[Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem cu Targu Mures?

Poll ended at 14 Apr 2011, 23:30

3
22
58%
1
6
16%
0
10
26%
 
Total votes: 38

DoRyN

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de DoRyN » 15 Apr 2011, 08:54

Probabil Universitatea Craiova este reprezentata si de Mititleu. Omul si-a luat painea de la gura familiei si a investit in echipa toate firimiturile. Pe langa bani, toate ideile lui au fost investite in echipa. Acum nu a mai ramas cu nimic. Am putea sa ne mandrim cu asta. Ce daca nu a mai ramas nimic pentru a plati si datoriile la stat ! Ce daca nu luam licenta ! Daca nu puteti recunoaste asta, exista riscul sa fiti inclusi automat in asociatia Nimeni la meci si ca urmare sunteti pe lista dusmanilor declarati ai echipei. Mititleu a avut un proiect pe 5 ani care a esuat, dar nu este nici o problema, acum se gandeste la un nou proiect pe 10 ani in care echipa reprezentata de jucatori+patron si nu de cei 2342 de suporteri care nu au primit inca un sediu, va ajunge pe culmile performatei fotbalistice si patronul isi va recupera însutit investitia si va rade in nasul dusmanilor: GDS, Paunescu, Piturca, FRF si LPF, fiscului, logicii, bunului simt, autoritatilor locale si asociatiei Nimeni la meci.
Cine nu este cu Mititleu, este impotriva echipei !

P.S. Exista un utilizator al forumului care vrea să pară "mai multi". "Le" multumim ! la cei 2342 de suporteri "adevarati" am mai adaugat zece iar din multimea oamenilor care gandesc am scazut 1.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de stuparu_alexandru » 15 Apr 2011, 09:11

inima de leu scrie:
DarkComy scrie:
inima de leu scrie: Asa cum voi il criticati pe Mititeloo asa am si eu dreptul sa critic si sa imi bat joc de atitudinea voastra fata de ECHIPA!
Daca noi il criticam pe Mititelu, e dreptul lui Mititelu sa ne critice. Te-am criticat noi pe tine? ne-am batut joc de tine ca sa te bagi in seama cu noi? De ce simti nevoia sa te bagi ca musca in [cenzurat]? Esti cumva Mititelu si nu stim noi? ca doar asa se explica ce ai scris mai sus.
In principiu...ce te [cenzurat] pe tine grija ce facem noi? esti cumva tatal nostru, ca sa iti dam explicatii si sa ne certi? Vrei sa ne schimbam avatarele? te irita la retina?
O sa continui sa imi bat joc de voi asa cum si voi va bateti joc de echipa prin atitudinea voastra.
Asa cum voi spuneti ca echipa asta se numeste FC Booveni asa am si eu dreptul sa spun ca Asociatia Suporterilor Olteni este o adunatura de prostituate care s-au vandut ieftin pentru un sediu!
ba tu ai luat-o razna ... esti mai rau pe zi ce trece. mai nou te crezi mititelu ? sau ce sa inteleg din aberatia pe care o zici pe aici ? ce treaba ai tu cu felul in care au ales unii oameni sa-si manifeste dezaprobarea cu ce se intampla la echipa ? ai luat la * si ai ajuns sa te crezi mititelu, e clubul tau o sa zici maine poimaine....

auzi... o sa-mi bat joc de voi... ba tu nu poti sa-ti bati joc de nimeni, ca tu esti o bataie de joc . habar n-ai pe ce lume traiesti... ai ajuns tu sa-i numesti prostituate pe unii care in mod clar au facut pentru echipa asta mult mai multe ca tine . tu... pielea *.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

iuli

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de iuli » 15 Apr 2011, 09:52

off:pai daca voi ii raspundeti de fiecare data,omul se simte important.lasati-l in plata domnului si pleaca singur.
on:a inceput Silvica sa iasa pe centrari !?!! :o
ieri am castigat cu mult noroc,Tg Mures a facut un joc foarte slab.Dorel,desi a gresit la gol,e unul dintre cei mai buni mijlocasi din Liga 1.Zoro are minim 38 de ani,nu 27 cum scrie in acte,norocul lui e ca la noi in campionat plasamentul face orice fundas sa nu aiba mari probleme.
se vede o schimbare de atitudine,dar nu legam mai mult de 3 pase.de fapt ieri la singurele faze cu mai mult de 3 pase consecutive am marcat.
Reghe vede bine jocul,face schimbari bune si pare capabil sa organizeze jocul haotic.sa vedem daca va reusi.
nu inteleg ce se intampla cu Roman,e mult peste Bujor sau Stoianof,de ce nu-l baga deloc?

LiviuB

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de LiviuB » 15 Apr 2011, 10:29

ady_azzuro scrie:3 puncte castigate, dar am avut acelasi joc prost, inferior celorlalte candidate la retrogradare, inclusiv sportul. Daca vom evolua ca azi, n-avem nicio sansa sa ne salvam. Suntem dominati de orice echipa din liga 1 si putem bate numai cu noroc asa cum am facut si azi. Trebuie schimbat ceva urgent in jocul echipei, o posesie mai prelungita, cum era in perioada Piturca, dar nu sunt sigur daca mai avem material acum...
nu cred ca ne puteam imbunatati jocul peste noapte, diferenta e ca acum avem 11 oameni care muncesc, care alearga. Acum 3-4 etape jucam in 5-6 insi.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de DarkComy » 15 Apr 2011, 11:55

iuli scrie: on:a inceput Silvica sa iasa pe centrari !?!! :o
Sa-mi multumiti, ca eu i-am strigat la pauza meciului cu Sportul sa invete sa iasa pe centrari. :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de LUTU » 15 Apr 2011, 13:34

DarkComy scrie:
iuli scrie: on:a inceput Silvica sa iasa pe centrari !?!! :o
Sa-mi multumiti, ca eu i-am strigat la pauza meciului cu Sportul sa invete sa iasa pe centrari. :)(
Geniule! :)( Dar lui F. Costea ce i-ai zis? :)(
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de manex » 15 Apr 2011, 16:17

blixa scrie: peste ceva timp, cand vei afla ca echipa asta nu are nici in clin nici in maneca cu Stiinta, s-ar putea sa intri in pamant de rusine ca ai sustinut FC U Craiova SA.

Din pacate, "Aceasta nu este Craiova noastra" nu este un enunt metaforic. Este cat se poate de adevarat in sensul propriu. FC U Craiova SA nu e Universitatea Craiova.
asta de unde ai mai scos-o?
Am zis!!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de DarkComy » 15 Apr 2011, 16:20

LUTU scrie:
DarkComy scrie:
iuli scrie: on:a inceput Silvica sa iasa pe centrari !?!! :o
Sa-mi multumiti, ca eu i-am strigat la pauza meciului cu Sportul sa invete sa iasa pe centrari. :)(
Geniule! :)( Dar lui F. Costea ce i-ai zis? :)(
Tocmai vroiam sa ii dau un sfat si lui Florin, dar ne-a aratat fundul si nu i-am mai zis nimic. Sa progreseze de unul singur in cazul asta :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
alfyyy
senior
senior
Mesaje: 387
Membru din: 26 Iul 2010, 16:25

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de alfyyy » 15 Apr 2011, 16:22

Sa-mi multumiti, ca eu i-am strigat la pauza meciului cu Sportul sa invete sa iasa pe centrari. :)(
Geniule! :)( Dar lui F. Costea ce i-ai zis? :)([/quote]
Tocmai vroiam sa ii dau un sfat si lui Florin, dar ne-a aratat fundul si nu i-am mai zis nimic. Sa progreseze de unul singur in cazul asta :)(
Eu cred ca vroia sa`ti arate degetul , dar cand sa`l ridice si`a dat seama ca nu`l mai are :lol: :lol: :lol:
Only God Can Judge Me !

d`ampezzo

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de d`ampezzo » 15 Apr 2011, 17:51

Sa-i zici ca daca ne mai arata fundu i-o furam pe Ada
denota ca are alte inclinatii sexuale :lol:

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de inima de leu » 16 Apr 2011, 09:32

DoRyN scrie:Probabil Universitatea Craiova este reprezentata si de Mititleu. Omul si-a luat painea de la gura familiei si a investit in echipa toate firimiturile. Pe langa bani, toate ideile lui au fost investite in echipa. Acum nu a mai ramas cu nimic. Am putea sa ne mandrim cu asta. Ce daca nu a mai ramas nimic pentru a plati si datoriile la stat ! Ce daca nu luam licenta ! Daca nu puteti recunoaste asta, exista riscul sa fiti inclusi automat in asociatia Nimeni la meci si ca urmare sunteti pe lista dusmanilor declarati ai echipei. Mititleu a avut un proiect pe 5 ani care a esuat, dar nu este nici o problema, acum se gandeste la un nou proiect pe 10 ani in care echipa reprezentata de jucatori+patron si nu de cei 2342 de suporteri care nu au primit inca un sediu, va ajunge pe culmile performatei fotbalistice si patronul isi va recupera însutit investitia si va rade in nasul dusmanilor: GDS, Paunescu, Piturca, FRF si LPF, fiscului, logicii, bunului simt, autoritatilor locale si asociatiei Nimeni la meci.
Cine nu este cu Mititleu, este impotriva echipei !

P.S. Exista un utilizator al forumului care vrea să pară "mai multi". "Le" multumim ! la cei 2342 de suporteri "adevarati" am mai adaugat zece iar din multimea oamenilor care gandesc am scazut 1.
SE PARE CA NU ESTI DOAR "NERVOS CU NERVII " CI SI RAU INTENTIONAT ATUNCI CAND VREI SA MA PREZINTI PE MINE CA UN SUSTINATOR AL LUI MITITELU. PROBABIL CA STAI PROST CU MEMORIA. PANA ITI IEI DOZA DE LECITINA TE SFATUIESC SA RECITESTI SECTIUNEA EDITORIALE SI POATE O SA DESCOPERI CA INTR-UN EDITORIAL DIN IULIE 2010 SCRIAM CAM ASA:
"Anatomia unui sezon ratat
Peste toate însă originea răului e în meciul cu Vasluiul. Un meci cât o calificare în faţa unui stadion plin. Cu o echipă a Craiovei prea pasivă, fără încredere, fără reacţie după golul lui Wesley. Mulţi au spus că meciul cu Vasluiul a fost preţul plătit pentru obţinerea licenţei şi pentru rămânerea în divizia A. Transferul lui Gângioveanu la Vaslui a părut chiar să confirme situaţia. În fond nimic nu e neverosimil: federaţia a constrâns un patron fără resurse financiare să cedeze locul unuia care a putut să contribuie la bunăstarea conducerii. Ce a fost şi ce a ajuns Craiova. Cârpa de şters pe jos a unui oraş care nu avea nici în divizia B echipă când Balaci şi compania călcau Europa în picioare.
De la acel meci a început toată nebunia la echipă. Ce autoritate mai ai ca patron în faţa jucătorilor după ce le-ai cerut să nu joace? Ce autoritate mai au antrenorii? Sunt poate supoziţii, poate doar dezamăgirea necalificării i-a făcut pe jucători atât de blazaţi în sezonul următor.
Şi în turul campionatului Mititelu a urmat sloganul „ieftin şi bun” lăsând echipa pe mâna lui Mogoşanu sau Neagoe. Foşti jucători au Universităţii, echipieri la titlul din 1991, dar antrenori încă prea puţin experimentaţi pentru o astfel de postură.
Mititelu n-a înţeles nimic din tur. A continuat să peroreze despre greşeli de arbitraj, neşansă şi despre noul Mesia venit să salveze Bănia: Mark Wotte, omul potrivit la locul potrivit. Nu conta că sezonul precedent retrogradase cu Southampton din liga a doua engleza. Nici că situaţia în clasament a Universităţii nu reclama experimente.
Întâmplător, ca şi Napoli, Wotte s-a dovedit a fi un om serios şi cu capul pe umeri. N-a disperat, a construit cu migală, dar totul s-a frânt odată cu accidentarea lui Costea însoţită – se putea altfel!- de o colosală eroare de arbitraj.
Şi Mititelu n-a mai avut răbdare sau bani ca sa-l platească aşa că l-a înlocuit cu un scandal de alcov în toată regula. Să nu uite omul de unde a plecat. Nici un club serios, chiar dacă lucrurile ar fi stat așa cum le-a expus Mititelu, n-ar fi livrat presei motive de scandal. Nu știu dacă vreodată, după un astfel de scandal, la Craiova va mai veni vreun antrenor străin.
Iar soluția înlocuirii lui Wotte a fost mirobolantă de-a dreptul: Trică, mare sufletist, dar la sfârșit de carieră și fără carnet de antrenor. Stupefiant! În condițiile în care echipa era nu cu un picior ci cu amândouă în divizia B, Mititelu a preferat numirea lui Trică, antrenor fără vreun meci la activ în divizia A. Nici Trică n-a făcut prea mulți purici la Craiova. A plecat după un scandal monstru cu Mitilelu terminat cu geamuri sparte la mașini și amenințări reciproce. I-a luat locul Biță, fost jucător al Universității. Alt antrenor cu carte de vizită impresionantă! Rezultatele n-au mai venit și a fost adus – Doamne iartă-mă! – Laurențiu Reghecampf, soțul soției sale, fost stelist cu carieră prodigioasă în liga a doua germană. Nicio legătură cu antrenoratul.
Nu e de mirare că Craiova pierdea în serie și și-a jucat rămânerea în divizia A în ultima etapă. Unde doar spleenul jucătorilor Oțelului ne-a permis să rămânem încă un an în prima ligă.
Dacă Universitatea ar fi avut niște contracandidate mai serioase ar fi retrogradat în mod sigur. 100%. Psihic jucătorii n-au mai făcut față amatorismului de la conducerea clubului.
Astfel, o conducere incompetentă irosește propria muncă. Un risc asumat, echipa de puști a lui Mititelu are cu adevărat valoare. Și meritul principal îi revine tocmai lui. Constrâns de propria sărăcie Mititelu a pariat , în buna tradiție a Craiovei, pe talentele locale. Îi mai lipsește doar antrenorul care să-i așeze pe puști pe traiectoria marii performanțe. Sunt și suporteri care le contestă valoarea. Greșesc. Dacă n-ar fi valoroși n-ar fi fost convocați atâția la echipele naționale.
Prin mutarea echipei la Severin Mititelu a rupt definitiv relația cu suporterii. El suportă însă consecințele propriilor minciuni. Cinstit ar fi fost să recunoască că nu are resurse financiare să se bată la primele locuri. An de an a continuat cu fabulațiile legate de titluri, Liga Campionilor și alte basme de acest gen. Când adevărul a început să iasă la iveală suporterii s-au întors, poate nedrept, împotriva celui care are măcar meritul că a crezut în renașterea Craiovei când nimeni n-ar mai fi crezut. Mititelu mai are un singur lucru de făcut dacă iubește Craiova: să caute investitori mai puternici ca el. Altfel va fi pus în situația de etern perdant, posesor în acte al unei legende transformată în echipă de familie. Aidoma unui soț gelos care-și ucide consoarta din prea multă dragoste."

ASTA CA SA SE VADA CAT DE MULT IL IUBESC EU PE MITITELU!
ASA CA NU TE MAI DA FATA MARE SPUNE-LE CINSTIT OAMENILOR CA PE SITE-UL ASTA CARE AR TREBUI SA SE NUMEASCA DORYN SRL NU CRAIOVA-MAXIMA DACA ESTI CONTRA ASOCIATIEI NIMENI LA MECI ESTI IMEDIAT ATACAT, ESTI DUSMANUL DE MOARTE AL FORUMULUI.
Si in general cei care nu scriu lucruri convenabile lui Doryn&Comp ( si nu ma refer la utilizatori care incalca regulamentul) sunt fie facuti sa plece fie exclusi ca sa nu strice armonia anti-Universitatea ( ar trebui sa te intrebi de ce Pacala sau alti utilizatori mai vechi sunt prezenti atat de rar pe forum).
Cat despre prezenta mai multor utilizatori, se perpetueaza practica pe care rudele lui Osborne au inaugurat-o comentand editorialul meu cu privire la Adrian Paunescu. Dar atunci iti convenea nu-i asa?

d`ampezzo

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de d`ampezzo » 16 Apr 2011, 10:00

Sunt unele restaurante pe usa carora scrie, avem treptul sa ne selectam clientii

DoRyN

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de DoRyN » 16 Apr 2011, 15:37

Corect. Dar mai intai sa vedem cine sunt. Unii, nenumiti, se simt deja cu musca pe caciula. :-D

@inima de leu, asociatia asta cu care te lupti nu exista decat in imaginatia ta, la fel cu alte lucruri pe care le sustii in mesajul tau. Daca ai citit mesajele de pe forum, presupun ca sti ca idea cu nimeni la meci a fost doar o atitudine a unor utilizatori, liber exprimata la care au aderat si altii, in incercarea de a protesta intr-un fel fata de situatia in care a ajuns acest club. Eu asa am inteles, nu am discutat cu nimeni pana acum despre acest lucru, dar poate tu ai inteles mult mai bine. Initial am crezut ca folosesti aceasta expresie doar ca o figura de stil, dar treptat citind mesajele tale mi-am dat seama ca tu chiar crezi ceea ce ai scris si atunci m-am speriat. :o
Mai pot sa iti spun ca in mesajul tau faci cel putin o eroare de logica, dar nu cred ca mai are rost sa iti spun si care e eroarea. Daca un om ca tine, de la care personal aveam pretentii, este in stare sa se exprime in modul in care tu o faci si sa sustina lucruri cel putin imaginare, poate un real pericol pentru un cititor neavizat, care ar putea sa creada prostiile din mesajele tale. Desigur ca esti liber sa scrii in continuare parerile tale, asa cum a fost si pana acum, dar pentru mine ramai o dezamagire. Nu e nici prima si probabil nu va fi nici ultima, dar acest mesaj va fi ultimul care iti este adresat.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de inima de leu » 18 Apr 2011, 16:42

Evident ca am folosit denumirea de asociatie ca o figura de stil. Si tot evident e ca le-am spus sa nu mai planga cand invinge Craiova ca o reactie a modului in care aceasta categorie de suporteri trateaza relatia lor cu clubul.
NU, EI NU SUNT STIINTA!
NU, EI NU REPREZINTA STIINTA !
NU, EI NU REPREZINTA MAJORITATEA SUPORTERILOR UNIVERSITATII!
Si asa cum am mai spus:
DACA SE DESFIINTEAZA MARILE GRUPARI ALE GRUPARILOR SI MARILE ASOCIATII ALE ASOCIATIILOR UNIVERSITATEA CRAIOVA NU PIERDE NIMIC!
Asa cum au putut sa castige cu Targu Mures si fara prea minunatii suporteri de la peluza vor putea sa castige si cu alte ocazii.
Si da, atunci cand te lasi cumparat cu un sediu , ca asociatie de suporteri esti mai rau decat o dama de consumatie!
Nu ma intereseaza un dialog cu unul care permite tuturor ciracilor lui sa ma jigneasca in ultimul hal, pe mine in rand cu altii, FARA SA PRODUCA VREO SANCTIUNE, dupa care spune ca trebuie sa se aplice regulamentul...
Probabil prietenii prietenilor lui au voie sa jigneasca, ceilalti utilizatori trebuie sa taca malc si sa indure. o:

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - FCM Targu Mures

Mesaj de SLH » 18 Apr 2011, 18:05

inima de leu scrie: NU, EI NU REPREZINTA MAJORITATEA SUPORTERILOR UNIVERSITATII!
asa e, nu ei sunt majoritatea, majoritatea sunt cei 300 care au fost la meciul cu targu mures dintre care vreo 70 de platitori

300>20.000
Last edited by Anonymous on 18 Apr 2011, 18:55, edited 2 times in total.
Motiv: Vrei sa fi si tu ciracul meu ? E mai bine asa modificat.

Închis