco-214404.html
Rezumat video:
[gsptv]42565[/gsptv]

JustME

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de JustME » 06 Noi 2010, 17:19

atacul sufera, prin absenta lui Iliev sufera si apararea, la mijloc hai sa zicem ca e ok insa e loc si acolo de mai bine. acum realizez ca Piturca avea dreptate cand a spus ca echipa trebuie intarita in toate compartimentele: aparare, mijloc, atac. poate mi s-a parut mie dar dupa ce a iesit "Gorbaciov" nu prea am mai legat nimic.

p.s. acum nu ca ma leg de arbitraj sau mai stiu eu ce dar am vazut reluarea de la eliminrea lui Ciuca, poate sunt subiectiv dar jucatorul galatean cade extrem de usor. adica nu mi se pare un fault clar al lui Ciuca, e drept il jeneaza dar parca galateanul cade mult prea usor. si a mai fost o faza cu Barboianu (cred) in careul galatean care mie mi s-a parut penalty clar insa faza respectiva nu apare pe rezumat ... :?:

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de Ovidiu* » 06 Noi 2010, 18:00

JustME scrie:si a mai fost o faza cu Barboianu (cred) in careul galatean care mie mi s-a parut penalty clar insa faza respectiva nu apare pe rezumat ... :?:
N-a fost Barboianu, a fost Costea iar jucatorul galatean a fost Iorga cred (numarul 7).Costea a sarit dupa minge iar ala i-a bagat umarul in coaste si l-a carat asa vreo juma de metru.Am vazut bine faza, am stat chiar in zona aia.Tudor foarte aproape si foarte bine plasat.Nu stiu daca a fost de penalty, dar pentru faza asemanatoare Wobay a luat gallben, deci unde-i balanta in decizii?
La Ciuca mi s-a parut umar la umar de unde am stat eu.Nu stiu, n-am vazut reluarile, dar cand fluieri si sa dai rosu la o faza din asta cand sti ca aia stau de la inceputul meciului numai pe jos, inseamna ca vrei sa termini meciul.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de blixa » 06 Noi 2010, 18:29

meciul asta mi-a lasat un gust amar. am abordat gresit partida. Otelul e limitata, dar scoate maxim din cat poate la ora asta.
in stadion am avut impresia ca arbitrajul e smecheresc si am vazut meciul in reluare. s-o mai fi spus, dar simt nevoia sa punctez:
fault din spate la Prepelita - nimic, nici fault.
cand briliantu' se rostogolea pe jos ca o maimuta, Barboianu fusese primul la minge si argentinianul a sutat cat a putut in piciorul lui Fane. Nici macar fault, dar cartonas...
la Uby nu a fost nimic.
La acelasi tip de faza, mana in piept la un atac al nstru, Otelul nu a primit galben.
Nu avea de ce sa-i dea cartonas lui Firtulescu
Pe final, Antal sare cu mainile in pieptul lui Mihaita, asta nu da nimic. Considera umar la umar.
Hent mare cu mana deasupra capului la un aparator otelar, pe la 25 m de careul lor - nimic.
Fault fara minge, nu mai stiu la cine, am vazut doar din tribuna, la tv nu s-a vazut. sub ochii lui tudor - nimic.

In conditiile in care noua nu ne-a trecut nimic cu vederea, ba a mai dat si galben gratuit la Uby, pe ei i-a iertat in faze flagrante.
A fost arbitraj smecheresc, care a ajutat o echipa stransa pe doua randuri, pe care greu o desfaci.
Si totusi am avut ocazii, dar n-am marcat...

PS- nu sunt de acord cu toae criticile la adresa lui Mihaita.
Ne trebuie fundasi rapizi. La cele 85 de kile ale mele tot il iau pe Ciuca. La Gargo nu a fost penalty. Ciuca eliminat pe bune.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
maronecs
membru
membru
Mesaje: 147
Membru din: 22 Sep 2010, 14:09

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de maronecs » 06 Noi 2010, 19:37

parerea mea e ca nu tre sa dam vina pe arbitraj pt meciul de aseara, a fost o infrangere dureroasa, dar cauzele st altele, cu intaririle din iarna, cu florin si iliev vom fi o echipa de temut

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de blixa » 06 Noi 2010, 20:08

ma, am zis de la inceput ca am abordat gresit meciul. si cu toate astea am avut ocazii din care, din pacate, nu am marcat. daca Uby nu era egoist si pasa in careu, daca Dina nu dadea pasa la portar pe final...
Insa nu poti spune ca arbitrajul nu a fost mizerabil. cand ai doua faze identice si judeci diferit, e clar ca vezi fazele (doar intr-o parte ai vazut) dar nu vrei.
Eu cred ca Tudor e o mizerie a arbitrajului. E frustrant ca asta nici macar nu va pati nimic. Daca ti-l scoatea din circuit pe Barboianu [cenzurat] de Briglianti? A fost un atac intarziat foarte periculos. Nici macar nu s-a dat fault. Nu dau vina pe arbitraj, dar au fost lucruri nesimtite pe teren.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Junkyard
membru
membru
Mesaje: 136
Membru din: 02 Apr 2006, 21:51

Slab meci...

Mesaj de Junkyard » 06 Noi 2010, 20:13

Sa nu uitam un lucru.
Nea piti a preluat echipa de la retrogradare si a adus-o in primele 10. Este deja o performanta.
Dar, sa nu ne imbatam cu apa rece.
In permanenta sunt cateva maini moarte, care nu trag echiap catre victorii.
Deja se vede cu ochiul liber ca prepelita, pturca jr, costea jr, ciuca sunt blazati,nu mai au chef sa joace, nu au atitudine si ar trebui sa se renunte la ei din iarna.
Sa nu fim dezamagiti daca o furam si de la caini.
De la iarna incolo, poate revine costea cel mare, si este neaparata nevoie de cateva transferuri cam pe toate compartimentele, daca se vrea ca de la anul sa ne batem la titlu.
Ca sa fim sinceri, echipa este de mijlocul clasamentului iar Otelul ne-a fost net superioara ca atitudine si ca tactica de joc. Si ei nu au mari vedete in echipa. Si au mai jucat si pe un stadion care le era ostil. Bravo lor, ar trebui sa fie un exemplu pentru vedetele noastre.
6 ani pierduti fara nicio performanta trebuie sa se opreasca!
mititelu GUILTY!

ozzy

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de ozzy » 06 Noi 2010, 20:58

blixa scrie: Eu cred ca Tudor e o mizerie a arbitrajului.
Categoric. Prefer sa ne arbitreze Corpodean.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de manex » 06 Noi 2010, 21:05

*Coco* scrie:A fost cumva Nicolo Napoli la meci? In video cand canta tot stadionul imnul apare pe la sfarsit unul de filmeaza cu telefonul la oficiala si seamana cu Napoli :D
da. nicolo a fost. :)( frumos din partea lui ca a venit, frumos ca a fost invitat, frumos ca a filmat omul, sa se mindreasca. :)(
ce aveti cu piti ca nu stie sa gestioneze meciurile tari? nu are cu cine. e super antrenor. deocamdata.
Am zis!!

Paulinho
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 2
Membru din: 06 Noi 2010, 23:45

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Otelul Galati

Mesaj de Paulinho » 06 Noi 2010, 23:47

[youtube][/youtube]

Închis