[Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem in meciul cu Gloria Bistrita?

Poll ended at 20 Noi 2010, 22:15

3
52
87%
1
5
8%
0
3
5%
 
Total votes: 60

gabimilo1
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 8
Membru din: 27 Aug 2010, 09:12

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de gabimilo1 » 20 Noi 2010, 20:57

Iliev, unde eeeesti ?!? Fara el sintem varza in aparare.

Avatar utilizator
Cipri
membru
membru
Mesaje: 130
Membru din: 11 Noi 2010, 14:45

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Cipri » 20 Noi 2010, 20:57

Napoli86 scrie:Mai avem mult pana departe. Culmea e ca intr-unul dintre cele mai proaste meciuri ale noastre, jucatorul care in mod normal era cel mai slab - Ciuca - a fost cel mai bun de la noi !! :laughing: :laughing:
Iti dai seama la ce nivel am ajuns . :)-
Stanca , Dina si Piturca trebuie sa dispara cat mai repede din prima echipa .

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de DarkComy » 20 Noi 2010, 20:58

ozzy scrie:
Cred ca Piturca era in ofside si mingea s-a cam dus in poarta pe directia lui, se putea interpreta ca a deranjat portarul.
E ofside doar daca jucatorul se afla pe directia portarului...in cazul golului nostru nu se pune problema ca Piti sa-l deranjeze pe Albut...fiind in lateralul lui
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

ozzy

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de ozzy » 20 Noi 2010, 21:00

DarkComy scrie:
ozzy scrie:
Cred ca Piturca era in ofside si mingea s-a cam dus in poarta pe directia lui, se putea interpreta ca a deranjat portarul.
E ofside doar daca jucatorul se afla pe directia portarului...in cazul golului nostru nu se pune problema ca Piti sa-l deranjeze pe Albut...fiind in lateralul lui
Eu stiu ca pe directia sutului, nu neaparat a portarului. In fine, nu conteaza.

Avatar utilizator
Napoli86
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mar 2009, 12:38

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Napoli86 » 20 Noi 2010, 21:03

Sergyu_costea scrie:
Napoli86 scrie:Mai avem mult pana departe. Culmea e ca intr-unul dintre cele mai proaste meciuri ale noastre, jucatorul care in mod normal era cel mai slab - Ciuca - a fost cel mai bun de la noi !! :laughing: :laughing:
A fost pe p*a masii . L-a scos pe Moraes de doua ori din offside si ala a dat 2 goluri .
Da, corect. Eu ma refeream doar la momentele cand era implicat in joc direct (cand era cu mingea la picior, etc).
Nicaieri ca la noi !

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de anakin » 20 Noi 2010, 21:12

Si uite asa ne-am cam luat gandul de la Europa pentru o perioada lunga.. Bine ca n-am prins meciul, ca mai mult ma enervam.. Trebuie facute schimbari masive la nivelul lotului iarna asta.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

iuli

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de iuli » 20 Noi 2010, 21:16

Cu Silvica in poarta nu pierdeam azi.
Piturca a facut primele greseli azi:Ologu nu a jucat nimic in repriza a doua,Dilevski la fel.Dina trebuia scos,nu M Costea.
Augustus a arbitrat bine ,tusierul de la tribuna 1 a fost penibil:ridicase off-side la Alex Piturca.Noroc ca a ratat ala,ca-l omora lumea.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de jianu_max » 20 Noi 2010, 21:32

Sergyu_costea scrie:M-am convins de Spase , trebuie dat chiar si gratis , mananca banii degeaba. Dorel sa revina dreaq la mijloc. Piturca ala sa-l bag in ***** masii ca degeaba da 2 goluri cu dinamo daca in rest 33 de etape ne mananca nervii. Nu stiu de ce nu a mutat la mijloc in centru. Era clar ca Ologu si Spase nu fac fata.
cum sa mute, spune cum ai fi facut tu.....
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de DarkComy » 20 Noi 2010, 21:35

Stanca - n-a aparat nici un sut periculos...slab
Ciuca - destul de slab in aparare...greoi
Gaman - slab si foarte leeeeent
Dorel - slab rau in aparare
Barboianu - cel mai slab meci al lui campionatul asta
Dilevski - e ca si plecat
Ologu - foarte bun in prima repriza, slab in a doua...a incercat multe dar nu a avut cu cine
Wobay - de cateva meciuri e foarte slab...pare obosit, nemotivat
M Costea - a incercat cate ceva, dar a fost slab...inca nu a depasit perioada slaba prin care trece
Piturca - Slab si egoist
Dina - Trebuie sa-i creasca niste c oaie...n-are tupeu sa suteze, doar deviaza chiar si cand are sansa de finalizare (tot sunt de parere ca nu e bun de atacant ci de mijlocas)
Gangioveanu - n-a avut cu cine sa joace
Fl. Costea - n-am ce sa ii reprosez...ma bucur ca nu a alunecat, ca poate se accidenta iar
Stoianof - el vrea, dar nu poate
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Pacala » 20 Noi 2010, 21:36

1. formula fantezista, aparare cu 2 fundasi: Gaman si Ciuca, fara fundas dreapta si barboianu prins mereu f avansat. La primul gol Gaman nu tinea pe nimeni, nu dubla, plasat prost iar Ciuca f. lent, a trecut ala pe linga el lejer.N-au priceput nimic si au lasat liber singurul om care conta, moraes s-a dus si a marcat, stanca cu reactie intirziata.(a aparat un sut tot meciul, nu iese la centrari)
2. la mijloc s-au calcat pe picioare un barboianu confuz, un dilevski catastrofa, un D.Stoica blazat(n-a jucat fundas, dar nici coordonator) si un ologu care a jucat vreo 60 de minute binisor si atit.
3. in atac, lume multa degeaba, incapabili sa marcheze chiar si din 2m :piturca, fratii Costea, Dina. doar Wobay in spatele lor si inlocuitorul lui, Gingioveanu au mai jucat ceva. stoianof prea tarziu intrat in ceata.
4.lume destula, atmosfera frumoasa, pacat de suporteri, meritam o echipa de CL si primim3 infrangeri acasa. Arbitraj ezitant dar impartial. Am mai vazut meciul asta cu vasluiul si otelul. pacat ucv
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de DarkComy » 20 Noi 2010, 21:41

Pacala scrie: 4.lume destula, atmosfera frumoasa, pacat de suporteri, meritam o echipa de CL si primim3 infrangeri acasa
Hai sa nu mai laudam spectatorii. Pe degeaba sunt 15-17.000 daca nu incurajeaza echipa. In prima repriza abia daca s-au auzit incurajari, iar in a doua repriza au stiut numai sa fluiere si sa huiduie.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Cipri
membru
membru
Mesaje: 130
Membru din: 11 Noi 2010, 14:45

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Cipri » 20 Noi 2010, 21:45

Bistrita avea doar un punct in deplasare din 7 meciuri si 4 infrangeri din ultimele 5 partide . :mad:

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de blue_titan » 20 Noi 2010, 21:47

orice echipa vine pe oblemenco si stie o faza de contraatac ne bate. vasluiul ne-a batut din doua ocazii, otelul din una, iar bistrita a invatat lectia. chiar nu vede piti ca l-a acest aspect suntem deficitari.in ritmul acesta putem juca samba in careul adversarilor si nu vom castiga nici un meci...

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Pacala » 20 Noi 2010, 21:49

DarkComy scrie:
Pacala scrie: 4.lume destula, atmosfera frumoasa, pacat de suporteri, meritam o echipa de CL si primim3 infrangeri acasa
Hai sa nu mai laudam spectatorii. Pe degeaba sunt 15-17.000 daca nu incurajeaza echipa. In prima repriza abia daca s-au auzit incurajari, iar in a doua repriza au stiut numai sa fluiere si sa huiduie.
data viitoare o sa facem valuri cind marcheaza aia
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 16]Universitatea Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Pacala » 20 Noi 2010, 21:52

blue_titan scrie:orice echipa vine pe oblemenco si stie o faza de contraatac ne bate. vasluiul ne-a batut din doua ocazii, otelul din una, iar bistrita a invatat lectia. chiar nu vede piti ca l-a acest aspect suntem deficitari.in ritmul acesta putem juca samba in careul adversarilor si nu vom castiga nici un meci...
ti se intimpla o data, zici ca e intimplare..a doua oara zici coinicidenta...acum e regula: sintem fazani acasa , ratam din toate pozitiile, o frecam la mijloc si ne aparam f. avansat cu fundasi lenti ..aia scapa pe contraatac in 2 faze si ne bat. capitala absenta lui Iliev.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Închis