Liga Campionilor 2003/2004

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Cine va castiga Champions League?

Poll ended at 06 Mai 2004, 23:58

Monaco
4
40%
Porto
6
60%
 
Total votes: 10

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 06 Mai 2004, 00:00

Iata rezultatele din retur:
Depor 0-1 Porto
Chelsea 2-2 Monaco
Finala va fi: Porto - Monaco

Tristan

Echipe stelare cu banii putzini!

Mesaj de Tristan » 06 Mai 2004, 01:33

Am vazut ambele semifinale tur si retur..,Consider ca castigatoarele s-au adjudecat din meciurile tur! Deportivo a pierdut pe mana ei ptr ca in tur au intrat pe teren ptr a se apara ceea ce nu e genul unei echipe in care totzi jucatori au mentalitate de a construi. de a ataca,de a inscrie Nu de a se apara si de a distruge jocul...Porto a jucat la fel in ambele meciuri iar pionul principal a fost super jucatorul Deco...Superdepor ptr necalificare ar avea o scuza si arbitri care au fost clar cu Porto....Tot respectul ptr collina dar s-a vazut kum a tras si abia a asteptat ca cei de la depor sa greseasca o singura data si sa sa fie pedepsitzi ceea ce nu a fost si-n cazul jucatorilor de la porto care au jucat ff dur....dar si asta e o tactica...asa ca degeaba mai cautzi nod in papura ca rezultatul ramane cel consemnat la sfarsitul celor 180 min....
Chelsea a pierdut tot pe mana ei. Prin schimbarile din tur la scorul de 1-1 si cu un om in plus Ranieri a distrus jocul bun al echipei de pana atunci intr-un fara orizont...degeaba a mai condus cu 2-0 in retur la un moment dat ptr ca, jucatori care itzi rateaza singur cu poarta goala,care sunt fff individualisti(nu se mai opresc din driblinguri),care nu prea vor sa formeze o putere de grup,ci una de grupuletze NU prea ai sanse sa castigi un meci dar o calificare...o scuza ar fi hentul de la primul gol al lui monaco dar si astea fac parte din jocul de fotbal...In concluzie au castigat echipele mult mai disciplinate care si-au dorit cu adevarat sa ajunga in finala de pe arena lui Schalke 04 "Gelsenkirchen"...Cu toate ca ii kam urasc pe porto ptr ca dupa ce anul trecut mi-au eliminat tot in semifinale cealalta echipa de suflet Lazio,akum pe Depor sunt fair-play si recunosc ca au meritat in ambele cazuri sa joace finala pe care sper sa si o castige in fatza lui monaco! Sa speram ca vom vedea o finala frumoasa cu toate ca ambele echipe kam au acelasi stil de joc! Pe curand

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 20 Mai 2004, 11:05

Miercurea viitoare se va disputa finala Ligii Campionilor intre Monaco si Porto! Cred ca va bate Monaco cu 2-1! :))

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 26 Mai 2004, 17:47

Finala Ligii Campionilor se va disputa in aceasta seara
Monaco si Porto se lupta cu trofeul pe masa
(D.B.)

Arena „Auf Schalke“ din Gelsenkirchen va gazdui in aceasta seara finala Ligii Campionilor, editia 2003/2004, care se va disputa intre AS Monaco si FC Porto. Ultimul act al celei mai importante competitii fotbalistice europene intercluburi va incepe la ora 21.45 si va fi transmis in direct de Pro TV. Ca arbitru al finalei, UEFA l-a desemnat pe danezul Kim Milton Nielsen, care va fi asistat de compatriotii sai Jens Larsen si Joergen Jepsen.
AS Monaco a deplasat in Germania un lot de 20 de jucatori. Antrenorul Didier Deschamps are probleme cu atacantii, dar atit spaniolul Fernando Morientes, accidentat usor la glezna dreapta, cit si croatul Dado Prso, care are de mai mult timp un deget fracturat la piciorul sting, vor fi refacuti pina la ora jocului.
FC Porto are trei absente, atacantul Cesar Peixoto, mijlocasul Marco Ferreira si fundasul Mario Silva, in afara altora mai vechi, atacantul brazilian Maciel si mijlocasul Sergio Conceiao, care nu sint inscrisi la UEFA, venind in cursul sezonului. In schimb, revine fundasul Carlos Secretario, care se va retrage din activitate dupa acest meci.

gds

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 26 Mai 2004, 23:44

Porto a castigat cu 3-0, un meci foarte frumos...dar Kim Milton Nielson i-a cam avantajat pe portughezi! :bad:

cretu69
junior
junior
Mesaje: 93
Membru din: 20 Ian 2004, 09:55

Mesaj de cretu69 » 26 Mai 2004, 23:48

sunt pentru porto
"Vom fi iarasi ce am fost si chiar mai mult decit atit"

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 26 Mai 2004, 23:54

cretu69 scrie:sunt pentru porto
Am vazut si noi in sfarsit o seara ALB-ALBASTRA!!! :)) :)) :)) :razz: :razz: :razz: :)) :)) :))

GiovaNNi

Mesaj de GiovaNNi » 27 Mai 2004, 11:38

Am votat abia azi... pot sa spun ca am ghicit si rezultatul corect !!!

Maximus

Mesaj de Maximus » 27 Mai 2004, 11:43

Si eu am ghicit astazi rezultatul corect! ...Se pare ca mi-am revenit... :)( :)( :)(

inter
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 04 Sep 2003, 11:11

Mesaj de inter » 27 Mai 2004, 16:04

ady_azzuro scrie:
cretu69 scrie:sunt pentru porto
Am vazut si noi in sfarsit o seara ALB-ALBASTRA!!! :)) :)) :)) :razz: :razz: :razz: :)) :)) :))
Imagine

sa dea Domnu sa ne bucuram si noi asa :-)

takanonanu
junior
junior
Mesaje: 56
Membru din: 15 Mar 2021, 17:54

Re: Liga Campionilor 2003/2004

Mesaj de takanonanu » 25 Mar 2021, 17:17

N-am avut in copilarie o echipa straina favorita, n-am simpatizat cu nimeni dar mi-au placut niste jucatori straini danezi, fratii Laudrup, Elkjaer Larsen. Insa in primavara lui 2001 m-am trezit cu o belea de echipa pe cap: Deportivo la Coruna, intorsesera acel 0-3 cu PSG i-au invins la final cu 4-3, am vazut acel meci si dupa aceea nu am mai pierdut niciunul ... un fotbal colectiv fara cusur. Probabil pentru ca erau alb-albastri ... i-a avantajat. Nu am dat niciodata importanta acestor simpatii transfrontaliere, le consideram intr-un fel specifice copiilor, tipilor usuratici care se agata de echipe de succes pentru a se simti si ei intrucatva importanti atata timp cat nu au o patima legata de fotbalul din orasul lor natal. Dar viata m-a contrazis inca o data, am devenit in anii urmatori simpatizant infocat al spaniolilor si in plus aveam dupa atata timp un jucator favorit din strainatate: Juan Carlos Valeron. Un mare artist, un jucator fantastic, subapreciat. Mi-au inseninat fruntea cu fotbalul lor iar cand au intrat in umbra incepand cu 2006 si cand au ajuns in colaps am simtit o dezamagire in plus fata de cea legata de "U".

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Liga Campionilor 2003/2004

Mesaj de marius_vl » 25 Mar 2021, 17:28

Minunata echipa a fost Deportivo, cu un minunat stadion (Riazor),mare pacat ca a decazut in halul asta si din pacate nici nu vede luminita de la capatul tunelului pt ei, se pare ca raman si anul asta in liga 3! eu inca ii urmaresc, antrenorul lor este in momentul asta Ruben de la Barrera, spaniolul care a fost la Viitorul la inceputul sezonului si tot la ei a ajuns si fostul dinamovist Borja Valle!

Scrie răspuns