[Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Mai batem si noi pe cineva?

Poll ended at 01 Apr 2011, 22:04

da
10
20%
x
10
20%
nu
31
61%
 
Total votes: 51

sorin107

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 02 Apr 2011, 22:23

manex scrie:trebuia sa il pun pe zimbila ala :)( . cite partide am pierdut noi nemeritat? aud? citi din cei care scriu pe aici au zis: "ba, am jucat foarte bine si am pierdut. am avut ghinion..etc" rahat. acum stau sa dau dreptate ca zice careva ca sportul e nemritat pe locul ala. aveau 10(zece puncte). daca erau buni puteau demonstra. a, sint mai buni ca noi. clar. dar tot praf sint.cu doi atacanti azi, ii faceam praf.
le. cit de grav o fi prepe? urla de durere pe banca.

mai bine fara el, la cat de slab joaca.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9734
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 02 Apr 2011, 22:25

ma, da. joaca prost. asta e. sint ai nostri. cit sint la noi, ma rog sa ii tina picioarele.
Am zis!!

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 02 Apr 2011, 22:39

sorin107 scrie:
manex scrie:trebuia sa il pun pe zimbila ala :)( . cite partide am pierdut noi nemeritat? aud? citi din cei care scriu pe aici au zis: "ba, am jucat foarte bine si am pierdut. am avut ghinion..etc" rahat. acum stau sa dau dreptate ca zice careva ca sportul e nemritat pe locul ala. aveau 10(zece puncte). daca erau buni puteau demonstra. a, sint mai buni ca noi. clar. dar tot praf sint.cu doi atacanti azi, ii faceam praf.
le. cit de grav o fi prepe? urla de durere pe banca.

mai bine fara el, la cat de slab joaca.
daca tie ti se pare ca wendell este mai bun ca el atunci te poti bucura de accidentarea lui...in rest despre meci nu exista comentarii, nu jucam nimic si desi este de vina Napoli pentru ca el este antrenorul, macar pe hartie, principalul vinovat este mare manager mititelu care ar terbui sa isi dea seama ca nu este mai mult de un suporter si nu o sa faca niciodata mai mult de atata in fotbal...macar oierul are bani sa isi angajeze oameni capabili desi nici el nu este departe de brutarul nostru...
Last edited by mihu on 02 Apr 2011, 22:47, edited 1 time in total.
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

iuli

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 02 Apr 2011, 22:41

Sportul ne batea azi si daca marca Zoro si daca se ridica out la primul gol.Un zeu mai mare decat mititelu nu am vazut,iar demite antrenorul la tv.
ce antrenor mai bun decat Napoli si sanatos la cap ar veni acum?
sintem retrogradati.
Pleaca idiotule!

Avatar utilizator
Krizalid
junior
junior
Mesaje: 97
Membru din: 12 Sep 2010, 18:02

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de Krizalid » 02 Apr 2011, 22:50

UneKa scrie:Aia au dat foc la STADION! lol ... imi vine sa schimb programu de ciuda cand vad peluza timisoarei. Cand ma gandesc ca putea fi ceva asemanator si la noi daca nu era un boovean imputit care sa schimbe antrenorul dupa ce il salveaza de la faliment.
manex scrie:vazui acu rezumatul. si imi amintii ocazia lui zorro in min 8. daca marcam, nu cred ca pierdeam meciul asta. iar la stoianof a fost penalty clar. bine, inutil, dar...daca e, sa ni-l dea.
ba mititelu e un membru al familiei tale? numai tu cu el puteti spune ca daca marcam nu pierdeam sau ca acel penalty schimba soarta meciului.
Daca tot esti un pupincurist de ce nu iti pui un avatar cu "miti te iubesc fara tine nu pot sa traiesc"
Bine ai punctat poti sa fi condus cu 1-0 daca ai echipa intorci scoru , exemplu astazi la ora 16-30 Dortmun 4-1 hannover , a fost condusa cu 1 -0 din min 60 ! aia e echipa nu noi ..avem o mentalitate de [cenzurat] ..dam vina pe ghinion si arbitri tot timpul ! pur si simplu nu avem echipa , nu avem antrenor si cel mai rau nu avem FINANTATOR !
Stii ceva ? Date'n MM !

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 03 Apr 2011, 00:02

manex scrie:ma, da. joaca prost. asta e. sint ai nostri. cit sint la noi, ma rog sa ii tina picioarele.
Nu sunt ai nostri...sunt ai lui fc booveni...nici cand am retrogradat nu am fost umiliti in halul asta...astia nu sunt ai nostri...sunt ai lui...

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de evo_dk » 03 Apr 2011, 00:30

Sportul, o echipa rupta de realitate si de liga 1, cu prilejul zilei libere oferite de club a invitat astazi pe terenul lor o echipa de handicapati locomotori a centrului de recuperare Universitatea Craiova-Booveni.

Nici la "Romanii n-au talent" n-am vazut asa mobilitate ca la fratii dinamita si la bananierii lu` mititelu care au venit la Craiova sa scape de razboaiele din Africa.

Un individ pe nume David Lopez, concediat de infirmierele maternitatii Giulesti pe motiv ca are platfus nu numai ca a evoluat ca un peste scos din apa, da ne-a privat si de golul de onoare cand era pe linia portii la ailalti si a scos sutul colegului SubBotic.

PS: Unu din fratii dinamita ne-a aratat funduletul sa-i vedem chiloteii maro in semn de protest ca mititelu nici bani de pampers nu mai are. Chiron, ca de obicei, a iesit din pesti si s-a ascuns prin spatele caminelor din Regie.
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 03 Apr 2011, 02:03

in tribuna am constat cu stupoare ca multa lume inca il mai sprijina moral pe mititelu.

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 03 Apr 2011, 09:58

Bine punctat...asta nu am inteles...inca sa il sprijini, sa spui ca asta e face ce poate......nu pot intelege.Sprijin pentru un om care a facut mai mult rau decat ceilalti: pai si netoiu urla ca muta echipa din Craiova da curaj a avut numai brutarul...nu inteleg.

Avatar utilizator
haxor
suporter
suporter
Mesaje: 504
Membru din: 22 Oct 2005, 04:31

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de haxor » 03 Apr 2011, 15:49

Orice circumstante atenuante ai incerca sa ii gasesti lui Mititelu trebuie sa fii tampit, sau sa traiesti in lumea ta asa cum o face el sa mai crezi ca intr-o zi Craiova va face performanta cu Mititelu patron.

Narcis Popescu

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de Narcis Popescu » 03 Apr 2011, 15:52

haxor scrie:Orice circumstante atenuante ai incerca sa ii gasesti lui Mititelu trebuie sa fii tampit, sau sa traiesti in lumea ta asa cum o face el sa mai crezi ca intr-o zi Craiova va face performanta cu Mititelu patron.
sau ca va face performanta intr-o zi.. :)-

Avatar utilizator
haxor
suporter
suporter
Mesaje: 504
Membru din: 22 Oct 2005, 04:31

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de haxor » 03 Apr 2011, 15:59

Narcis Popescu scrie:
haxor scrie:Orice circumstante atenuante ai incerca sa ii gasesti lui Mititelu trebuie sa fii tampit, sau sa traiesti in lumea ta asa cum o face el sa mai crezi ca intr-o zi Craiova va face performanta cu Mititelu patron.
sau ca va face performanta intr-o zi.. :)-
Asta asa e insa e o mica sansa dar cuMititelu nu e chiar niciuna.

Narcis Popescu

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de Narcis Popescu » 03 Apr 2011, 16:12

haxor scrie:
Narcis Popescu scrie:
haxor scrie:Orice circumstante atenuante ai incerca sa ii gasesti lui Mititelu trebuie sa fii tampit, sau sa traiesti in lumea ta asa cum o face el sa mai crezi ca intr-o zi Craiova va face performanta cu Mititelu patron.
sau ca va face performanta intr-o zi.. :)-
Asta asa e insa e o mica sansa dar cuMititelu nu e chiar niciuna.
singurul care putea face ceva era Piturca..si nu cre'ca trebuie puse in seama lui plecarile lui Gaman si barboianu...pt.ca mihai costea a plecat fara "aportul"lui piturca...

Personal, nu stiu cine ne mai poate salva..chiar sunt stupefiat de haosu'care invaluie echipa...nici prin cap nu-mi trecea in toamna..ca o sa ajungem in situatia asta... :smoke:
si clar Mititelu e un [cenzurat]..si asta e cea mai blanda "titulatura"care descrie politica lui.. :mad:

Narcis Popescu

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de Narcis Popescu » 03 Apr 2011, 16:13

si apropo..faptul ca "iubeste" echipa nu e o scuza...
si Hitler afirma ca iubeste Germania..d-aia nu capituleaza..chiar cand rusii erau la 100 de m de buncar... :up:

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 23] Sportul Studentesc - Universitatea Craiova

Mesaj de evo_dk » 03 Apr 2011, 19:23

Narcis Popescu scrie:si apropo..faptul ca "iubeste" echipa nu e o scuza...
si Hitler afirma ca iubeste Germania..d-aia nu capituleaza..chiar cand rusii erau la 100 de m de buncar... :up:
Man, nu-i acelasi lucru.
Piturca e antrenor bun insa ca om e............cum e, era clar ca el n-a venit la Craiova sa stea pe contractul facut de comun acord cu ochelaristu`, l-a vazut vulnerabil si a venit sa-l rada, nestiind deznodamantul intr-o alta turnura, nu putem anticipa, decat sa ne dam cu parerea la scenarii fictive care s-ar fi putut intampla mai bine nu, insa eu sunt sigur ca echipa o ducea mai bine cu piturca. Pana si netoiu, cat de spurcat era, ne-a dus pe 4-5, nu ne-a umilit.

Legat de ce se intampla, oameni/jucatori/promisiuni/ultrasi cu ghilimele, etc...in general noi romanii suntem in mare parte curve, vorbim una, facem alta. Traim intr-o societate tot mai subreda, intr-o continua degradare, sportul nu-i decat un segment unde si-au bagat coltii niste baieti care au pus monopol peste tot ce inseamna intrecere sportiva, pasiune, suporteri, traditie, etc.

Legat de ochelarist, greu o sa ne paraseasca si tare imi e ca se afla intr-o lume a lui bolnava unde se vede Guru daca n-are si un rival puternic care sa-l conteste si ma refer aici la majoritatea suporterilor. Cum spunea cineva mai sus si cum s-a intamplat ieri in Regie, inca sunt oameni orbi care-l vad salvator si care n-au vazut ca jucatorii ne-au tradat cu fundu` si la propriu si la figurat, unii s-au impotrivit si verbal. Majoritatea jucatorilor sunt putori carora nu le pasa de nimeni si nimic iar restu` chiar nu pot chiar daca ar vrea asta, sunt extrem de slabi.
10-20-30 pe meci care-l contesta, treaca mearga, i catalogheaza ca suporteri platiti si lumea pune botul, nu exista unitate, orgolii prostesti ale unor oameni care se autointituleaza lideri iar pe cealalta parte...nepasare.

La Craiova nu ultrasii/suporterii infocati si vechi fac legea, nici pe departe, cetatenii o fac, prin numarul lor mare si pentru faptul ca pun botul la propaganda ieftina. E acelasi efect care l-ai vedea si la campanii electorale si diverse evenimente un gloata pune botul.
suporter independent, Ex-HC...

Închis