[Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in Gruia?

Poll ended at 03 Dec 2010, 11:06

Batem
17
40%
Egal
14
33%
Luam bataie
12
28%
 
Total votes: 43

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9734
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 04 Dec 2010, 18:24

si eu ma astept la unele lamuriri din partea lui piti la conferinta.
Am zis!!

darkkart89
junior
junior
Mesaje: 98
Membru din: 14 Aug 2006, 14:38

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de darkkart89 » 04 Dec 2010, 20:25

Daca pleaca Piturca, o sa ne uitam din nou de la anul la ora 11...nu imi place sa ma bag in dispute dar faza cu plecatul este o aberatie! Sper sa batem steaua desi nu vad cu cine !! Fortza Stiinta ucv

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 04 Dec 2010, 20:53

manex scrie:si eu ma astept la unele lamuriri din partea lui piti la conferinta.
la care intrebari? la cele legate de meciul oilor in UCL? de ultimele transferuri ale stelei? sau la intrebarile cretine ale lui Sorica? 50% din intrebari vor fi despre steaua...ca doar au jucat cu liverpenis
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

sorin107

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 04 Dec 2010, 20:56

DarkComy scrie:
manex scrie:si eu ma astept la unele lamuriri din partea lui piti la conferinta.
la care intrebari? la cele legate de meciul oilor in UCL? de ultimele transferuri ale stelei? sau la intrebarile cretine ale lui Sorica? 50% din intrebari vor fi despre steaua...ca doar au jucat cu liverpenis

o sa mai fie intrebarea asta: "domnul mititelu a declarat ca n-o sa se faca transferuri in iarna. cum comentati?"

si de-aici scandal, rahaturi, etc.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 04 Dec 2010, 20:59

pai voi nu vazurati cum se certara Iancu si Contra prin intermediul ziaristilor? Ei nu au discutat fata in fata. Aia transmiteau fiecaruia: "Cosmine, Iancu a zis asa!", "Da, atunci uite de-aici!", "Iancule, Cosmin a zis asta", "Da, atunci sa ia de-aici!". circ.
S-a rupt Brazda.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9734
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 04 Dec 2010, 21:35

mai bine nu face acum conferinta. :)( o sa il intrebe sigur cum comenteaza ca miti a zis ca nu facem transferuri.....cum comenteaza ca miti a zis ca se astepta la mai mult..(aici va zice ca si el se astepta la mai mult).
PENTRU ZIARISTII LU PESTE: INTREBATI-L PE PITI SI DE CE A FACUT SCHIMBARILE ALEA!
Am zis!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 05 Dec 2010, 00:46

blue_titan scrie:m-am convins si cu antrenorul piturca... am impresia ca isi face interesele la craiova: promovarea fiului ratangiu, care nu stie sa faca o preluare, il tine in poarta pe stanca, probabil isi ia comisionul...
slab, dezamagitor...
uite vere, de asta meritam noi antrenori gen mogoseanu sau cioroianu. atunci macar eram impacati cu soarta, acum daca nici cu Piturca nu mai e bine...atunci cu cine?
Perspico scrie:Pai prima data trebuie sa digerati asta: Piturca nu e nici pe departe antrenorul la care visati voi.
facu vreo pregatire de vara sau iarna sa aiba timp sa aiba rezultatele pe care le vrem? vedem din retur cum sta treaba, dupa ce face pregatire, transferuri. oricum, o sa fie greu sa prindem europa league si din retur. tocmai de la anul daca nu ne vom califica in europa league, aducerea lui Piturca poate fi un esec.
T@V scrie: Da de ce bre sa bagi la inchidere? Ce sa mai inchizi? Nu inchisesei destul si mai mult decat bine pina atunci jocul? Franele nu miscau, decat din cand in cand... Aveai 1-0 nesperat, si tu te apuci sa bagi la inchidere, sa baricadezi, sa te retragi. Baga tata un atacant daca ai cohones, baga un fotbalist, unul care aproape sa incline terenul numa prin prezenta lui... Chiar si in forma asta slaba, daca-l bagai pe Cioara, ii luau franele frica si nu mai veneau asa peste tine. Asa ce-ai facut? Ai bagat un copil care ti-a facut un fault unde nu se face. Asta dupa ce deja te egalasera... Ca n-ai avut tu pic de inspiratie sa faci imediat o schimbare, sa le tai ritmul, sa nu-i lasi sa vina peste tine... I-ai lasat pe aia sa-ti faca iures, sa tina numa ei mingea, si sa-ti iasa faza golului egalizator...

Bai nene. Dai gol de 1-0 in deplasare. Echipa statea bine in teren, pina atunci fusesera doar 2-3 faze la poarta ta, si alea pe o adormire a fundasilor. Acum, ca aveau un 1-0 de aparat, poate nu ar fi mai venit momente d'alea de adormire. Pai si atunci? De ce nu bagi tata un atacant? De ce sa nu imporspatezi linia aia din fata, care oricum nu a alergat mai neam tot meciul, nu s-a zbatut, n-au facut pressing pe fundasii lor de mare clasa, nimic... Schimba tata ce nu merge, un Alex sau un Dina in cel mai rau caz, si baga unul pur sange, sa aiba aia de ce sa se teama adversarul. Nu schimba acolo unde eram inca tatici. Si fa chestia asta imediat dupa ce ai dat golul. Sa rupi jocul, sa rupi ritmul, sa bagi timpi morti... Sa nu dai sansa adversarului sa se trezeasca. Tu trebuia sa fii cu foaia de schimbare in timp ce ai tai se bucurau pentru golul inscris. Si nu sa-l bagi pe Ologu, ci un varf. Ce sa-ti mai zic, cand tu faci schimbare la faza fixa a alora, si nu oriunde, ci linga linia de 16 metri, Lopez al nostru nemaiavand timp nici sa ajunga in careu baaaah!! Abia ajunsese al nostru in careu, ca mingea era deja in poarta... ce sa se mai zbata si el, ce sa-si ia om... schimbarile sulii :bad:
Gata, eu m-am convins, haideti sa facem petitie sa-l schimbam pe Piti cu T@V. o:

Narcis Popescu

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Narcis Popescu » 05 Dec 2010, 10:39

deci..e incredibil cum unii din voi il criticati pe Piturca...sunt sigur ca daca pleaca Piti..nu numai ca retrogradam..da'vom luam iar 3-4 la 0 de la rivale..si nu stiu daca mai promovam...
Cat despre meciul cu steaua...sper sa se amane..la ce lot avem..nu facem mai mult de un egal..de cand s-a accidentat Iliev..apararea e petarda... :up:

Narcis Popescu

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Narcis Popescu » 05 Dec 2010, 10:41

si apropo..a zis cineva mai sus..ca Piti isi promoveaza fiul ratangiu...pai oameni buni...are alternative?il tine cumva piti jr.pe banca pe Benzema sau pe Cr.Ronaldo?...
iar faza asta cu comisioanele mi se pare copilareasca..sa credeti ca un om ca Piturca sta in cateva mii de euro..e absurd..mai lipseste sa ziceti ca "evreii conduc lumea" si ca e un complot la nivel mondial impotriva noastra..iar Piturca e infiltrat... :smoke:

danlaurentiu
membru
membru
Mesaje: 175
Membru din: 04 Dec 2010, 00:04

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de danlaurentiu » 05 Dec 2010, 11:43

am si eu o observatie de facut : tactica echipei e foarte asemanatoare cu a nationalei din vremea lui piti, afara jucam cu echipa mai jos pe la mijloc iar atacurile se initializeaza prea de sus si cu putini jucatori care participa , in felul asta stam cu mai multi pe picior de fuga spre aparare , ok, dar problema e ca daca la nationala cei care participau la tacuri, chiar si asa putini, 2-maxim 3 ,deci cei care participau se numeau un mutu , un marica , aici la noi nu avem asa ceva, iar alex si dina nu pot singuri sa scoata nici macar un fault..aici e greseala lui Piti ..sau poate neputinta lui fara jucatori f tehnici in fata, dar simplu eu as spune ca nu isi adapteaza tactica pt echipa noastra.Sa fiu corect in meciul cu urziceni a avut o tactica corecta , am atacat cu mai multi jucatori .
Bun , acum sa trecem la meciurile de acasa , aici, greseala e ca din contra jucam prea sus cu valerica la mijloc si cu lateralii in special barboianu foarte avansat, aici e problema , pe partea aceea nu are cine sa stranga cand e asta in fata si o luam mereu pe acolo , iar alta roblema la meciurile de acsa e tot lipsa varfurilor tehnice care sa se descurce in 16 metri si sa o gadile , ori ei sa o bage in plasa ori sa o scoata pt altii..as spune ca acsa iar nu e vina jucatorilor pt ca la o astfel de tactica trebuie sa ai o disciplina formata in ani la un nivel inalt , de ex prepe, sau uby sa vina sa ajute cand e contra a celorlalti..
Concluzie : trebuie adaptata tactica la echipa care o avem acum si sa nu mai gandesti ceva de genul : nu poti sa joc defensiv cand am 20 000 de oameni in tribune, pt ca un punct sau 3 luate acsa sunt de nepretuit
Multumesc pt rabdare :)

BALLI
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 26 Aug 2010, 15:55

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BALLI » 05 Dec 2010, 12:09

Eu cred ca cea mai mare problema a Craiovei este lipsa de inspiratie a atacantilor. Se rateaza foarte, foarte mult. Aici trebuie lucrat.

Narcis Popescu

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Narcis Popescu » 05 Dec 2010, 12:52

BALLI scrie:Eu cred ca cea mai mare problema a Craiovei este lipsa de inspiratie a atacantilor. Se rateaza foarte, foarte mult. Aici trebuie lucrat.
pai se zice..ca rolul antrenorului e de a duce echipa la marginea careului advers :up:

danlaurentiu
membru
membru
Mesaje: 175
Membru din: 04 Dec 2010, 00:04

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de danlaurentiu » 05 Dec 2010, 13:15

BALLI scrie:Eu cred ca cea mai mare problema a Craiovei este lipsa de inspiratie a atacantilor. Se rateaza foarte, foarte mult. Aici trebuie lucrat.
poate imi spui si mie ce ratari ff mari am avut cu cluj...sau cu medias ,bistrita ..penalties ratate da , corect :)

BALLI
junior
junior
Mesaje: 26
Membru din: 26 Aug 2010, 15:55

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de BALLI » 05 Dec 2010, 13:26

Cu Bistrita: M. Costea min. 4, Alex Piturca min. 21, M. Costea min. 26 (din 4 m), Alex Piturca (min. 40), Wobay min. 58, etc, etc ... putem sa ne uitam prin cronicile meciurilor sa contabilizam ratarile atacantilor... nu mai vorbesc de ratarile celorlalti. Si au mai ratat cu Vasluiul, cu Otelul, cu Dinamo... eu cred ca problema mare e in atac. Oricum se rateaza foarte mult.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Perspico » 05 Dec 2010, 13:57

Narcis Popescu scrie:si apropo..a zis cineva mai sus..ca Piti isi promoveaza fiul ratangiu...pai oameni buni...are alternative?il tine cumva piti jr.pe banca pe Benzema sau pe Cr.Ronaldo?...
Nu, ii tine pe fratii Costea. E de ajuns? Si ca sa te scutesc de un mesaj inutil: Mihai Costea nu ar juca pe stanga, daca nu ar trebui sa-l tina pe atacantul-piftie de fiu-sau si ar da randamentul pe care-l dadea inainte. Nu pot sa cred ca voi ii gasiti scuze ca-l tine pe tantalaul ala de fiu-sau. Oricum am anticipat ca asa se va intampla din august, din momentul venirii Satanei la Craiova. Si sa nu cumva sa faca Florin Costea greseala sa-i reproseze ceva lui Piturca ca de ce nu-l baga, ca nu mai vede primul unsprezece in veci (daca nu o fi si facut-o).
T@V are dreptate cu inchisul jocului. Oricum, pentru cei care au uitat, sa se uite la meciul cu Olanda de la Campionatul European, cum am fost penibilii penibililor, cand olandezii se dadeau la o parte sa le bagam gol si noi nu aveam cum. Asta e Piturca, nu va mai faceti iluzii.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Închis