[Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Ultimul sezon in Liga I, inainte de dezafiliere.

Moderator: grup_moderatori

Închis

Câte puncte obţinem cu Unirea?

Poll ended at 02 Mai 2011, 21:06

3
20
54%
1
3
8%
0
14
38%
 
Total votes: 37

LiviuB

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de LiviuB » 01 Mai 2011, 21:39

David scrie:andra il vegheaza pe dina din tribuna da' nesimtitii nu-l joaca... :-(
* lupu' singuratic a venit cu nevasta-sa la meci... :laughing:
pai a scos-o si el din casa de 1 mai :)(

redevenind seriosi - lasa-ma Radule cu fc booveni, mofleni sau nu stiu ce. asta e Craiova, la fel cum ai tine cu echipa asta daca ar veni patron vreun seic, la fel tinem si acuma. Sau e bine daca poti sa tii cu echipa asta doar cand iti convine...
ma doare f tare tot ce se intampla dar (din nefericire) nu pot ramane indiferent.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de inima de leu » 01 Mai 2011, 21:41

rhadookoo scrie:
inima de leu scrie:Of, of, of ce chin, ce jale! Asociatia NIMENI la meci va fi in doliu pana la urmatoarea infrangere! :))
Chiar daca retrogradam anul asta macar breliantii au gasit puterea de a se bate pana la capat asa cum sunt ei acum: cu un patron falit, fara antrenor, fara bani, fara suporteri!
Unii sunt atat de orbiti in ura fata de Mititeloo incat nu se sfiesc sa acuze UNIVERSITATEA CRAIOVA de blat! :hmm
Vai Doamne, cum sa-l acuzi pe mititelu de blat, acest om este mai curat decat Papa!
Cu tot respectul, nu Mititeloo e cel care va fi penalizat din punct de vedere sportiv pentru blat ci clubul Universitatea Craiova!
Mie mi-e din ce in ce mai clar ca am luat-o rau de tot nu pe urmele Rapidului sau Petrolului pentru ca aia au avut inca suporteri cand au retrogradat in B ci pe urmele lui FC National!

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de rhadookoo » 01 Mai 2011, 21:47

Ma eu tin cu Universitatea Craiova, dar nu mai pot sa suport umilinta continua pe care o simt de 2 ani de fiecare data cand ma gandesc la echipa asta si in ce hal am ajuns. Nu suport sa vad tinerii stelisti si dinamovisti din jurul meu, al caror numar e in continua crestere. Nu suport ca nu pot sa ma mai bucur de un gol al echipei favorite cand ma gandesc ca tot ce face e sa continue agonia si cum Universitatea Craiova devine pe masura trecerii timpului istorie.
Abia astept clipa cand o sa sar iar pe gard de la 10 randuri distanta cand castigam, dar pana atunci, pana nu va pleca [miti], eu nu pot sufleteste sa mai tin cu echipa asta. Ma epuizeaza.

Oricum, voi aveti meciul oilor de vazut si poate va deranjez.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de ady g » 01 Mai 2011, 21:53

...nu stiu cat va mai fi in crestre si numarul tinerilor stelisti si dinamovisti, ca deja devin si astea echipe de duzina...titlurile raman numai in afara bucurestiului.

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de rhadookoo » 01 Mai 2011, 21:57

ady g scrie:...nu stiu cat va mai fi in crestre si numarul tinerilor stelisti si dinamovisti, ca deja devin si astea echipe de duzina...titlurile raman numai in afara bucurestiului.
Da, aia care au fost saptamana trecuta la Severin au venit pentru Pandurii. In fine, ma doare in basca de echipele astea, cert e ca noi, ca suporteri, ne imputinam.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de ady g » 01 Mai 2011, 22:03

rhadookoo scrie:
ady g scrie:...nu stiu cat va mai fi in crestre si numarul tinerilor stelisti si dinamovisti, ca deja devin si astea echipe de duzina...titlurile raman numai in afara bucurestiului.
Da, aia care au fost saptamana trecuta la Severin au venit pentru Pandurii. In fine, ma doare in basca de echipele astea, cert e ca noi, ca suporteri, ne imputinam.

Aia din tribune de la Severin, asa cum a spus cineva pe aici, sunt aceiasi care au venit si pt. noi anul trecut!...

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de inima de leu » 01 Mai 2011, 22:11

rhadookoo scrie:Ma eu tin cu Universitatea Craiova, dar nu mai pot sa suport umilinta continua pe care o simt de 2 ani de fiecare data cand ma gandesc la echipa asta si in ce hal am ajuns. Nu suport sa vad tinerii stelisti si dinamovisti din jurul meu, al caror numar e in continua crestere. Nu suport ca nu pot sa ma mai bucur de un gol al echipei favorite cand ma gandesc ca tot ce face e sa continue agonia si cum Universitatea Craiova devine pe masura trecerii timpului istorie.
Abia astept clipa cand o sa sar iar pe gard de la 10 randuri distanta cand castigam, dar pana atunci, pana nu va pleca [miti], eu nu pot sufleteste sa mai tin cu echipa asta. Ma epuizeaza.

Oricum, voi aveti meciul oilor de vazut si poate va deranjez.

Tu cine crezi ca mai poate suporta umilinta continua de 15 ani de cand suntem numai la coada cozii? Nu vreau sa discut de Craiova Maxima, era un fenomen.Iti amintesti anii 1990 - 1995? Locul 1 era vizat la inceputul fiecarui campionat, locurile 2-3 erau bunicele, locul 4 era acceptabil pentru ca jucam in cupele europene, locul 5 ar fi fost considerat dezastru!
Anii 1988 si 1989, cand echipa n-a prins cupele europene erau considerati catastrofa absoluta!
Echipa care astazi se numeste Universitatea Craiova este continuatoarea, recunoscuta ca atare de FRF si LPF, de FIFA si UEFA (prin omologare), a echipei din anii 1970, 1980, 1990.
Nu FC Booveni va retrograda in 2011 ci UNIVERSITATEA CRAIOVA.

LiviuB

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de LiviuB » 01 Mai 2011, 22:20

dar de ce n-a jucat la urziceni Rusescu?

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de ady g » 01 Mai 2011, 22:21

inima de leu scrie:
rhadookoo scrie:Ma eu tin cu Universitatea Craiova, dar nu mai pot sa suport umilinta continua pe care o simt de 2 ani de fiecare data cand ma gandesc la echipa asta si in ce hal am ajuns. Nu suport sa vad tinerii stelisti si dinamovisti din jurul meu, al caror numar e in continua crestere. Nu suport ca nu pot sa ma mai bucur de un gol al echipei favorite cand ma gandesc ca tot ce face e sa continue agonia si cum Universitatea Craiova devine pe masura trecerii timpului istorie.
Abia astept clipa cand o sa sar iar pe gard de la 10 randuri distanta cand castigam, dar pana atunci, pana nu va pleca [miti], eu nu pot sufleteste sa mai tin cu echipa asta. Ma epuizeaza.

Oricum, voi aveti meciul oilor de vazut si poate va deranjez.

Tu cine crezi ca mai poate suporta umilinta continua de 15 ani de cand suntem numai la coada cozii? Nu vreau sa discut de Craiova Maxima, era un fenomen.Iti amintesti anii 1990 - 1995? Locul 1 era vizat la inceputul fiecarui campionat, locurile 2-3 erau bunicele, locul 4 era acceptabil pentru ca jucam in cupele europene, locul 5 ar fi fost considerat dezastru!
Anii 1988 si 1989, cand echipa n-a prins cupele europene erau considerati catastrofa absoluta!
Echipa care astazi se numeste Universitatea Craiova este continuatoarea, recunoscuta ca atare de FRF si LPF, de FIFA si UEFA (prin omologare), a echipei din anii 1970, 1980, 1990.
Nu FC Booveni va retrograda in 2011 ci UNIVERSITATEA CRAIOVA.

mda..imi aduc si eu aminte acele vremuri, ca am 32 de ani.
Mi s eparea e neconcepu ca Universitatea sa termien mai jos de locul 4. Din pacate, ne-am obisnuit cu mediocritatea (in cel mai bun caz) de prea multi ani....

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de manex » 01 Mai 2011, 22:25

mack scrie:
rhadookoo scrie:
manex scrie:au aia de la urziceni o aparare.......(1-1 oile cu bistrita :o: :o: :o: :o: :o: ) astia si aia de la tg mures au aparari asa de slabe. eram sigur de la inceput ca o sa batem dupa cum ii vedeam pe fundasii aia centrali cum sint depasiti de subotici si stoianof. e posibil sa fi fost ceva, dar....urziceni sint slabi, oricum.
Bausi prea mult de 1 mai?
Ce tot o tineti cu scaparea de la retrogradare? Licenta o luaram? Ma intreb ce stadion s-a trecut pentru luarea licentei, pentru ca de la vara adio Ion Oblemenco. Ce sa facem cu booveanul inca un an in liga 1? Sa ne batem iar la retrogradare?
Ii consideram tampiti pe cei care te mai faceau pe aici sclav, dar vad ca nu te dezminti. Pai ajungem sa tinem cu oile ca sa mai fim inca un an umilitii de serviciu in liga lui mitica.
tu doresti sa pice echipa in B?
ideea e< bai, vericilor, ca asta nu pleaca nici daca picam, nici daca raminemn. daca cineva imi zice acum ca stie ca daca picam , miti pleaca, atunci ma mai gindesc daca vreau sa picam.
raducule, mi se rupe daca ma faci sau nu sclav. nu vreau sa picam . punct. si atita timp cit mai am o speranta, lasa-ma sa sper.
si mai e o chestie, raducule, va complaceti sa spuneti ca asta e fc booveni si gata. banuiesc ca erai pe stadion acum 5 luni la meciul cu otelul, nu?aia ce era? lasati-ma cu fc booveni. asta e craiova: pe buza pra[astie, condusa de un patron care da afara antrenorii cum vrea, cu antrenori care exclud din lot jucatori ca inainte cu o zi d emeci au mincat pizza si papanasi, cu suporteri care huiduie jucatorii de la incalzire, cu un oras care nu mai e alaturi de echipa. asta e craiova si eu cu asta tin. treaba ta ce faci. asteapta-l pe Satana sa vina sa umple iar stadionul.
Last edited by manex on 01 Mai 2011, 22:30, edited 1 time in total.
Am zis!!

heschel
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 05 Dec 2010, 20:11

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de heschel » 01 Mai 2011, 22:26

Otelul va lua bataie de la CFR Cluj,e o echipa fara valori si cam obosita,au cam inceput s-o citeasca adversarii,asa ca si noi care am mai batut-o o vom bate pe nacturna pe care am inteles c-o inaugureaza cu Universitatea.Dezertorul Florin Costea va marca de doua ori.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de ady g » 01 Mai 2011, 22:27

ady g scrie:
inima de leu scrie:
rhadookoo scrie:Ma eu tin cu Universitatea Craiova, dar nu mai pot sa suport umilinta continua pe care o simt de 2 ani de fiecare data cand ma gandesc la echipa asta si in ce hal am ajuns. Nu suport sa vad tinerii stelisti si dinamovisti din jurul meu, al caror numar e in continua crestere. Nu suport ca nu pot sa ma mai bucur de un gol al echipei favorite cand ma gandesc ca tot ce face e sa continue agonia si cum Universitatea Craiova devine pe masura trecerii timpului istorie.
Abia astept clipa cand o sa sar iar pe gard de la 10 randuri distanta cand castigam, dar pana atunci, pana nu va pleca [miti], eu nu pot sufleteste sa mai tin cu echipa asta. Ma epuizeaza.

Oricum, voi aveti meciul oilor de vazut si poate va deranjez.

Tu cine crezi ca mai poate suporta umilinta continua de 15 ani de cand suntem numai la coada cozii? Nu vreau sa discut de Craiova Maxima, era un fenomen.Iti amintesti anii 1990 - 1995? Locul 1 era vizat la inceputul fiecarui campionat, locurile 2-3 erau bunicele, locul 4 era acceptabil pentru ca jucam in cupele europene, locul 5 ar fi fost considerat dezastru!
Anii 1988 si 1989, cand echipa n-a prins cupele europene erau considerati catastrofa absoluta!
Echipa care astazi se numeste Universitatea Craiova este continuatoarea, recunoscuta ca atare de FRF si LPF, de FIFA si UEFA (prin omologare), a echipei din anii 1970, 1980, 1990.
Nu FC Booveni va retrograda in 2011 ci UNIVERSITATEA CRAIOVA.

mda..imi aduc si eu aminte acele vremuri, ca am 32 de ani.
Mi se parea de neconceput ca Universitatea sa termine mai jos de locul 4. Din pacate, ne-am obisnuit cu mediocritatea (in cel mai bun caz) de prea multi ani....

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de rhadookoo » 01 Mai 2011, 22:27

heschel scrie:Otelul va lua bataie de la CFR Cluj,e o echipa fara valori si cam obosita,au cam inceput s-o citeasca adversarii,asa ca si noi care am mai batut-o o vom bate pe nacturna pe care am inteles c-o inaugureaza cu Universitatea.Dezertorul Florin Costea va marca de doua ori.
ghicesti si in zatul de cafea?

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de stuparu_alexandru » 01 Mai 2011, 23:51

sunt curios daca la meciul asta s-a mai strigat impotriva lui mititelu. ca la meciul cu brasov, tribuna a II-a brusc, a avut o revelatie si-au inceput sa-i cante lui mititelu numai de bine. dar parca vad ca brusc, am uitat pe ce loc suntem, doar pentru ca am batut cu 3-0 o desfiintata.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: [Etapa 30]Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de 1948 » 01 Mai 2011, 23:59

stuparu_alexandru scrie:sunt curios daca la meciul asta s-a mai strigat impotriva lui mititelu. ca la meciul cu brasov, tribuna a II-a brusc, a avut o revelatie si-au inceput sa-i cante lui mititelu numai de bine. dar parca vad ca brusc, am uitat pe ce loc suntem, doar pentru ca am batut cu 3-0 o desfiintata.
la tv nu s a auzit nimica....a fost liniste totala pana prin minutu 65 asa cand probabil s au terminat semintele...sau cine stie au dat aia microfoanele mai tare.

Închis