[Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Medias?

Poll ended at 28 Noi 2010, 22:31

3
23
40%
1
18
31%
0
17
29%
 
Total votes: 58

Avatar utilizator
RaduB
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 01 Mar 2009, 01:17

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de RaduB » 29 Noi 2010, 22:11

romaniadrian scrie:
RaduB scrie:Si Piturca are partea lui de vina da-l in masa... Asa varza cum e Mihai si Florin cand au jucat impreuna a fost altceva decat cu Dina si Piturca Jr... Se incapataneaza sa scoata mereu pe Mihai cand baga pe Florin si tine pe saracia de fiusu in teren.. Asa varza cum sunt Mihai si Florin impreuna sunt mai rentabili decat saraciile de Junioru si Dina.. e chior de nu vede ca fiusu e varza.. sa-si faca echipa de familie sa-l bage acolo ca nici la echipa a 3-a a lu Craiova nu are loc fiusu !

Ma omule M Costea e pieton, nici jucator de fotbal nu poţi sa+l numesti. Sare mingea din el ca din gard. In repriza a doua cum atingea mingea cum o pierdea. Sa zicem ca intra Florin pe stinga si il bagai atacant, dar nici cu capul nu stie sa dea. In plus Florn sta prost cu pregatirea si nu se apara. Ce faceai cu 2 bibelori in fata pe stinga ?
Nu zisai eu ca Mihai Costea e jucator.. dar comparat cu ce avem e raul cel mai mic.. Poate ca fiind cu fracso pe teren ii da un psihic mai bun si automat asta ii influenteaza jocul.. a jucat prost in majoritatea meciurilor Mihai dar impreuna cu fracso a avut si meciuri de neuitat care le stie toata lumea !
Comparat cu Piturca Jr si cu Dina, Mihai e geniu se vede de la o posta !

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 29 Noi 2010, 22:12

wb_lion scrie: @blixa : nu era o placere sa alergi pe vremea asta ? pe principiul asta trebuie sa le dam umbrelute cand ploua si gecute cand bate vantu .. esti fotbalist , alergi . daca nu , esti PA!
ma, sa ne-ntelegem: vorbim de campionatul nostru.
S-a rupt Brazda.

d`ampezzo

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de d`ampezzo » 29 Noi 2010, 22:42

Gingioveanu are partea lui de vina...ca a ratat penalty-ul
Vinovatul principal pentru pierderea punctelor este Piturca care l-a desemnat pe Gingiovanu. Atat de prost psiholog e incat sa-l puna sa execute pe cel mai slab mental jucator al nostru, un pusti de 21 de ani, fudul, indolent, mucos care plange la orice reprosh si se vaita ca nu e bagat si nu e dorit la echipa. Cand a venit de la vaslui si cu bacalaureatul samd ... plangea pe la tv si a intrat tacsu sa se certe cu mititelu...
Puteai sa il pui pe Ciuca sa traga...stiai ca rupe plasa ori da peste...sau Florin

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 29 Noi 2010, 22:45

d`ampezzo scrie: Puteai sa il pui pe Ciuca sa traga...stiai ca rupe plasa ori da peste
[smile84] foarte istet

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Perspico » 29 Noi 2010, 23:01

OVI2806 scrie:
Perspico scrie:Nu va suparati, daca va plangeti toti de jucatori ca sunt fraieri, ca nu stiu, s.a.m.d: DE CE L-AM SCHIMBAT PE TICLEANU?
sa-ti facem tie necaz !!!
si l-am adus pe Piti sa mori tu de oftica !
Esti sigur, OVIS? Eu credeam ca l-ati schimbat ca nu e capabil?
Iuli, cu Mititelu tot VOI o sa ramaneti pe cap, nu eu.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 29 Noi 2010, 23:02

ba da cata logica si destaptaciune la unii.
poate l a pus sa bata pt ca la antrenamente da cel mai bine.
principalu vinovat e piturca ca a venit la craiova.

iuli

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 29 Noi 2010, 23:14

Perspico scrie:Iuli, cu Mititelu tot VOI o sa ramaneti pe cap, nu eu.
uitasem ca tu nu tii cu Craiova,scuze.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Alishor » 29 Noi 2010, 23:18

afara cu jigodia aia mica de gangioveanu. dupa ce ca se caca pe el mereu nici cand il baga nu face nimic, nesimtit, ne ingroapa
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Pacala » 29 Noi 2010, 23:19

Perspico scrie:cu Mititelu tot VOI o sa ramaneti pe cap, nu eu.
:lol: pai tu ai cap?

revenind la gingioveanu, probabil executase bine la antrenamente ca si..Gaman. Nici Piturca nu mai stie pe cine sa puna, astia sint blocati...Nici sa nu mai aud ca nu ne da vreun arbitru 11m ca degeaba ne da, astia oricum rateaza.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 29 Noi 2010, 23:22

Pacala scrie:Nici sa nu mai aud ca nu ne da vreun arbitru 11m ca degeaba ne da, astia oricum rateaza.
chiar degeaba ni l-a dat. nu a fost fault.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de Perspico » 29 Noi 2010, 23:25

iuli scrie:
Perspico scrie:Iuli, cu Mititelu tot VOI o sa ramaneti pe cap, nu eu.
uitasem ca tu nu tii cu Craiova,scuze.
Eu in schimb n-am uitat ca tu tineai cu Mititelu. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
alex_z
fanatic
fanatic
Mesaje: 1054
Membru din: 21 Mai 2006, 02:06

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de alex_z » 30 Noi 2010, 00:11

oare le-o pune piti caseta cu barca - real?
sa vada si ei ce e fotbalu

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de rhadookoo » 30 Noi 2010, 00:46

Da-i ba dreacu' pe aia de pitici extraterestrii. :)(
Ai nostrii sa invete mai sa faca o preluare si dupa aia sa se gandeasca la pinball-ul ala sub numele de tiki-taka.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 30 Noi 2010, 01:28

wb_lion scrie:blue_lions , te grabesti sa il critici pe gangioveanu . e drept ca a ratat un penalty , dar de cnd a intrat pana la acea faza am vazut un joc mult mai lucid pe partea dreapta a atacului nostru . la fel de bine , putea sa o dea si :-x dina :-x cu capu' la centrarea aia perfecta a lui gangioveanu . tot la fel de bine poti sa il critici si pe fl. costea , care de cand intra nu facu absolut nicio faza , ba mai mult isi baga pl in lovitura aia libera sau "voleu" ala . cu "mimi" costea iti dau dreptate , perfecta dreptate ..
A incercat mai mult, dar asta doar pt ca era mai proaspat decat Iulica. in afara de centrarea aia, era ocupat sa vada daca urca sau nu Dananae, in loc sa intre el cu mingea la picior sa faca in [****] ceva.

Insa problema pe care o am cu gangioveanu este mai complexa: se anunta acum 2-3 ani ca fiind marea speranta la mijloc, era chiar un jucator de perspectiva ( nu ca Barbu, Jackie Nicolae, Gogosoiu sau alte inventii a lui Miti). In primul rand m-a enervat Gangioveanu senior, la faza cu BAC-ul cand tot aparea la TV de parca era vorba de Messi. Apoi, plecarea la Vaslui mi-a dovedit ca-l doare fix in **** de Craiova. Iti aduci aminte cat de mult isi dorea sa ramana la Vaslui? Sau declaratii din alea de sluga la adresa lui Porumboiu, cand el era IMPRUMUTAT la moldoveni. Dupa aia s-a intors, accidentat, semi-refacut, ma rog am inteles. A prins cateva meciuri cu Wotte parca, a jucat bine la U21 si de atunci au inceput fitele de vedeta. Iar s-a accidentat plus ca Piti s-a prins ca n-are caracter si l-a trecut pe banca dar i-a dat mereu sanse pe final in care n-a facut NIMIC, ba mai mult, de cele mai multe ori a fost cu mult sub Iulica. Astazi a fost doar un penalty, dar pentru Gangioveanu reprezenta o sansa unica sa se impuna in fata colegilor, sa castige increderea noastra si a lui Piti. Era genul de faza care n-am fi uitat-o la urmatoarele meciuri mai slabe. M-a enervat enorm si faptul ca a tras ca [cenzurat]', cu capul in pamant si exact la bratele portarului.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: [Etapa 17] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de PoeUCV » 30 Noi 2010, 01:50

sunteti irecuperabili unii dintre voi
mi-e scarba sa-mi mai expun motivele, dar pot sa va sugerez sa va mai temperati iesirile(ma refer si la victorii si la infrangeri). mi se pare penibil sa scuipi, apoi sa lingi, iar sa scuipi etc

Închis