[Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

cu cate puncte ne intoarcem din Bucuresti ?

Poll ended at 14 Noi 2010, 00:22

3
27
56%
1
13
27%
0
8
17%
 
Total votes: 48

Avatar utilizator
maronecs
membru
membru
Mesaje: 147
Membru din: 22 Sep 2010, 14:09

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de maronecs » 15 Noi 2010, 16:09

a scos destule stanca aseara, a gresit putin la iesirea aia cu hentul lu fane ca nu a boxat departe, dar asa e, sa nu uitam de faza cu alexe si de iesirile din careu in fata fundasilor adversi in situatie de 1la1,nu multi portari ies din careu in situatii d'astea.....are valoare si da incredere echipei asta e clar, dar in acelasi timp imi pare rau de tot de lung, dar asta e, cred ca are ce invata de la stanca

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de caesar » 15 Noi 2010, 16:10

Stanca apara f bine, e clar ca e greu sa-l mai scoata Silviu din poarta. E un plus la echipa, asta e clar.
Ma dezamageste Dananae si Prepe. Prepe a jucat mai bine aseara insa turul asta nu a fost in apele lui..e clar ca are o problema.
Ce-am castigat de cand a venit Piti:
- Barboianu
- Wobay - aseara a facut niste incursiuni pe dreapta de le-a stat cainilor inima...Mai prost sta cu centrarile si suturile la poarta, dar cand pleaca cu mingea la picior e greu de oprit si creaza ocazii.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 15 Noi 2010, 16:40

gangioveanu s-a miscat bine aseara, dar cand a intrat cioara, n-a mai ajuns mingea la el. si avea spatiu destul . eu cred ca daca schimbau directia de atac aveam 3 puncte.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9784
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Noi 2010, 17:41

romaad scrie:Nu cred ca a fost offside la golul nostru, ultimul care pare sa atinga mingea inainte de a ajunge la barboianu, pare sa fie Dina care e clar trantit in careu. In momentul acela barboianu era dublat de un dinamovist. O faza in care daca nu era gol trebuia sa dea 11 m pentru noi
daaaa. asta am vazut si eu la reluarea din spatele portii.
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9784
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 15 Noi 2010, 17:42

T@V scrie:L-am auzit pe porcusoru ala de Pahontu la radio. Fiert si asta, cum era si Borcica aseara. Deci toate javrele din Romania cred din toata fiinta lor ca ieri au fost furati de arbitri! :laughing: Deci egalul nostru, face cat o victorie! ucv
puneti poza de mai sus pe prima pagina. poate intra si dobitoci, si tre sa vada clar.
Am zis!!

romaniadrian
membru
membru
Mesaje: 261
Membru din: 10 Aug 2010, 22:34

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de romaniadrian » 15 Noi 2010, 19:52

Unde gasesc si eu emisiunea "Fotbal Club" de azi de la DigiSport inregistrata?

Avatar utilizator
lilimm
membru
membru
Mesaje: 191
Membru din: 12 Sep 2010, 17:27

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de lilimm » 15 Noi 2010, 19:57

romaniadrian scrie:Unde gasesc si eu emisiunea "Fotbal Club" de azi de la DigiSport inregistrata?
Este in reluare asta seara la 00:45 sau maine dimineata la 10:15. Inregistrata, nu stiu daca o gasesti. Poate o inregistrezi tu.

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 15 Noi 2010, 20:08

T@V scrie:L-am auzit pe porcusoru ala de Pahontu la radio. Fiert si asta, cum era si Borcica aseara. Deci toate javrele din Romania cred din toata fiinta lor ca ieri au fost furati de arbitri! :laughing: Deci egalul nostru, face cat o victorie! ucv
ei cred, ei nu s-au uitat la faze, nu vorbesc intre ei, asta e tactica lor, fac la misto sa zica lumea ca ei sunt furati sa le dea in continuare arbitrii ca asa sunt ei niste milogi, priviti reactiile lui andone din ambele meciuri ce sa le mai ceri la jucatori daca antrenorul lor milogeste asa, normal ca simuleaza, plus ca m-am gandit si la meciul de aseara prea putine galbene sau chiar deloc se dau pentru simularile astea, ultimul de care imi amintesc a fost tocmai la noi la woobay si nici macar nu a avut dreptate....

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 15 Noi 2010, 20:16

felicitari baietilor care au mai avut resurse sa vina la meci

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 15 Noi 2010, 21:42

1. la faza barei alora, cind au cerut hent, trebuia sa se fluiere off side; un atacant dinamovist era chiar in spatele portarului si mai era un singur fundas craiovean intre el si poarta.
2. la ologu a fost 11m, moti l-a tinut de mana destul de clar. Dar ologu n-a plonjat ca alexe, a incercat sa suteze
3. la acel 11m dat cadou dinamovistilor, dananae nu-l atinge, nici nu ajunsese la alexe, pierduse startul. se vede clar ca balaj a fost rau intentionat si astepta sa dea penalti la prima cadere a unui dinamovist in careul craiovei.
4. in 2 faze, torje a simulat grosolan si trebuia sa ia rosu. ce-i drept, balaj putea fi si mai josnic si sa se prefaca ca a cazut in plasa.
dinamovistii au parut antrenati sa cerseasca penaltiuri si eliminari. Nu intaimplator au primit cele mai multe penaltiuri.
5. la faza lui barboiau, era pe linie cu un dinamovist in momentul pasei, nu se fluiera off side decit daca esti rau intentionat.
dinamo este umilita in Europa pentru ca acolo se joaca alt fotbal pentru care dinamovistii nu sint antrenati. torje si alexe ar fi fost avertizati pentru simulari
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 17 Noi 2010, 10:37

Vreau sa zic ca la meciurile astea de pe dinamo am avut si sef de galerie :-)
chiar daca e el mai mic si mai are si alte deficiente, bravo gogoasa! apld
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

LiviuB

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 17 Noi 2010, 11:14

dupa ce parcurgi halul asta de presa observi ca - de fapt catelusii au fost furati la ei acasa.... cata nesimtire

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 17 Noi 2010, 23:56

Pe rezumatul de pe editie.ro, la 17:10 cred ca il putem observa pe blue_titan...e singura persoana cu vesta de presa care sare sa se bucure la golul egalizator :lol:. Iar la ratarea lui Dina isi pune mainile in cap :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 18 Noi 2010, 00:06

DarkComy scrie:Pe rezumatul de pe editie.ro, la 17:10 cred ca il putem observa pe blue_titan...e singura persoana cu vesta de presa care sare sa se bucure la golul egalizator :lol:. Iar la ratarea lui Dina isi pune mainile in cap :)(
:laughing: :laughing: am vrut sa-l intreb si eu dar am uitat
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa15] Dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 18 Noi 2010, 00:37

LUTU scrie:Vreau sa zic ca la meciurile astea de pe dinamo am avut si sef de galerie :-)
chiar daca e el mai mic si mai are si alte deficiente, bravo gogoasa! apld
ce deficiente are?
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Închis