[Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Medias?

Poll ended at 28 Noi 2010, 22:31

3
23
40%
1
18
31%
0
17
29%
 
Total votes: 58

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 30 Noi 2010, 03:30

blixa scrie:abia astept mesajul lui ady-azzuro.
cre'ca fu cam frig la medias. nu stiu ce o sa jucam la cluj,ca se inrautateste vremea.
de ce? Piti ne pierdu meciu?
Perspico scrie:Nu va suparati, daca va plangeti toti de jucatori ca sunt fraieri, ca nu stiu, s.a.m.d: DE CE L-AM SCHIMBAT PE TICLEANU?
Fiindca Ticleanu n-avea autoritate in fata lu miti, si nu putea sa reformeze totul la club ca Piturca. Acum avem un proiect pe termen lung, avem rabdare, rezultatele or sa apara.

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 30 Noi 2010, 04:41

ady_azzuro scrie:de ce? Piti ne pierdu meciu?
Pai cam el il pierdu....si p'asta si pe'le de'acasa...si sa-ti spui de ce...un ANTRENOR face tactctica in functie si de lotul pe care'l are...daca n'ai jucatori sa joci 4-1-4-1, joci in [****] 4-4-2, 4-3-3 sau in orice alta varianta pe care o consideri mai buna .... ceea ce face Piti de 5-6 etape incoace e sinucidere curata....o tine una si buna....de-aici si rezultatele....cand o aduce jucatori de 4-1-4-1 la iarna o sa fie o cu totul alta mancare de peste....pana atunci ne creiereste pe toti cu sistemul lui de la care nu se abate vazand totusi ca N'ARE CU CINE!!!! Si uite'asa ne'o trag toti descultii!!!!!! Il credeam mai inteligent :)-
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 30 Noi 2010, 07:20

Bai toate ca toate, dar sa vedeti ce s-a dat Manex la Gangioveanu pe pagina lui de facebook :laughing:
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

DoRyN

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 30 Noi 2010, 08:46

@dantes, nu am fost acasa, am fost la teatru.

Voi chiar va asteptati la ceva bun de la meciul asta ? Mediasul ne-a batut la Craiova, exact anul asta.

conStiinta

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 30 Noi 2010, 09:14

astept cu mare interes perioada de transferuri ... 5 ani sunt multi ptr a le mai da credit jucatorilor, nu ai cum sa mai ai incredere in ei
Piturca, daca vrea intr-adevar sa reformeze clubul asta, atunci sa inceapa de la cel mai important lucru: echipa! o:

d`ampezzo

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 30 Noi 2010, 09:38

Tare imi este frica de lipsa de bani, si inseamna ca asteptam transferuri degeaba
Mai interesati ar trebui sa fim de ofertele pentru jucatori actuali, in prim rand iti trebuiesc bani
Probabil ca in iarna o sa ni se spuna ca la vara or sa facem transferuri si in retur mergem tot asa; si la vara ...

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 30 Noi 2010, 09:40

@stiinta4ever: Man, aseara ai jucat 4-2(Spase+Ologu)-3(Uby, Dina, Costea)-1.

4-2-3-1
Da io tot vreau sa-mi explice cineva de ce nu schimbam macar niste piese dintr-un angrenaj care a pierdut pe teren propriu cu Bistrita. Macar acum, sa fi vazut si noi niste schimbari.
Stanca- Lung
aduci orice copii pe linia de fund, urcarea lui Dorele la mijloc!! indiferent de configuratia liniei de fund.
Uby- Gangio
Costea - Firti
Roman e accidentat? De ce [****] il arunci tot timpul in lupta pe marele jucator Stoianof?
Cine a fost desteptul de l-a trimis pe Barbu la Gazu din Craiova, sa-l duca macar acum capul sa aduca acel copil inapoi. Era de 5 ori mai ieftin si mai bun decat Lopez asta... Ala macar mai ai sperante sa creasca in joc. Panarame precum Stoianof si altii, nu pot decat in jos sa evolueze...
Preferam sa pierd jocurile astea cu Bistrita si cu Gazu cu jucatori in teren precum Buleica, Roman, Firtulescu, Gangio, copilul ala Misu ????ala care era pe foaie, decat cu rapandulele astea cu aere de vedete...

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de caesar » 30 Noi 2010, 10:15

Cel mai slab meci facut cu Piti pe banca..de departe.

Jucatorii parca au fost vlaguiti..au jucat tot timpul cu frana de mana trasa. Nu am avut determinare in joc, nu ne-a iesit nici o combinatie, aproape toate centrarile aiurea.

Calitatea jocului prestat de noi a f ff slaba in comparatie cu ce am jucat pana acum.
Si acum evolutia catorva "jucatori" de la noi:

- M Costea - nu inteleg de ce nu alearga, nu pune osu nu e motivat. FFF slab a jucat. Toate suturile in blocaj, nu-i mai iese nici un dribling/actiune; nu mai zic de cum se apara, el nu castiga nici un duel niciodata...am impresia ca locul lui nu e in teren ci pe banca.
- Spase forma slaba...joc cu multe greseli si nesigur. Cartonase cu duiumul.
- Dorel - parca era vorba ca joci fotbal, bagi alunecari, nu? Dorele, trage de tine ca altfel o sa ti-o tragem noi.
- Dina - nea Piti, schimba-l nene la iarna ca nu stie cu basica.
- Gangioveanu, e un fel de A Ionescu 2. Fotbalul inseamna mai mult decat crede el, iti ofera multe dar te si pedepseste.

Stanca/Lung - Iliev, Gaman, Wobay, Gargorov, Fl Costea - cam asta ar fi scheletul pt retur. Sa vedem ce ne aduce mos Craciun

sorin107

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 30 Noi 2010, 10:19

terminati ba cu prostiile astia care-l injurati pe gangioveanu. a intrat bine in joc iar, la fel ca in ultimele 3 meciuri, a prins curaj, a vrut sa execute si a ratat. nu e nici primul nici ultimul care-o face. s-a intamplat, a ratat. ce atata [cenzurat]. ca a dat ca un golan, ca mama drq. nu e asa, a pregatit executia bine, s-a dus hotarat, dar a ghicit ala coltul si basta.

piti e antrenor, dar e fixat in unele puncte si nu e bine deloc. are el jucatorii favoriti si sistemul favorit si insista, indiferent de circumstante. nu zic, e bine sa fii consecvent, dar trebuie sa te adaptezi. adica, daca tu vezi ca e mana moarta dorel acolo in spate, urca-l tati mai sus. apoi, daca tu vezi ca fi-tu si cu dina nu misca in front, baga-l ba pe stoianof, daca pe ala il ai pe banca. da, stiu ca e praf [*****] fina, dar oricum, e o schimbare, se vede ca vrei sa faci ceva, ca vrei sa misti. l-ai tinut pe gardu' de piturca jr. tot meciul acolo si a atins-o de 3 ori, din care de 2 ori a dat-o la ei.

una peste alta, victorie meritata a gazului. e primul meci din era piturca in care ekipa adversa joaca mai bine ca noi.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 30 Noi 2010, 10:48

Dorel a sărit la Gîngioveanu

Jucătorii lui Piţurcă s-au îngrămădit în jurul punctului cu var pe finalul meciului, la penalty-ul obţinut de Wobay. Deşi, în mod normal, ar fi trebuit ca lovitura de pedeapsă să fie executată de Dorel Stoica, iar Florin Costea a vrut să bată el, dinspre banca tehnică a fost desemnat Gîngioveanu! Ratarea acestuia l-a exasperat pe Stoica, acesta înjurîndu-l şi urlînd la tînărul mijlocaş: "Ţi-ai bătut joc de noi, băga-mi-aş p...!".


Doamne ce tupeu pe joagar!! Fmm, dar in loc sa alerge dupa Litu, el statea pe loc cu mana ridicata :o:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

sorin107

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 30 Noi 2010, 10:53

DarkComy scrie:Dorel a sărit la Gîngioveanu

Jucătorii lui Piţurcă s-au îngrămădit în jurul punctului cu var pe finalul meciului, la penalty-ul obţinut de Wobay. Deşi, în mod normal, ar fi trebuit ca lovitura de pedeapsă să fie executată de Dorel Stoica, iar Florin Costea a vrut să bată el, dinspre banca tehnică a fost desemnat Gîngioveanu! Ratarea acestuia l-a exasperat pe Stoica, acesta înjurîndu-l şi urlînd la tînărul mijlocaş: "Ţi-ai bătut joc de noi, băga-mi-aş p...!".


Doamne ce tupeu pe joagar!! Fmm, dar in loc sa alerge dupa Litu, el statea pe loc cu mana ridicata :o:

si golul lor s-a nascut tot din greseala lui. a urcat la mijloc si a dat o pasa din aia de-a lui la adversar. ne-au prins aia, au balbait-o si ne-au dat gol. el ii facea cu mana tusierului, fotbalist profesionist lol.

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 30 Noi 2010, 10:54

DarkComy scrie:Dorel a sărit la Gîngioveanu

Jucătorii lui Piţurcă s-au îngrămădit în jurul punctului cu var pe finalul meciului, la penalty-ul obţinut de Wobay. Deşi, în mod normal, ar fi trebuit ca lovitura de pedeapsă să fie executată de Dorel Stoica, iar Florin Costea a vrut să bată el, dinspre banca tehnică a fost desemnat Gîngioveanu! Ratarea acestuia l-a exasperat pe Stoica, acesta înjurîndu-l şi urlînd la tînărul mijlocaş: "Ţi-ai bătut joc de noi, băga-mi-aş p...!".


Doamne ce tupeu pe joagar!! Fmm, dar in loc sa alerge dupa Litu, el statea pe loc cu mana ridicata :o:
Sper ca joagarul sa fie primul dat afara din iarna. M-am saturat de el, sa se intoarca la stiaua. :o:
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 30 Noi 2010, 10:57

stiinta4ever scrie:
ady_azzuro scrie:de ce? Piti ne pierdu meciu?
Pai cam el il pierdu....si p'asta si pe'le de'acasa...si sa-ti spui de ce...un ANTRENOR face tactctica in functie si de lotul pe care'l are...daca n'ai jucatori sa joci 4-1-4-1, joci in [****] 4-4-2, 4-3-3 sau in orice alta varianta pe care o consideri mai buna .... ceea ce face Piti de 5-6 etape incoace e sinucidere curata....o tine una si buna....de-aici si rezultatele....cand o aduce jucatori de 4-1-4-1 la iarna o sa fie o cu totul alta mancare de peste....pana atunci ne creiereste pe toti cu sistemul lui de la care nu se abate vazand totusi ca N'ARE CU CINE!!!! Si uite'asa ne'o trag toti descultii!!!!!! Il credeam mai inteligent :)-
Piti isi impune stilul lui de joc, incearca sa-i invete pe astia cum se joaca fotbal. Ar fi culmea sa joace Piti in functie de valoarea petardelor de la noi din echipa. Daca ar juca asa n-am avansa niciodata. Implementandu-si filozofia, Piti poate perfectiona sistemu. Normal ca la inceput avem parte si de infrangeri, dar cu timpul vor veni si rezultatele, daca mai adaugam aici si cateva transferuri in iarna, returul va arata altfel. Ideea tactica la baza ei e buna, ca n-avem cu cine e alta treaba...daca vrem sa jucam o tactica in functie de valoarea lotului, atunci ramaneam cu Jerry Gane, Ticleanu, Mogoseanu, sau alti antrenori de valoare indoielnica...

iuli

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 30 Noi 2010, 11:12

ady_azzuro scrie:
stiinta4ever scrie:
ady_azzuro scrie:de ce? Piti ne pierdu meciu?
Pai cam el il pierdu....si p'asta si pe'le de'acasa...si sa-ti spui de ce...un ANTRENOR face tactctica in functie si de lotul pe care'l are...daca n'ai jucatori sa joci 4-1-4-1, joci in [****] 4-4-2, 4-3-3 sau in orice alta varianta pe care o consideri mai buna .... ceea ce face Piti de 5-6 etape incoace e sinucidere curata....o tine una si buna....de-aici si rezultatele....cand o aduce jucatori de 4-1-4-1 la iarna o sa fie o cu totul alta mancare de peste....pana atunci ne creiereste pe toti cu sistemul lui de la care nu se abate vazand totusi ca N'ARE CU CINE!!!! Si uite'asa ne'o trag toti descultii!!!!!! Il credeam mai inteligent :)-
Piti isi impune stilul lui de joc, incearca sa-i invete pe astia cum se joaca fotbal. Ar fi culmea sa joace Piti in functie de valoarea petardelor de la noi din echipa. Daca ar juca asa n-am avansa niciodata. Implementandu-si filozofia, Piti poate perfectiona sistemu. Normal ca la inceput avem parte si de infrangeri, dar cu timpul vor veni si rezultatele, daca mai adaugam aici si cateva transferuri in iarna, returul va arata altfel. Ideea tactica la baza ei e buna, ca n-avem cu cine e alta treaba...daca vrem sa jucam o tactica in functie de valoarea lotului, atunci ramaneam cu Jerry Gane, Ticleanu, Mogoseanu, sau alti antrenori de valoare indoielnica...
ady vor mai trece zeci de ani pana romanii vor intelege ca antrenorul care face tactica in functie de lot urmareste un rezultat imediat,neinteresindu-l viitorul.Piturca vrea sa schimbe totul la clubul asta,mi-e teama ca nu are cu cine.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 30 Noi 2010, 11:20

Nu stiu ce va fi in iarna , tare imi este ca Miti este rupt in [cenzurat] si va fi tare greu sa facem transferuri...Ce sper este ca nicodata la Stiinta un cuplu de fundasi centrali de graoza cum au fost cei de aseara...E clar dorel trebuie urcat la mijloc, inima mea se simte mai in siguranta cu el acolo, iar de Lopes nu cred ca mai trebuie spus ceva...daca si asta e fotbalist...In atac deocamdata nu avem cu cine asa ca ce imi este Piti jr, ce imi este Stoianof tot una, macar Piti a mai dat goluri in cariera lui...De Gangio ce sa zic in afara faptului ca se crede un fel de Messi autohton si are talent dar nu il fructifica si tare imi este ca o sa moara o vesnica speranta...la penalty se mai intampla asta e, mai ratea za si altii...In rest sa speram ca din cei 4 sa revina macar 3, adica sa isi revina fie Prepe fie gargorov, altfel e destul de naspa si la Cluj...De Craciun eu stiu deja ce imi doresc ca Piti sa reuseasca macar 3-4 transferuri din ce si-a propus...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Închis