[Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem in meciul cu Steaua ?

batem
48
47%
egal
15
15%
pierdem
39
38%
 
Total votes: 102

conStiinta

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de conStiinta » 28 Feb 2011, 09:55

s-a intors lumea cu susu-n jos; am luat bataie si perspico nu este acuzat de nimeni ca iese doar la infrangeri sa ne spuna el cat de prost joaca echipa :lol:

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de Alishor » 28 Feb 2011, 11:08

SLH scrie:un meci urat intre cei mai prosti antrenori din liga 1 marin si marus, in rest : hotii-hotii

PS: ii auzi cineva pe cei care s-au dus la meci sa incurajeze echipa si sa il conteste pe sarac, vazu cineva vreo batista alba?

in loc sa stati si sa barfiti aici pe forum ca femeile la cafea, mai bine veneati si incurajati echipa, pun pariu ca astia revoltatii nici la protestul ala de la Doljana nu ati fost. echipa e intr-un moment greu trebuie sa fim alaturi de ea, nu decat sa stati aici si sa barfiti, dar de fapt voi sunteti noul val de ultrasi olteni : buni decat la rupt tastatura cu mesaje aici, ca in rest pt echipa nimic nu faceti
5 septembrie 1948... Legenda incepe

ozzy

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de ozzy » 28 Feb 2011, 11:13

Asa, Alishor, cearta-i :laughing:

vialy
suporter
suporter
Mesaje: 849
Membru din: 09 Noi 2005, 14:21

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de vialy » 28 Feb 2011, 13:48

ei au facut protestu la havana :mincinos :mincinos
anti buCUResti

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de ssebastyano » 28 Feb 2011, 14:45

Alishor scrie:
SLH scrie:un meci urat intre cei mai prosti antrenori din liga 1 marin si marus, in rest : hotii-hotii

PS: ii auzi cineva pe cei care s-au dus la meci sa incurajeze echipa si sa il conteste pe sarac, vazu cineva vreo batista alba?

in loc sa stati si sa barfiti aici pe forum ca femeile la cafea, mai bine veneati si incurajati echipa, pun pariu ca astia revoltatii nici la protestul ala de la Doljana nu ati fost. echipa e intr-un moment greu trebuie sa fim alaturi de ea, nu decat sa stati aici si sa barfiti, dar de fapt voi sunteti noul val de ultrasi olteni : buni decat la rupt tastatura cu mesaje aici, ca in rest pt echipa nimic nu faceti
Noul val ? cred ca te inseli...eu cred ca exact cei mai vechi sunt cei mai înverșunați.
Cei mai vechi stiu mult mai multe despre ce a putut face mititelu, dar unora care ne scot ochii ca s-au dus la un meci cu steaua acasa, ca a fost firg ca etc etc nu ai cum sa le explici cum stau multe lucruri.
Daca si altii de pe forumul asta ar incepe sa spuna cum s-a inghetat prin autobuze la deplasari sau cum au mancat bataie de zeci de ori pentru echipa asta cred ca s-ar dubla nr total de mesaje de pe forum.
Dar vin unii si ii cearta tot pe astia care au zeci de fulare pe acasa, care au cumparat an de an tricourile Craiovei, care se duceau la meciuri si cand era biletul 40 de lei la tribuna 1 cu Pandurii sau Bistrita, care se duceau constant in deplasare...
Iar cand mititelu a plecat cu echipa din oras marea iubire de la tribuna a 2-a s-a pisat direct pe ultrasi, trecand in tabara lu mititelu care nu a platit un leu pentru stadionul ala !!! si care isi strica singur turnichetii pentru a nu justifica biletele :-)

JustME

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de JustME » 28 Feb 2011, 15:21

slab rau de tot meciul, am vazut partide mai reusite intre echipe de liga a 3-a. am avut un mic deja vu din ultimul mandat al lui Nicolo, echipa noastra nu stie sa atace pozitional. cand vine vb de contraatac da, lucrurile stau f bine insa cand trebuie sa atacam noi, sa desfacem o defensiva, ideile sunt putine si neinspirate. practic in astfel de momente se pedaleaza in gol.

p.s. :-x Chiron :-x pai nu era vorba sa intre in pesti ??? sa inteleg ca s-a tras pe fese pt ca, cica, meciul s-a pierdut datorita ghinionului. pai parca urmau nush cati ani de fericire si belsug. am impresia ca acest asa zis Chiron in loc sa intre in pesti, asa cum era normal, a preferat sa intre in camarila ticalosita.
RUSINE Chiron !!!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de Nea Marin » 28 Feb 2011, 15:35

Chiron a intrat in categoria dusmanilor echipei.
STIINTA SUNTEM NOI !

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de manex » 28 Feb 2011, 16:33

nyk_sorin scrie:sa vad cati dintre suporterii adevarati, care ei vin pentru echipa si culori,bine daca nu e frig rau afara, o sa sa fie si saptamana viitoare cu branesti...
nu inteleg ce o tot dati atita cu "sa vedem citi vor fi cu branesti". exact atitia citi au fost de fiecare data cind s-a jucat luni seara cu un adversar de mina a 15-a, la minus citeva grade.
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de manex » 28 Feb 2011, 16:37

DarkComy scrie:Interesant faptul ca Balaci a fost prezent la protest, desi acu cateva zile a spus ca protestul e o prostie.
unde?
Am zis!!

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de OVI2806 » 28 Feb 2011, 16:37

manex scrie:
nyk_sorin scrie:sa vad cati dintre suporterii adevarati, care ei vin pentru echipa si culori,bine daca nu e frig rau afara, o sa sa fie si saptamana viitoare cu branesti...
nu inteleg ce o tot dati atita cu "sa vedem citi vor fi cu branesti". exact atitia citi au fost de fiecare data cind s-a jucat luni seara cu un adversar de mina a 15-a, la minus citeva grade.
adica 15000?

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de stuparu_alexandru » 28 Feb 2011, 16:38

Alishor scrie:
SLH scrie:un meci urat intre cei mai prosti antrenori din liga 1 marin si marus, in rest : hotii-hotii

PS: ii auzi cineva pe cei care s-au dus la meci sa incurajeze echipa si sa il conteste pe sarac, vazu cineva vreo batista alba?

in loc sa stati si sa barfiti aici pe forum ca femeile la cafea, mai bine veneati si incurajati echipa, pun pariu ca astia revoltatii nici la protestul ala de la Doljana nu ati fost. echipa e intr-un moment greu trebuie sa fim alaturi de ea, nu decat sa stati aici si sa barfiti, dar de fapt voi sunteti noul val de ultrasi olteni : buni decat la rupt tastatura cu mesaje aici, ca in rest pt echipa nimic nu faceti

da frate ! tu mai lipseai sa-ti dai cu parerea. mare ultras humumunucunucuapua, spune-ne si noua cat de tare esti si cum ai fost in deplasari si cate sacrificii ai facut tu pentru echipa asta. spune-ne si noua ca noi habar n-avem. adu-ne pe calea cea dreapta
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de manex » 28 Feb 2011, 16:48

un meci slabut, in care nimeni nu a aratat mai mult decit celalalt.daca marca florin sint sigur ca alta era situatia. m-a surprins titularizarea lui subotic, care, culmea, alearga la fel ca dina. a avut vreo 2 faze frumoase, dar din pacate este super mega praf la faza de sut cu stingul. a avut vreo doua ocazii sa o plezneasca din 16 metri, insa nu a stiut cum. este mai teapan pe picioare decit dina, dar....mai are pina sa fie ca el. comparativ cu vlad bujor, asta e fotbalist.florin, ca de obicei, rateaza exasperant, faza defensiva este o necunoscuta si sint momente cind te intrebi daca asta e fotbalist. sint sigur ca o sa isi revina foarte repede. mie mi-a placut in prima reprza fra-su. a avut 3 interventii in aparare, a incercat pe atac. in a doua repriza cred ca a terminat bateriile. m-a placut de zoro, chiar si de lopes/z. dorel iar a luat-o pe aratura cu pasele lui in balarii. gingio numi-a zis nimic, s-a facut de ris cind al lultima faza a tinut motis sa bata el lovitura aia in careu in dauna lui lopez si a dat-o in primul aparator. nasol. silvica, o faza a avut si el si a facut-o praf. revelatia serii a fost ologu. daca acum citeva meciuri am zis de el ca e praf, acum zic ca promite extraordinar de mult. greselile de pase le pun pe seama emotiilor, dar se vede ca are stofa. daca nu fuge de la echipa, vom putea lua ceva bani pe el in viitor. :)(
un meci urit, in care nu am fost mai prosti(exceptind pe tabela) decit "marea echipa".
Am zis!!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de manex » 28 Feb 2011, 17:29

OVI2806 scrie:
manex scrie:
nyk_sorin scrie:sa vad cati dintre suporterii adevarati, care ei vin pentru echipa si culori,bine daca nu e frig rau afara, o sa sa fie si saptamana viitoare cu branesti...
nu inteleg ce o tot dati atita cu "sa vedem citi vor fi cu branesti". exact atitia citi au fost de fiecare data cind s-a jucat luni seara cu un adversar de mina a 15-a, la minus citeva grade.
adica 15000?
iezact
Am zis!!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de SLH » 28 Feb 2011, 17:38

Alishor scrie:
SLH scrie:un meci urat intre cei mai prosti antrenori din liga 1 marin si marus, in rest : hotii-hotii

PS: ii auzi cineva pe cei care s-au dus la meci sa incurajeze echipa si sa il conteste pe sarac, vazu cineva vreo batista alba?

in loc sa stati si sa barfiti aici pe forum ca femeile la cafea, mai bine veneati si incurajati echipa, pun pariu ca astia revoltatii nici la protestul ala de la Doljana nu ati fost. echipa e intr-un moment greu trebuie sa fim alaturi de ea, nu decat sa stati aici si sa barfiti, dar de fapt voi sunteti noul val de ultrasi olteni : buni decat la rupt tastatura cu mesaje aici, ca in rest pt echipa nimic nu faceti
ma abtin pentru ca e clar ca n-ai inteles nimic

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 19] Universitatea Craiova - Steaua

Mesaj de OVI2806 » 28 Feb 2011, 19:29

manex scrie:
OVI2806 scrie: adica 15000?
iezact
esti optimist, dar asta nu aduce lumea la stadion

Închis