FC BARCELONA

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
sorin107

Re: FC BARCELONA

Mesaj de sorin107 » 28 Apr 2011, 20:48

ady_azzuro scrie:ce fotbal a jucat ma barcelona 11 contra 11? daca sa plimbi mingea in afara careului fara a avea nicio ocazie clara de gol inseamna fotbal pt tine, atunci e clar cine e orbit de mega super fantasticul joc al barcelonei.
si inca ceva, barcelona fara messi ar fi o echipa oarecare, nici cu un om in plus nu bateau real daca nu il aveau pe messi.

pe numarate care-a avut mai multe ocazii? puneti problema ca si niste copii, ma jur. fara ala, daca nu era, sa presupunem ca... macar de-ar fi pierdut stiinta, sa aveti de ce sa va suparati :)

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady_azzuro » 28 Apr 2011, 21:06

eu m-am saturat sa tot vad barcelona in sus barcelona in jos, de parca ar fi cea mai buna echipa din lume la toate sporturile. pana la urma e doar o turma de trisori care cersesc un trofeu european.

Avatar utilizator
David
fanatic
fanatic
Mesaje: 3199
Membru din: 04 Aug 2009, 05:20

Re: FC BARCELONA

Mesaj de David » 28 Apr 2011, 21:14

pe ce motiv tineti voi cu barcelona sau cu real madrid EU NU INTELEG !
asta este o mentalitate prosteasca , pe care o mai vezi si-n afara da' mai rar
de aia are infecta aia de steaua asa de multi "suporteri" , pentru ca e mentalitatea asta tampita dupa care se iau toti copiii : " tin cu cine e pe primu' loc " sau " tin cu cine tine mai multa lume " sau " tin cu echipa care are cele mai multe campionate " . de aia vezi copii si nu numai din oltenia , ardeal , moldova , banat care tin cu infecta de steaua . nu zic ca nu tre' sa fi tinut ieri cu cineva , sau ca nu trebuie sa-ti alegi o favorita in orice meci al lumii dar sunt prea multi oameni care tin cu barcelona , deja nu mai suport... alt motiv pentru care tin ei cu barcelona nu exista ! "pentru ca e buna si pentru ca joaca bine"... nu se poate sa-ti alegi o echipa de suflet , cu care sa ti pe acest criteriu !!! daca se intampla ceva si se destrama... toata lumea tine cu manchester , sau cu real madrid ! :)-
asa si cu "modelele" de jucatori : cand aud un jucator ca vrea sa ajunga ca c. ronaldo sau ca messi mor ! :lol: copii cand zic , ii intelegi ca na , sunt copii... da' cand aud un fotbalist la 20-25 ani ( adica om in toata firea ) imi vine sa sparg televizoru' :)(
ps : ca sa nu se puna problema cu cine "tin" eu din afara : eu mai "tin" cu millwall . adica , ce inseamna asta :
stiu 6-7 jucatori , citesc o data la o luna - 2 cate un articol despre ei , ma uit la rezultate pe livescore , consult clasamentu' si mai bag din cand in cand la pariuri pe ei :lol:
am ales echipa asta dupa ce-am vazut odata un film :lol: , pentru ca se aseamana cu craiova si pentru ca are suporteri fanatici... :)(
va mai inteleg ca tineti cu napoli , si probabil nu tineti de anu' asta cand termina pe 2-3 sau de anu' trecut , au mai fost si-n b , si-n c , se aseamana cu craiova , are suporteri frumosi , altii au mai fost si prin italia . da' si-asa : nu poti sa zici ca ti cu napoli inaintea craiovei...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC BARCELONA

Mesaj de alex.p » 28 Apr 2011, 22:52

ady_azzuro scrie:eu m-am saturat sa tot vad barcelona in sus barcelona in jos, de parca ar fi cea mai buna echipa din lume la toate sporturile. pana la urma e doar o turma de trisori care cersesc un trofeu european.
Adi, Alves ala merita galben mult mai devreme decat i s-a dat. Ramos a luat galben ca sa nu joace in retur. Messi a fost 0 cat a fost Pepe langa el. Busqets ala (sau cum s-o scrie) stie doar sa se tina de fata la orice contact (si nu numai in meciul asta), Pedro se tavaleste precum Klinsman.

Si da, Adebayor merita rosu, dar sa ne gandim ca faza aia a fost din cauza nervilor de la arbitraj. Si in minutul 80 si ceva. Daca nu era eliminarea lui Pepe, nici Adebayor nu mai avea iesirea aia. Dar asta e efectul, nu cauza!

Astept si eu sa ia o Liga a Campionilor fara ajutor. Sa nu li se refuze adversarilor 2 penaltyuri (Chelsea), sa nu ii duca arbitrul la poarta (Arsenal, Inter). Sa joace si ei 11 la 11 cu toti adversarii, chiar si cu cei puternici, nu numai cu Rubin Kazan si Panathinaikos.

d`ampezzo

Re: FC BARCELONA

Mesaj de d`ampezzo » 28 Apr 2011, 22:57

Poate ii bate Manchester ... desi ma indoiesc pentru ca englezii joaca in 'toane'

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC BARCELONA

Mesaj de alex.p » 28 Apr 2011, 22:57

d`ampezzo scrie:Poate ii bate Manchester ... desi ma indoiesc pentru ca englezii joaca in 'toane'
Si probabil in 10.

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: FC BARCELONA

Mesaj de rhadookoo » 29 Apr 2011, 00:42

alex.p scrie:
d`ampezzo scrie:Poate ii bate Manchester ... desi ma indoiesc pentru ca englezii joaca in 'toane'
Si probabil in 10.
:laughing: :laughing:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: FC BARCELONA

Mesaj de muttley » 29 Apr 2011, 01:27

Nu cred ca ii bate United mai degraba revine real de la 0-2 ....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: FC BARCELONA

Mesaj de AdrianR » 29 Apr 2011, 08:24

iuli scrie:baieti,fotbalul asta de-l tot pomeniti voi il juca Realul lui Zidane si Raul.
si unde e Raul acum? l-a dat the special no one afara? asa se procedeaza cu o legenda a clubului? cu Di Stefano nu cred ca avea ouă sa faca asa ceva!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: FC BARCELONA

Mesaj de muttley » 29 Apr 2011, 09:18

AdrianR scrie:
iuli scrie:baieti,fotbalul asta de-l tot pomeniti voi il juca Realul lui Zidane si Raul.
si unde e Raul acum? l-a dat the special no one afara? asa se procedeaza cu o legenda a clubului? cu Di Stefano nu cred ca avea ouă sa faca asa ceva!
Aceea echipa cu zidane figo ronaldo raul a fost cea mai buna din lume pacat ca Perez a adus numai petarde de antrenori gen LUXEMBURGO echipa aia din 2001-2005/06 a reusit sa faca constant semi finale / sferturi fara antrenor ....
Raul a plecat singur si-a dat seama ca numai putea face nimic pt real .... cred ca orice antrenor care venea ii spunea sa plece pentru ca nu avea ce sa mai faca acolo ... nu putea sa joace in fata lui Higuain , Benzema sau Ronaldo.
Oricum astept sa vina returul chiar sunt curios ce mai inventeaza MOU....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady_azzuro » 29 Apr 2011, 22:52

Raul n-a plecat de la Real din cauza lui Mourinho sau ca n-ar avea valoare de Real Madrid. A plecat pentru ca pur si simplu nu mai aducea bani din marketing, iar jucatori noi gen Benzema, Cr. Ronaldo si Kaka au venit si vindeau mai multe tricouri. Din pacate nu este corect, la fel si Del Piero s-ar putea sa nu mai joace la Juve sezonul viitor, pt ca nu mai produce pe partea marketingului.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady g » 30 Apr 2011, 01:52

..Simpatizez cu Barcelona pentru ca este o echipa frumoasa, pentru a practica fotbalul spectacol intr-un moment in care se pune tot mai mult accentul pe forta, pe gabarit... Tin cu Barcelona pentru ca promoveaza (si) jucatori din propria pepiniera. Pentru ca fiecare suporter poate fi actionar.
Tin cu Barcelona pentru ca spre deosebire de Real madrid sau Chelsea, care intrichipeaza un fel de ''imperialism'' in fotbal, ea are o cu totul alta politica.
Am remarcat o intoarcere la un fel de ''romantism'' in fotbal.
Mi-a palcut mult si echipa lui romario, antrenata de marele Cruyf, dar cred ca aceasta e mai buna.Messi si Barca reprezinta acum o bucurie pentru mine , cand Craiova aproape ca nu mai exista ''gratie'' ''geniului'' mititelian.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: FC BARCELONA

Mesaj de muttley » 30 Apr 2011, 05:47

ady g scrie:..Simpatizez cu Barcelona pentru ca este o echipa frumoasa, pentru a practica fotbalul spectacol intr-un moment in care se pune tot mai mult accentul pe forta, pe gabarit... Tin cu Barcelona pentru ca promoveaza (si) jucatori din propria pepiniera. Pentru ca fiecare suporter poate fi actionar.
Tin cu Barcelona pentru ca spre deosebire de Real madrid sau Chelsea, care intrichipeaza un fel de ''imperialism'' in fotbal, ea are o cu totul alta politica.
Am remarcat o intoarcere la un fel de ''romantism'' in fotbal.
Mi-a palcut mult si echipa lui romario, antrenata de marele Cruyf, dar cred ca aceasta e mai buna.Messi si Barca reprezinta acum o bucurie pentru mine , cand Craiova aproape ca nu mai exista ''gratie'' ''geniului'' mititelian.
Pai ce imperialism poate sa intruchipeze Barca? cand au 3 ligi pardon 2 ca una a fost castigata cu arbitri iar prima Liga a fost castigata la 93 de ani de la infintare.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady g » 30 Apr 2011, 10:45

s9k3k3 scrie:
ady g scrie:..Simpatizez cu Barcelona pentru ca este o echipa frumoasa, pentru a practica fotbalul spectacol intr-un moment in care se pune tot mai mult accentul pe forta, pe gabarit... Tin cu Barcelona pentru ca promoveaza (si) jucatori din propria pepiniera. Pentru ca fiecare suporter poate fi actionar.
Tin cu Barcelona pentru ca spre deosebire de Real madrid sau Chelsea, care intrichipeaza un fel de ''imperialism'' in fotbal, ea are o cu totul alta politica.
Am remarcat o intoarcere la un fel de ''romantism'' in fotbal.
Mi-a palcut mult si echipa lui romario, antrenata de marele Cruyf, dar cred ca aceasta e mai buna.Messi si Barca reprezinta acum o bucurie pentru mine , cand Craiova aproape ca nu mai exista ''gratie'' ''geniului'' mititelian.
Pai ce imperialism poate sa intruchipeze Barca? cand au 3 ligi pardon 2 ca una a fost castigata cu arbitri iar prima Liga a fost castigata la 93 de ani de la infintare.
A castigat 3 cupe ale campionilor, din care 2 ligi. Sper ca acum sa fie a 4a. Tocmai, daca m-as fi luat dupa performantele inetrnationale, puteam sa tin cu altele, inca si mai titrate, real madrid, milan, liverpool....Asa si noi, Craiova, pastrand proportiile, avem numai 4 titluri.
Iar referitor la ''ajutorul'' arbitrilor'', Pepe merita sa ia rosu. Oricum, Barca avea (are) valoare sa castige CL si fara un asa-zis sprijin intamplator din partea arbitrilor.

ozzy

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ozzy » 30 Apr 2011, 11:59

Barcelona are doua mari bube, pe care putini vor sa le vada:
- simularile jucatorilor
- jocul lor este intr-adevar spectaculos, dar numau atunci cand au nevoie sau au chef sa joace, daca vor sa inchida jocul tiki-taka aia a lor se transforma in cel mai urat instrument de ucidere a fotbalului, nici macar echipele italiene din perioada de glorie a lui catenaccio nu "reuseau" asa ceva. Chiar daca am tinut mereu cu Real, o sa apreciez intotdeauna o "retea" de zece pase intre Messi, Xavi si Iniesta, daca se termina cu o lansare catre Villa sau o patrundere a lui Messi. Insa nu stiu cine poate aprecia aceste pase atunci cand se termina mereu cu pasa in spate catre Pique sau chiar catre Valdes. E un fel de "noi n-avem chef sa jucam, dar nu-i lasam nici pe ailalti sa joace, ca nu le dam mingea" ceea ce e jignitor in primul rand pentru spectatori.

Scrie răspuns