[Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte vom obtine in meciul cu Pandurii Tg. Jiu ?

Poll ended at 07 Apr 2011, 19:43

3
8
20%
1
7
18%
0
25
63%
 
Total votes: 40

Avatar utilizator
robert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 11 Mai 2009, 18:37

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de robert » 07 Apr 2011, 22:53

Masive scrie:Apropo de mafiotii de pe stadion care-ti sar la gat daca il injuri pe mititelu.Ar trebui facuta o sesizare la politie sau contactate ONG-urile astea care se ocupa de drepturile omului & sit! Este o incalcare a drepturilor omului, esti privat de dreptul la libera exprimare,intr-o tara democratica iti este impusa cenzura prin forta. Acest lucru nu este permis iar mititelu ar putea avea probleme, risca exluderea din toate competitiile! Eu prefer sa vad echipa eliminata din toate comeptitiile pana la plecarea lui Mititelu,decat sa fim cicua bataiilor prin liga 1 si poate liga 2 si sa-l vad pe boovean cum da vina pe toti si cum se victimizeaza!
au aparut iar CeFeLe late pe stadion ?

Masive

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de Masive » 07 Apr 2011, 22:59

robert scrie:
Masive scrie:Apropo de mafiotii de pe stadion care-ti sar la gat daca il injuri pe mititelu.Ar trebui facuta o sesizare la politie sau contactate ONG-urile astea care se ocupa de drepturile omului & sit! Este o incalcare a drepturilor omului, esti privat de dreptul la libera exprimare,intr-o tara democratica iti este impusa cenzura prin forta. Acest lucru nu este permis iar mititelu ar putea avea probleme, risca exluderea din toate competitiile! Eu prefer sa vad echipa eliminata din toate comeptitiile pana la plecarea lui Mititelu,decat sa fim cicua bataiilor prin liga 1 si poate liga 2 si sa-l vad pe boovean cum da vina pe toti si cum se victimizeaza!
au aparut iar CeFeLe late pe stadion ?
Nu stiu, de la pleacarea lui piti eu n-am mai dat pe stadion, dar am inteles ca se practica metoda asta cu acordul lui Mititelu.Stadionul nu este nici macar al lui,cu ce drept interzice el dreptul la exprimare?Pai imi bag [cenzurat] in mamicuta lui ca nu suntem in Korea de Nord,FIFA si ONG-urile pentru drepturile omului nu se joaca cu chestii din astea!

Masive

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de Masive » 07 Apr 2011, 23:06

[quote="Pirlo"]de ce sa vanda ma sa vina piturca cu paunescu sa nu faca nimic decat sa vanda jucatori

Sunt sigur ca exista si alti oameni de afaceri care s-ar incumeta sa cumpere clubul! Eu de bisnitari precum Mititelu sunt satul, e plina tara asta de bisnitari, de tarani ajunsi smecheri peste noapte carora nu le mai ajunge nimeni la nas.

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de LUTU » 07 Apr 2011, 23:33

*Coco* scrie:Mititelu la GSP : CHIAR DACA RETROGRADAM, NU VIND NIMIC , O IAU DE LA 0
da, si ca are un proiect nou, asta nu a mers
va dati seama ca avem sansa unui nou proiect al unui brutar, suntem cei mai privilegiati

fratilor, asta cu "nimeni la meci" n-o sa-l goneasca, asta isi doreste, sa-l injure doar cateva sute de insi
singura noastra sansa este ca la meciul cu dinamo sa fim 20.000 de oameni si indiferent de rezultat sau situatie sa-l injuram nonstop. Doar asa il putem goni.
Daca va este frica de cefe si de orice, stati acasa! Noi nu suntem de mitinguri, suntem slabi la asta, trebuie sa recunoastem, forza noastra este doar pe stadion.
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de evo_dk » 07 Apr 2011, 23:33

E greu cand superi "oftalmologu`" sef si porti ochelari de soare cu interdicitie...

Etapa viitoare porumbeii trag tare ca au batut la Cluj, ne calca pe cap si Durii au cu Branesti acasa, si egal daca scot distanta se mareste la 5pct, suntem pa-pa...

Vorba lu` Deceneu: situatia era tragica, alea nu erau ciuperci, aia era fasole magica...

PLEACA [cenzurat] CRUCEA MA-TII!
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de evo_dk » 07 Apr 2011, 23:57

A, incepeti sa va convingeti? Pai in linistea asta spune aceasi placa! Ascultati declaratia pe gsptv, e sub orice critica. Aceleasi si aceleasi motive!

Jigodia asta nu trebuie sa-si permita sa ia cuvantul suporterilor, sa-i eticheteze, trebuie mers si contestat incontinuu. Mesaj, presiune, scandari, etc.
Repet, eu ca suporter nu incurajez trivialitatile si nimeni nu-mi poate imputa treaba asta pana la proba contrarie, ideal este ca toate tipurile de suporteri sa umple stadion si sa huiduie acei mercenari si pe el intr-un mod civilizat(multi au ramas la echipa ca n-au avut incotro si ca sunt pamant de flori, nu ca iubesc echipa la greu, sa vedeti cati or sa plece la vara de "iubire" cand o sa-si gaseasca angajamente).
Pe mine nu ma incanta ca strig "m#ie" mereu ca nu-s venit din copac, e mai nobil si mai de castigat cand contesti pe cineva in numar mare intr-un mod apreciat si care sa-l poata sa faca toata lumea.

Aia 1000(maxim) care au fost azi au ajuns sa huiduie, sa fie un stadion intreg sa-l huiduie sa vedem ce simte, dar imi e teama ca ne rezumam la internet, forumuri, la guestbook-uri si la chat-uri de site-uri sportive cu promisiuni.

Delimitati-va de incidente, scandaluri si grohaieli hormonale, a contesta pe cineva prin metode inteligente are un efect mai bun si o poti faci pe o durata mai lunga. Jandarmeria n-are cum sa-ti spuna tie conform legii si drepturilor omului ca inscriptionezi pe o panza "lasa-ne", "pleaca", "vinde echipa" sau "ne vrem Stiinta inapoi", pentru ca ar fi un abuz.

Iar pentru cei care-s in alta oala si au alte legaturi, cum s-a mai auzit cu amenintari si restu, sa nu o faca.
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de Ruben Navarro » 08 Apr 2011, 00:17

Dtristan scrie:e nesimtit dorel asta......sincer nu am vazut asa ceva vreodata....




sa vedeti scor fluviu luni ca ciorile au atacanti si joc rapid si o sa "zboare" la propriu pe langa zoro lopes si dorel
deci cred ca Zorro asta e mai slab si ca Mongu Nkoy ala vere, ala de schiopata ca si Garincha in alergare.... :lol:

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de anakin » 08 Apr 2011, 01:12

Nu pot sa cred ca trebuie sa trec din nou prin calvarul de a-mi vedea echipa favorita la matineu, in timp ce in liga I vor evolua echipe ca astra ploiesti, pandurii sau tg mures.. nu pot sa cred cat de usor se poate ingropa un simbol..
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

DoRyN

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de DoRyN » 08 Apr 2011, 08:48

Adrian Mititelu stia inca din decembrie 2010-ianuarie 2011 ca echipa va retrograda si a actionat in consecinta. A vandut ce putea vinde, la negru, la gri, cu banii jos sau pe promisiuni, tranzactii deja stiute sau doar banuite. Cert este ca retrogradarea pare din nou premeditata de cineva.

Care este scopul ? Ramane de vazut.

Personal cred ca lipsa oricarei perspective financiare, l-a determinat pe Mititelu sa accepte orice compromis pentru ceva "maruntis".

Daca ati urmarit cu atentie declaratiile lui date de atunci incoace, perspectiva retrogradarii echipei nu il speria, din contra parea o posibilitate de care el era foarte constient, pe care o luase deja in calcul desi echipa era la momentul acelor declaratii departe de subsolul clasamentului. Va reamitesc doar o declaratie data pe 2 martie 2011:

"Nu e o tragedie daca retrogradam! Poate revenim mai puternici!"

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de Alishor » 08 Apr 2011, 09:37

alextudi scrie:Umilinta mai mare decat sa se auda suporterii lignitului pe Oblemenco nu cred ca exista !
ba exista in opinia lu' stuparu ala si wb_lion
5 septembrie 1948... Legenda incepe

conStiinta

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de conStiinta » 08 Apr 2011, 10:12

vai cata isterie! cata lume revoltata de ce se intampla! vai! unde v-au fost creierele in ultimii 5 ani ba? unde?!?! :o:

ati preferat sa bagati tot felul de scuze, ba ca daca dai in [miti] dai in echipa, ba ca o sa invete din prostiile pe care le-a facut, ba ca sunt platiti sa injure la comanda, ba ca o sa faca rost de bani de la fondu cu.rului, ba ca ne-au interzis transferurile fara ca taranu sa aiba vreo vina (si ca de fapt a fost un mare avantaj ptr noi ca am reusit sa promovam jucatori de perspectiva, care or fi aia numai dumnezeu stie!), ba ca e mare iubitor de echipa ca vine din randul suportetrilor si nu vrea rau echipei, ba ca e vina lui piturca ... credeti ca ati inghitit fiecare umilinta in numele iubirii pe care o purtati echipei? nu ati facut decat sa asistati pasivi (ceea ce am facut si eu) la un deznodamant atat de previzibil!

ucv

sebas
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 4
Membru din: 06 Apr 2011, 14:43

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de sebas » 08 Apr 2011, 10:36

parte din vina o avem si noi suporterii.
discutam pe forum da' in strada nu e in stare nimeni sa puna presiune pe boovean, cancerul fotbalului local.
cum vreti sal gonim daca nu prin forta!
ucv

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de stuparu_alexandru » 08 Apr 2011, 10:48

manex scrie:
stuparu_alexandru scrie:
manex scrie:sintem in b. nu mai am niciun dubiu. jucatoi inu vor s amai joace. eu de miine as juca numai cu tineri care nu au clauza ca pleaca liberi daca picam. :o: :o: :o: :o: :o:
pricepe faptul ca retrogradam ca vrea mititelu ! nu din cauza jucatorilor , ca vezi domne, nu vor ... e ordin de la mititelu. [cenzurat] mortii ma-sii de tigan, ne retrogradeaza pentru a II-a oara
nu cred. care e scopul?

multumesc ca-mi dai dreptate iar.
ti-as spune niste nume care au zis fel si fel de ipoteze (toate s-au adeverit) , dar sunt sigur ca n-ai face altceva decat sa-mi dai iar dreptate in ceea ce-am zis despre tine pana acum.


auzi... care e scopul ? banii in [cenzurat] mea ! care alt scop sa fie ?! l-a dat pe mihai costea pe cartofi pe ce [cenzurat] l-a dat ?! ba tu pe ce lume traiesti ma ?!
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

ozzy

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de ozzy » 08 Apr 2011, 14:01

conStiinta scrie:vai cata isterie! cata lume revoltata de ce se intampla! vai! unde v-au fost creierele in ultimii 5 ani ba? unde?!?! :o:

ati preferat sa bagati tot felul de scuze, ba ca daca dai in [miti] dai in echipa, ba ca o sa invete din prostiile pe care le-a facut, ba ca sunt platiti sa injure la comanda, ba ca o sa faca rost de bani de la fondu cu.rului, ba ca ne-au interzis transferurile fara ca taranu sa aiba vreo vina (si ca de fapt a fost un mare avantaj ptr noi ca am reusit sa promovam jucatori de perspectiva, care or fi aia numai dumnezeu stie!), ba ca e mare iubitor de echipa ca vine din randul suportetrilor si nu vrea rau echipei, ba ca e vina lui piturca ... credeti ca ati inghitit fiecare umilinta in numele iubirii pe care o purtati echipei? nu ati facut decat sa asistati pasivi (ceea ce am facut si eu) la un deznodamant atat de previzibil!

ucv
punctul pe i o:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9734
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 24] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de manex » 08 Apr 2011, 14:03

@stuparu alexandru:ca de obicei nu poti purta o discutie fara a incerca sa jignesti. trec peste. atit poti.
si sa revin ot ,imi e greu sa cred ca un suporter, cum se intituleaza miti, poate sa isi retrogradeze echipa doar pentru niste bani. atit.
Am zis!!

Închis