[Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificam in semifinalele Cupei Romaniei?

Poll ended at 10 Noi 2010, 22:40

Da
46
78%
Nu
13
22%
 
Total votes: 59

Andrei.Himself
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 13 Aug 2006, 11:15

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei.Himself » 11 Noi 2010, 02:04

=))))))))))

3 zile l-ati fi ridicat pe piturca in slavi daca dolha n-ar fi fost in forma azi. ce daca au executat fundasii, pe vremea cand era bornescu la craiova, mureati de drag sa execute portarul loviturile de la 11 metri. si culmea, le-a transformat pe toate in afara de unu, daca nu ma insel. cand dai de la 11 metri poti sa fi si magazioner. daca mijlocasii si atacantii sunt asa buni executanti, poate era mai bine sa dea toti ca prepelita cu vaslui sau ca mihai costea in seara asta...
Imagine

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 11 Noi 2010, 02:17

sa felicitam si jucatorii, erau mai amarati ca noi dupa meci, e adevarat, au luptat pana la sfarsit. Dorel mi-a placut f mult azi, alerga in prelungiri cel mai mult plus alunecari :o , si Dina a jucat bine, chiar daca a ratat... Gargorov bun, a recuperat mult la mijloc... slab mi s-a parut din nou Dananae, nu stiu ce e cu el, dar l-au facut varza pe partea lui... Lopez ala no coment, sa nu ne dam cu parerea doar dupa atat, desi s-a cam incurcat de fiecare data, n-a gresit decisiv
ii batem in campionat ba, ce dreq :)(
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

romaniadrian
membru
membru
Mesaje: 261
Membru din: 10 Aug 2010, 22:34

Re: DOMNULUI VICTOR PITURCA !

Mesaj de romaniadrian » 11 Noi 2010, 02:41

Tavian scrie:Personal vreau sa va spun ca sunt extrem de nemultumit de gestionarea meciului si a rezultatului in sine.
Ati avut o prima repriza fantastica, i-ati inchis foarte bine, astfel incat nu au reusit sa aiba decat o singura ocazie notabila la poarta noastra.
Ei bine, despre repriza a doua nu pot sa spun acelasi lucru nici pe departe. Au venit dinamovistii cumva in vestiar si v-au silit sa jucati atat de execrabil ? Nu se poate asa ceva. Atat au pasat in apropierea careului si atat ati cautat sa trageti de timp incat era inevitabil sa nu vina si golul lor.
Domnule Piturca, in caz ca golul din prima repriza v-a sters memoria si ati uitat ca jucam totusi cu Dinamo Bucuresti, ar trebui sa aveti pe cineva care sa va traga de maneca pe tema asta si sa va mai administreze si cate o doza de Lecitina in momentele dumneavoastra de plutire maiastra, de maretie, de visare. In repriza a doua putea Torje sa joace si in fundul gol ca oricum nu il vedeau aparatorii trimisi de dumneavoastra in teren si a caror prestatie din cea de-a doua repriza a fost JALNICA in comparatie cu primele 45 de minute. Sunt curios de unde vine diferenta asta de joc dintre reprize: ori din cauza lor ca nu au conditie fizica foarte buna si efectiv au clacat partea doua a meciului , ori din cauza faptului ca ati schimbat dumneavoastra tactica de aparare...ceea ce nu prea cred.
Ati facut si schimbari din cate am observat, multe (3), insa nu pe cele inspirate din cate se pare. Sa il tineti pe Florin Costea pe banca de rezerve domnule Piturca. Asa sa faceti...daaaaaaaa, pai orice prost da gol din teren,dar fotbalist e ala de reuseste sa dea gol de pe banca de rezerve ! Bine ca l-ati tinut pe Mihai Costea in teren. Deasupra de numarul 9 sa ii scrieti pe tricou , mare, numele: BIBELOU ca saracu de aia il trimiteti pe teren, de bibelou.
Pe saracu Dina cine sa il mai joace, cand inspiratia dumneavoastra divina, suflul acela care va sopteste la ureche schimbarile v-a spus sa il scoateti si pe Julius Woobay.Ramanea Dorel Stoica sa va lanseze atacantii ??? Pai e bine asa, ce sa faca saracu Dorel mai intai ? Sa ii dati masina de tuns gazonul ca poate reuseste sa faca si asta in timpul meciului, iar in pauza, in drum spre vestiar sa ii dati lui Dorel si sacul cu mingi, ca el poate de toate.
Cel mai fericit am fost cand am vazut ca l-ati introdus pe brazilianu ala in aparare in prelungiri. Nici macar nu vreau sa ii scriu numele , ca ma ia cu tipete si urlete din senin daca ii mai aud/scriu/vad numele. Ce jucator brazilian, ce caracter,ce prestatie.Unde l-ati gasit domnule Piturca pe dobitocu ala brazilian? In vreoun videoclip al lui Sean Paul sau Lady GaGa ???Are un mare 10 din partea mea...la dans, ca el asta a facut pe teren tot timpul jucat.
Bine ca a iesit Prepelita, am rasuflat usurat, ca se apropiau loviturile de departajare si chiar imi era teama cu el in teren.Dar bine ca au marcat toti ceilalti jucatori pe care i-ati desemnat dumneavoastra sa bata loviturile de la 11 metri.Praf domnule Piturca, este unicul cuvant care se potriveste la acest scor. Parca ati fost un copil aurolac din gara, ademenit cu o bucata de paine si apoi abuzat sexual de cine stie ce pedofil strain. Parerea mea...
Singurul BRAVO pe care il meritati este pentru faptul ca asta seara nu s-a mai impiedicat Alexandru Piturca pe teren(dar a gafat destul Piturca senior pe banca) si pentru ce i-ati spus la umflatul ala de la Poli Timisoara, care a nimerit si el ca omida in mijlocul sudurii.


O sa te ia Piti consilier!!!!!!!!!!!!!!!










P.S.: Sper ca domnul Victor Piturca sa citeasca

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 11 Noi 2010, 09:07

din pacate meciul l-am pierdut noi , nu l-a castigar dinamo...nu am inteles nici pana la ora asta ce s-a intamplat la pauza de am jucat asa de slab pana la golul lor...nu reuseam sa legam mai mult de 2 pase, parca si psele de 2 m le dadeam la ei....dupa golul lor lucrurile au reintrat in normal si puteam sa terminam meciul pana la 11m daca nu ratam prin Dina ( 2 ) si Costea...in prelungiri nu am jucat decat noi , cateii abia se mai tarau pe teren si au jucay doar contraatac...la 11m nici nu ma asteptam la alt rezultat la ce executanti de 11m avem...asta e urmeaza restul de meciuri din campionat din care trebuie sa luam cat mai multe puncte si apoi iarna in care ne trebuiesc neaparat vreo 3- 4 jucatori + revenirile lui Costea si Iliev si o sa jucam altceva
din punctul meude vedere situatia la noi sta cam asa:
PORTARI : aici stam cel mai bine nu ne trebuie transferuri
FUNDASI : deocamdata avem doar doi care joaca Gaman si Barboianu...Iliev va reveni din iarna iat lui Dananae trebuie sa ii bage Piti mintile in cap si facut ceva sa revina la forma dinaintea accidentarii...Avem neaparat nevoie de macar o rezerva de fundas central + Ciuca care sa fie a 2 rezerva in rest pe stanga sa vedem ce stie Lopez ala si pe dreapta la nevoie il avem pe Barbo + Buleica
MIJLOCASI : aici e clar ca ne trebuiesc macar 2 - 3 jucatori singurul post pe care se pare ca suntem acoperiti este mijlocasul la inchidere cu dorel si Dile, in rest depinde daca Florin va fi jucat ca extrema stanga cum il juca si Piti la nationala sau in atac...
ATACANTI : aici este cel mai nsapa ne trebuie neaparat un jucator care sa stie sa dea gol, unul care sa nu ii trebuiasca mai mult de 2 ocazii pentru un gol, acum sa speram ca o sa il si gaseasca Piti pentru ca la ora actuala nu avem in lot nici macar un jucator care sa fie de profilul asta si raman la parerea ca , Fl.Costea va fi jucat in partea stanga si nu varf impins
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de UneKa » 11 Noi 2010, 09:09

Toti vorbiti ca e vina lui piturca ca au ratat aia penalty sau ca de ce a pus 2 aparatori sa bata. Daca la antrenamente GAMAN si Barboianu nu au ratat? nu era normal sa bata ei?
Era normal sa facem pasul inapoi in rep a 2-a riscam sa fim dominati pe final de meci si chiar sa pierdem in 90 min. E greu sa joci 90 min la acelasi nivel atat timp cat tu in 3 sapt joci meci de meci cu acelasi 11.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 11 Noi 2010, 09:15

UneKa scrie:Toti vorbiti ca e vina lui piturca ca au ratat aia penalty sau ca de ce a pus 2 aparatori sa bata. Daca la antrenamente GAMAN si Barboianu nu au ratat? nu era normal sa bata ei?
Era normal sa facem pasul inapoi in rep a 2-a riscam sa fim dominati pe final de meci si chiar sa pierdem in 90 min. E greu sa joci 90 min la acelasi nivel atat timp cat tu in 3 sapt joci meci de meci cu acelasi 11.
nu e vina lui Piti ca ma rata 11 m , noi nu avem executanti de 11m .. eu nu sunt adeptul cu facutul pasului inapoi si nici nu cred ca l-au facut pur si simplu nu se mai legau pasele cel putin mie asa mi s-a parut
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de blondu » 11 Noi 2010, 09:51

cand la noi intra firtulescu si ologu si la ei catalin munteanu(care da si gol),andrei cristea si kone nu ai cum sa bati.nu avem lot,nu avem jucatori cu experienta care sa castige derbyurile sa transeze momentele cheie in favoarea noastra.ca sa ne batem la ceva ne trebuie vreo 5 6 jucatori foarte buni.

iuli

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 11 Noi 2010, 10:02

blondu scrie:cand la noi intra firtulescu si ologu si la ei catalin munteanu(care da si gol),andrei cristea si kone nu ai cum sa bati.nu avem lot,nu avem jucatori cu experienta care sa castige derbyurile sa transeze momentele cheie in favoarea noastra.ca sa ne batem la ceva ne trebuie vreo 5 6 jucatori foarte buni.
corect.
Piturca a scos maxim cu lotul asta,daca venea imediat dupa plecarea lui Napoli puteam sa-i cerem altceva.Dar in situatia in care a venit a facut din 11 jucatori o echipa puternica.
Greseste si el,nimeni nu zice ca-i perfect.
Inca nu mi-am revenit dupa meciul de aseara si vestea mortii lui nr.zece(Dumnezeu sa-l odihneasca in pace).Dar experienta ultimilor 15 ani alaturi de clubul asta ma indeamna sa fiu lucid si sa am rabdare.

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 11 Noi 2010, 10:10

ssebastyano scrie:Desi nu mi-a ars de nicio culoare la ora asta...am facut un efort pentru voi...

[youtube][/youtube]
nu merge
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 11 Noi 2010, 10:23

Mi-a mai trecut... Mai putin un deget invinetit de la o lovitura intr-un fotoliu sau ceva la una din nenumaratele ratari uriase ale domnului Dina...M-am accidentat la televizor :)(

La lotul pe care-l avem, au jucat destul de bine. Sa mai zic o data si eu ca n-avem om de gol, unul lucid in careu caruia sa nu-i trebuiasca 20 de ocazii? Nu s-ar fi ajuns la 11 m. Apropo, ca un atotstiutor ce sunt va amintesc ca nu se bate plasat, daca dai tare portarul n-o scoate. Il bagi cu ea in poarta. Sau daca ai oo s-o dai la radacina barei, tot tare.

Lopes ala de fapt e Njock reprofilat fundas... Eject!
Sa nu ne imbatam cu apa rece, cu lotul asta subtire nu rezistam la anu pe 3 directii, campionat, cupa si Europa League daca ne calificam (cu bulan). Sa ne intarim la iarna si mai vedem.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 11 Noi 2010, 11:23

Scuze de calitate, dar e cu telefonul
Imagine
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

romaniadrian
membru
membru
Mesaje: 261
Membru din: 10 Aug 2010, 22:34

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de romaniadrian » 11 Noi 2010, 11:34

evo_dk scrie:Tineti minte cand a venit Piturca ca Balaci a spus adevarul si a fost facut tradator, albie de porci si toate cele?

Piturca a tras aceasi concluzie asta seara si uite ca Ilie n-a spus-o cu gura rea, ci la cel mai realist mod.

Echipa a jucat bine fata de ce lot avem, nu avem atac si se vede asta. Nu ajungeam sa punem sub semnul indoielii evolutia excelenta din timpul celor 120 de minute a lui Fane si a lui Gaman daca atacantii isi faceau treaba si nu ratau ocaziile mari din prelungiri.

Repet, eu nu-i vad vinovati pe Gaman si Fane la penalty-uri cat il vad vinovat pe Mihai care are datoria de atacant de a inscrie, responsabilitate diferita de un fundas.

Piti stie ce are de facut si echipa trebuie incurajata pentru ca astazi a jucat bine. Rabdarea-i de aur!
De acord, per ansamblu evolutia lui Gaman si Barboianu buna
Barboianu a gresit citeva pase simple si i-a pus pe contraatac pe dinamovisti in prima repriza. Penalty-ul l-a batut bine dupa parerea mea. Sut in forta sus, chiar daca a dat pe mijloc.
Gaman n-a iesit la offside la golul dinamovistilor, in rest un meci foarte bun pt el. La penalty a dat bine pe colt, dar poate prea incet, trebuia sa incerce putin mai in forta.
La centrarea de la golul primit de noi Costea trebuia sa blocheze centrarea lui Cristea. Penalty-ul batut de costea foarte prost. Sut slab pe jos pe mijlocul portii.

romaniadrian
membru
membru
Mesaje: 261
Membru din: 10 Aug 2010, 22:34

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de romaniadrian » 11 Noi 2010, 11:50

blue_lions scrie:M-am mai linistit putin ca deja simteam cum mi se face rau cand a ratat Barboianu.

Gaman nu a batut prost, uitati-va la Dolha a plecat foarte foarte bine. Barboianu a alunecat putin, dar oricum intentiona sa traga sus ca un *****. Mihai Costea nici nu mai vorbesc, e ratat din nastere...


1) Dananae, Prepelita, Gangioveanu, Lopes si Piti jr. trebuie vanduti. Daca luam 4-5 milioane pe astia e foarte bine.

2) Mihai Costea si Stoianof trebuie dati gratis sau la schimb cu vreun alt ratat.

3) Adusi cel putin 5-6 jucatori...
Sunt de acord cu tine, cu o singura exceptie PREPELITA, care ar trebui sa ramâna. Dupa parerea mea e un jucator complet si util (are tehnica buna, se apara bine, paseaza bine, suteaza bine, protejaza mingea binisor, singurul defect e ca nu e foarte rapid) La meciul cu OTELUL s-a simtit lipsa lui. Craiova nu a mai construit la firul ierbii, ci a inceput sa arunce mingi pe virfuri. In locul lui Piti l-as incerca si virf.

Avatar utilizator
maronecs
membru
membru
Mesaje: 147
Membru din: 22 Sep 2010, 14:09

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de maronecs » 11 Noi 2010, 11:57

dc e vinovat piturca?
-ca a ratat dina?
-ca a luat spase rosu?
-ca prepelita nu mai joaca nimic?
-ca nu avem om s-o bage in ate?
-ca lopes e orice altceva numai fotbalist nu?
-ca au ratat penalty?
-ca avem aceeasi 11 pe care-i folosim de la inceput?
-ca nu avem rezerve?
-ca dinamo are un lot de 3ori mai valoros?
eu cred ca a scos maxim din meci. s-a intamplat sa rateze gaman si barboianu(nesansa,neinspiratie,lipsa de experienta), dar ati vazut cum au jucat baieti astia 120min? de 2 ori cred ca a trcut torje de barboianu, atat, nus cati fundasi din campionat ii fac fata lu torje, iar gaman a fost formidabil.
marea noastra problema e lotul, daca va fi intarit din iarna cu siguranta vom discuta altfel.
IN MARE CAM ASTA CRED EU CA E VIN LU PITURCA LA MECIUL DE ASEARA?

p.s. super atmosfera o:

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Cupa Romaniei] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 11 Noi 2010, 12:10

ssebastyano scrie:Desi nu mi-a ars de nicio culoare la ora asta...am facut un efort pentru voi...

[youtube][/youtube]
nu merge

Închis