[Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificam in semifinalele Cupei Romaniei?

Poll ended at 10 Noi 2010, 22:40

Da
46
78%
Nu
13
22%
 
Total votes: 59

Masive

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 11 Noi 2010, 12:11

Oricum,e prima oara cand vad universitatea la penalty-uri de cand ma uit la fotbal.

A fost ceva nou pentru mine apld

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 11 Noi 2010, 12:16

cine a fost la meci, sa-mi raspunda si mie la intrebarea asta : cine a dominat fondul sonor ? ca de la tv n-am reusit sa-mi dau seama. ne-am auzit pe tot meciul, dar aia de la dinamo... sa moara ma-sa daca nu erau mai ceva ca aia de la liverpool. cineva a tinut microfoanele cam aproape de peluza cainilor..
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 11 Noi 2010, 12:32

stuparu_alexandru scrie:cine a fost la meci, sa-mi raspunda si mie la intrebarea asta : cine a dominat fondul sonor ? ca de la tv n-am reusit sa-mi dau seama. ne-am auzit pe tot meciul, dar aia de la dinamo... sa moara ma-sa daca nu erau mai ceva ca aia de la liverpool. cineva a tinut microfoanele cam aproape de peluza cainilor..
O singura data PCH au strigat ceva care s-a auzit foarte foarte tare, iar dupa aia abia ii mai auzeam cand strigau ceva.
Noi am cantat mereu in timp ce cainii tot faceau pauze. La noi au fost niste mici probleme cu sincronizarea (partea din stanga a galeriei canta prea repede uneori si ne desincronizam si nu ne mai auzeam bine).
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 11 Noi 2010, 12:43

Fondul sonor a fost dominat clar de catrei noi.
Un mic video de la finalul partidei. Deseara o sa fac un mix cu ce s-a cantat... Atmosfera de nota 10... ai nostrii le tremurau chilotii la penaltyuri (cui ii place horror am un video cu toate penalyurile... nu am avut curaj sa ma uit...)

[youtube][/youtube]

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 11 Noi 2010, 13:00

Borcea: "M-au surprins neplăcut fanii! E prima dată când galeria noastră e dominată pe teren propriu!"

Oficialul dinamovist s-a arătat dezamăgit de atmosfera creată de fanii bucureşteni: "M-a surprins neplăcut atmosfera creată de suporterii noştri. Au fost mai mulţi, dar au fost dominaţi de cei craioveni. Este pentru prima dată când se întâmplă aşa ceva pe Dinamo, ca galeria noastră să fie dominată pe teren propriu".

Sursa: prosport
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de caesar » 11 Noi 2010, 13:18

Baietii trebuie aplaudati pentru joc. Am jucat in deplasare, cu Dinamo... la lotul actual cred ca am scos maxim.
In momentul de fata jocul de pase si posesie pe care il impune Piturca nu ne iese din cauza ca nu avem mijocasi centrali capabili sa intretina aceasta tesatura de pase. Prepe ...e si nu e, Gargorov a jucat mai slab decat in meciurile anterioare.
Am vazut rezumatul:
- Faza in care Dina scapa singur cu portarul...preluarea prea scurta a avut timp Dolha sa se arunce dupa ea... slab jucat Dina, imi pare rau.
- Dina primeste o pasa un pic lateral dreapta si suteaza pe langa poarta. Slab sutul, o preluare in fata fundasului era mai potrivita...a asteptat prea mult mingea sa-i vina pe picior...Dina nu stie mai mult de-atat si cu asta basta.
- Faza din prelungiri ca in care M Costea si-a facut o preluare superba dupa care sutul a fost f putin de langa...
Portarul era mult iesit, era undeva la 8-9m, avea unghiul inchis, cred ca mai potrivit era sa forteze patrunderea. A fost bun sutul insa n-a intrat.

M-a surprins placut Ologu. Gaman, evolutie f buna, pacat de ratare, capul sus Walter!

Ne trebuie fundas dreapta 1 bucata, mijocas central cel putin 1 bucata, si atacant cel putin 2.
In iarna normal ar fi sa ne despartim de:
1. D. Lopez.
2. Gangio
3. Firti (ultimii 2 cred ca vor fi imprumutati)
4. Prepe
5.Stoianof
6.Alex Piti

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 11 Noi 2010, 13:19

Spase a luat degeaba rosu, nici nu l-a atins pe ala.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
maronecs
membru
membru
Mesaje: 147
Membru din: 22 Sep 2010, 14:09

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de maronecs » 11 Noi 2010, 13:27

eu am stat undeva la oficiala ca n-am reusit sa i-au bilet la galerie si s-a auzit foarte bine, am dominat clar, singura problema a fost ca dinamo are galeria pana langa oficiala si d'aia s-au auzit probabil mai tare la tv, a fost momentul penaltyurilor cand au fost peste noi, atat...
chiar ziceau cateii pe langa mine: "ba da ce tare canta oltenii cred ca au luat ceva vitamine inainte", bine asta pe langa multe altele... usteag

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Glamdringer » 11 Noi 2010, 13:34

DarkComy scrie:Pfff...naspa zi

Hai s-o luam cu inceputul.

ORGANIZARE DE [cenzurat]!!! Atat din partea clubului nostru (care nu a mai avut acel asa zis reprezentant de la care sa cumparam bilete)cat si a clubului Dinamo dar si a galeriei noastre. De la ora 18 s-a inceput de catre membrii ai galeriei, crearea unei liste cu nume, prenume, CNP si situatia biletului (daca ai sau nu). Dupa toata nebunia, striga lista ca sa iti dea banii...NEBUNIE!! Pana la urma au trecut prin gramada si a adunat Gogoasa banii dupa care strigarea iar a listei ca sa bifeze daca ai dat bani sau nu. Am stat cu emotii ca nu mai intram la meci, ca Gogoasa nu se mai intorcea, avea si telefonul inchis...noroc ca s-a rezolvat :)(. Dupa ce ne-au controlat de 2-3 ori jandarmii inainte sa plecam de la spital, au simtit nevoia sa ne mai controleze o data la stadion, unde a trebuit sa intrat cate unu pe turnichetii lu' peste (dupa ce ne verificasera jandarmeria ca aveam toti bilete)
s-o fi rezolvat pt tine, pentru altii nu
organizare de 2 lei
am stat vreo 3 ore in picioare pe acolo degeaba

am venit de la 6:30, m-am trecut pe lista
i-am dat banii de bilete lui Gogoasa, cand s-a intors dupa o ora a dat bilete la cine a vrut si cand am ajuns la el nu mai avea bilete
am ramas vreo 30 oameni care platisem bilete dar n-aveam
deci rusine la cine a luat bilet fara sa-l fi platit sau rusine cui a tras din bani si a luat mai putine bilete

jandarmii niste jegosi si ei
se facuse 8:30, galeria plecase, pe noi nu ne lasau nici sa mergem la meci nici sa plecam acasa
dupa multe discutii am strans iar bani si a plecat unul sa ia bilete, incepuse meciul, s-a intors dupa 10 minute ca se inchisesera casele de bilete

pana la urma ne-au lasat sa plecam acasa cica
m-am dus si am vazut meciul de sus, din afara stadionului si prin repriza a 2-a m-au lasat sa intru in peluza printre dinamovisti

pot sa spun ca dinamovistii sunt praf ca suporteri, le-am dat clasa ieri
erau niste tigani jegosi la ei in galerie, pe langa care rapidistii sunt parfum
sa nu mai zic de cultura fotbalistica, nici nu stiau cine joaca la ei, se intrebau cine arbitreaza ("e tudor", "ba e ala cu bricheta" etc) si nu intelegeau nimic din ce se intampla pe teren

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de robert » 11 Noi 2010, 13:37

blue_titan scrie:Fondul sonor a fost dominat clar de catrei noi.
Un mic video de la finalul partidei. Deseara o sa fac un mix cu ce s-a cantat... Atmosfera de nota 10... ai nostrii le tremurau chilotii la penaltyuri (cui ii place horror am un video cu toate penalyurile... nu am avut curaj sa ma uit...)

[youtube][/youtube]
ce tipa dorel la ei ...................

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 11 Noi 2010, 13:39

UneKa scrie:Toti vorbiti ca e vina lui piturca ca au ratat aia penalty sau ca de ce a pus 2 aparatori sa bata. Daca la antrenamente GAMAN si Barboianu nu au ratat? nu era normal sa bata ei?
Era normal sa facem pasul inapoi in rep a 2-a riscam sa fim dominati pe final de meci si chiar sa pierdem in 90 min. E greu sa joci 90 min la acelasi nivel atat timp cat tu in 3 sapt joci meci de meci cu acelasi 11.

nu, nu era normal sa bata ei. la antrenamente e total altceva. aseara au jucat 120 de minute - oboseala, plus presiune, etc. n-ai cum tati sa bagi penalty cu fundasii, in 90 la suta din cazuri rateaza. acolo a fost greseala lui piti, el stie lucrurile astea. iti dau un exemplu de meci important, ca sa vezi si tu. romania-suedia '94. au ratat dan petrescu si belodedici, 2 fundasi.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 11 Noi 2010, 13:41

Imi pare rau ca nu ai mai prins bilet :mad:. Noi ne-am strans 7 si i-am dat banii lui Gogoasa iar cand s-a intors si statea urcat pe gard, s-a dus in gramada aia cel care i-a dat banii si le-a luat, pentru ca eram siiiiigur ca unii o sa zica ca au dat bani desi nu dadusera. Niste nenorociti aia care au facut asta.

Trebuia ca la 6:00-6:30 cand s-au facut listele, sa se stranga atunci banii. I-am reprosat lui Vice ca nu era nici reprezentat al clubului la spital care sa vanda bilete si mi-a zis ca scria ceva pe site, ca din cauza ca a intarziat galeria...nici nu cred ca stia saracu despre ce ii ziceam.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 11 Noi 2010, 14:31

Eu sunt mandru de baieti, atata pot momentan, atata dau.Macar meci de meci vad o echipa care lupta pentru victorie.Sa nu cadem dintr-o extrema in alta.La inceputul sezonului, mai exact dupa primele 3 etape, faceam calcule cum sa scapam de retrogradare.Apoi a venit Piti, ne-a dus in lupta pentru EL si ne-a dat sperante la un trofeu.N-a fost sa fie acum, dar suntem aproape, mai e oleaca.S-a sarit de c*r in sus cand Ilie a zis ca n-avem lot sa ne facem sperante si cata dreptate a avut.Oricum, in fata lui Ilie nu trebuie sa ridici capul nici macar cand greseste, e prea mare, urias.
Eram convins ca la penalty suntem victime sigure, a fost prima experienta de acest gen pentru baietii astia, iar Dinamo are jucatori mult prea experimentati ca sa clacheze la 11m.
Sezonul asta prindem EL, in retur n-o sa avem mai mult de 3 infrangeri.Imbucurator ca in afara de meciul cu Pandurii n-am pierdut niciun meci de o maniera categorica sau la diferenta mare de scor, ba chiar am dominat.Sunt cativa jucatori in echipa care sunt dispusi sa munceasca, sa faca performanta.Acestia vor ramane, ceilalti vor fi inlocuiti.
Rabdare momentan, trebuie sa fim alaturi de Piti si de Stiinta noastra.Gasiti luciditatea de a discerne ceea ce se poate face in acest moment si ceea ce nu, de a ne cunoaste limitele din prezent.Va venii si vremea noastra. usteag

PS: Filmul pus de Sebastiano nu merge. :)(
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de caesar » 11 Noi 2010, 14:51

Glamdringer scrie:
DarkComy scrie:Pfff...naspa zi

Hai s-o luam cu inceputul.

ORGANIZARE DE [cenzurat]!!! Atat din partea clubului nostru (care nu a mai avut acel asa zis reprezentant de la care sa cumparam bilete)cat si a clubului Dinamo dar si a galeriei noastre. De la ora 18 s-a inceput de catre membrii ai galeriei, crearea unei liste cu nume, prenume, CNP si situatia biletului (daca ai sau nu). Dupa toata nebunia, striga lista ca sa iti dea banii...NEBUNIE!! Pana la urma au trecut prin gramada si a adunat Gogoasa banii dupa care strigarea iar a listei ca sa bifeze daca ai dat bani sau nu. Am stat cu emotii ca nu mai intram la meci, ca Gogoasa nu se mai intorcea, avea si telefonul inchis...noroc ca s-a rezolvat :)(. Dupa ce ne-au controlat de 2-3 ori jandarmii inainte sa plecam de la spital, au simtit nevoia sa ne mai controleze o data la stadion, unde a trebuit sa intrat cate unu pe turnichetii lu' peste (dupa ce ne verificasera jandarmeria ca aveam toti bilete)
s-o fi rezolvat pt tine, pentru altii nu
organizare de 2 lei
am stat vreo 3 ore in picioare pe acolo degeaba

am venit de la 6:30, m-am trecut pe lista
i-am dat banii de bilete lui Gogoasa, cand s-a intors dupa o ora a dat bilete la cine a vrut si cand am ajuns la el nu mai avea bilete
am ramas vreo 30 oameni care platisem bilete dar n-aveam
deci rusine la cine a luat bilet fara sa-l fi platit sau rusine cui a tras din bani si a luat mai putine bilete

jandarmii niste jegosi si ei
se facuse 8:30, galeria plecase, pe noi nu ne lasau nici sa mergem la meci nici sa plecam acasa
dupa multe discutii am strans iar bani si a plecat unul sa ia bilete, incepuse meciul, s-a intors dupa 10 minute ca se inchisesera casele de bilete

pana la urma ne-au lasat sa plecam acasa cica
m-am dus si am vazut meciul de sus, din afara stadionului si prin repriza a 2-a m-au lasat sa intru in peluza printre dinamovisti

pot sa spun ca dinamovistii sunt praf ca suporteri, le-am dat clasa ieri
erau niste tigani jegosi la ei in galerie, pe langa care rapidistii sunt parfum
sa nu mai zic de cultura fotbalistica, nici nu stiau cine joaca la ei, se intrebau cine arbitreaza ("e tudor", "ba e ala cu bricheta" etc) si nu intelegeau nimic din ce se intampla pe teren
Glamdringer, in galeria lui Dinamo sunt o gramada de cocalari din zona Obor/Colentina. Garoi borati...
R

danflorea
junior
junior
Mesaje: 30
Membru din: 01 Sep 2008, 10:43

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de danflorea » 11 Noi 2010, 15:13

sorin107 scrie:
UneKa scrie:Toti vorbiti ca e vina lui piturca ca au ratat aia penalty sau ca de ce a pus 2 aparatori sa bata. Daca la antrenamente GAMAN si Barboianu nu au ratat? nu era normal sa bata ei?
Era normal sa facem pasul inapoi in rep a 2-a riscam sa fim dominati pe final de meci si chiar sa pierdem in 90 min. E greu sa joci 90 min la acelasi nivel atat timp cat tu in 3 sapt joci meci de meci cu acelasi 11.

nu, nu era normal sa bata ei. la antrenamente e total altceva. aseara au jucat 120 de minute - oboseala, plus presiune, etc. n-ai cum tati sa bagi penalty cu fundasii, in 90 la suta din cazuri rateaza. acolo a fost greseala lui piti, el stie lucrurile astea. iti dau un exemplu de meci important, ca sa vezi si tu. romania-suedia '94. au ratat dan petrescu si belodedici, 2 fundasi.
Cred ca 90% dintre noi stiam ca nu ne calificam daca ajungem la lovituri de la 11 m, pentru ca nu au experienta, oboseala si strtesul erau la maxim. Daca unul din noi coboram din tribuna ,credeti ca reuseam sa dam gol, eu nu sunt convind. Ne mai trebuie 3-4 jucatori cu ecperienta ,multa munca si putin noroc,oricum echipa a inceput sa se exprime. Dacva ramane Piturca, se mai aduc jucatori si munca multa peste 2 ani putem sa ne luptam pentru locul 1.

Închis