[Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem cu Targu Mures?

Poll ended at 14 Apr 2011, 23:30

3
22
58%
1
6
16%
0
10
26%
 
Total votes: 38

iuli

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de iuli » 14 Apr 2011, 21:33

am fost la meci,veni varu-meu din America si zisa ca vrea sa mergem pe Oblemenco ca acum 10 ani si nu reusii sa-l refuz.
dupa socul pe care-l traii el vazind stadionul neschimbat,ba chiar degradat,urma socul jocului echipei. :)(
totusi la capitolul vointa au fost cu 3 clase peste perioada Napoli,parca si fizic e altceva.Florin e singura noastra sansa,daca el isi revine mai putem spera,altfel cu Bujor si Stoianof n-avem nicio sansa.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de inima de leu » 14 Apr 2011, 21:45

DarkComy scrie:
inima de leu scrie:Craiova a castigat, membrii Asociatiei NIMENI la meci sunt rugati sa nu mai jeleasca!
Of, of, of! Costea si breliantii! :)) :))
:)) o:
Sa-mi bag picioarele daca inteleg ce vrei sa zici cu mesajele astea
Sa-mi bag picioarele daca inteleg de ce unii nu se duc la meciuri dar sustin ca Stiinta sunt ei!! :o :o

Nu bha Stiinta nu sunteti voi. Stiinta sunt aia care joaca pe teren. Breliantii! Ne place noua sau nu , vom retrograda sau nu cu ei, aia sunt Universitatea Craiova. Nu voi!
Asa cum voi il criticati pe Mititeloo asa am si eu dreptul sa critic si sa imi bat joc de atitudinea voastra fata de ECHIPA!

Daca aveati ceva personal cu Mititelu trebuia sa procedati asa:
Asociaţia Independentă a Suporterilor Stelişti a luat act cu deosebită satisfacţie de iniţiativa mai multor fani ai Stelei Bucureşti de a protesta contra finanţatorului secţiei de fotbal a clubului, domnul George Becali. În aceste condiţii, AISS doreşte să sublinieze ferm faptul că NU a organizat această manifestaţie de protest, dar că va susţine prin toate mijloacele de care dispune protestul de duminică 17 aprilie 2011, ora 15:00, la aşa-zisul „palat” al domnului George Becali.

........
Deci murim de gat cu Mititelu dar SUSTINEM ECHIPA.Clar?

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de rhadookoo » 14 Apr 2011, 21:56

Lasati-l ma ca are mania persecutiei. Ignorati-l si o sa dispara.

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de alfyyy » 14 Apr 2011, 22:00

Ba mie chiar imi pare rau de el ,saracu , cred ca a fost batut in cap in copilarie
Only God Can Judge Me !

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de inima de leu » 14 Apr 2011, 22:33

Intr-adevar si mie imi pare rau de unii care n-au fost batuti in cap pentru ca nu era nevoie. Lor le ploua direct in gat...

Avatar utilizator
ady1948
suporter
suporter
Mesaje: 813
Membru din: 04 Apr 2010, 21:17

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de ady1948 » 14 Apr 2011, 23:00

inima de leu scrie: Asociaţia Independentă a Suporterilor Stelişti a luat act cu deosebită satisfacţie de iniţiativa mai multor fani ai Stelei Bucureşti de a protesta contra finanţatorului secţiei de fotbal a clubului, domnul George Becali. În aceste condiţii, AISS doreşte să sublinieze ferm faptul că NU a organizat această manifestaţie de protest, dar că va susţine prin toate mijloacele de care dispune protestul de duminică 17 aprilie 2011, ora 15:00, la aşa-zisul „palat” al domnului George Becali.

........
Deci murim de gat cu Mititelu dar SUSTINEM ECHIPA.Clar?

de ce nu-ti schimbi nickul in "inima de oaie" daca tot le idoliatizezi pe mioare?
" ACEASTA NU ESTE CRAIOVA NOASTRA ! "

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de blixa » 14 Apr 2011, 23:15

inima de leu scrie: Nu bha Stiinta nu sunteti voi. Stiinta sunt aia care joaca pe teren. Breliantii! Ne place noua sau nu , vom retrograda sau nu cu ei, aia sunt Universitatea Craiova. Nu voi!
Asa cum voi il criticati pe Mititeloo asa am si eu dreptul sa critic si sa imi bat joc de atitudinea voastra fata de ECHIPA!
daca tu ai impresia ca Stiinta reprezinta doar cei care joaca in teren, e optica ta si nu-mi bat joc de ea. nu prea vad cum poti sa disociezi o echipa de suporterii ei, dar fiecare e liber sa gandeasca exact cum il duce capul.

parerea mea e ca ar fi misto daca ai fi putin mai retinut, ca de ceva timp faci revolutii pe aici. ai fost la meci impreuna cu alti 13 insi. foarte bine. felicitari! dar nu veni sa dai lectii de fidelitate sau de atitudine, ca peste ceva timp, cand vei afla ca echipa asta nu are nici in clin nici in maneca cu Stiinta, s-ar putea sa intri in pamant de rusine ca ai sustinut FC U Craiova SA.

Din pacate, "Aceasta nu este Craiova noastra" nu este un enunt metaforic. Este cat se poate de adevarat in sensul propriu. FC U Craiova SA nu e Universitatea Craiova.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de DarkComy » 14 Apr 2011, 23:34

inima de leu scrie: Asa cum voi il criticati pe Mititeloo asa am si eu dreptul sa critic si sa imi bat joc de atitudinea voastra fata de ECHIPA!
Daca noi il criticam pe Mititelu, e dreptul lui Mititelu sa ne critice. Te-am criticat noi pe tine? ne-am batut joc de tine ca sa te bagi in seama cu noi? De ce simti nevoia sa te bagi ca musca in [cenzurat]? Esti cumva Mititelu si nu stim noi? ca doar asa se explica ce ai scris mai sus.
In principiu...ce te [cenzurat] pe tine grija ce facem noi? esti cumva tatal nostru, ca sa iti dam explicatii si sa ne certi? Vrei sa ne schimbam avatarele? te irita la retina?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de inima de leu » 14 Apr 2011, 23:44

DarkComy scrie:
inima de leu scrie: Asa cum voi il criticati pe Mititeloo asa am si eu dreptul sa critic si sa imi bat joc de atitudinea voastra fata de ECHIPA!
Daca noi il criticam pe Mititelu, e dreptul lui Mititelu sa ne critice. Te-am criticat noi pe tine? ne-am batut joc de tine ca sa te bagi in seama cu noi? De ce simti nevoia sa te bagi ca musca in [cenzurat]? Esti cumva Mititelu si nu stim noi? ca doar asa se explica ce ai scris mai sus.
In principiu...ce te [cenzurat] pe tine grija ce facem noi? esti cumva tatal nostru, ca sa iti dam explicatii si sa ne certi? Vrei sa ne schimbam avatarele? te irita la retina?
O sa continui sa imi bat joc de voi asa cum si voi va bateti joc de echipa prin atitudinea voastra.
Asa cum voi spuneti ca echipa asta se numeste FC Booveni asa am si eu dreptul sa spun ca Asociatia Suporterilor Olteni este o adunatura de prostituate care s-au vandut ieftin pentru un sediu!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de DarkComy » 14 Apr 2011, 23:46

inima de leu scrie:
DarkComy scrie:
inima de leu scrie: Asa cum voi il criticati pe Mititeloo asa am si eu dreptul sa critic si sa imi bat joc de atitudinea voastra fata de ECHIPA!
Daca noi il criticam pe Mititelu, e dreptul lui Mititelu sa ne critice. Te-am criticat noi pe tine? ne-am batut joc de tine ca sa te bagi in seama cu noi? De ce simti nevoia sa te bagi ca musca in [cenzurat]? Esti cumva Mititelu si nu stim noi? ca doar asa se explica ce ai scris mai sus.
In principiu...ce te [cenzurat] pe tine grija ce facem noi? esti cumva tatal nostru, ca sa iti dam explicatii si sa ne certi? Vrei sa ne schimbam avatarele? te irita la retina?
O sa continui sa imi bat joc de voi asa cum si voi va bateti joc de echipa prin atitudinea voastra.
Asa cum voi spuneti ca echipa asta se numeste FC Booveni asa am si eu dreptul sa spun ca Asociatia Suporterilor Olteni este o adunatura de prostituate care s-au vandut ieftin pentru un sediu!
Ok domnule Mititelu, la meciul urmator venim sa va dam portie dubla de :-x ?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

sorin107

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de sorin107 » 14 Apr 2011, 23:46

noi n-o sa ne batem joc de tine, ca si-a batut destul natura.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de inima de leu » 14 Apr 2011, 23:58

blixa scrie:
inima de leu scrie: Nu bha Stiinta nu sunteti voi. Stiinta sunt aia care joaca pe teren. Breliantii! Ne place noua sau nu , vom retrograda sau nu cu ei, aia sunt Universitatea Craiova. Nu voi!
Asa cum voi il criticati pe Mititeloo asa am si eu dreptul sa critic si sa imi bat joc de atitudinea voastra fata de ECHIPA!
daca tu ai impresia ca Stiinta reprezinta doar cei care joaca in teren, e optica ta si nu-mi bat joc de ea. nu prea vad cum poti sa disociezi o echipa de suporterii ei, dar fiecare e liber sa gandeasca exact cum il duce capul.

parerea mea e ca ar fi misto daca ai fi putin mai retinut, ca de ceva timp faci revolutii pe aici. ai fost la meci impreuna cu alti 13 insi. foarte bine. felicitari! dar nu veni sa dai lectii de fidelitate sau de atitudine, ca peste ceva timp, cand vei afla ca echipa asta nu are nici in clin nici in maneca cu Stiinta, s-ar putea sa intri in pamant de rusine ca ai sustinut FC U Craiova SA.

Din pacate, "Aceasta nu este Craiova noastra" nu este un enunt metaforic. Este cat se poate de adevarat in sensul propriu. FC U Craiova SA nu e Universitatea Craiova.
In momentul de fata da, Universitatea Craiova este reprezentata exclusiv de jucatorii din teren. Asa brelianti cum sunt ei, poate mai putin talentati decat altii, se chinuie sa pastreze Universitatea Craiova in prima liga.
Spui ca echipa asta nu are nicio legatura cu Stiinta. Juridic se prea poate, dar asta e cazul a 99% din echipele romanesti. Borcea si Badea au trecut mereu clubul dinamo de pe o firma pe alta ca sa scape de datoriile la stat.
Si totusi echipa a jucat sub acest nume rezultatele ei au fost omologate, in toate clasamentele figureaza asa, isi asuma si ii sunt recunoscute anul infiintarii, emblema, culorile.
Eu cred ca n-are nimeni interesul sa stearga cu buretele 20 de ani de activitate.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de blixa » 15 Apr 2011, 00:13

nu cred ca ma pasioneaza ce se intampla la alte echipe. dinamo poa' sa faca ce vrea ca oricum istoria lor e rusinoasa.
cred ca e prea simplu sa spui: si la altii e la fel. ce recunoaste LPF e apa de ploaie.
suntem off si nu e bine.
tot ce spun eu e ca fiecare se manifesta asa cum crede de cuviinta. nu poti spune ca unii gresesc si altii nu. intr-un final se va vedea cine are dreptate, dar acum nu cred ca e cazul sa ne jignim intre noi.
S-a rupt Brazda.

d`ampezzo

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de d`ampezzo » 15 Apr 2011, 00:31

manex scrie:un joc mult mai bun, mai inchegat. bine, am profitat si de apararea destul de slaba a celor din tg mures. 3 puncte mari. ceea ce este el mai important este jocul, care este in crestere. daca costea reuseste sa joace 60 de min la nivel cit de cit acceptabil, avem sanse.
si..... :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: :up: ucv ucv ucv ucv
ete mielu...
ti-a intrat gol repede ca altfel o beleai de piele, ti-au dat un gol de nu stiai pe unde e mingea
la mijloc tot varza ai fost desi ai jucat cu 3 centrali, prepelita, dorel si etnobotanicu care le-au gafat grav, multe pase gresite, multe aruncate in fata, plouate. Plus ca aia se impiedicau de minge, muresenii cadeau ca paiele cand trecea Lopes sau Prepelita prin ei. Firtulescu s-a miscat bine dar nu stie sa centreze, a avut mult spatiu, dar nu e in stare sa dea o centrare cum a facuto Dananae la o singura urcare.
Daca nu intra golul repede nu stiu daca se mai termina asa, cred ca pierdeai...

si pentru inima de leu, frate, du-te ma la meciuri, ajuta echipa cum stii tu mai bine, fii alaturi de ea, iubeste-l pe Mititelu ca pe femeia ta .... dar ce crezi tu ca rezolvi daca intri pe forum si instigi lumea, eu zic ca te irosesti ... foleste-ti energia mai constructiv fa ceva util si mobilizant pentru echipa decat sa faci pe desteptul pe forum - sau esti si tu maniacodepresiv ca mititelu care ii da 500 000 dolari pe an lu Dorel si 250 000 dolari lu DIna si nu e in stare sa-l plateasca pe Iliev care se duce pe 120 000 euro pe an la stoaia; pai aia sunt jucatori de atatia bani ? cu salariu pe doua jaloane dalea il platesti pe Cavani- dovada de management si profesionalism o: a cui e vina ca a saracit :-x

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de ady_azzuro » 15 Apr 2011, 01:36

3 puncte castigate, dar am avut acelasi joc prost, inferior celorlalte candidate la retrogradare, inclusiv sportul. Daca vom evolua ca azi, n-avem nicio sansa sa ne salvam. Suntem dominati de orice echipa din liga 1 si putem bate numai cu noroc asa cum am facut si azi. Trebuie schimbat ceva urgent in jocul echipei, o posesie mai prelungita, cum era in perioada Piturca, dar nu sunt sigur daca mai avem material acum...

Închis