[Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Va reusi U.Craiova sa câştige acest meci?

Poll ended at 20 Mar 2011, 20:21

Da
14
26%
Nu
32
59%
Nu stiu
8
15%
 
Total votes: 54

iuli

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de iuli » 20 Mar 2011, 21:02

Darkcomy,toti ar juca mult mai bine.
Jocul nostru penibil vine ca urmare a faptului ca fizic sint nepregatiti.
Napoli trebuie lasat pana la finalul sezonului,indiferent ce se va mai intampla.Cred ca in aceasta pauza trebuie schimbat Poch ala,sau cum il cheama.

romaniadrian
membru
membru
Mesaje: 261
Membru din: 10 Aug 2010, 22:34

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de romaniadrian » 20 Mar 2011, 21:27

Sper ca fratii Costea sa mai stea un pic pe banca, iar Napoli sa-i titularizere pe Firtulescu Gingioveanu si atunci o sa vedem si fotbal chiar daca echipa va pierde.
Azi mi-a placut mult Gingioveanu si David Lopes.
Florin Costea sa ne lase..... golul il primiram din cauza lui. Era cel mai avansat jucator al nostru si chiar daca nu recupera trebuia sa-l incurce pe cel care a sutat.

iuli

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de iuli » 20 Mar 2011, 21:42

Zoro e un exemplu foarte potrivit,cand a venit la noi a impresionat pe toata lumea.Azi a fost petarda si era depasit foarte usor de orice jucator de la Astra,pt ca nu mai e pregatit fizic la un nivel corespunzator.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de stuparu_alexandru » 20 Mar 2011, 21:59

iuli scrie:Zoro e un exemplu foarte potrivit,cand a venit la noi a impresionat pe toata lumea.Azi a fost petarda si era depasit foarte usor de orice jucator de la Astra,pt ca nu mai e pregatit fizic la un nivel corespunzator.

ma ce lume a impresionat ? pe cine ? pe ticleanu ? s-a vazut din primul meci ca e pe langa cu tot ce reprezinta fotbalul. nu e in stare sa paseze, ba nici cu apararea nu prea le are....
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

sorin107

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de sorin107 » 20 Mar 2011, 22:09

iuli scrie:Zoro e un exemplu foarte potrivit,cand a venit la noi a impresionat pe toata lumea.Azi a fost petarda si era depasit foarte usor de orice jucator de la Astra,pt ca nu mai e pregatit fizic la un nivel corespunzator.

nu stiu ce-o tot tii pe asta cu fizicu', frate. las-o drq, ca pentru o pasa de 10 metri si pentru o degajare nu-ti trebuie pregatire fizica. lor le lipseste stiinta de fotbal ba. si unora le lipseste educatia sportiva, vezi fratii costea. pai florin al meu intai il injura pe gangioveanu pentru o pasa prea in fata, apoi alerga dupa ea. mihaitza la fel, atat da din maini si comenteaza de parca a realizat mai mult de-un rahat de cand joaca fotbal. aici e vina antrenorului, tati. ar trebui sa-i ia mama drq daca misca in front, fmm de razgaiati!

iuli

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de iuli » 20 Mar 2011, 22:14

sorin107 scrie:
iuli scrie:Zoro e un exemplu foarte potrivit,cand a venit la noi a impresionat pe toata lumea.Azi a fost petarda si era depasit foarte usor de orice jucator de la Astra,pt ca nu mai e pregatit fizic la un nivel corespunzator.

nu stiu ce-o tot tii pe asta cu fizicu', frate. las-o drq, ca pentru o pasa de 10 metri si pentru o degajare nu-ti trebuie pregatire fizica. lor le lipseste stiinta de fotbal ba. si unora le lipseste educatia sportiva, vezi fratii costea. pai florin al meu intai il injura pe gangioveanu pentru o pasa prea in fata, apoi alerga dupa ea. mihaitza la fel, atat da din maini si comenteaza de parca a realizat mai mult de-un rahat de cand joaca fotbal. aici e vina antrenorului, tati. ar trebui sa-i ia mama drq daca misca in front, fmm de razgaiati!
forma fizica buna iti genereaza forma sportiva buna.
v-ati pus cu totii pe Forin Costea,pai unii dintre voi nici nu v-ati mai uita la fotbal daca ati pati ce-a patit el.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de anakin » 20 Mar 2011, 22:21

Zoro e fotbalist bun.. Asta e, mai da pe langa minge, se mai intampla.. Daca avea si tehnica juca titular la Benfica, nu la noi..
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de muttley » 20 Mar 2011, 22:23

anakin scrie:Zoro e fotbalist bun.. Asta e, mai da pe langa minge, se mai intampla.. Daca avea si tehnica juca titular la Benfica, nu la noi..
un fotbalist bun pt liga a 3-a.... nu stiu ce vedeti voi bun la ZORRO!....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de anakin » 20 Mar 2011, 22:26

s9k3k3 scrie:
anakin scrie:Zoro e fotbalist bun.. Asta e, mai da pe langa minge, se mai intampla.. Daca avea si tehnica juca titular la Benfica, nu la noi..
un fotbalist bun pt liga a 3-a.... nu stiu ce vedeti voi bun la ZORRO!....

hmm.. pai sa vedem: detenta, forta, viteza (destul de buna pentru un fundas), determinare si experienta pe care o are dupa ce a jucat 4 ani in serie A si se simte..

Oircum, referitor la meciul de azi, toti au fost pamant.. Meritam sa luam bataie.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de alfyyy » 20 Mar 2011, 23:10

Pe Florin inca nu vreau sa`l critic , dar pe MIMI... :o: :o: :o: cum frate sa nu iti depasesti macar o data adversarul direct , sa nu dai tu cu capul ca`ti strici freza sau sa nu intri deloc in careul advers , el fiind de meserie atacant, sau el e de meserie meserias , dar nu la fotbal.
Din tot haosul care a durat 90 de minute pe Ion Oblemenco , ii remarc pe Subotic si Dananae !
Only God Can Judge Me !

d`ampezzo

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de d`ampezzo » 20 Mar 2011, 23:39

Am scapat de Ciuca si asa a jucat prea mult returu asta !!
Despre meci... masacru la mijloc ... pestele de la cap se impute

mihai ostrovski
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 8
Membru din: 26 Feb 2011, 13:03

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de mihai ostrovski » 21 Mar 2011, 09:07

Balaci a spus ca Zoro si-a uitat masca. dar poate ca a avut-o pe fata si, fiind neagra, nu s-a observat. Anul asta, e clar, nu ne mai asteapta decat 12 meciuri ale Stiintei in prima liga.
http://www.prazburg.com/2011/03/adrian- ... chilibrat/

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de Zapada » 21 Mar 2011, 09:34

Zapada scrie:azi batem, sarbul da gol azi

in rest sanatate si sa auzim de bine

pronosticul meu a iesit doar pe jumate, pacat
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
Krizalid
junior
junior
Mesaje: 97
Membru din: 12 Sep 2010, 18:02

Re: [Etapa 22 ] Universitatea Craiova - Astra Ploiesti

Mesaj de Krizalid » 21 Mar 2011, 13:48

Suntem varza , tre sa recunosc ..nu avem nicio idee de joc ..nu putem marca .. fratii costea sunt 0 barat aman2 .. mijlocul e varza ..apararera nu mai vb ..lopezii aman2 sunt catastrofali , zoro e degeaba , dananae o centrare nu stie sa dea .. anul asta cu parere de rau o sa ajungem in B .. sper din tot sufletul .sa vanda echipa daca o cumpara cineva cu datoriile care sunt .. sper sa nu ajung in C pt ca akolo ramanem !
Vine meciul cu sportul , si tare imi e frica ca suntem singura echipa pe care soprtul o va invinge !
Stii ceva ? Date'n MM !

Închis