[Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in Gruia?

Poll ended at 03 Dec 2010, 11:06

Batem
17
40%
Egal
14
33%
Luam bataie
12
28%
 
Total votes: 43

sorin107

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 04 Dec 2010, 15:20

manex scrie:narcis, multi dintre cei care am spus ca piti a pierdut meciul asta nu am spus si ca piti sa plece. ci doar ca a gresit in acest meci. eu nu vreau sa plece. ci sa renunte la unele fixuri:stanca, alex piturca si mai nou, ologu

exact, a tradus bine manex. e incapatanat maxim pe unele chestii si are numai de pierdut. repet, cand o tara intreaga il vede pe ala sau pe alalaltu' ca e prost, atunci tu cum sa nu-l vezi si sa persisti la nesfarsit in greseala?

DoRyN

Golul marcat de Dorel Stoica

Mesaj de DoRyN » 04 Dec 2010, 15:31

[youtube][/youtube]

DoRyN

Declaratia lui Găman de la finalul meciului

Mesaj de DoRyN » 04 Dec 2010, 15:32

[youtube][/youtube]

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 04 Dec 2010, 15:46

meciul a fost unul slab cu doua echipe foarte slabe iar atunci cand arbitrii gresesc pentru tine se face diferenta...Grselile lui Piti sun folosirea lui Alex, a lui Dorel in aparare si faptul ca nu ii mai da o sansa si lui Silvica. Daca la primele doua sa zicem ca poate iarna le va rezolva,sper :ruga sa fie bani de transferuri, prin aducerea unui atacant si a inca unui fundas central bun , la faza cu Stanca nu il inteleg...Nu am nimic cu Stanca doar ca pentru a fi corect asa cum pe Silvica dupa un meci slab l-a schimbat asa ar trebui facut si cu Stanca...Piti va trebui judecat abia in vara asa daca in conditii normale vom face transferuri in iarna si i se vor aduce maicar 3-4 jucatori doriti de el, altfel sa nu uitam ca cea mai mare performanta a acestor jucatrori a fost un loc 7 , iar de cand am promovat mai mult a luptat sa nu retrogradam , asa ca ...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 04 Dec 2010, 16:46

ma, daca as avea memorie, v-as spune ca am mai primit un gol cand la un corner Piti a facut schimbare. Nu stiu pe cine a scos si l-a bagat ep Gangio. SI am luat gol exact la cornerul ala. Ca acum, la introducerea lui Lopes.
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 04 Dec 2010, 16:57

Sergyu_costea scrie:Am dat-o cu lotul , dar cand ii bagi pe Ologu si Lopes iar tu ii ai pe Dananae , Firtulescu si fratii Costea pe banca , iti tai creaca de sub picioare
Care dintre cei enumerati de tine putea juca la inchidere?
Ati uitat cu toti ca cei 2,Prepe si Gargorov,au intrat accidentati?

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de alfyyy » 04 Dec 2010, 17:32

In urma cu putin timp intra mititelu la gsp si zise ca el nu are bani de transferuri , iar Piti in fiecare conferinta spunea ca in iarna ne intarim cu cel putin 6-7 jucatori. :mad:
Only God Can Judge Me !

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 04 Dec 2010, 17:34

iuli scrie:
Sergyu_costea scrie:Am dat-o cu lotul , dar cand ii bagi pe Ologu si Lopes iar tu ii ai pe Dananae , Firtulescu si fratii Costea pe banca , iti tai creaca de sub picioare
Care dintre cei enumerati de tine putea juca la inchidere?
Ati uitat cu toti ca cei 2,Prepe si Gargorov,au intrat accidentati?
Da de ce bre sa bagi la inchidere? Ce sa mai inchizi? Nu inchisesei destul si mai mult decat bine pina atunci jocul? Franele nu miscau, decat din cand in cand... Aveai 1-0 nesperat, si tu te apuci sa bagi la inchidere, sa baricadezi, sa te retragi. Baga tata un atacant daca ai cohones, baga un fotbalist, unul care aproape sa incline terenul numa prin prezenta lui... Chiar si in forma asta slaba, daca-l bagai pe Cioara, ii luau franele frica si nu mai veneau asa peste tine. Asa ce-ai facut? Ai bagat un copil care ti-a facut un fault unde nu se face. Asta dupa ce deja te egalasera... Ca n-ai avut tu pic de inspiratie sa faci imediat o schimbare, sa le tai ritmul, sa nu-i lasi sa vina peste tine... I-ai lasat pe aia sa-ti faca iures, sa tina numa ei mingea, si sa-ti iasa faza golului egalizator...

Bai nene. Dai gol de 1-0 in deplasare. Echipa statea bine in teren, pina atunci fusesera doar 2-3 faze la poarta ta, si alea pe o adormire a fundasilor. Acum, ca aveau un 1-0 de aparat, poate nu ar fi mai venit momente d'alea de adormire. Pai si atunci? De ce nu bagi tata un atacant? De ce sa nu imporspatezi linia aia din fata, care oricum nu a alergat mai neam tot meciul, nu s-a zbatut, n-au facut pressing pe fundasii lor de mare clasa, nimic... Schimba tata ce nu merge, un Alex sau un Dina in cel mai rau caz, si baga unul pur sange, sa aiba aia de ce sa se teama adversarul. Nu schimba acolo unde eram inca tatici. Si fa chestia asta imediat dupa ce ai dat golul. Sa rupi jocul, sa rupi ritmul, sa bagi timpi morti... Sa nu dai sansa adversarului sa se trezeasca. Tu trebuia sa fii cu foaia de schimbare in timp ce ai tai se bucurau pentru golul inscris. Si nu sa-l bagi pe Ologu, ci un varf. Ce sa-ti mai zic, cand tu faci schimbare la faza fixa a alora, si nu oriunde, ci linga linia de 16 metri, Lopez al nostru nemaiavand timp nici sa ajunga in careu baaaah!! Abia ajunsese al nostru in careu, ca mingea era deja in poarta... ce sa se mai zbata si el, ce sa-si ia om... schimbarile sulii :bad:

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 04 Dec 2010, 17:40

eu am mai zis ca lipsa lui Prepe s-a simtit in meciurile in care a lipsit. probabil a trebuit sa-l schimbe, dar daca nu era fortat, nu se impunea schimbarea. Prepe face faza defensiva foarte bine, desi il criticam la greu pentru ca nu mai e asa vizibil in meci. doar cand scoate goluri de pe linia portii ne mai amintim de el.
S-a rupt Brazda.

danlaurentiu
membru
membru
Mesaje: 175
Membru din: 04 Dec 2010, 00:04

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de danlaurentiu » 04 Dec 2010, 17:41

la inchidere poate juca barbu de exemplu , sau mai avansat dorel iar in spate ciuca si valerica , sa nu uitam ca ciuca se misca totusi bine pe postul asta la bistrita, de ce dreaq il fortezi pe dreapta ?..dar sincer am senzatia ca la inchidere au jucat toti cei de pe axul central si nici unul, dilevsky era si el pe-acolo, prepe aerian cine stie pe unde, oricum meciul s-a pierdut pe dreapta unde ciuca era permanent depasit de colio , de ce nu a jucat cu altcineva acolo si a ales o solutie de artificiala ? nu se stie...in a doua repriza a doua au iesit in evidenta capetele noastre de linie din fata si partea dreapta din aparare care era nexistenta...iar piti schimba pe stanga si in centru

danlaurentiu
membru
membru
Mesaje: 175
Membru din: 04 Dec 2010, 00:04

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de danlaurentiu » 04 Dec 2010, 17:50

deci pe drepta unde erau probleme nimic nu s-a intamplat , piturca sincer am impresia ca il sacrifica pe prepelita sa vina in sprijinul lui ciuca , am vazut ca la schimbare il certa ca unde a fost cand au egalat aia , deci e simplu, el cere ca prepe sa vina in spate pt ca uby nu face faza defensiva, de ce nu incearaca cu altcineva care vine si in spate in locul lui wobay ?..deci ce a facut el sa intareasca partea dreapta a noastra ?..l-a scos pe prepe si pe cine a bagat ?..colio sarja in voie pe dreapta noastra ca si inainte, tre sa fii orb sa nu vezi

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 04 Dec 2010, 17:50

Am citit tot topicul si cu parere de rau constat ca unii sunt la nivelul de gandire al lui Jiji. Ce mah, sa plece cel mai bun antrenor al Craiovei de 10 ani incoace? Ala care a venit in mijlocul turului si are un lot limitat numeric si valoric? Il vreti iar pe mititel antrenor si mascariciul neamului la tembelizor? Voi ati observat ca echipa noastra NU ARE ATACANTI? Pai cu un om de gol gen Moraes eram in zona podiumului!

Despre meci: un element nesubliniat e jocul foarte dur al nesimtitilor de la cfr. Arbitrii ne-au tocat marunt tot meciul, normal era sa elimine cativa grobieni de-aia care sareau cu picioarele in ai nostri sau simulau ca niste babe dupa orice duel aerian. Golul doi din ofsaid, poate si primul (discutabil, fie ca ei, sau greseala de arbitraj, dar oricum inseamna meci egal). La Ubi n-as pune mana in foc ca a fost 11 m, a cam exagerat si el. Schimbarile dubioase, dar nu stim starea jucatorilor. Eu unul ma bucur ca nu l-a bagat pe Florin, il rupeau ordinarii aia buni de K1, nu de fotbal.
STIINTA SUNTEM NOI !

danlaurentiu
membru
membru
Mesaje: 175
Membru din: 04 Dec 2010, 00:04

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de danlaurentiu » 04 Dec 2010, 18:05

au fost nepermis de duri , vreau sa spun insa ca piturca incepe sa arate ca un antrenor de duzina si nu o spun eu ci rezultatele , nu doresc sa plece , desi cel putin o varianta mai buna stiu ca exista , piturca e de-al nostru si pune suflet, dar sa inteleaga ca nu trebuie sa se incapataneze cu aceeasi oameni , etc, pt ca toti gresim si el sa inteleaga unde a gresit .Aici are probleme, imi amintesc ca si la nationala nu abdica de la ideile lui de echipa chiar daca se dovedeau de la o posta ca sunt fortate , fotbalisti avem , nu va mai plangeti, dar sa ne uitam si cuma jucat el toate meciurile pierdute de acasa ?..super ofensiv si eram prinsi la indigo pe contra , in loc sa adormim jocul sa incercam sa betonam apararea apoi sa o bagam si noi in ate o data , noi eram barca , atacam cu toata echipa fara sa invatam si aici e ciudatenia, deci fara sa invatam din greseli .bun.. dar in felul acesta o sa o furam acasa mereu

Narcis Popescu

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Narcis Popescu » 04 Dec 2010, 18:17

sorin107 scrie:
manex scrie:narcis, multi dintre cei care am spus ca piti a pierdut meciul asta nu am spus si ca piti sa plece. ci doar ca a gresit in acest meci. eu nu vreau sa plece. ci sa renunte la unele fixuri:stanca, alex piturca si mai nou, ologu

exact, a tradus bine manex. e incapatanat maxim pe unele chestii si are numai de pierdut. repet, cand o tara intreaga il vede pe ala sau pe alalaltu' ca e prost, atunci tu cum sa nu-l vezi si sa persisti la nesfarsit in greseala?

Pai ma gandesc ca a vrut sa dea o ultima sansa anumitor jucatori sa demonstreze ca au valoare de Universitatea..nici eu nu imi explic precis...dar cred ca d-aia e Piturca antrenor si nu eu.. :-D
In alta ordine de idei..ma sperie spectrul aparitiei unui curent contestatar la adresa lui Piturca..ar trebui intrebat civilizat si nevinovat de ce a facut acele schimbari la viitoarea conferinta de presa... :up:

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 18] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 04 Dec 2010, 18:20

ma, dar voi dati prea multa importanta unor pareri pe forum. aici chibitam. credeti ca cere cineva demisia lui Piturca?
S-a rupt Brazda.

Închis